Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

merhaba windows 7 hakkında bir sorum var.şu anda windows 7 C sürücüsünde kurulu.gayet iyi çalışıyor memnunum.programlarımda kurulu.yeni hard disk aldım.aynı bilgisayarıma ama başka hard diske windows7 ile C sürücüsünden aldığım imajı D sürücüsüne yükleyebilirmiyim.çünkü yeni hard diskimde C sürücüsüne Xp,D sürücüsünede windows 7 kurmak istiyorum.

Edited by anteplim

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Merhaba Arkadaslar,

Cok acilen yardiminiza ihtiyacim var !!!! Bugun arkadastan aldigim orjinal Windows 7 Ultimate kurdum ama kurarken daha once C diskim 158 gb idi. Formatlarken bolumlere ayirdim C : 50 gb E : 108 gb, eskiden de D: 350 gb vardi.

Simdi format bitince C aciliyor E gorunmuyor , D ise acilmiyor tiklayinca formatla diyor !!!

Lutfen yardiminizi bekliyorum D nin icinde fotolarim belgelerim Turkiyeden getirdigim muzikler var .Nasil acabilirim D yi ya da tekrar Vista mi yukleyeyim ????

Acil cvplarinizi bekliyorum. Tskler saygilar.......

8Pt;line-height:100%">Merhaba Arkadaslar,

Cok acilen yardiminiza ihtiyacim var !!!! Bugun arkadastan aldigim orjinal Windows 7 Ultimate kurdum ama kurarken daha once C diskim 158 gb idi. Formatlarken bolumlere ayirdim C : 50 gb E : 108 gb, eskiden de D: 350 gb vardi.

8Pt;line-height:100%">Simdi format bitince C aciliyor E gorunmuyor , D ise acilmiyor tiklayinca formatla diyor !!!

Lutfen yardiminizi bekliyorum8Pt;line-height:100%"> D nin icinde fotolarim belgelerim Turkiyeden getirdigim muzikler var8Pt;line-height:100%"> .Nasil acabilirim D yi ya da tekrar Vista mi yukleyeyim ????

minixp ile açılışı yapar alman gereken dosyalarını D'den E'ye atarsın eğer D'yi minixp görürse tabi görmezse yapabileceğin birşey yok maalesef formatlamaktan başka

8Pt;line-height:100%">win 7 sp1 nezaman çıkacak bilen varmı acaba

sp1 muhtemelen eylül-ekim gibi 1 ay erken de olabilir.

Windows 7 de Sistem Görüntüsünü DVD ye yazdırırken böyle bir mesaj alıyorum

Bu hatayı ikinci DVD yi yazmaya başladıktan bir süre sonra veriyor anlamadım nedir ilk kez DVD ye Sistem Görüntüsü yazdırıyorum konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi...

sshot1okl.png

Hata almama rağmen devam ettim

Üçüncü DVD ya kaydederken de bu hatayı alıyorum :(

sshot2bb.png

Edited by dj sms

arkadaşlar kuzenimin pcyi win7 32 bitten, win7 64bit'e yükseltmemiz gerekiyor.. fakat cdyi takıp başlattığımda bootu ayarlamama rağmen cdyi görmüyor yada cdden açmıyor diyelim.. daha sonra pc açıldıktan sonra kurulumu çalıştırdığımda şu hatayı veriyor; "This installation disc isn't compatible with your version of Windows. To upgrade, you need the correct installition disc, For more information, check your computer's system infortation. To install a new copy of Windows, restart ( boot ) your computer using the installation disc, and then select Custom ( advanced)" aynen böyle yazıyor.. acaba bu sorunu nasıl aşabiliriz? hiç bir şekilde makineyi 64 bit yüklüyemiyorum. Lütfen yardımcı olun.

• 2 hafta sonra ...

Selam arkadaslar ben tam kuracağım ilk dil secenegi klavye filan yapıyorum sonra Win7 Ultimate x64 ü seciyorum ama yükseltten yüklerken bi yazı çıkıyor türkce ama unuttum ne yazdığını o cıktıgı ıcın yuklenmıyor nsl yukleyebilirim?

• 2 hafta sonra ...

Yine tnctr'den indirdigim Xp cd lerini windows 7 ultimate 32 bit'in üzerine kurmaya calısıyorum ama hep aynı hatayı alıyorum. Mavi bi ekran cıkıyor windows calısmayı durdurdu bu sorunla ilk kez karsılasıyorsanız falan diye bi hata alıyorum. Cd lerde mi bi sorun var ki sanmıyorum masaüstü Pc lerde calısıyor cd ler yoksa ben mi yanlıs yapıyorum???? 7 nin üzerine xp kurulmuyo mu???

• 2 hafta sonra ...

merhabalar. öncelikle ilk defa win7 kurduğum için etkinleştirmesini yapamadım. kurduğum dvd içindeki crack bir işe yaramadı.

_ Bütün sürümleri için geçerli olan bir crack dosyası yollar mısınız?

_ Win7 hangi sürümünü kurmalıyım? ev kullanıcıları için en uygun stabil çalışan (oyunlarda, programlarda vs.) hangisidir?

• 2 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar. Yeni başladım win 7 kullanmaya. Doğrulama gerektiren güncellemeleri kurarsak bir sorun oluşur mu? Bir de hangi güncellemeleri kurarsak sorun yaşamayız bu konularda bilgiye nereden ulaşabilirim acaba. Kodları teker teker yazıp arıyorum google'da. işe yarar mı? Ne önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar, bende win7 kullanıcısıyım bir kaç gündür bilgisayarımda işlemci bilgisayar açılır açılmaz %100 çalışıyor ve müzik dinlemek istediğimde ses çızırdıyor, aygıt yöneticisinden baktığımda cpu yoran bir iş görünmüyor performas bölümünde kaynak izleyicisinden cpu baktığımda işlemciyi en çok svchost lar , system, perfmon.exe kullanıyor. Bunlardan svchost sonlandırınca işemci düşüyor fakat windowsta kablosuz ağ falan da devre dışı kalıyor, iki virüs programıyla virüs var mı diye tarattım yok, online tarama yaptım onda da birşey çıkmadı ne yapmam lazım format atmak istemiyorum.

• 1 ay sonra...

Uzun zamndır anlayamadğım bir şey var WİN 7 de hızlı başlatta explorer'a tıkladığımda bir sayfa açıyorum daha sonra yine tıkladığımda aynı sayfayı üst tarafta gösteriyor. ben ise explorer'a her tıkladığımda başka bir sayfa açmak istiyorum.yol gösterirseniz iyiolur.

Uzun zamndır anlayamadğım bir şey var WİN 7 de hızlı başlatta explorer'a tıkladığımda bir sayfa açıyorum daha sonra yine tıkladığımda aynı sayfayı üst tarafta gösteriyor. ben ise explorer'a her tıkladığımda başka bir sayfa açmak istiyorum.yol gösterirseniz iyiolur.

sağ tuş yaparak açmayı denediniz mi

Hocam internet explorer simgesinin üstüne sağ tıkla ondan sonra ister int. exp. ' a tıkla istersen yeni sekme aç de ;)

eve

t onu yapıyorum zaten ben xp deki gibi internet explorer simgesine her tıkladığımda yeni bir sekme sayfa açmak istiyorum

sol tuş ile internet explorer üzerinde basılı tut ve mause yukarı hareket ettir.

menü açılınca sol tuşu serbest bırak ve istediğin sayfayı aç istersen yeni bir sayfa aç..

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...