Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşlar bu activate i yapabilen varmı prodoct activate te windows 7 beta görünmüyor nerden yapılıyor bunun activate i??ayrıca windows 7 vistada dan fonksiyonel ve görsel xp gibi çok kullanışlı bence herkes windows7 ye geçicek gibi geliyor bana.internette filan çok hızlı ve stabil oyunlarda ve programlarda xp yi aratçak gibi görünmüyor benim test ettiğim makina amd athlon 3500 1gb ram var bu makinada bile çok iyi çalışıyor umarım fazla gecikmeden çıkartırlar.

iki gundur kullandıgım ve aktivasyonunu yaptıgım bir sıstem begendıgım ozellıklerıne gelınce:

--fazlasıyla stabıl ve gumbur gumbur calısıyor

--vistadan daha hızlı kuruluyor ve daha performanslı calısıyor

--ram tuketımı daha dusuk

--c klasorunde kapladıgı alan vistadan daha az yaklasık 1,1 gb

--sorun cozme hızı basta start recovery ozellıgı dahıl oldukca tatmın edıcı

--kurulum sonunda donanım testını kapatmıslar benım ıcın cok sınır bozucuydu ıyı olmus

--suana kadarkı en yuksek donanım tanıma oranı ıle kendı stabılıtesını kurulan makınalar ıle cok daha uyumlu hale getırmıs bu donanımı kendısı secıp kurdugu ıcın bızım ıcınde sıstem kararlılıgı ıcın buyuk avantaj

--bır dıger sınır bozucu oldugunu dusundugum kullanıcı hesabı denetımını sadece gerklı yerlerde devreye sokmuslar bu sınır katsayısını azalttı benım ıcın (zaten vıstada kaldırıyordum) bu secenek vıstada bu ozellıgı sınır bozdugu ıcın kaldıralara heryer benım ıcın ozgurdur kavramını bır bakıma "dıkkatlı ol" a cevır dı kı bu guvenlıgımız ıcın otokontrol saglıyor

--xp dahıl ıse yaramadıgını ısrarla savundugum guvenlık merkezıne yenılık olarak guvenlık merkezını kaldırıp eylem merkezı adı altına toplanmıs. genel olarak pek farkı yok ama ya hep ya hıc dıye eskı wındowslardakı gıbı bır secenek yerıne daha fazla secenek ıle yapılandırılabılır hale getırılmıs

--sıra masaustu degısıklıgınde:::

----benım xp de kullandıgım arka plan degıstırıcılerı tarıh oluyor bunu kendı bunyesıne eklemıs aynı ozellıklerı herhangı bır program kullanmadan slayt gosterısı tadında olusturabılıyorsunuz

----aero ozellıklerı ise tamamen yenı ozellıler ıle vıstadan tamamen farkli.. aero shake ıle bır masaustunde acık olan bır penreyı fare ıle salladıgınız zaman dıger acık penreler sımge durumuna gecıyor. aero snaps ozellıgı ılede pencerelerı ıstedıgınız yere sabıtleyebılıyorsunuz. ve bırde en begendıgım ozellıgı aero peek. tabıkı bunu da yenıden yapılandırılmıs gorev cubugu ıle olusturuyorsunuz. uzun bır arama sonrası buldugum cubugun en sagındakı masaustunu goster sımgesının uzerıne tıklamadan fareyı getırınce acık butun pencereler seffaflasarak sıze masaustu va gadgetlere bakma ımkanı saglıyor. masaustune bas dedıgınızde sonuc xp den farksız. ayrıca masaustunde acık oln tum programların gorev cubugundakı yerıne gelınce uzerıne geldıgınız program belırlı hale gelıyor dıgerlerı seffaflasıyor.

--zoom ozellıgını ıse pek yaratıcı bulmadı aynısı hatta daha gelısmısı macos ve lınux turevlerınde mevcut bıraz calıntı gıbı geldı.

--cok kullanıcılı aglarda ag kurma daha kolay hale getırılmıs vıstanın 98 kadar zorlayan ag kurma yolu daha basıte ve kullanıslı hale getırılmıs bırazda ofıs kullanıcılılarına buyuk kolylık saglayacagı bellı olan bu ozellık cok ısıne yaracak.

--

--ayrıca sanal surucu ekleyen programlara tahammulu yok deamon tool sankı bomba gıbı mavı ekrana dusuruyor.

--baska hıcbır programda sorun yasamadım(bır arkadas acronıs de oldu demıs ama kurmadım daha)

--bır betadan cok fınal betaya benzıyor son kullanıcı surumu yakındır dıyorum

--daha once verdıgım mp3 yamasını en bastan kurmayı unutmayın

--sanal makıne de kuran arkadaslar tam ozellık kullanamyorlar oradan bakıp karar vermesınler bu cok caydırıcı oluyor cunku onlar ıcın

--ama hala kayıt defterının neden en ufak bır program ekleyıp kaldırmakla bu kadar sıstıgını cozemıyorum bu sıstemı xp den daha kısa surede agırlastırmaya neden oluyor ama vistadan daha az oldugunu soyleyebılırım

bu arad bu verılen 2,5 mılyon tane actıvaston keyı agustosa kadar haberınız olsun.zaten o zamana kadar cıkarsa 2. beta yada son kullanıcı versıyonu nete dusmus olur yanı alın sıze bedava sıstem

kolay gelsın umarım deneyım ve gozlem ıse yarar

Şuana kadar burda yazılan her yazıyı okudum vede değerlendirme yaptım kafamdan bende şunu demek istedim uzun zamandan beri işletim istemlerinin bir çoğuna göz attım göz attım vede her birisi ile birer maceralarım oldu. 95 ten tutun enson çıkan vistaya kadar vede birtek win 7 kaldı. bunun beta testini yapmak istedim bakalım dediklerinizde bukadar güzel bir şekilde görecekmiyim acaba arkadaşlar malum microsoft dünyaya ünsalmış güçlü bir kuruluş bilgeyts amcamız ne yapıyorsa isanlık için yapıyor tabi :D :D win 7 bir beta tabiki ilk beta testırların bunu çözmesini isterdim. Ama malum bizim gibi meraklı olan wede araştırmayı kurcalamayı sevenlerde test etmek istiyor. Şunuda unutmuyalım tama olarak benim seyemediğimiz win 7 biraz savunmasız gibi olabilir. bu yüzden kulanımında açıklarını biraz göz atıçı bulmak vede kapat ma yoluna gitmek tir. bu sürüm gelişirse artık gelecek nesiller xp i bizlerden dinliyecek gibi olur nasılki bizlerden gelen sonraki nesil birazdaha 95 hatırlamasada bizler rahatlıkla iyi biliriz. Dilerim bu sistem tüm çıkan sistemlerden çok daha iyi olurda bizlerde gelecek bilgeyts lerde rahat olurlar :D

Microsoft şu an ilk 2.5 milyon için activate codu dağıtıyor. Legal yani. Biz hiç illegal iş yaparmıyız. :D

Ama nedense herkese aynı activation code ları veriyor. Çok saçma ama 6-7 adet key var ve herkese bunlar veriliyor. Böyle olursa 2,5 milyon ile nasıl sınırlayabilirler?

Seven kullanıcılarından birisi cd keylerini bize de verse olmazmı microsof tan almaya çaıştım alamadım biriniz cd keyi buraya yapıştırabilirmi?

valla 12 yaşındaki yeğnim aldı sen nasıl alamadın ilginçççç....

Please register to see this content.

buradan 32 bitten dili seçip mailini ve şifreni yazacan veriyolar dostummm 24 üne kadar ortalıkta key kaynıyo ilginç yanii..

Windows 7 Beta 1 32 Bit:

GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY

Windows 7 Beta 1 64 Bit:

482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M

Bunlar İşinize Yarayacaktır Umarım.

Yeni Bir Gelişme:

Microsoft, Windows 7'nin halka açık beta sürümü için koyduğu 2,5 milyonluk indirme sınırını kaldırdı. Firmaya ait Windows Blog'una göre Microsoft indirme sürecinin 24 Ocağa kadar uzattı; limit aşılmış olsa dâhi belirtilen tarihe kadar indirilebilecek.

Microsoft şimdiye kadar indirilmiş olan beta kopyası hakkında bir bilgi vermedi. Microsoft halka açık olarak tasarlanan beta sürümün kullanıcılardan gelecek geri besleme sayesinde Windows 7'nin iyileştirilmesine katkıda bulunacağına dair söz veriyor.

Edited by musaoguz32

To install the device driver needed to access your hard drive, insert the installation media containing the driver files, and then click OK.

Note: The installation media can be a Floppy disk,CD,DVD, or USB flash drive

Arklar 64-bit olanı indirdim kurmaya calıstım ama licence ı kabul ettikden sonra Windows u nereye kurulsun ekranı geliyor (C:)'i seciyorum Load drive mi onu diyorum ardından bu ileti geliyor Altında da Browse open vs yazıyor..

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum, Acayip heveslendim windows 7 ye lütfen kurmama yardım edin

To install the device driver needed to access your hard drive, insert the installation media containing the driver files, and then click OK.

Note: The installation media can be a Floppy disk,CD,DVD, or USB flash drive

Arklar 64-bit olanı indirdim kurmaya calıstım ama licence ı kabul ettikden sonra Windows u nereye kurulsun ekranı geliyor (C:)'i seciyorum Load drive mi onu diyorum ardından bu ileti geliyor Altında da Browse open vs yazıyor..

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum, Acayip heveslendim windows 7 ye lütfen kurmama yardım edin

kucağın c 1 bolumunu deleteye basarak sil yani partitonu ucur bolunmemiş alanı seçerek nextle....

2010 ocak diye duydum.

Birde benim şu soruna bir care lütfen:D

valla haa devam ediyosa isonun bozuk yazılma olasılığı var veya isonun yanlış inme olasılığı ama partitonu sildiğin anda nextle bi oluşturmadan çünkü 200mb bolum atıyoo başa dedğim gibi oluşturmadannnn!!!!

Edited by istanbul82

http://www.techspot.com/blog/263/how-to-remove-windows-7-beta-send-feedback-link-and-wallpaper-watermark/[/CODE]

Arkadaşlar ingilizcesi olan birisi bakarsa sanırım burada beta olduğunu belirten yazıları nasıl kaldıracağımız anlatılıyor gerçekten can sıkıyor

Bendede ses problemi var medyaları çalmıyor error veriyor hiç ses yok sadece tv kartımın sürücülerini kurdum sadece tv seyredebiliyorum sesli diğer sesler yok windows sesleride dahil.

ses driveri Soundmax AD 1985

Birde sistemi el ile kullanmak için nasıl bir donanım gerekiyor monitör özelliği nasıl bir monitör yada donanım.

Edited by C@NgO

http://www.techspot.com/blog/263/how-to-remove-windows-7-beta-send-feedback-link-and-wallpaper-watermark/[/CODE]

Arkadaşlar ingilizcesi olan birisi bakarsa sanırım burada beta olduğunu belirten yazıları nasıl kaldıracağımız anlatılıyor gerçekten can sıkıyor

regeditten siliniyormus kolay bir daha incelersen anlarsn.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...