Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Intelin 4965BGN Wireless kartı benim laptopumda var. Aynı sürücüleri kullanıyor(sanırım) ve böyle bir sorunum yok. Wireless ağa manuel ayarlarla bağlanmayı denedinizmi ? Ben Universitedeki SecureW2 TTLS (WPA Enterprise) ağına bile sıkıntısız bağlanabiliyorsam sizinde bağlanmanız gerekir diye düşünüyorum.

Arkdaşlar benim de bilgisayarımdaki bir donanımla ilgili sorum olacak. Onboard ses kartı kullanmıyorum. Creative'in Sound Blaster Live! ses kartı takılı. Biraz eski ama beni gerçekten idare ediyor. Bu kartın Vista driverı yoktu. İnternetten çakma bir driver indirdim ama o da sadece 2 hoparlörden ses veriyordu. Resmi bir driver yayınlanmamıştı. Donanımdan memnunum. Acaba Windows 7'de de aynı sorunla karşılaşma ihtimalim var mı? Şuan için indirip deneme gibi bir şansım yok. Herkese iyi çalışmalar....

creative.com dan indir arkdaşım bende kullanıyorum 4 martta windows 7 driveri çıktıı doruzsuz sb live lar içinnn....

centilboy arkadaşım,

eğer ki beta1 (bulid 7000) kullanıyorsan pre-rc (bulid 7048) kullanmayı dene

bir diğer çözüm olarak wireless sürücünü kendin kurmadan ehternet kablosuyla internete bağlanıp "windows update" yoluyla wireless kartını bulursa onu indirip kullanmanı ya da aygıt yöneticisinden sürücünü çevrimiçi olarak taratırsan belki sorunun hallolur

7048 inde bi wireless bugu var gibi ama emindeğilim ip çakışması diyip arasıra netten atıyo gibi laptobu eternetle bağlı olanda bi sorun yok bakalım kendi sürücüsü wirelessin modemin ayarlarından demeyin 7048 i kurduğumdan beri yapmaya başladı...

Ben HP laserjet M1120MFP yazıcımı tanıtabildim.Sorun tamamen bende.Setup tan kurulmuyormuş.Aygıt yöneticisinden sürücü cd sini hedef göstererek tanıttım.Yazıcı için ayrı,scanner için ayrı işlem yaptırarak tanıttım.

Yalnız norton internet security2009 kurulmasına rağmen çalışmadı.Katılımsız office,msn,gomplayer gibi prglar kuruldu ve çalışıyor.Forumdaki katılımsız smartsecurity ler çalışırmı bilmem denemek riskli geliyor..

istanbul82 arkadaşım,

bende kablosuz internette te sıkıntı yaşıyorum ama herhangi bir uyarı vermiyor bir süre sonra sayfalar açılmıyor

ilk başta 7022 den 7048 e upgrade yaptığım için olduğunu düşünüyordum şimdi temiz bir kurulum yaptım tekrar deneyeceğim ama 7048 den vazgeçemeyeceğim

Edited by solyma

laptop ta arasıra netten atma sorunu yaşıyorum yani wirelleste kablolu olanda bi sorun yok wirellessin kendi driveride 7048 bence de mukkemel ne vistaya ne xp ye donesim var :) ama bende sık olmuyoo ender tabii sonuçta 7048 bir beta ve buglarının olması kadar doğal bişey yok...

Edited by istanbul82

arkadaşlar merhaba

dün itibarıyla 7022 den 7048 e terfi ettim...

maşallah sorunsuz tıkır tıkır kullanıyorum büyük bir memnuniyetle....

fakat bir sorum olacak

7048 x86 yı indirdim yani 32 bit?

sorum şu. ben x86 mı yoksa x64 mu kullanmalıyım.

buna nasıl karar veriyoruz?

aralarında farklar nelerdir?

bu konuda yardımlarınıza başvuruyorum şimdiden teşekkürler....

Ben 4GB ramimi sonuna kadar kullanmak için kullanıyorum :p

Ama işin temeline bakacak olursak 32 bit pointer, integer ve long yerine 64 bit kullanılması denebilir. Buda cok bariz bir fark yaratmasa bile işlemci kapasitenin 32bit sistemlere gore daha verimli kullanıldığı anlamına gelir. Tüm bunlar sayesinde daha büyük boyutlu dosyaların ve belleklerin kullanılmasına olanak tanıması da bir diğer ekstrası. Teorik olarak 32bit sistemler 4GB RAM 64 bit sistemler ise 16TB bellek kullanabiliyorlar. (Tüm bunlar yukarıdaki adresleme mantığının artması ile açıklanıyor.)

Daha fazla bilgi için biraz araştırma yapabilirsin. İngilizcen varsada alttaki makaleyi okuyabilirsin...

http://en.wikipedia.org/wiki/64-bit[/CODE]

Vistada SP1 kurunca 4GB gösteriyor. Ama sadece gösteriyor. Kullanmaya geldiği zaman 3.5GB veya 3.7GB da kalıyor. Aslında teorik olarak doğru PAE (Physical Address Extension) programlamısıyla bu sağlanabilir. Ama anlaşılan sadece Teoride kalan bir olay.

Windows-7-Build-7057-Labeled-RC1-Leaked-and-Available-for-Download-5.png

Windows-7-Build-7057-Labeled-RC1-Leaked-and-Available-for-Download-4.jpg

Windows-7-Build-7057-Labeled-RC1-Leaked-and-Available-for-Download-3.png

7048 den kesinkikle daha iyi hem rc etiketlii indirip kurmanızı tavsiye edirim farklılıklar var linler diğer windwos 7 başlığında bulunuyoo yonetimdem işletim sistemleri diye başlık talep ettik bakalım olucakmı boyle cideen karışık ve zor oluyooo paylaşım biyerde linkler biyerde konuu.....

[7048 den kesinkikle daha iyi hem rc etiketlii indirip kurmanızı tavsiye edirim farklılıklar var linler diğer windwos 7 başlığında bulunuyoo yonetimdem işletim sistemleri diye başlık talep ettik bakalım olucakmı boyle cideen karışık ve zor oluyooo paylaşım biyerde linkler biyerde konuu.....

link?

Dj_sms arkadaşım, ati (amd), bazı ekranları için windows 7 uyumlu catalyst çıkardı ama eğer ki olmuyorsa bırak windows 7 kendi kursun böylesi daha iyi olur

Dünden beridir windows 7 rc1 (bulid 7057) yi indirmek için ne mücadeleler verdim

İlk linkler geldi, hemen indireyim dedim baktım 3 part silinmiş :D . o 3 part ı başka yerden buldum indireyim dedim bu sefer rapidshare premium hasebımın süresi doldu :D . Neyse tekrar aldım rapidshare premium hesabı bu sefer de o bulduğum linkler silindi :D . Başka linklerden indirdim ama bu sefer gözümü bilgisayardan ayırmadım bi' sorun olmasın diye bu sefer de 4 parça hariç hepsi bozuk inmiş :D . Tekrar indirdim ve nihayet kurdum.

İlk İzlenimlerim (pre-rc (bulid 7048) ye göre farkettiklerim):

-Herkesin farkeetiği gibi kullanıcı giriş ekranı (logon) değişmiş ve eski ciddi tasarıma göre gayet hoş olmuş

-İkonlar aynı

-Kullanıcı resimleri değişmiş

-Temalarda düzeltmeler olmuş

-Stabilite (Hata Oranı Düşüklüğü) Artmış

-İsteyen microsoftun beta1 (7000) için ürün anahtarlarını (cd-key) rc1'de de kullanabilir ben bu şekilde windows 7 rc1 nin aktivasyonunu yaptım

SKYSTAR-2 PCI KULLANICILARININ DİKKATİNE!!!

-Eğer ki rc1 öncesi sürümlerden rc1 e yükseltme (upgrade) yaptıysanız yükseltme işi bittikten sonra aygıt yöneticisinden (device manager) (program ve özelliklerden değil (programs and features)) skystar-2 aygıtınızın sürücüsünü önce kaldırmanız gerekir (çünkü ikonununda ünlem işareti bulunacak ve aygıt çalışmayacak). Kaldırdıktan sonr abilgisayarı yeniden başlatıp aygıtı aygıt yöneticisinden tekrar kurmanız gerekir (4.3.2 ya da 4.3.3 BETA SÜRÜMÜNÜ YÜKLEYİN YOKSA AYGITINIZI TANITAMAZSINIZ)

-dvb oynatıcı olarak progdvb 6 yı öneririm çünkü windows 7 ile kesin uyumludur.

-codec olarak elecard / cyberlink / nvidia purevideo kullanmanızı öneririm.

Windows 7 RC1 KULLANANLARIN DİKKATİNE!

Eğer ki açılışta "desktop.ini" diye birşey karşınıza geliyorsa

-"C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup" ın içindeki "desktop.ini" dosyasını gizleyin ya da silin!

-Açılışta "desktop.ini" diye birşey karşına artık çıkmayacaktır!

Edited by solyma

crysis_88 arkadaşım kusura bakma ama iyice şaçmalamışsın

windows 7 nihai sürümün çıkmamasına rağmen m3 (bulid 6801) ten beri, vista rtm/sp1/sp2 ye göre hem daha performanslı hem de daha stabildir.

windows 7 sp1 i beklemek istiyorsan (hele ki vista kullanarak) büyük yanlış yapmış olursun ama yine de kara senin...

crysis_88 arkadaşım kusura bakma ama iyice şaçmalamışsın

windows 7 nihai sürümün çıkmamasına rağmen m3 (bulid 6801) ten beri, vista rtm/sp1/sp2 ye göre hem daha performanslı hem de daha stabildir.

windows 7 sp1 i beklemek istiyorsan (hele ki vista kullanarak) büyük yanlış yapmış olursun ama yine de kara senin...

2 yıla kadr çıkarmı peki ?* olmadı vista sp2 türkçeyi yüklerim .. şu an 1 le idare ediyoruz .. bi de vista da çalışan programlar 7 ile uyumlu olck mı ??

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...