Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

driver ları sorun yaşayan arkadaşlar uyumluluk modunda vistayı seçerseniz bi problem kalmıyacagını düşünüyorum çünkü bendede öyle oldu şimdi ses kartımı ve wireless sorunsuz kullanıyorum...

cozumu nasıl yapılıcagınıda anlatırsan seviniriz :(

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bende winodws 7 yi kurdum gerçekten bu sefer microsoft vaat ettiklerini yerine getirecek gibi görünüyor fakat benim en çok beklediğim ve üstünde uğraştığım konu türkçeleştirmek bir kaç yerde rastladım server 2008 in tr dil paketi yüklenebiliyormuş forumlarda rastladım fakat olmuyor hiç bir şekilde entegre edilmiyor yada ben bir yerde hata yapıyorum yardımlarınız bekliyorum saygılar

Windows 7 Beta sürümü olmasına karşın çok stabıl, vista'ya nazaran hızlı ve uyum problemleri vistaya nazaran çok az. Örneğin Bende USR 5422 wifi usb vardı. Vista'da ne yaptım ettim çalışmadı. Windows 7 de ise problemsiz bir şekilde çalıştı. Tabii ki orjinal yazılımı ile değil. EXE dosyası ile yükleme yapıldığında usr'in kıstlamasından dolayı exe dosyası donanımı görmüyor. "USR5422_MSVista_Beta" google da aratırsanız bulursunuz. Bu driver vistada kesinlikle çalışmıyor her nekadar dosya isminde vista kelimesi geçmesine rağmen. Ama Windows 7 de hiç problem çıkarmadan çalışıyor. Keza vistada problem çıkaran birçok (hepsi olmasada) program Windows 7 de problemsiz çalışıyor. Program yüklerken vistada çok fazla uyarı veriyordu bunun sayısı azaltılmış. Dosya paylaşma olayı ve güvenliği çok fazla gelişmiş tabii ki ayarlar ilk başta biraz karmaşık geliyor. Benim pc Amd sempron 2800(AMD'nin Celeron sınıfı), ram 1,5 gb olmasına rağmen performans açısından pek problem çıkarmadı. İşlemciniz core2 dou ise ve ram'iniz 2gb ve üstü ise hiç düşünmeden yükleyebilirsiniz. Windows update i çalıştırırsanız bilgisayarınızda bulunan parçaların driver'larıda (Windows 7 driverları eğer varsa) yükleniyor. Bende nvidia ekran kartı driverları bu şekilde problemsiz yüklendi. USR5422_MSVista_Beta oyunlar problemsiz olarak çalıştı. Bir çok driver'ı otomatik tanırken eğer tanımadığı driver çıkarsa windows xp veya vista driverları büyük bir ihtimalle çalışacaktır (eğer donanım üretici driver'da bir kısıtlamaya gitmemişse (mesela sadece xp de çalışsın veya sadece vista'da çalışsın gibi kısıtlamalar söz konusuysa o zaman yapacak pek birşey kalmıyor.))

Edited by CULEX

Hızlı Başlat yok. Gerekte Yok. Eğer Masaüstünü Gösteri arıyorsan saatin sağındaki dikdörtgene tıklaman yeterli.

HizLi BasLat Varya NasiL Yok

Nod32 Smart Security 3.0.672 antivirusu yada karpersky ı kuramadım bir tek dier her seyi kurdum 64bit olan sistemi kullanıyom. bu antiviruslerde bu siteden cektigim antivirüsler. aradım 64-bit ligi varmı diye onuda bulamadım eger bulabilen varsa lütfen yardım edebilirmi. bir link cok iyi olurdu.

Şimdiden yardımlarınızlarınız,ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.

DDR 1 1GB ram

256 mb Geforce FX5500 Ekran kartı......

2.0 P4 işlemci......

anakartta biraz eski =(

Xp ince ayarlarla ancak ayakta kalıyor

Vistayı hiç aklımdan bile geçirmem

sizce bu sistemi kurmalımıyım ne dersiniz önerirmisiniz?

Harddiskin sağlamsa 32bit versiyonu sorunsuz kullanırsın.

Sanal Sürücü için Ultra ISO kullanıyorum. Gayet başarılı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Catia V6 R2009 da x64 de sistemde sorunsuz şekilde çalışmakta.

bultar kardeş uzaktan bilgisayarımı kontrol etmek için logmein kullanıyorum ama logmein win 7 ye kurulmuyor bu konuda yrdımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler

bendeki DirectX 10 bi ss de 11 diye gördüm sanki?

yaw bide 5.1 realtek Hd ses kartıvar ses sadece soldan geliyor deli oldum yaw.silip geri orjinal driverini yükliyecem kendi otomatikmen yüklüyor iptal felanda edemion 10 sn de yükledi.

bu arada winamp DFX le çalışmıyor..

Edited by sonixc

biLL amca bu sefer becermiş işi ama driverlar hızlı cıkarsa o kadar yakındır diyorum normal surumun cıkması sistem hemen hemen tamam gibi görünüyor cunku heryerde denedim cok stabil ve hızlı herkeze tavsiye tabi ingilizceniz iyi ise :)

Buda benden olsun

35145598cp1.jpg

NFS Undercover Da XP den biraz daha iyi performans gösterdi. xp çok donarken win7 de onun kadar değildi ama yinede Xp de olduğu gibi oyun içinde loadingler vardı..(vista kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyacağım)

Benim sürümümde Dx10 mevcut..

ssdow2.jpg

Edited by sonixc

Windows 7'yi biraz önce denedim.Vista driver'ları uymadı...beni delirtti...kendi kafasına göre birşeyler yapıyor.Benim bilgisayarla mı geçinemedi bilmiyorum.Ama tam bir başbelasıydı....XP'nin gözünü seveyim.XP'den şaşmamak lazım vesselam.... :)

kardeş vista driver ları uyuyor ama setupdan deil aygıt yöneticisinden driver dosyalarını göster oazmn sorunsuz calısıyor bu arada ram kullanımı 500mb cıvarında (aero pencereler hertürlü yapabileceğiniz görsellikler fln aktif)ve cok kararlı calısıyor 2 gb lık makınalara tavsiye edebilirim:)

ne kadarı doğru bilgisi olan yazsın ltf

Windows 7 sürümlerinin olası fiyatlandırmaları :

Windows 7 Starter $199,95

Windows 7 Home Premium $259,95

Windows 7 Professional $299,95

Windows 7 Ultimate $319,95

Windows 7 Enterprise Bilinmiyor

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...