Jump to content

TÜrk Olmak

redsco

Recommended Posts

Tabii ki toplumunun büyük çoğunluğu müslüman olan devletler birbirleriyle savaşmasın. Biz birbirimiz yedikçe gayril mağdub ellerini ovuşturuyor.

Ama sorun şu, ben siperde Türk sınırını özellikle İran, Irak, Suriye gibi çoğunluğu müslüman olan bir ülkeye karşı korurken (önce müslümanım sonra Türk'üm) diyen birine güvenemem.

Türk sınırını koruyan adam hamdolsun ki önce Türk'üm sonra müslümanım demeli. Yukarıda verdiğim İran-Türkiye örneğinde önce müslümanım diyen biriyle nöbet tutsam ve o İran askerleri sırf (La ilahe illallah) dediği için (Ben müslüman askerlere ateş edemem) derse ve onları sınırdan geçirmeye kalkarsa önce yanımdaki o vatan hainini vururum sonra da İran askerlerini temizlerim. Çünkü ÖNCE VATAN!

Unutulmamalıdırki yaklaşık 1300 sene önce müslümanım diyen arap toplulukları peygamber efendimizin torunlarını Lailahe Illallah sesleri içinde şehit etmişlerdir.Bu nedendendir ki o topraklarda kan o gün bugundür durmaz durmayacakta. Arap milleti makam için anasını keser babasını satar. Tarihte bir çok örnekleri mevcuttur. Onun için her müslümanım her Lailahe Illallah diyen müslüman degildir. Biz kendi topraklarımızın ve yurttaşlarımızın sahibi olmalıyız. Kimlikleri ne olursa olsun bu vatan bizim.

insan insandır türk olduğuma gurur duyoyorum ama sınır kapılarını açsalar avrupadan hiç kimse türklük veya türkiye dinlemez gençliğinin %85 i daha gelişmiş refahı daha üstün ülkelere kaçar gençliği bu stersle fakirlikle yaşamaktan bıktı bu ülkede artık unutmayınki insan mutlu olduğu olacağı yeri tercih eder...

Sana bir soru soru sormak istiyorum.

Mesela günün birinde İran ile Türkiye savaşa girse ve sen de o sırada Türkiye-İran sınırında sınır güvenliğini sağlamakla görevlisin diyelim.

Üzerine koştura koştura bir manga İran askeri geliyor ve hep bir ağızdan şöyle bağırıyorlar (La ilahe illallah, Muhammeden Resulullah!)

Öyle bir an ki bu komutanında yok. Kimse ne yaptığını bilmeyecek.

Böyle bir durumda o müslüman iranlı kardeşlerinin Türk sınırını geçmesine izin mi verirsin?

Yoksa (vatan sınırı kutsaldır bunu geçen benden değildir) deyip Türkiye sınırını korur musun?

Daha öncede söylediğim gibi üstünlük takva ile, benim orada ne amaçla durduğuma ve gelenin amacının ne olduğuna göre değişir. Aslında biraz düşünürsen sorduğun gereksiz bir soru.

benim orada ne amaçla durduğuma ve gelenin amacının ne olduğuna göre değişir. Aslında biraz düşünürsen sorduğun gereksiz bir soru.

İranla-Türkiye savaşta diyorum. İran askeri koştura koştura sana çiçek vermeye gelmeyecektir.

Benim sorduğum sorudan çok, senin benim soruma verdiğin cevap çok gereksiz tabii düşünebilenler için. Fakat hiç merak etme ben vereceğim mesajı verdim. Almak istediğim cevabı da çoktan aldım.

Allah selamet versin :D

Sizlere tavsiyem önce siz Allah'u Teala,ya iman ederken sizlere yüklediği yükümlülüklere bakın eğer bunları kapsıyorsanız müslümansınız.!!!

Değilse şayet gerçekten iman ediniz...

Bunlarıda kur'an ve sünnete,e Rasulullahın hayatına bakarak kendinize örnek alın.

Elimizde çok temiz kaynaklar var araştıralım ÖNCE İMAN sanra AMEL.

--------------------------------------------

Ayrıca birilerinin yaptıkları yanlışlar onların amellerini bağlar ve bu hesabı mahşeri kubrada verecekler.

Bu yanlışlar bizide yanlışa ******ürüyorsa gerçekten imanı kavramış değiliz demekdir.

Allah(c.c) cümlemizi şuurlandırsın bilinçlendirsin.

Selam ve Dua ile.

İranla-Türkiye savaşta diyorum. İran askeri koştura koştura sana çiçek vermeye gelmeyecektir.

Benim sorduğum sorudan çok, senin benim soruma verdiğin cevap çok gereksiz tabii düşünebilenler için. Fakat hiç merak etme ben vereceğim mesajı verdim. Almak istediğim cevabı da çoktan aldım.

Allah selamet versin :D

Hiç sanmıyorum, aramızda ciddi bir iletişim sorunu var gibi.

Ben tabiki inancıma ters düşmeyen şeyi yapacağım, şayet gelen iran askeri buraya zulüm dinsizlik sapıklık getirecekse, benim inancıma göre yaşamamı dahada zorlaştıracaksa savaşırım, tersi olursa savaşmam tabiki.

Kısacası duruma göre değişir, sen istiyorsunki gözümü kapatıp robot yada fanatik gibi sınırda önüme gelene ateş açayım? Bu kadar basit değil, böyle yaparsak israilden hiçbir farkımız kalmaz, memleketini düşünürken diğer insanları, din kardeşini ve rabbinin emirlerinide göz önünde bulundurmak zorundasın.

Hiç sanmıyorum, aramızda ciddi bir iletişim sorunu var gibi.

Ben tabiki inancıma ters düşmeyen şeyi yapacağım, şayet gelen iran askeri buraya zulüm dinsizlik sapıklık getirecekse, benim inancıma göre yaşamamı dahada zorlaştıracaksa savaşırım, tersi olursa savaşmam tabiki.

Kısacası duruma göre değişir, sen istiyorsunki gözümü kapatıp robot yada fanatik gibi sınırda önüme gelene ateş açayım? Bu kadar basit değil, böyle yaparsak israilden hiçbir farkımız kalmaz, memleketini düşünürken diğer insanları, din kardeşini ve rabbinin emirlerinide göz önünde bulundurmak zorundasın.

Yani Türkiye'ye onların benimsediği şekilde İslamı ( Şeriati ) getireceklerse buyursunlar gelsinler diyosun , Kötü bişey yapmaya gelmiyorlar demi sonuç olarak İslam'ı Türkiye'ye getiriyorlar. Anlaşılması zor bi durum bakış açısına göre değişir amacım polemik yaratmak değil sadece okuduğumdan anLadığımı yansıtmaktır.

M.Kemal ATATÜRK , " Ne mutlu Türk olana " dememiş " Ne mutlu Türk'üm diyene " demiştir. Türk'üm diyebilene.

Edit : 500.yıl boyunca Osmanlı himayesinde ( son 5o - 1oo yılı saymazsak ) Anadolu topraklarında barış içinde yaşamış insanların böyle ucuz siyaset karşılığı birbirine düşürülmesi acı gerçekten verici . Anadolu topraklarında ( telefuz etmek istemiyorum farklı ırklarmış gibi ) yaşamış , yaşayan bunca insanın nereden geldiğini soy kütüğünü iyice araştırmadan konuşmak bence yersizdir.

Yani Türkiye'ye onların benimsediği şekilde İslamı ( Şeriati ) getireceklerse buyursunlar gelsinler diyosun , Kötü bişey yapmaya gelmiyorlar demi sonuç olarak İslam'ı Türkiye'ye getiriyorlar. Anlaşılması zor bi durum bakış açısına göre değişir amacım polemik yaratmak değil sadece okuduğumdan anLadığımı yansıtmaktır.

M.Kemal ATATÜRK , " Ne mutlu Türk olana " dememiş " Ne mutlu Türk'üm diyene " demiştir. Türk'üm diyebilene.

Eğer bahsettiğin şeriat Allah'ın kuran'ı ve Peygamberimizin sünnetine uyuyorsa evet ama şuanda bildiğim kadarıyla iran'ın büyük bir bölümü şia denen sapık mezhebe bağlı.

Eğer bahsettiğin şeriat Allah'ın kuran'ı ve Peygamberimizin sünnetine uyuyorsa evet ama şuanda bildiğim kadarıyla iran'ın büyük bir bölümü şia denen sapık mezhebe bağlı.

Olayları mezheplere bağlamak bence yanlıştır.O zaman sorarım size sayın akMurat Peygamberimiz döneminde kaç tane mezhep vardı ? İslamı doğru yaşayabilen her insan müslümandır benim gözümde.

Sizlere tavsiyem önce siz Allah'u Teala,ya iman ederken sizlere yüklediği yükümlülüklere bakın eğer bunları kapsıyorsanız müslümansınız.!!!

Değilse şayet gerçekten iman ediniz...

Bunlarıda kur'an ve sünnete,e Rasulullahın hayatına bakarak kendinize örnek alın.

Elimizde çok temiz kaynaklar var araştıralım ÖNCE İMAN sanra AMEL.

--------------------------------------------

Ayrıca birilerinin yaptıkları yanlışlar onların amellerini bağlar ve bu hesabı mahşeri kubrada verecekler.

Bu yanlışlar bizide yanlışa ******ürüyorsa gerçekten imanı kavramış değiliz demekdir.

Allah(c.c) cümlemizi şuurlandırsın bilinçlendirsin.

Selam ve Dua ile.

türk olmak okul çıkışı kavga etmektir..

türk olmak borusu 1 metre kısa olan sobayı 1 metre yukarı kaldırmaktır...

türk olmak kurban bayramında kurban yerine kendini kesmektir...

türk olmak arabaya lpg tüpü yerine mutfak tüpü takmaktır.. :D :D :p

Olayları mezheplere bağlamak bence yanlıştır.O zaman sorarım size sayın akMurat Peygamberimiz döneminde kaç tane mezhep vardı ? İslamı doğru yaşayabilen her insan müslümandır benim gözümde.

Müslümanların yüzde doksandokuzu bir mezhebe tabi olduğu için ve sizin deyişinizle islamı doğru yaşayan ve yaşamayan mezhepler olduğu için mezbeplere bağlamak gayet uygun.

Mezheplere peygamberimiz zamanında kaç mezhep vardı diye değil mezhepler islama ne fayda sağlamış yada ne zarar getirmiştir ona bakmanız gerekiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...