Jump to content

Microsoft Office Click To Run Hatası

Berdush_03
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim üzere, arka planda çalışan bu uygulama yüzünden farem sürekli meşgul durumda, eğer hizmetlerden bu uygulamayı durdurursam bu seferde Office çalışmıyor. Bu konuyla ilgili başına böyle bir sorun gelen var mı? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

001.jpg

@Berdush_03 

1. Microsoft Office alternatif programları kullanarak soruna çözüm bulunabilir belki. 1. WPS Office 2.Libre Office 3.FreeOffice ( belgeleriyle tam uyumlu)
  2. Microsoft office programını tamamen kaldırarak,sıfırdan yüklemekte çözüm olabillir.  Online seçmeli yükleyicisi mevcut üzerinde kaldırma özelliğide var tüm dilerde lite,Full yüklenebilmekte istenemeyen araçların yüklenmemesi sağlanabilmekte | indirme linki:  
    Please register to see this content.
  3. Forum içerisinde Karadurak üstadın daha evvel hazırladığı, Lite düşük boyut çalışma işinizi görürse yükleyerekte çözüm olabilir denemek gerekli. Kolay gelsin.
  • Like 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

@Berdush_03 

1. Microsoft Office alternatif programları kullanarak soruna çözüm bulunabilir belki. 1. WPS Office 2.Libre Office 3.FreeOffice ( belgeleriyle tam uyumlu)
  2. Microsoft office programını tamamen kaldırarak,sıfırdan yüklemekte çözüm olabillir.  Online seçmeli yükleyicisi mevcut üzerinde kaldırma özelliğide var tüm dilerde lite,Full yüklenebilmekte istenemeyen araçların yüklenmemesi sağlanabilmekte | indirme linki:  
  3. Forum içerisinde Karadurak üstadın daha evvel hazırladığı, Lite düşük boyut çalışma işinizi görürse yükleyerekte çözüm olabilir denemek gerekli. Kolay gelsin.

@forjest

Yardımın ve cevabın için çok teşekkür ederim. Alternatifleri kullanamıyorum çünkü excelde makrolarla yazılmış onlarca program kullanıyorum ve bunlarda sadece Microsoft Office'de çalışıyor. @karadurak'ın ofislerini ve senin verdiğin ofisleri de kullandım. Karadurak'ın ofisi lite olduğu için maalesef makroları çalıştırmadı. Senin verdiğin ofisleri kurmak istedim ama yaklaşık 1,5 saat bekleme rağmen indirilemedi/kurulmadı.

Emre028, Şimdi yazdı:

office2019 da bu hizmet gerekli. Ofis 2010 sp2 tüm işini görecektir yada office 2007 sp3  kendi adıma ben office2003 lite kullanıyorum 2007 uyumluluk paketiyle birlikte tüm işimi görmekte ..

@Emre028

Ofis 2003'de makro kodları sınırlı bu yüzden kullanmak istemiyorum, aslında benimde çok sevdiğim bir ofis programı ama kısıtlı, 65536 satırdan fazla oluşturamıyorsun oysa 2016 ve üzerinde bir milyona kadar satırla çalışabiliyorsun. Bu yüzden 2016 veya 2019 kullanmak istiyorum.

• Like 1

Berdush_03, 1 dakika önce yazdı:

@forjest

Senin verdiğin ofisleri kurmak istedim ama yaklaşık 1,5 saat bekleme rağmen indirilemedi/kurulmadı.

Sunucu bağlantılarından kaynaklı olabilir proxy - vpn değişimleri deneyerek bakılabilirdi. Daha evvel'den windows sistem çalışmalarına bu uygulamayla indirip kurulum yapmıştım sorunsuzdu. En son sürümüde üste eklediğim yandex linki zaten. eski sürümleri işe yararmı denemek gerekli.

Emre028, 4 dakika önce yazdı:

Ofis2016 da bu servis çalışmaz. Arşivimde nous’un yaptığı  Ocak 2019 Güncel ofis2016 vardı onu önerebilirim. 

Şuan 2016 kullanıyorum ve o servis aktif durumda, deli olmak elde değil 😫

forjest, 6 dakika önce yazdı:

Sunucu bağlantılarından kaynaklı olabilir proxy - vpn değişimleri deneyerek bakılabilirdi. Daha evvel'den windows sistem çalışmalarına bu uygulamayla indirip kurulum yapmıştım sorunsuzdu. En son sürümüde üste eklediğim yandex linki zaten. eski sürümleri işe yararmı denemek gerekli.

@forjest

Resmi bir kurumda kullandığım için vpn kullanamıyoruz. Belki de bağlanmama sorunu bu yüzden.

@Emre028

İndirebileceğim bir link var mı elinde?