Jump to content

forjest
 Share

Recommended Posts

kocamanadam, 9 dakika önce yazdı:

Videoda anlatılanları yapabilseydim bilgisayar mühendisi olurdum.Bunun daha kısa yolu yokmu üstadım?😀

Düşük boyutlu şu an ismini hatırlayamadığım bir portable uygulama var. Ancak o uygulama tüm sayfayı transparan yapıyor. Muhtemelen bilen arkadaşlar vardır. Sadece çalıştırıyorsun. Windows ekranları ve programların menülerine ayar işareti gibi bir ikon geliyor. Ona tıkladığınız da şeffaflık ayarı yapılan bir menü geliyor. Ayar yapılan tam ekranı şeffaf yapıyor... 

@forjest Üstad 1909 ve üzeri sürümler de deneme fırsatınız oldu mu? Performans, çökme durumuna herhangi bir etkisi var mı? Güncellemelerden etkileniyor mu acaba? Benim denemelerim de 1909' da hata vermişti...

• Thanks 1

@kocamanadam :) Hürmetler ve iyi akşamlar değerli üstadım. Video'da yapılan işlemler hikaye devede kulak bile değil. En kötü sizde biliyorsunuzdurki, WinPE veya Herhangi bir live CD çalışan Linux sistemiyle, sistem açılarak,windows'un ilgili olan dizinlerine, (Live sistem üzerinden)  iki DLL dosyasını (System32) içerisine bırakmak yeterli. Sonra restart işlem tamam en kolay yöntem olacaktır herhalde.

@deli_petro06 Windows 10 2016/2019 sürümlerinde denendi hepsinde de  çalışmakta sorun çıkartmadı kendim bizzat,VMware work station üzerinde elimdeki sistemlerle denemeler yaptım. AERO içeriğinde tüm sürümler mevcut zaten,Setup cmd dosyası çalıştırıldığında eski/yeni sürümlere dair mevcut olan paketlerden uygun olanını,w10 sürüme yüklemekte. Kendim açıklamaları Türkçe olarak derleyip konuya indirme linkini ayrı olarak (Yandex linki) ekledim belki işi kolaylaştırma anlamında bilmeyenler için kolay olacaktır. Üsttede belirttiğim üzere WinPE,Live-CD sistemlerde çalıştırılarak ilgili dizinlere iki dll dosyasının system32 içerisine eklenerek işlemleri daha hızlı ve kolay şekilde yapmakta mümkün elbette.

• Like 1

forjest, 19 dakika önce yazdı:

@kocamanadam :) Hürmetler ve iyi akşamlar değerli üstadım. Video'da yapılan işlemler hikaye devede kulak bile değil. En kötü sizde biliyorsunuzdurki, WinPE veya Herhangi bir live CD çalışan Linux sistemiyle, sistem açılarak,windows'un ilgili olan dizinlerine, (Live sistem üzerinden)  iki DLL dosyasını (System32) içerisine bırakmak yeterli. Sonra restart işlem tamam en kolay yöntem olacaktır herhalde.

Hocam,sağolasın dediğinizi yaptım ama sistem açılmadı.Bende yedekten geri döndüm,bir daha denemem.Saygılar.

• Like 1

kocamanadam, 9 dakika önce yazdı:

Hocam,sağolasın dediğinizi yaptım ama sistem açılmadı.Bende yedekten geri döndüm,bir daha denemem.Saygılar.

Kendim 3 kez denedim hiçbir sorun yaşamadım. Şeffaflık devreye giriyor yeterki işlemler doğru şekilde yönergelerle yapılsın. Koruma engelleri,defender uac vb. şekilde işlemlerde sorun yaratabilir. Geri yükleme noktası oluşturmakla iyi yapmışsınız ancak sistemin açılmamasına bir mantık veremedim kullandığınız w10 sürümü ile ilgili destek vermiyor olabilir belki w10_2004 H1 ve üzeri sürümlere. :) 

forjest, Bir saat önce yazdı:

Kendim 3 kez denedim hiçbir sorun yaşamadım. Şeffaflık devreye giriyor yeterki işlemler doğru şekilde yönergelerle yapılsın. Koruma engelleri,defender uac vb. şekilde işlemlerde sorun yaratabilir. Geri yükleme noktası oluşturmakla iyi yapmışsınız ancak sistemin açılmamasına bir mantık veremedim kullandığınız w10 sürümü ile ilgili destek vermiyor olabilir belki w10_2004 H1 ve üzeri sürümlere. :) 

tEMA DEĞİŞTİRME İŞİNİ N95 NOKİA ZAMANINDA bıraktım (Kızaklı olan) o zamanın tlsi ile bu gün bile iyi para 1500 tl idi net hatırlıyorum. Kendime almadım zaten çocuğa almıştım sonra bana kaldı. 2014-15 e kadar bıktım arızalarından ve şarj sıklığından o telefonların bile-

kapaklı samsungun sadece sms gönderilen telefonunu kullandımuzun süre.

6600 mı idi neyfi

efsane telefon. ceptelefoncular bile daha iyisi çıkmaz demişlerdi çıktığında ki. o yıllar samsung 5.6.sıradaydı.

meşhur sybian işletim sistemi tarihe gömüldü.

Be4nim gibi nokia inat etti: battı mı son durumu bilmiyorum

• Like 1

forjest, 10 dakika önce yazdı:

@efe34 Nokia büyük bir değişimin içerisine girmeye hazırlanıyor. 2021 yılında sanıyorum adını daha fazla duyacağız gibi. :)

>>  

Please register to see this content.
Efe hocam.

Androide geçmek yeni miakıllarına gelmiş. : (

Ya sa ben mi farketmedim.

Teşekkürler bilgi için

Eski kaliteyi yakarsa

Bir numara olabilir yine

İlk çıkan Ericcsonlar dünyada bizde ve suriyede vardı sadece zannediyorum

Amerikalılar Motorola harici kullanmıyorlardı

ben Sony leri çok severdim. aşırı pahalıydı zaten 1994 sanırım ilk çıkış. telefondan fazla hat ücreti ve fatruraya veriyorduk

• Like 1

• @efe34 Bir numara olma yolunca olacağını düşünmüyorum ancak her malın bir alıcı illaki oluyor rekabet iyidir malum sonuçta. Sony'leri bende beğenirdum eskiden beri gerçi modellerindeki sabun kalıbı görüntüsünü bir türlü değiştirmediler ama yinede sağlam verilen değerler suya şoka dayanıklılık vb. özelliklerle göz dolduruyordu. Bildiğim kadarıyla, El çeken telefon firmaları arasına girdi diye biliyorum. Lenovo'da buna dahil oldu. Tutunamadılar sanıyorum ya da farklı birşey olabilir. Bunuda çarşıda bir mağazaya girdiğimde tezgahtar bir arkadaş bana belirtmişti uzun süre evvel bana.
  • Nokia'dan beklemezdim ama, "CarlZeiss lensler kullanarak" farklı bir anlayışla piyasada tekrar'dan yer bulabilirler Türkiye içerisinde bilmem ama genel olarak öyle bir izlenimi var anladığım kadarıyla. Bir kaç videosunu izledim cihazları oldukça etkileyiciydi. Rica ederim önemli değil Efe hocam. :)  
  • Telefonlardan senin kadar anlayan biri değilim bu arada. Edindiğim ve son zamanlarda gözlemlediğim yüzeysel diyebileceğimiz bilgilerden ibaret benimkiler.

:) Nokia' nın en cafcaflı dönemlerin de telefonlarını satan birisi olarak yazayım. Çoğu teknoloji kanalı telefonların android dönemine geçmesine ayak uyduramadığını v.s söylüyor. Ancak en büyük hatası isim hakkını Microsofta satmasıydı. Nokia kullanıcılarının çoğu o döneme kadar genelde farklı marka tercih etmiyorlardı. Nokia da aralar da çok fazla çok yanlış telefon modelleri çıkarmasına rağmen markaya alışanlar kolay kolay diğerlerine gitmiyordu. Carl Zeis lens kullanan birçok modeli oldu. Sanırım en tanınanı da N73'  tü. Bana göre kırılma noktası isim hakkını satıp insanların hiçbir fikri olmayan Microsoft Mobile işletim sistemini kullanmış olmalarıdır. Nokia kullanıcıları bu işletim sistemine hiç alışamadılar. Bu durum da sürekli Nokia markası çevresin de dolaşan kullanıcıların farklı markaları da denemesine neden oldu. Aynı dönemi Iphone, Samsung, Sony v.s gibi markaların yükselmesi sonucu resmen kendi kendilerini imha ettiler. İsim haklarını da sattıkları için olaya da müdahale edemediler. Ve öyle bir durum oldu ki, eskiler nokia' yı biliyor ancak yeni nesil ya hiç hatırlamıyor yada az hatırlıyorlar. Hatalarını anlayana kadar tek rakipleri samsung kısmen de sony di. Şimdiler de rakipleri 100 lerca oldu. Ben yeni nesil teknolojiye de ayak uydurabileceklerini sanmıyorum. Bu arada hala Nokia 6670 telefonum hatıra olarak duruyor. Nokia Microsofta isim hakkını satana kadar Nokia dışın da hiçbir marka kullanmamış birisi olarak Sony kullanıyorum ve Nokia telefon çıkarmaya başlasa da kullanmam. O kadar büyük hata yaptılar ki, şu an bile çalınmamış olsa Nokia 5800 Express Music telefonumla Nokia 6670 telefonlarım hala duruyor olacaktı ve üstüne muhtemelen Nokia' nın daha güncel bir telefonunu kullanıyor olacaktım. Bu saatten sonra da toparlanıp piyasa da ismini tekrar duyurmaları en az 10 yıl sürer. O kadar kritik bir dönem de hata yaptılar ki, eski nesil hatırlıyor yeni nesil çok düşük oran da hatırlıyor. Piyasaya daha dün çıkan markaların bile gerisine düştüler. Nokia' dan beklentisi olan varsa bence artık beklemesin. Zaten işi zordu. Pandemi v.s derken tamamen işleri zora girdi...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

Bu Aero Glass olayı güzel de; benim bilgisayarda Clover uygulaması var, (sekmeli pencereler). Şimdi; ben bunu yüklersem, Clover'de her sekme açışında şeffaflık devreye girer mi? 

Ayrıca; bir diğer bilgisayarımda windows 7 kullanmaktayım, buna da 'Tam Şeffaf' yapmak istediğimde, Clover pencerelerine geçişlerde sorun yaşandı, 10'da da bu takılmalar sorunu oluşur mu ?

deli_petro06, 13 saat önce yazdı:

Düşük boyutlu şu an ismini hatırlayamadığım bir portable uygulama var. Ancak o uygulama tüm sayfayı transparan yapıyor. Muhtemelen bilen arkadaşlar vardır. Sadece çalıştırıyorsun. Windows ekranları ve programların menülerine ayar işareti gibi bir ikon geliyor. Ona tıkladığınız da şeffaflık ayarı yapılan bir menü geliyor. Ayar yapılan tam ekranı şeffaf yapıyor... 

@forjest Üstad 1909 ve üzeri sürümler de deneme fırsatınız oldu mu? Performans, çökme durumuna herhangi bir etkisi var mı? Güncellemelerden etkileniyor mu acaba? Benim denemelerim de 1909' da hata vermişti...

Translucent. Ben kullanışlı bulmadım.

Bu uygulama da aşağıda ki ekranda kaldı.

Birde konu ne arala Nokia'ya geldi :)

Aero Glass Ultimate paketleri Türkçe anlatım,Videolu derleme yükleyicide düzenleme yapılarak işletim sistemlerine otomatik yüklenmesi sağlanmıştır. [YENİ!]

• Windows10/8.1/8 (32/64 bit) destekli olan AeroGlass ultimate reklamsız yeni güncel paketlerin haricindeki,eski paketler çıkarıldı derleme yapılarak yeni link eklendi.
  • İndirme evvelinde ve işlemler öncesinde Defender antivirüs koruma araçlarını geçici devredışı bırakınız. Geri yükleme noktası oluşturmayı unutmayınız tüm bilgiler üstteki konu linki içerisinde videolu anlatımda ve sürüm noktları beni oku içeriklerinde mevcuttur. İncelemek yeterlidir. 
  • Beğen butonunu tıklamayı unutmayınız ! :) Esenlikle Kalınız! Saygılarımla 
  • Like 5
  • Thanks 1

forjest, 53 dakika önce yazdı:

@kocamanadam Üstadım denersin artık yorumunu bekliyorum :) 

Yüzüm kızararak söylüyorum vallahi tekrar denedim bu sefer de olmadı.Bu sefer windows 8.1 de denedim yine kapandı ve açılmadı.🥵

Edit:Belkide sürümden farkediyor.Benim sürümüm6.3 yapım no:9600 windows enbeded 8.1 industry pro.

Edited by kocamanadam

kocamanadam, 38 dakika önce yazdı:

Yüzüm kızararak söylüyorum vallahi tekrar denedim bu sefer de olmadı.Bu sefer windows 8.1 de denedim yine kapandı ve açılmadı.🥵

Estağfurulllah ne demek abi. :)

"Uac,Defender,Smartscreen arka plan firewall koruma" engellerinden kaynaklı. Bu hizmetler engelliyor uygulamanın çalışmasını üstad veriler ve girdiler ilgili yerlere yazılamadığından işlemler olmuyor. Windows10 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinde özellikle denedim çünkü. Eğerki uygulamayla ilgli farklı bir sorun varsa gözden kaçan onu şimdilik kestiremiyorum çünkü herkesin yapılandırma işlemleri ve kullanım alışkanlıkları farklılıklar gösterecektir geri bilgilendirme için teşekkür'ler. :) 

Edited by forjest
  • Like 1

karciliadem, 11 dakika önce yazdı:

herkese hayırlı akşamlar

hocam işini karışmak olmasın benim devamlı kullandığım hafif portable System Transparency  tam şeffaf yapar

Alternatifler iyidir,bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. O kadar çok farklı adlarda uygulamalar varki. Ben kendim şahsi olarak gerçekliği ve kalıcılığı bakımından "aeroglass'ı" çok beğendim. Kısmet olursa yapacağım yeni bir sisteme, ekleme entegre etme planım dahi var. Verdiğiniz linkide ayrıca inceleyeceğim tekrar teşekkürler değerli kardeşim. :) 

karciliadem, 12 saat önce yazdı:

herkese hayırlı akşamlar

hocam işini karışmak olmasın benim devamlı kullandığım hafif portable System Transparency  tam şeffaf yapar

Ben de ekranda ne açarsam ,ekranları kapattıyorum ama ekran yenilemezsem önceki görüntülersilik olarak kalıyor yenilersem gidiyor.Ama gerçekten acayip şeffaf yapıyor ve ne yaptığımı göremiyorum.Şeffaflık burda 230 mesela.

• Like 1