Jump to content

Eðitimdeki Son Edepsizlik,

νєяуLife ©

Recommended Posts

nu öðrenci diye geçinenlerin 5 yýl sonraki hallerini tahmin ediyorum. her türlü haltý ederler sonra iþsiziz diye ortalýkta bangýr bangýr baðýrýrlar. Aslýnda okulun amacý öðretim deðil eðitimdir ama bundan nasiplenmeyi bilmessen hiç birisini alamazsýn. Ve sonuç haberlere konu olan bir sürü iðrenç iþ. Allah hepsini ýslah etsin. Bizim zamanýmýzda :D bu türden öðrencileri adam ediyordk ama bizden de geçti. inanýn okulda öðrencilerle býçaklý sopalý kavgalarýmýzda oldu. Ama sonunda adam oldular. Þimdi en azýndan sanayiye arabayý ******ürdüðümde sorunsuz her türlü eksikliðini gideriyorlar. :) O kadar yaþlý deðilim sadece 4 yýl ders verdim ama öðrenciler þu anda 18-19 yaþlarýnda kimi çete olmuþ gece sokaklarda sürtüyorlar. Kimi adam olmuþ en azýndan kendine bir iþ edinmiþ.

Bir öðretmen olarak ne desem boþ

bunlþara öðrenci demeye 1000 þahit gerek

bu adamlar þimdi ne ise 10 yýl sonrada baþka bir þey olmaz

ama sorun sistemden kaynaklanýyor

öðrenciyi sýkamýyorsun ki

1 tokat atsan al baþýna belayý soruþturma mahkeme.. vs

tamam dayak yanlýsý falan deðiliz ama

öðrencinin korkacaðý bir þey olmasý gerek

disiplin kurallarý da zaten dandik bi þey olmuyor

bir de 50 yaþýna gelmiþ bir adamdan öðretmenlik yapmasý beklersen bu kadar yapabilir zaten

ne olacak ki?

eðitim sisteminin baþtanm sona kadar

(Önce de bakandan baþlayarak)

bir revizyona ihtiyacý var

Ayrýca Kendi görüþüm

Tv deki Lise öðrencisi dizileri de kaldýrmak gerek

gerçek olmayan dizi deki öðrencilþere özenti var

Tv de dizilere bakýn adam lisede okur ama altýnda son model araba ...

Nerde öyle okullar, öyle öðrenciler ??

Türkiye nin %01 ni bile temsil etmiyor

Tezat Çok haklýsýn

Aile terbiyesi verilmemiþ evlatlardan ne beklenir ki baþka??

Öðrencilerini mum edebilen öðretmenler de var. Forumda var hele bi tanesi.

Deme sk8er_boi ya bu yazdýklarýmýzý okuyorsa þimdi!!! Yananýz alim Allah

cok yazýk..bu meslegýn ýcýnden biri olarak inanýn sonumuzu hýc ýyý gormuyorum..suan beným ogrencýlerým gelecekte beným cocugumun buyugu olacak ve býlýyorum ký sadece yas olarak buyuk olacaklar..ogretmenlerýn elýnden her turlu yetký alýndý,dayaga kesýnlýkle karsýyým bu yetký meselesý yanlýs anlasýlmasýn fakat artýk yaptýrým dýye býr sey yok,ogrencýnýn korkusu yok..evet ogrencýnýn korkarak okula gelmesýný ben de ýstemýyorum ama en azýndan býlsýn ký olumsuzluklarýn da sonuclarý var..herkes secýmýnde ozgur ve secýmlerýnýn sonucuna katlanmak zorundadýr.Eliflam size katýlýyorum okul sadece ogretim degil ayný zamanda egitim yeridir ama su da unutulmamalýdýr ki egitimin basladýgý yer ailedir..cocuklar saygý kelýmesýnden,terbýyeden yoksun buyumusler onlara da cok kýzamýyorum.Cogu aile icin okul cocugun ayak altýnda dolasmamasý ýcýn gonderýlen yer..cocuk sabah okula dýye cýkýyor aksam eve gýdýyor ve aile bir kere okula gelmýyor bu cocuk ne yaptý ne ettý ne ogrenýyor dýye..Cogu aile de asýrý baskýcý ve cocuk evde yapamadýgýný okulda yapýyor,okulu desarj olma yerý gýbý goruyor..bu olayý býzzat yasadým veli kendisi soyledi evde abilerinden korkuyor mum gibi diye,ama senýn oglun okulu býrbýrýne katýyor dedým o zaman dýyor ben napayým dövün...babasý anasýný dover anasý cocugunu cocuk da tum nefretýný kendý ayarýndakýlere kusuyor..ezilmisligi saygýsýzlýk yaparak atmaya calýsýyor...offfff bu konu cok derin..yine sinirlerim bozuldu... !!! :)

Daha bunlar gücücük yav.. Ya o forumdaki hocam sanýrým bunlarý kulaklarýndan tavana þöle bi kaldýrdý mý bi duvara çarpýttý mý olayý bitirir sanýrým. Diil mi forumdaki hocam.. Ahh bi öretmen olsaydým gösterirdim bunlara ben de..

Daha bunlar gücücük yav.. Ya o forumdaki hocam sanýrým bunlarý kulaklarýndan tavana þöle bi kaldýrdý mý bi duvara çarpýttý mý olayý bitirir sanýrým. Diil mi forumdaki hocam.. Ahh bi öretmen olsaydým gösterirdim bunlara ben de..

:D:)

Bazen bize aileler geliyor diyor ki ; Hocam bu okulda hiç disiplin yok diye...

Ah Bilinçsiz Bilinçli Toplum Ah.... Kesinlikle Dayak Yanlýsý Olduðumuz Anlamý Çýkmasýn Ama Biz de Öðrenciydik ; Öðretmen Kulaðýmýzý Çekse Babamýz Duyacak Diye Korkardýk ; Çünkü Ondan Tokat Yerdik . Ama Þimdiki Sözde Bilinçli Aileler Býrakýn Tokadý , Dayaðý En Ufak Sözde Öðretmenin Karþýsýna Dikiliyorlar. Yazý ki Yazýk..

Bakýn Geçenlerde Baþýma Ne Geldi ... (Asla Burdaki Gibi Yapamazlar ) Bir Sýnýfýmýz ; Aþýrý Haylaz ve Boþ Bir Sýnýfa 1 Yýl Katlandým ; Bir 2 Vukuatla , Ama Geçen Hafta Hepsini Karþýma Çekip Aðzýma Geleni Söyleyip Tehditi Bastým ; Sonuç mu : Benden iyisi yok þu anda. Ne yazýk ki tatlý dil yýlaný deliðinden çýkarýyor ama neler yaptýrýyor neler. Allah sonumuzu hayýr etsin .

Yazýk Ya Eðitim Ne Hallere Düþmüþ.. :(

Gerçi Bizde Ogrenciyiz Ama :)

sen de öðrencisin ama sen böyle þeyler yapýomusun :) oke hepimiz belki bazý þeyler yaþadýk okulda belki hala yaþýyoruz ama bu kadarý deðildir herhalde yaþadýðýmýz...

Ayak yapma adamým, ayýp nerde olur sen hakkýndan gelirsin, ben tek tokat attým bi ara, 2 yýl vicdan azabý çektim :(

O mum edeni gönderelim bu okula

Olmadý @Arthur'ýn dediði gibi Verylife yi görevden alalým (milli eðitim bakanýydý daha 1kaç hafta önce)

"@@Öðrenciyi Mum Eden Öðretmen" i bakan yapalým

Býraktým zati o görevi, mum gibi yapaný Bakan yapmayýn, ayýrt etme yeteneði zayýf nasibimizi almayalým :)

Herseyin kaynagi aile..

Arkadas cevresi okul o bu ailenin etkisi yaninda cerez gibidir..

Onlarda buyudugunde boyle birsey gordugunde kinayacak kendileri gibisini

Yada ordaki sirada oturan bir ogrenci olsak onun yaptigina belki kahkahayla gulucektik..

Cocuklarimiza ne yazikki sahip cikamiyoruz

Öðrencisinin derdi ile dertlenmeyen öðrencisine birþeyler anlatmak için kendini paralamayan öðretmen tam öðretmen deðildir. Eksiktir, birþeyler anlatsa bile aklý maaþ gününde ekders günündedir. Veya hangi öðrencinin durumu iyi onu notla sýkýþtýrayým da ücretli özel ders vereyimin hesabýný yapýyordur.

Aile dediniz de hangi aile; aile nedir acaba? Aile cebine üç beþ kuruþ harçlýk verip bir de cep telefonu alýnca aile mi olunuyor. Eminin Türkiye'deki evli olanlarýn %75'inin evlenmesi haram. (Fýkhen aile geçinderimeyecek durumda olanlarýn evlenmesi haramdýr) Ya cismani arzularýný tatmin etmek için evleniyorlar, ya da küçüklükten beri büyüyünce damat olacam gelin olacamýn havasýna kapýlmýþ evlenmiþlerdir.

Öðretmen samimi olacak ki anlattýðý öðrenciyi etkilesin. Kalpten söyleyecek ki kalbe tesir etsin. Yok sa kulaktan öteye gidemez söyledikleri.

Geçenlerde yaþanmýþ bir hikaye anlattý arkadaþlar. Orta Asya'da bir öðretmen (ayný zamanda okul idarecisi) öðrencinin birinin pencereden düþtüðünü duyunca aman Allah'ým deyip düþen çocuðun yanýna koþuyor. Koþarken de "gitti o kadar emeðimiz Türkiye'den gönderilen paralarla burada açýlan okulumuz daha yeni açýlmýþken tekrar kapanacak" diyor. Çocuðun yanýna gelince de kendi çocuðunun düþtüðünü görünce Allah'ým sana þükürler olsun ki okulumuz kapanmayacak diyor ve bir yandan oðluna üzülüyor.

Acaba bu öðretmen gibi öðrenci derdi ile uðraþabildik mi. Acaba bizlere evlat veren Allah'ýn gün gelir de evladýmýzý kanýmýzý bir yarasýna bir düþmesine bile dayanamadýðýmýz evladýmýzý alabileceðiniz düþündük mü?

Bizim evladýmýz bize nasýl tatlý ise diðer çocuklarda o kadar anne babalarýna tatlýdýr.

Gelelim o öðretmene görüntülerden öðretmenin çok yaþlý olduðunu görüyorum. Neden acaba maskara olacak yerde emekli olmuyor bu öðretmen. Eðer geçim derdi gibi baþka dertleri varsa o zaman bir þey diyemem.

Son(Final)

Keþke o öðretmenin yerinde olsaydým. Ya ben ya o çocuk...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...