Jump to content

Ethernet Sorunu

erdal4444
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar.asus anakartımız var.ethernet baglıyken pc açıldıgında yok gözüküyor.aygıt yöneticisinden donanım değişikliklerini tara dediğimizde tanıyor.ethernet çalışıyor.uzun bir süre öncede yeni bir aygıt bagladıgımızda çıkan ses makinayı donduruyordu.res atma durumu oluyordu.şimdi ise o ses yok fakat ethernet tanımıyor.tara deme zorunda kalıyoruz.wifi taksak görüyor yada görmüyor.sorun donma sıkıntısı..ön usbleri çıkardık.nispeten sorun yok gibi.2 hafta önce tüm usbler takılıyken aşırı donmalar oluyordu.kasadan mı yapar böyle bir durumu.ram işlemci ssd ekran kartı vs denendi.sıkıntı yok..anakart arızalı yada bir şekilde elektriksel bir durum söz konusu mu?? 

hocam yazılım olma ihtimali var mı? ilk windows 7 kurdugumuzda da donma yaptı.şu an 10 var..ama devam ediyor.anakart arızalı olabilir mi? dediğini yaparım.farklı şeylerde uygulayabilirim.tamirciler daha önceden herhangi bir işlem görüp görmediğini anlayabilir mi anakartın?

erdal4444, 12 dakika önce yazdı:

kesin anakart sorunu mu hocam? neden bu kanıya vardınız acaba? çok merak ettim.bu durumda tamiri olursa ne olur? tekrarlama şansı bozulma vs olur mu?

Hocam sorunun donanımsal. Format atmışsın zaten düzelmemiş. Son kez sürücü falan dene şu siteden günceli varsa bulur zaten hemen vereceğim siteden programı indirip sistemini tara zaten işlem bitince tarayıcı açılacak oradan drivers kısmına gelirsen sistemine uygun son çıkan sürücüleri senin için listeler. Bir de böyle dene. Olmaz ise sıkıntı anakartta. Güney chipset'i bu ufak tefek donanımları kontrol ediyor bu arada onda sorun varsa ondan da yapar. İşini bilen bir tamirci ile görüş. Abuk subuk ram takamayan format atamayan yerlere gitme.

Please register to see this content.

Edited by ByKayseriLi

erdal4444, Bir saat önce yazdı:

kesin anakart sorunu mu hocam? neden bu kanıya vardınız acaba? çok merak ettim.bu durumda tamiri olursa ne olur? tekrarlama şansı bozulma vs olur mu?

22 yıllık mesleğim :) chip tamiri başta olmak üzere tablet telefon bilgisayar board tamiri yazılım entegre vs işleri yapıyorum. Nokta atışı ben sana arızayı söyledim daha ne yapayım.

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

22 yıllık mesleğim :) chip tamiri başta olmak üzere tablet telefon bilgisayar board tamiri yazılım entegre vs işleri yapıyorum. Nokta atışı ben sana arızayı söyledim daha ne yapayım.

öylemi hocam:) tam adamına denk geldik ozaman..peki hocam tamiri kaça patlar acaba?

erdal4444, 11 saat önce yazdı:

öylemi hocam:) tam adamına denk geldik ozaman..peki hocam tamiri kaça patlar acaba?

teşhisten sonraki gerekli tamire göre değişir. Sizdeki kartın yüksek ısıdan sebep güneyinde soğuk lehim arızası oluştuysa kalıplama ile kurtulur. Bunun maliyeti yapana göre değişir ama 3 aşağı 5 yukarı 200 tl civarında tutar. Güney çip ölü vaziyetteyse yenisiyle değişirse 200 dediğimiz kalıplama fiyatına çip fiyatını eklemek gerekirki sizdeki marka modeli bilmeden bu konuda bişey demem mümkün değil maalesef.

Erdal hocam, sorun anakart ise sahtekar'ın birine denk geldim kuzey köprüsü sebeble ekran gelmiyormuş çip değişmesi gerekli dedi ama adam sahtekar çıktı, bu sahtekar adamdan önce kaliteli iş yapan bir yer tanıdım,anakart'ı bu adama götürdüm adam kuzey köprüsünü kavurmuş anakart'ın çöp dedi, dikkatli olun.

Edited by gangstarap

gangstarap, 5 saat önce yazdı:

Erdal hocam, sorun anakart ise sahtekar'ın birine denk geldim kuzey köprüsü sebeble ekran gelmiyormuş çip değişmesi gerekli dedi ama adam sahtekar çıktı, bu sahtekar adamdan önce kaliteli iş yapan bir yer tanıdım,anakart'ı bu adama götürdüm adam kuzey köprüsünü kavurmuş anakart'ın çöp dedi, dikkatli olun.

sahtekarlar doludur hocam..dediğiniz gibi..teşekkürler.

Senkron2, 12 saat önce yazdı:

teşhisten sonraki gerekli tamire göre değişir. Sizdeki kartın yüksek ısıdan sebep güneyinde soğuk lehim arızası oluştuysa kalıplama ile kurtulur. Bunun maliyeti yapana göre değişir ama 3 aşağı 5 yukarı 200 tl civarında tutar. Güney çip ölü vaziyetteyse yenisiyle değişirse 200 dediğimiz kalıplama fiyatına çip fiyatını eklemek gerekirki sizdeki marka modeli bilmeden bu konuda bişey demem mümkün değil maalesef.

asus p8z77-v modeli hocam.dediğiniz gibi 200 tl civarı yada üstü olabilir.yakınlardaysanız size getirmek isterdim üstat.

erdal4444, 11 saat önce yazdı:

sahtekarlar doludur hocam..dediğiniz gibi..teşekkürler.

asus p8z77-v modeli hocam.dediğiniz gibi 200 tl civarı yada üstü olabilir.yakınlardaysanız size getirmek isterdim üstat.

Yerim ankarada hocam