Jump to content

Anakartta Asus Mu? Gigabyte Mı?

alkan02

Recommended Posts

amd phenom2 x3 710 işlemci almayı düşünüyorum bunlar için de bu iki anakart arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim(bu arada bu fiyata başka işlemci tavsiyeleriniz varsa onuda yazın)..bu arada ekran kartı olarakda ati sapphire 4830 almayı düşünüyorum

Gigabyte MA78GM-DS2H bu anakartı bir aralar bende çok araştırdım. AMD PHENOM 9550 QUAD-CORE almayı düşünüyordum ve hangi bilirkişiye sorduysam olumlu yanıtlar verdi. İlk zamanlara göre biraz daha piyasası düştü performans alabilecegin bir ürün.

bende yaklaşık 6 senedir 3 farklı gigabyte 1 de asus kullandım asusta da öle büyük bi sorun yaşamadımda fanlarında felan arıza olmuştu yalnız gigabytlerde hiç bir sorun yaşamadım 1 kere servis yüzü görmedi hiç biri

ama teknoloji birazda şans işi tabi ama benim tavsiyem fiyat ve performans açısından gigabyte

asus gigabyte şeklinde marka genellemesi yapmak doğru değil..

bu iki kart denk gibi görünüyor..

ama benim tavsiyem özel bir nedeni yoksa mikro atx kart alma..birde harici ekran kartı alacaksan

onboard ekran kartlı bir modele gerek yok..

bence GIGABYTE MA770-UD3 modeli işini görecektir..

tam tersini diyenleride çok duyarsın :):D

"intel alacaksan mutlaka asus al.amd alacaksanda mutlaka gigabyte al" diyende bolca mevcut..

ama kazın ayağı öyle değil..aynı çipseti içeren kartlar aynı yada benzer özelliklere sahiptir...

tüm markalarda sorun çıkma ihtimali vardır..

fark oluşturan ek özellikler slot sayısı gibi faktörlerdir..

hangi marka içine siniyorsa onu al..bu kesin öbüründen daha iyidir diyenleride kafana takma..

not: aynıdır derken çipsetleri aynı olanlar eşittir diyorum..yanlış anlaşılmasın

misal yukarda dediğim GIGABYTE MA770-UD3 modeli ile ASUS M3A78 modeli (modelin ismi bu senin sorduğun gibi

sonunda başka ek yok)

770 ve SB700 çipsetlerine sahiptir..istediğini al..

http://www.hepsiburada.com/asus-m3a78-amd-770-5200-mt-ddr2-1066mhz-soket-940-am2am2-anakart-/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd52957[/CODE]

[CODE]http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4493[/CODE]

[quote name='ooppss' dategigaBYTE MA770-UD3 modeli ile ASUS M3A78 modeli (modelin ismi bu senin sorduğun gibi

sonunda başka ek yok)

770 ve SB700 çipsetlerine sahiptir..istediğini al..

http://www.hepsiburada.com/asus-m3a78-amd-770-5200-mt-ddr2-1066mhz-soket-940-am2am2-anakart-/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd52957[/CODE]

[CODE]http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4493[/CODE]

-em eki de var asusda benim bildigim kadarıyla bunun çipseti 780

bu öyle bişeyki intel mi amd mi ati mi nvidia mi fb gs :) gibi uzar gider burada seçim alacak kişinin kendisine kalmış eğer piyasada rakip firmalar olmasa rekabet olmaz ve ürünler çok sırdan olurdu iyi ki bu iki firma var ve ikiside güzel ürünler sunuyor yani eşit gibiler tercih kişinin maddi durumuna ve ihtiyaçlarına kalmış

-em eki de var asusda benim bildigim kadarıyla bunun çipseti 780

işte ben eksiz olan ve 770 çipsetine sahip olanı önerdim..

ekli olan birçok model var tabiki..sen em eki olanı sormuşsun ben olmayanı önerdim..

yoksa öyle bi model yoktur anlamında söylemedim :)

Asus diyorum çünkü Gigabyte'ı hiç denemedim.

Benim eski bilgisayar var sattiğim 3. el oldu artık.Üstünde gigabyte anakart var 7 senedir çalışıyor hala çalışıyor :)

Çok asus anakart gördüm yanan bozulan sorun çıkaran.

Yıllardan beri gigabyte kullanırım.Asusa karşıyım.Kazıkcının alası.

Adamlar bi ekran kartı satiyor hiç bir farki yok diğer kartlardan kutunun içinde extra var diye fiyati kasiyorlar.Anakartlarinida sevmem.Bir çok asus anakarta alcohol kurdum pc çöktü.Sadece deomon tools kurulabiliyor.Bana göre Gigabyte derim

ikiside kalitelidir bende asus var memnunum ev arkadaşımda gigabyte var o da memnum bu ikisinden pişman olmazsın

arkadaşım konuya biraz geç de olsa cevap vericem ben kendim GİGABYTE P35C-DS3R MODELİNİ KULLANIYORUM ANA KAR OKADAR SÜPERKİ KULLANMADAN ANLAMAK ZOR

"Asus ve Gigabyte anakart alanında ortak oluyorlar

15-08-2006

Gittikçe zorlaşan rekabet koşulları iki Tayvanlı anakart üreticisine ortak girişim kararı aldırdı. Asustek ve Gigabyte dün anakart ve ekran kartı alanında geliştirme, üretim ve pazarlama konularında güçlerini birleştirdiklerini açıkladılar.

Ortak girişimin sonucunda kapılarını gelecek yılın 1 Ocak tarihinde açacak yeni bir firma doğması planlanıyor (şu an için ismi belli değil). Yeni işle ilgili ayrıntılar çok değil ancak Gigabyte'ın %51 ve Asustek'in %49 hissesinin olacağı ve başlangıç için bu işe 244 Milyon $ yatırılacağı biliniyor. Ayrıca Gigabyte yönetim kuruluna başkan, üç yönetici ve bir denetçi atayacak.

Gigabyte ve Asustek'in ekran kartı ve anakart işlerini birleştirmesi her iki firma açısından sadece maliyetleri düşürmekle kalmayacak aynı zamanda daha rekabetçi olmalarını sağlayacak. Büyümenin az olduğu ve karlılığın gittikçe azaldığı bir pazarda özellikle ECS ve Foxconn gibi markalar büyük üretim rakamları nedeniyle daha düşük fiyatla bileşen temin edebiliyorlar. Ortaklık girişimi Gigabyte için daha önemli gibi görünüyor çünkü bir süredir ortalıkta Foxconn'un Gigabyte'ı satın almayı planladığı söylentileri dolaşıyordu.

Asustek ve Gigabyte'ın bu ortak girişim kararı anakart piyasasında sağlam bir yer edinmek için yapılacak daha büyük hamlelerin bir habercisi olarak görülüyor. Kaynakların aktardığı bilgiye göre yakın zamanda MSI da bu tür anlaşmalara zorlanabilir. "

Sanırım bu bilgi Gigabyte' mi Asus' mu surunuza bir cevap olur. Bence Her yönden "Gigabyte" Çünkü; Gelişmiş güç seçeneği, İnternetten online Bios Güncelleme, Hızlı ve kolay kurulum vb. bir sürü özellikleriyle "Gigabyte"

Bu bilgi "reser.com.tr" adresinden alınmıştır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...