Jump to content

Windows 10 Pro 21h1 19043.906 X64 Defender Pasif-metro Uygulamalar Yok

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

hocam bu hız nedir 5 dakika sürmedi format 

not: üstad windows updateden sürücü güncellemesi bulmuyor kapalımı yoksa hata bendenmi kaynaklı

Edited by AdnanGumus
not ekledim
  • Thanks 1

SON_VATAN, 5 saat önce yazdı:

insider ikonları eklerimde acaba software kılasörüne katılımsız programları eklersek yüklermiki..?

Kurması lazım, deneyebilirsiniz.

cankusa, 6 saat önce yazdı:

Güzel paylaşım için teşekür ederim yarın kurarım

Bir de Edge taraycı katılımsız kendi kullandıgınız bütün ayarları ve eklentileri yapılmış varsa paylaşırsanız menmun olurum

Edge i katılımsız olarak indirebilirsiniz.

Kullandığım ayar ve programları masaüstü prg klasörüne bırakıyorum. Hem millet ne yaptığımı bilsin hem de ayarları geri alabilsin diye

MrRush, 9 saat önce yazdı:

Pro sürüm herzaman tercihimdir. Eline sağlık kardeşim.

Rush kardeşim, nedense win 10 için pro sürüm home sürüme göre daha çok ram tüketiyor. Home bana daha hızlı geliyor

amd_turkey, 57 dakika önce yazdı:

Rush kardeşim, nedense win 10 için pro sürüm home sürüme göre daha çok ram tüketiyor. Home bana daha hızlı geliyor

Psikolojik olabilir. Bir süre Home kullandım bariz bir fark göremedim nedense. İstek ve beklenti meselesi tabii.

amd_turkey üstadım tekrar teşekkürler baya güzel çalışma olmuş boştayken 700 ve 1gb arası ram yiyor gayet güzel  Mem Reduct kaldırdım bana göre gereksiz 8 gb ram var zaten oyun filan kuracam eski evde canım sıkıldı 😂

Edited by AdnanGumus
  • Thanks 1

AdnanGumus, 14 dakika önce yazdı:

amd_turkey üstadım tekrar teşekkürler baya güzel çalışma olmuş boştayken 700 ve 1gb arası ram yiyor gayet güzel  Mem Reduct kaldırdım bana göre gereksiz 8 gb ram var zaten oyun filan kuracam eski evde canım sıkıldı 😂

Beğendiğinize sevindim. Sanaldaki 0,9Gb/4Gb memreduct olmadan resim alınmıştı

• Thanks 1

cankusa, 1 saat önce yazdı:

Ayrıca resim görüntüleme varsa paylaşabilirmisin.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]
".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".ico"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

• Like 1

Resimleri açmak için üzerine sag tık süper yönetici olarak aç dediğim zaman resimler açılıyor

Windows 10 Süper Yönetici hesabını veya Gizli Yönetici'yi devre dışı bırakın 

bunu  devre dışı bırakmak için reg veya ne işlemyapmam gerekiyor

amd_turkey, 34 dakika önce yazdı:

Beğendiğinize sevindim. Sanaldaki 0,9Gb/4Gb memreduct olmadan resim alınmıştı

sanal kurmadım gercek makineme kurdum program vs kurdum şu an boşta  1.1  tarayıcı ve video vs 1.9 kadar ram  bana göre iyi zaten formatlıcaktım alphonso yu bekliyene kadar senle devam resim atmaya gerek varmı bazıları çok format atmamı beğenmiyor kahve suyu kaynatmaya gittim 5 dakka olmamıştır bi geldim format bitmiş hazırlanıyor diyor acaba yanlısmı yaptım diyordum dediğin gibi 7 gb yer kalpadı masaüstünü görünce tamam dedim yalana gerek yok ben beğendim bakılması gerek bir yerler varmı varsa söyle bakim kusur olur ayrı bir konu iyi olupta kötü diyenlere kızarım iyi forumlar kolay gelsin allaha emanet olasın 

fingerprint, 35 dakika önce yazdı:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]
".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".ico"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

reg olarak dendim malesef yine resmleri açmıyor.

süper yöneticiyi iptal etmeliyim ama nasıl

cankusa, 7 dakika önce yazdı:

reg olarak dendim malesef yine resmleri açmıyor.

süper yöneticiyi iptal etmeliyim ama nasıl

Abi reg yapsan dahi sağ tıklayıp birlikte aç windows fotoğraf görüntüleyicisi demen lazım.

Süper yönetici zararlı bir eklenti değildir. İlla kullanmak istemiyorum dersen

Masasüstün\Prg\Yardımcı Programlar\Süper Yönetici klasöründeki kaldir.cmd yi tıkla ve sonra uninstall.reg i tıkla

AdnanGumus, 24 dakika önce yazdı:

sanal kurmadım gercek makineme kurdum program vs kurdum şu an boşta  1.1  tarayıcı ve video vs 1.9 kadar ram  bana göre iyi zaten formatlıcaktım alphonso yu bekliyene kadar senle devam resim atmaya gerek varmı bazıları çok format atmamı beğenmiyor kahve suyu kaynatmaya gittim 5 dakka olmamıştır bi geldim format bitmiş hazırlanıyor diyor acaba yanlısmı yaptım diyordum dediğin gibi 7 gb yer kalpadı masaüstünü görünce tamam dedim yalana gerek yok ben beğendim bakılması gerek bir yerler varmı varsa söyle bakim kusur olur ayrı bir konu iyi olupta kötü diyenlere kızarım iyi forumlar kolay gelsin allaha emanet olasın 

Kardeş kendim kullanmadığım sistemi paylaşmıyorum. Kimse mükemmel değildir. Benim hata ile karşılaşmamam hiç hatasız olduğu anlamına gelmeyebilir.

Eğer yazıcın falan varsa bağlar bir çıktı alır mısın? Evimizi su bastı, yazıcıyı falan kaldırdım. Daha yeni toparlıyoruz.  Yoksa kendim de denerdim.

Eğer ssd kullanıyorsan çok format atmanı ben de tavsiye etmem.. SSD lerin bir kullanım ömrü var.. Yazıp sildikçe o ömürden gidiyor.

Normal harddiskte bir şey fark edeceğini sanmıyorum.

• Thanks 1

cankusa, 1 saat önce yazdı:

Resimleri açmak için üzerine sag tık süper yönetici olarak aç dediğim zaman resimler açılıyor

Windows 10 Süper Yönetici hesabını veya Gizli Yönetici'yi devre dışı bırakın 

bunu  devre dışı bırakmak için reg veya ne işlemyapmam gerekiyor

Yukardakileri uyguladım sonuç olarak resimler yine süper yönetici olarak açılmaya devam ediyor.