Jump to content

Windows 10 Pro 19043.985 (21h1) Delite 2.1

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Merhaba , Hyper-v ile kurulum aşamasın da klavye ile mouse sorunu yaşadım.
sonrasın da yeni boot.wim hazırlamak zorunda kaldım fakat kurulum hyper-v  yazısından sonra reset döngüsüne girdi. 
sanırsam fiziksel olarak test ettiğinizi varsayıyorum.

çözüm bulabilirseniz mutlu olurum teşekkürler

KHEDIRA, 3 saat önce yazdı:

update ve defender yoktu değil mi hocam bu sürümlerde ?

Güncelleme yapabilirsiniz, defender silindi.

polymorpha, 2 saat önce yazdı:

Merhaba , Hyper-v ile kurulum aşamasın da klavye ile mouse sorunu yaşadım.
sonrasın da yeni boot.wim hazırlamak zorunda kaldım fakat kurulum hyper-v  yazısından sonra reset döngüsüne girdi. 
sanırsam fiziksel olarak test ettiğinizi varsayıyorum.

çözüm bulabilirseniz mutlu olurum teşekkürler

Düzenleme: Sanal pc' de 4 kez kurulum yaptım. Yanlış anlamadıysam kendi kurulu sisteminiz üzerinde Hyper-V ile kurmak istediniz. Ve hata aldınız. Daha önce Hyper' V üzerinde testler yapmış birisi olarak Hyper-V' yi kullanmanızı tavsiye etmem. Microsoft kendi sistemine müdahale edilmesini isteyen bir kurum değil. Hyper-V' de de aynı mantık var. Evet, 4' ü sanal 1'i gerçek HDD kurulumu olmak üzere toplam 5 kez yükleme yaparak test ettim. Hyper-V de kurulumunun çok zor olduğunu düşünüyorum. Microsofttan indirilmiş isolarda bile sorun çıkarıyor...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

deli_petro06, 3 saat önce yazdı:

Güncelleme yapabilirsiniz, defender silindi.

Düzenleme: Sanal pc' de 4 kez kurulum yaptım. Yanlış anlamadıysam kendi kurulu sisteminiz üzerinde Hyper-V ile kurmak istediniz. Ve hata aldınız. Daha önce Hyper' V üzerinde testler yapmış birisi olarak Hyper-V' yi kullanmanızı tavsiye etmem. Microsoft kendi sistemine müdahale edilmesini isteyen bir kurum değil. Hyper-V' de de aynı mantık var. Evet, 4' ü sanal 1'i gerçek HDD kurulumu olmak üzere toplam 5 kez yükleme yaparak test ettim. Hyper-V de kurulumunun çok zor olduğunu düşünüyorum. Microsofttan indirilmiş isolarda bile sorun çıkarıyor...

Eski surumunuz de boyle bir sorun ile karsilasmadim. onu da kullnabilirim tessekurler . 

polymorpha, 34 dakika önce yazdı:

Eski surumunuz de boyle bir sorun ile karsilasmadim. onu da kullnabilirim tessekurler . 

Siz bilirsiniz ancak ben hala sorunun Hyper-V kaynaklı olduğu kanaatindeyim. Boot.wim bir önceki çalışmanın birebir aynısı. Install.wim' de de zaten hataya sebep olacak bir işlem yok. Bir önceki sürümden ekstra farkı C/Windows/System32 içerisindeki imageres.dll dosyasının yedeğini bıraktım. Acaba ondan dolayı kısır döngüye giriyor olabilir mi diye düşünüyorum. Yine de kafama takıldı. Bir araştırayım...

Siz ve diger arkadaşlar sanal da kurmuşlar. Sorun hyper-v dicem ama tum windows 10 isolarini hep bunla test ederim 1607 surumuyle . Orachle virtual machine ile kurup vdsini almam yeterli olcaktir. :)  ilginiz icin tesekkurler

Edited by polymorpha
  • Like 1

İşletim sistemini kurduktan sonra hem Edge i hem de chrome u kuramıyorum. Chrome'da "tanımlanamayan yükleyici" hatası alıyorum. Edge de ise error 2503 veriyor. Yardımcı olabilir misiniz? 

edit: sorun düzeldi.  çözümü zaten ilk mesajda verilmiş. 

Edited by AsSaSHaKaN
sorun düzeldi.  çözümü zaten ilk mesajda verilmiş. 

AsSaSHaKaN, 2 dakika önce yazdı:

İşletim sistemini kurduktan sonra hem Edge i hem de chrome u kuramıyorum. Chrome'da "tanımlanamayan yükleyici" hatası alıyorum. Edge de ise error 2503 veriyor. Yardımcı olabilir misiniz? 

Hocam konuda cevabı var. 

1-C/Windows klasörünü sol tık ile seç, sağ tık sahiplik al dediğinizde 2503  hatası almayacaksınız.

2- Bu şekilde hata veren setupları sağ tık "yönetici olarak çalıştır" yaparsanız yüklenecektir.

Edgeyi offline setup olarak kurunuz. Microsoft üzerinden kurulum yapamazsınız. Konu da Edgeyi setup olarak indirebileceğiniz linkleri ekledim. İster normal kurulum isterseniz katılımsız link eklendi...

(Windows klasörü üzerinde sahiplik al işlemi yapmayı kesinlikle unutmayın.)

AsSaSHaKaN, 6 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım sorun düzeldi

Rica ederim. Geliştirme aşamasında olduğum için olası sorunlarla alakalı dönüşleriniz değerli. Elimden geldiğince sorunsuz hale getirmeye çalışıyorum...

• Like 1

Öncelikle Eline sağlık.

Biraz geç oldu dönüş malum, Paylaşılan çok sistem oldu. Deneyip karar veriyoruz.

İlk etapta Rufus ile yazdırıp yüklemeye çalıştık, yüklenmedi 

Bir kaç defa denedik yine olmadı.

Sonra 

Please register to see this content.

İle yazdırıp denedik kuruldu.  ( Kuramayan varsa YUMİ denesin )

sistem iyi, açılma hızı ve ram tüketimi normal. 

Bir kaç program yükleyip denendi, sıkıntı yok.

Tekrar Teşekkürler.

Hocam keşke gitmek yerine size rahatsızlık veren insanlara rahatsızlık vererek kalmaya devam etseydiniz. @fingerprintHocam da benzer bir karar verdi. Bence böyle davranmanızın sizlere değil o insanlara faydası var. Bizlere ise zararı var. Deneyip harika bulduğum bir sistemin yeni sürümünü arşivlemek için geldiğimde indirme linkini bulamamam beni gerçekten üzdü.

• Like 2

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Özelden bu konuyla alakalı birçok mesaj aldım. Eski veya yeni paylaşım yapan birçok arkadaş bu konudan rahatsız. Ancak kimse ses çıkarmıyor. Bir çözüm bulunana kadar, geliştirmeyi bıraktım. Konu benimle sınırlandırılmasın, birçok kişi bu konudan rahatsız. Bir arkadaş el atıp geliştirebilir. Sol elimde kırık var, doktor iyileşmesinin 1 ay süreceğini söyledi. 1-2 dk birşey yapmak istesem, saatlerce sol elimle yazı yazmış gibi yoruluyor. Admin arkadaş silinecek konuları tek tek raporlamamı istedi. Bunu şu aşamada yapamayacağım için kaldırdığım linkleri müsait bir zamanda ekleyeceğim. Belli mantaliteler değişene kadar geliştirme yada güncel bir çalışma yapmayacağım. Forumdaki arkadaşlarında benim yazdıklarımı doğru anlaması lazım...

• Like 5

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Bu konu altında tartışma yaratmak istemem ama nasıl bir değişim beklediğinizi konunuzdan tam anlamış değilim. Tek bildiğim "Meyve veren ağaç taşlanır." sözüdür, bu da doğanın kanunudur. Hiçbir kuralın veya yaptırımın bunu engelleyebileceğini sanmıyorum. Konunuzun kalitesini hep en üstte yer alması belirlemez. @köylü gibi birçok üstadın konuları bazen sistem bölümlerinde ilk sayfada dahi bulunamıyor. Ama gidip yine onu bulup onu indiriyoruz kimi zaman. Bence devam edin ve kalitenizi koruyun. O insanlar bir süre sonra vazgeçmek zorunda kalacak. :)

• Like 2

deli_petro06, 10 saat önce yazdı:

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Özelden bu konuyla alakalı birçok mesaj aldım. Eski veya yeni paylaşım yapan birçok arkadaş bu konudan rahatsız. Ancak kimse ses çıkarmıyor. Bir çözüm bulunana kadar, geliştirmeyi bıraktım. Konu benimle sınırlandırılmasın, birçok kişi bu konudan rahatsız. Bir arkadaş el atıp geliştirebilir. Sol elimde kırık var, doktor iyileşmesinin 1 ay süreceğini söyledi. 1-2 dk birşey yapmak istesem, saatlerce sol elimle yazı yazmış gibi yoruluyor. Admin arkadaş silinecek konuları tek tek raporlamamı istedi. Bunu şu aşamada yapamayacağım için kaldırdığım linkleri müsait bir zamanda ekleyeceğim. Belli mantaliteler değişene kadar geliştirme yada güncel bir çalışma yapmayacağım. Forumdaki arkadaşlarında benim yazdıklarımı doğru anlaması lazım...

Üstadım öncelikle geçmiş olsun. Nacizane fikrim konularını silmekten vazgeçmenden yana, İyileştikten sonra tekrar düşünüp karar verirsin.

• Like 2

amd_turkey, 3 dakika önce yazdı:

deli_petro06 , kardeş kararını gözden geçirmeni öneririm. Araştırmacı kişiliğin hepimize örnek oluyor. Boş ver, it ürür kervan yürür.  Seni bilen biliyor..

Aynı fikirdeyim bu kadar azimli bir insan hemen pes etmemeli dediğiniz gibi @deli_petro06 yı bilen biliyor.

• Like 2

amd_turkey, 4 dakika önce yazdı:

Açıkçası ben onun yaptığını yapamam.. 1,4GB boyutunda stabil w10 ite yapmak her babayiğitin harcı değil. Gitmesi forum için kayıptır.

Üstadım ne kadar çok uğraştığını ve denemeler yaptığını, oluşan hataları bulup düzeltmenin hem uğraş isteyen hem zaman isteyen şeyler olduğunu sizde benim gibi tahmin ediyorsunuzdur. akıllı işi değil @deli_petro06 işi valla🤪

• Like 1

amd_turkey, 11 dakika önce yazdı:

Açıkçası ben onun yaptığını yapamam.. 1,4GB boyutunda stabil w10 ite yapmak her babayiğitin harcı değil. Gitmesi forum için kayıptır.

fingerprint, 3 dakika önce yazdı:

Üstadım ne kadar çok uğraştığını ve denemeler yaptığını, oluşan hataları bulup düzeltmenin hem uğraş isteyen hem zaman isteyen şeyler olduğunu sizde benim gibi tahmin ediyorsunuzdur. akıllı işi değil @deli_petro06 işi valla🤪

Est. üstadlarım. Bugün neler yapabiliyorsam, sizlerin paylaştığı bilgiler sayesinde oldu. Sol elimde kırık olduğu için istesem de 1 ay kadar birşey yapamayacağım gibi duruyor. Son çalışmaya dair tüm kalıpları paylaşmıştım. İsteyen kullanıp, hazırlayabilir. Paylaşamadığım sadece sysprep kısmı var. Orada da çok önemli bir konu yok. Yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım...

• Like 2
  • Thanks 1

deli_petro06, 1 dakika önce yazdı:

Est. üstadlarım. Bugün neler yapabiliyorsam, sizlerin paylaştığı bilgiler sayesinde oldu. Sol elimde kırık olduğu için istesem de 1 ay kadar birşey yapamayacağım gibi duruyor. Son çalışmaya dair tüm kalıpları paylaşmıştım. İsteyen kullanıp, hazırlayabilir. Paylaşamadığım sadece sysprep kısmı var. Orada da çok önemli bir konu yok. Yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım...

Üstadım önce sağlığına kavuşta sonrası kolay elbet. Birde gemileri yakıp gitme, bazen hepimizin morali bozuluyor, olacak o kadar.

• Like 3