Jump to content

Windows 10 Pro 19043.985 (21h1) Delite 2.1

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

deli_petro06, 24.05.2021 - 12:52 yazdı:

Admin arkadaş silinecek konuları tek tek raporlamamı istedi. Bunu şu aşamada yapamayacağım için kaldırdığım linkleri müsait bir zamanda ekleyeceğim. Belli mantaliteler değişene kadar geliştirme yada güncel bir çalışma yapmayacağım. Forumdaki arkadaşlarında benim yazdıklarımı doğru anlaması lazım...

Ben de sizin gibiyim, yıllarca kendime ve buraya bir çok layt sistem yaptım. Ne olduysa bir anda bıraktım, bütün konuları, dosyaları sildim.

Ama hala buraya güncel windowslar için bakmaya geliyorum arada ama lite yapan pek az. Mentalite 5 sene öncede aynıydı şimdi de aynı değişeceğini de sanmıyorum.

Geçmiş olsun, inşallah iyileşirsiniz de tekrar dönersiniz.

• Like 4

@safakhanKurmaya çalıştığınız setupta sorun olabilir. Ben @karadurak' ın forumda paylaştığı ofisi sorunsuz kurdum. 

Yapılabilecekler.

1-Aşağıdaki linkteki all in one runtimes i yükleyin.

Please register to see this content.

2-C/windows klasörü üzerinde sağ tık yapıp, sahiplik al' a tıklayıp sahipliği kendi kullanıcı hesabınıza alın. 

3-Hata aldığınız setup dosyasını yönetici olarak çalıştırın. 

Çalışma da bazı güvenlikle alakalı ayarlar sebebiyle, bazı kurulumlarla alakalı engelleme yapabiliyor. Yukarıdaki linkte verdiğim yazılımları yükleyin. Micorosoftun teslim en iyileştirme özelliği tamamen silindiği ve bazı ayarlar sebebiyle Microsot üzerinden sadece online seup kuramazsınız. Linkteki yazılımı kurup, C/windows klasörü üzerinde sağ tık sahiplik al dedikten sonra sorunsuz kuracağınızı düşünüyorum. Çözemezseniz özel mesaj atarsanız sorunu çözebiliriz...

Edited by deli_petro06
  • Like 2

hocam 19043.985 sürümü vhd ye kurulmuyor ama 19043.928 vhd ye kuruluyor ve mükemmel eline sağlık 2 haftadır kulllanıyorum keşke yeni çalışmalarında vhd ayarlarını silmesen bide hocam vhd nin kurulmasını engel olan bileşen hangisidir bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler

Gogog, 7 saat önce yazdı:

hocam 19043.985 sürümü vhd ye kurulmuyor ama 19043.928 vhd ye kuruluyor ve mükemmel eline sağlık 2 haftadır kulllanıyorum keşke yeni çalışmalarında vhd ayarlarını silmesen bide hocam vhd nin kurulmasını engel olan bileşen hangisidir bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler

Çok uzun süredir sistem üzerinde çalışmıyorum. Ancak bundan sonrası için bu serinin devamı gelirse 19043.928 de kullandığım kalıpları kullanacağım. 985 sürümünde ekstra bileşen silmiştim. Bir çalışma hazırlarsam VHD, Ekran alıntısı aracını tekrar ekleyeceğim. Ayarları da tekrar elden geçirmem gerekiyor. Aslında 985 sürümünde VHD' yi etkileyecek herhangi bir ayar yok. Yinede sağlık sorunlarım çözülüp, elimdeki alçı çıkınca tüm ayarları tekrar gözden geçireceğim...

NOT: Çok uzun süredir üzerine çalışmadığım için net cevap veremem. Kişisel düşüncem 19043.1023 sorunlu bir güncellemeyle geldi. Ve sorun 19043.985 sürümüyle başladı. Bu ayın 14' ün de doktor alçının çıkıp çıkmayacağına karar verecek. Özelden yada konu üzerinden tekrar bir hatırlatma yapabilirseniz tekrar gözden geçirebilirim. Siz güncel bir çalışma yapmak isterseniz de 19043.928 sürümünün kalıplarını paylaşabilirim ve destek verebilirim... 

• Like 1
  • Sad 1

Geçmiş olsun kardeş.

Senin sistemleri bilirim, kaliteli işler yapıyorusn başarıların devamını dilerim. 24 haziranda tanıtılacak sun valley istediğim gibi olmazsa senin sistemini kuracağım

• Like 2

Hocam merhaba öncelikle paylasım için teşekkürler ama bir sorunum var, sistemi kurdum oyunları açarken directx yüklü değil hatası veriyor, internetten directx sürümlerini yükledim ama yine açılmadı, forumlarda bu hatanın sebebini araştırdım, program ekle veya kaldır ekranında "windows özelliklerini etkinleştir veya devre dışı bırak" bölümünden "eski bileşenler" altında directplay etkinlestirme yapmamız lazımmış, ama senin sistemde "eski bileşenler" bölümü yok, ne yapmak lazım hicbir oyun bunu aktif etmeden açılmıyor maalesef

MesutÖzil, 37 dakika önce yazdı:

Hocam merhaba öncelikle paylasım için teşekkürler ama bir sorunum var, sistemi kurdum oyunları açarken directx yüklü değil hatası veriyor, internetten directx sürümlerini yükledim ama yine açılmadı, forumlarda bu hatanın sebebini araştırdım, program ekle veya kaldır ekranında "windows özelliklerini etkinleştir veya devre dışı bırak" bölümünden "eski bileşenler" altında directplay etkinlestirme yapmamız lazımmış, ama senin sistemde "eski bileşenler" bölümü yok, ne yapmak lazım hicbir oyun bunu aktif etmeden açılmıyor maalesef

-Merhaba ilk olarak aşağıdaki all in one yi kurmanızı tavsiye ederim.

-İkinci işlem içinde c/windows klasörü üzerinde sağ tık yapıp "sahiplik al" diyerek, yetkileri kullanıcı hesabınıza alın. 

-Son işlem olarakta kurduğunuz oyunu bir setup üzerinden yüklüyorsanız, setup' u yönetici olarak çalıştırın. Sahiplik aldıktan sonra bu işlemi yapmanıza gerek olacağını sanmıyorum.

Linkteki all in one yi kurduktan sonra sorun çıkacağını sanmıyorum. Directx silme işlemi yapmadım. Ancak belli ayarlar engelliyor olabilir. Sistemi minimum seviye de sorunsuz kullanmak için All in one yüklemek ve c/windows un sahipliğini almak önemli. Windows özellikleri kısmı maalesef  çalışmıyor. Özellikler kısmı için boş zamanlarımda çözüm arayacağım. Ben oyun yüklerken herhangi bir hata almasam da bu tip sorunlar olabiliyor. Yükleyeceğiniz dosya sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum. Çözüm olmazsa özelden mesaj atarsanız, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım...

• Like 2

deli_petro06, 27 dakika önce yazdı:

-Merhaba ilk olarak aşağıdaki all in one yi kurmanızı tavsiye ederim.

-İkinci işlem içinde c/windows klasörü üzerinde sağ tık yapıp "sahiplik al" diyerek, yetkileri kullanıcı hesabınıza alın. 

-Son işlem olarakta kurduğunuz oyunu bir setup üzerinden yüklüyorsanız, setup' u yönetici olarak çalıştırın. Sahiplik aldıktan sonra bu işlemi yapmanıza gerek olacağını sanmıyorum.

Linkteki all in one yi kurduktan sonra sorun çıkacağını sanmıyorum. Directx silme işlemi yapmadım. Ancak belli ayarlar engelliyor olabilir. Sistemi minimum seviye de sorunsuz kullanmak için All in one yüklemek ve c/windows un sahipliğini almak önemli. Windows özellikleri kısmı maalesef  çalışmıyor. Özellikler kısmı için boş zamanlarımda çözüm arayacağım. Ben oyun yüklerken herhangi bir hata almasam da bu tip sorunlar olabiliyor. Yükleyeceğiniz dosya sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum. Çözüm olmazsa özelden mesaj atarsanız, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım...

teşekkürler üstad, dediğiniz yöntemi deneyeceğim, halledemezsem yazarım

• Like 1