Jump to content

T_N_C Aslýnda Nedir..

tabele

Recommended Posts

Arkadaþlar þimdi söyleyeceklerime inanmayacaksýnýz biliyorum ama yine de açýklamak zorundayým.. Bu gibi durumlarda ne olacaðýný biliyorum ama açýklayacaðým.

Asýl olan grup formatý ile karþýnýza çýkan TNC takýmý gerçek iþlevi ile karýþnýza sunmak istedim..

Daha önce çalýþtýðým þirkette zor durumda kaldýðým için ayrýlmak zorunda kaldýðým doðrudur. Bu durumda yeni bir firma ile anlaþma saðladým (TARÝH: 24.02.2004) KASPERSKY firmasý ile anlaþma saðladýktan sonra bir yýl daha burda çalýþtým ama bilgi sýzmasý için tüm çalýþan teknik elemana belli yerlerine çip takýyorlardý. Çok sýkýlmýþtým orada çalýþýrken burda bulunan bir kaç arkadaþla tanýþtým çok yardýmcý oldular Türk'ün Türk'ten baþka dostu yok misali ile... Kasper firmasýndan sene 2005 de ayrýldýk toplu olarak daha sonra Adobe firmasý Macromedia firmasý ile birleþince bizi de oraya çýaðýrdýlar. Donaným bölümünde çip takmýyorlardý ama yazýlým bölümündeki arkadaþlara yine çip takýyorlardý. Ýþte uzun uðraþlar sonunda artýk genel müdürlüðe kadar çýktým. Ama burda da keyifsiziz. Topluca 1 Mayýs da istifa edip ESET firmasýna geçmeyi düþünüyoruz... Firmadaki bir kaç arkadaþ isimlerini ben veriyim de inanýn Sk8er_boi Verylife(Bununla adobe de tanýþtýk) Bultar Dawnie...

inanmayan inanmasýn ^_^

sana inanmıyorum ya ;) yani çip olayını söylemesen olmazdı sanki neremize taktıklarını da söyle bari :p

madem kimliğimiz ortaya çıktı ben de açıklıyorum eski çalıştığım yeri, ben cia de çayçıydım aslında tam olarak çaycı değil de türkçeye çevirince çaycı cuk oturuyo, işte orada bana da çip taktılar ama kafama :p şanslı olduğum için gülüyorum benim kadar şanslı olmayan arkadaşlarım çok, neyse kevin mitnick benim amcaoğlu gibi bişi orda aslında symantecde de benim için arada cia'nin işlerine de bakıyodu işte kevin in gel gitlerinden sonra bizim orda bi güzel apla var jenifır adı ama latin diil neyse lafı uzun etmeyim kevin amcaoğlu gel git hatunu tavladı bi zaman sonra araları açıldı kevin gelmez oldu bizim oraya e bizim itibar da zedelendi bi de çip çok acıtıyodu kafada ben e ayrıldım tam o esnada ingiltere senin kanada benim derken esette buluşacakmışız olsun bakalım her işte bi hayır vardır, ama o yamayı kimin hangi ip den yaptığını bliyom ^_^

inanmayan inanmasın

Biþeyi itiraf edeyim.. seni "KASPERSKY firmasýndan" attýran bendim.. sonra senin 1 yaþýndayken Erol Taþ Tarafýndan kaçýrýlan kardeþim olduðunu öðrendim.. Tam Kavuþmuþken Kaza Geçirdim. Feleðin Tokadýný yedik Gözlerim Kör oldu. vs. vs.. Bide avatarým var..

• Administrator

Symantecte çalýþtýðým için oyun oynatmýyorlar. Beyin fonksiyonlarýna zarar veriyormuþ. Hl2, doom gibi fpsleri yasakladýlar. Midtown madness oynatýyorlar birtek. Ama keyfim yerinde iþim hazýr. Symantec beni bekleyin. Bu arada norton 2007'nin çýkacaðýný rüyamda görmüþtüm. Suat'a ben söyledim. Oda þaþýrdý. Nasýl adamsýn olm sen filan dedi.

Evet Arkadaþlar Bende EA Games de idim. 3D Tasarým bölümünde NFS 3 zamanýnda Araçlarýn gerçek olarak oyuna entegre edilebilmesi için çalýþmalarda bulundum daha sonra Electronic Art's da tecrübelerimi kullanarak MoHAA gibi projelerde bulundum. Bütün bunlardan sonra tabele ile tanýþtým ve Adobe firmasýnýn yazýlým bölümünde AR-GE uzmaný olarak çalýþtým ve denildiði üzere 1 Mayýsta iþi býraktýk(O kadar cok güvenlik zýmbýrtýsý vardýki ^_^ )...

O gun bugündür Bir iþte bulunduðumuz yok malesef... Fakat ben yinede 3D tasarýmla ugrasmak istiyorum...

Bu arada beni Makine Muhendisi olarak bilenler yanýlýyor. Sistem Mühendisliði Mezunuyum ve 3D Tasarým üstüne tecrübelerimi genç arkadaþlarla paylaþýyorum

abicim çipi nerenize takýyorlardý ya ;)

o kadar rahatsýz mý etti o çip takýlý yerinde

duyunca inanasý gelmiyor insanaýn ama

bana taksalar bende rahatsýz olurdum galiba ^_^

Çipin aslýnda nereye takýldýðýndan onlarýnda haberi yok..

Çünkü çipleri biz brightblade ile sun microsystems de hazýrlýyorduk...:p

Fakat çiplerin aslýnda hangi amaç için ve kimler üzerinde kullanýlacaðýný bilmiyorduk. Birgün Kasperksky firmasýna çok sevdiðim ve burada adýný vermek istemediðim bir arkadaþýmý görmeye gittiðimde bana çipini açýk açýk gösterdi. Þok olmuþtum üzerindeki kodlar bizim yaptýðýmýz seriye ait kodlardý. O zaman anladým ki yaptýðýmýz çipler birilerinin özgürlüðünü kýsýtlamak üzere kullanýlýyordu. Ýþte o gün özgürlük ve adalete inanan beynim ve vicdaným bu iþe devam edemeyeceðime idrak etti. Böylece Sun dan ayrýldým þu an TNC ile herþeye yeniden baþlýyorum.

Ýþte gerçekleri öðrendiniz. Ýnanmayan inansýn...

Tabele üstadým sözlerinde çeliþki buldum. Baþka bir konuda devlet memuru olduðunuzu söylemiþsiniz. Siz hangi devlet adýna çalýþýyorsunuz. Kimin ajanlýðýný yapýyorsunuz. Lütfen bu sorularýn cevabýný verin bize.

Evet arkadaþlar gün 24 Kasým.. Bir devlet memuru olarak Tüm Öðretmenlerimizin öðretmenler gününü kutluyorum en içten dileklerimle.. Ýnþallah evlatlarýmýzý en iyi þekilde eðitim ve öðretimini gece demeden gündüz demeden veren öðretmenlerimiz hakettikleri yerlere gelirler.. Diyor ve mikrofonu öðretmen arkadaþlara býrakýyorum ..

Bahsi geçen konu

Ýþte gençler anlayamazsýnýz demiþtim ya.. Olaylar karýþýk.. Þu an çip yüzünden konuþma yasaðý var tüm konuþmalarým kayýt altýnda bunlarý dahi yazarken týrsýyordum.. Ama bundan sonra sizler varsýnýz yanýmýzda artýk... ;)Geçen zaten trendmark dedi abi sen ne adamsýn yahu devlet memuru oluyon bi operatör bi bakýyom anakart tamir ediyon dedim assaným siz annamazsýnýz.. Çünkü o an þive ve lehçe farklý olarak konuþmuþtum... iþte böle Ayhan ýþýk ayhan ýþýk dedim adam bakmadý bana..... ^_^

Ben yeri gelmiþken gerçeklerin çok küçük bir kýsmýný paylaþmak istiyorum.Söylenenler biraz karýþýk gelebilir karilere lakin tabele hocamýn dedikleri kafamý karýþtýrmadý desem yalan olur?Biraz garip bir olayda firmalarýn tnc ye üye yapýlan elemanlarýn fiþlendiklerini açýklamasý bu içinde bazý soru iþaretleri barýndýrýyor....Gerçeklerin devamýný yazmaya devam edecem ama arkalarý çok saðlam delil býrakmýyolar ^_^

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...