Jump to content

Kiralık Daire Arayışına Destek, Bilgi Ve öngörü Vs.

forjest
 Share

Recommended Posts

Kiralık daire arayışına destek, bilgi ve öngörü vs.

QylV6.png

Giriş: Yaşamış olduğum bölgede, deprem yönetmelikleri kapsamında, kentsel dönüşüm hasebiyle yıkım vb yenileme ve renovasyon çalışmaları uzun bir zamandır baş göstermekte olduğundan. Kendim için bir kaç gündür ev arayışına koyuldum ancak, aynı çevremde bulunan yerlerde yeni bitmiş olan binalarda bütçeme uygun ev bulamadım bulsamda bir şekilde fiyatta anlaşamadık bir türlü. Aranılan kriterler yeteceği düşünüldüğünden 1+1 ya da, en kötü 1+0 studyo konseptinde 1200 - 1400 tl aralığında mali bütçeme uygun bir aramaktayım. Aklıma gelince de burada da bu hususta konu açarsam belki bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan fikir öngörü ve destek alabileceğim düşüncesiyle bu konuyu sohbet çatısı altında açmış bulunmaktayım. İstanbul bölgesinde olup bu gibi işlerde ilgili ve bilgili olan arkadaşlarımız varsa eğer bir kaç satır düşerlerse sevinirim.

Kriterler: Bütçe: 1200 - 1400 arası , Aranılan oda sayısı 1+1 öncelikli ya da, 1+0 studyo tarzı , Bölge olarak istanbul Avcılar, bakırköy vb bölgelere yakın çevrelerde uygun olabilir. Annemin evine yakın olması gerekliliğinden dolayı yakın lokasyonlarda olmam gerekmekte maalesef. Yoksa farklı yerlerden ev bulma şansım daha fazla olacaktı esasen.

Dip notlar: Şimdiden yorum yapacaklar için teşekkür ediyorum olumlu olumsuz her türlü yoruma açığım bilgi ve malumatları olan değerli arkadaşlarımız varsa bana buradan yazabilirler veya , PM üzerinden her türlü iletişime geçebilirler. En derin saygılarımla. :) 

Edited by forjest
  • Like 2

byhabit, 7 saat önce yazdı:

istanbulda ev bulmak zor allah kolaylık versin inşallah bulursun.

yada bu aileden (tnctr Ailesinden) evi olan varsa yardımcı olur inşallah

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için eksik olmayın sağ olun!

abdyasar, 5 saat önce yazdı:

Gümüşpala Hacıbey sokakta benim alt dairem boş 5-6 senelik bina. 1+1 daire. Göle yakın metrobüse 5 dk. ilgilenirsen ev sahibine sorayım üstadım.

PM atayım size ben.

Avcılarda o fiyata ne yazık ki bulmak çok zor, kentsel dönüşümden dolayı resmen ev kıtlığı başladı, olanlarda güzel insanımız fiyat arttırdı. Geçen sene ev ararken neler çektik, o yüzden sizi anlayabiliyorum. Biz son kiraladığımız evi şu şekilde ayarlamıştık, evin çevresinde sorup soruşturup ev sahibine ulaştık, böylece emlakçı payını ortadan kaldırdık, tabi eve düzenle memur maaşı girmesi de ev sahibini ikna etmek için önemli etken oldu. Bu ancak sizin ilk taşınmada maliyetinizi azaltır, bir kira bir kiradır, sonuçta cepte kalacak.

Avcılarda şu an ev bulmanız çok zor, ayrıcı neresi ne zaman yıkılacak belli değil. Farklı bölgelere bakın derim

• Like 1

akordion, Bir saat önce yazdı:

Avcılarda o fiyata ne yazık ki bulmak çok zor, kentsel dönüşümden dolayı resmen ev kıtlığı başladı, olanlarda güzel insanımız fiyat arttırdı. Geçen sene ev ararken neler çektik, o yüzden sizi anlayabiliyorum. Biz son kiraladığımız evi şu şekilde ayarlamıştık, evin çevresinde sorup soruşturup ev sahibine ulaştık, böylece emlakçı payını ortadan kaldırdık, tabi eve düzenle memur maaşı girmesi de ev sahibini ikna etmek için önemli etken oldu. Bu ancak sizin ilk taşınmada maliyetinizi azaltır, bir kira bir kiradır, sonuçta cepte kalacak.

Avcılarda şu an ev bulmanız çok zor, ayrıcı neresi ne zaman yıkılacak belli değil. Farklı bölgelere bakın derim

Biraz evvel ev bakmadan geldim. 5.Kat çatı katı 1+1 daireydi baktığım. 2 deposito istendi birde aile için düşünüldüğü belirtildi bana. Fiyat + aile için verilmesi düşünülen ev şimdilik sonu hüsranla bitti. Evin içerisini beğenmeme karşın, kendilerince elbette haklıdırlar saygı duymak gerekli. Benimle konuştıktan sonra fikirlerinin değişmesinde rol oynadı ancak, deposito durumu değiştirdi vazgeçmeme neden oldu. Bina yaşı 5 olarak belirtilmişti bana. Kısmet bu işler aramaya devam ediyorum şimdilik. Planda çatı katı yoktu esasen. Zaten oturduğum evde uzun yıllardır 5.kat asansörsüzdü bilenler bilir elleri dolu şekilde 5.kata çıkmak ağırlıklarla vs gibi. Bunuda geçtim renovasyon yenileme çalışmalarından insanımızda fırsat bu fırsat denecek kadar çift deposito isteme durumlarına gelmiş artık. Ne diyeyim belki haklıdırlar şimdilik arayış devam ediyor hayırlısı diyelim. :) 

Edited by forjest