Jump to content

Startisback Kurulu Pc'de Windows 11 Yükseltme Sorunu

MaXRaweN
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, StartIsBack Winmdows 10 kurulu iken yüklüydü, Windows 11 sürümüne yükseltme yaptım, fakat açılışta StartIsBack uyumlu değildir dedi, ve pc 2 saniyede bir explorer.exe yeniden başlatıyor, masaüstü gelmiyor. Çöüzüm hakkında bilgisi olan var mı ?

Windows 11 için henüz erken. Bir çok uygulama ve driver vb geliştirmeler zaman içerisinde oturacaktır. Startisback yerine şimdilik classic shell uygulamasını kullanabilirsiniz illa başlat menüsü olması isteniyorsa eğer. İşinizi görür. | Kaynak: 

Please register to see this content.

forjest, 3 saat önce yazdı:

Windows 11 için henüz erken. Bir çok uygulama ve driver vb geliştirmeler zaman içerisinde oturacaktır. Startisback yerine şimdilik classic shell uygulamasını kullanabilirsiniz illa başlat menüsü olması isteniyorsa eğer. İşinizi görür. | Kaynak: 

Please register to see this content.

Merhaba, Aslında başlat menüsü filan istemiyorum. Yani windows 11 olduğu gibi kullanmak. Benim sorunum tam olarak şöyle, Windows 10'da kurulu olan Startisback vardı. Windows 11 güncelleme yaptım. Makina açılırken uyarı verdi ve devamlı yeniden başlayıyor explorer.exe'yi. Görev yöneticisi açıp oradan denetim masasına gittim, program ekle kaldırdan Startisback sildim. Fakat yine olmadı hala aynı şeyi yapıyor. 1 saniyede bir explorer.exe kapatıp yeniden başlatıyor. Görev çubuğu gelmiyor. 

CROSSXX, 53 dakika önce yazdı:

Keşke yükseltmeden önce startisbacki silseydiniz :(

Geri yükledim sildim, tekrar windows 11 yükselttim. Ama bir şeyler kaldı demek  yine aynısını yapıyor. 

@deli_petro06 

Geri yükleme yaptım olmadı. Olmayınca tekrar windows 10 geri döndüm. Baştan kurmam gerekecek windows 11'i, artık ilerleyen zamanlarda yüklerim saldım. 

Destek olan herkese teşekkürler. 

Bugün ofiste de birinin başına geldi. Problem StartIsBack ile alakalı değil. StartIsBack uyumlu değilse zaten yeni Windows sürümüne yüklenmiyor bile. Ben şöyle çözdüm.

* Görev yöneticisini açtım

*Dosya->Çalıştır a basıp cmd yi açtım.

* Konsola "taskkill /f /im explorer.exe" yazdım ve gezginin tekrar tekrar başlatılmasını engelledim.

* Görev yönetisinde ayrıntılar sekmesine gelip rastgele birine tıklayıp sağ tik -> Dosya Konumunu Aç'a bastım ki explorer açılsın.

* Açılan gezginde üst panelde "..." a basıp Seçenekler'e girdim. 

* Açılan ekrandan "Temizle" ye bastım.

* Sonra konsole "explorer.exe" yazdım ve sorunum düzeldi.

Belki sizin sorun da bundan kaynaklanıyordur.

İyi akşamlar.

MaXRaweN, 4 saat önce yazdı:

Geri yükledim sildim, tekrar windows 11 yükselttim. Ama bir şeyler kaldı demek  yine aynısını yapıyor. 

@deli_petro06 

Geri yükleme yaptım olmadı. Olmayınca tekrar windows 10 geri döndüm. Baştan kurmam gerekecek windows 11'i, artık ilerleyen zamanlarda yüklerim saldım. 

Destek olan herkese teşekkürler. 

Hocam geri yükleme ile başlangıç onarma farklı şeyler. Sistem geri yükleme, sistemi daha önce alınan bir yedeğe döndürür. Başlangıç onarma ise windowsun açılış aşamasında bir sorun varsa açılış dosyalarını orjinal haline döndürüyor. Başlangıç onarma işlemini yapmış olsaydınız start is back in başlangıçta çalışmasını silecekti. Artık geçmiş olsun, ileri de olursa o zaman deneyebilirsiniz...

Edited by deli_petro06