Jump to content

Rahatsızlık Duyduğum El, Ayak Ve Koltuk Altı Teri

Erdem Güler

Recommended Posts

Merhaba,

Bilmiyorum belki böyle bir konu açtığım için birçok kişi yanlış karşılayacak fakat ben bu konuda aranızda sizlerinde bildikleriniz var ise paylaşmanızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum.Sorunum şu ;

Bende yaz - kış mevsim farketmeksizin bir el, ayak ve koltuk altı terlemesi oluyor. Bununla beraberde haliyle sosyal çevrelerde bir takım sorunlar yaşıyorum.Örneğin ; Bir kişiyle selamlaşmaktan çok çekiniyorum çünki avuç içlerim ıslak oluyor, veya t-shirtim ıslak görününce haliyle bir çekingenlik ve insanlar içerisinde bir özgüven eksikliğine sebep oluyor.Birkes doktora gittim genel olarak kan, şeker vb testlerden geçtim herşey normal yani bir problem gözükmüyor verdiği ilaçlarda tesir etmiyor.İnternette bazı sitelerde gördüğüm sprey türü ilaçlardan kullandım yine bir çare göstermedi.Açıkcası bu terleme noktası benim kendime olan özgüvenimi bitiriyor.Bana daha önce bu sorunu olupda aşmış olan üyelerimizden izleyeceğim tedaviler veya önerebilecekleri doktor/hastane var olup paylaşırlar ise onlara minnettar olurum..

Teşekkürler..

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Test yaptılar işte abi, test sonuçları oldukça normal.İlaç verdi bunlar kesecektir dedi kullandım sorun yine aynı. Hatta bir ara eş dost çevresinden akrabalar ada çayı iç dediler onu içtim hala sorun aynı ..

terlemeden kötü bişey gibi bahsetmemek lazım tam aksine vücut fonksiyonlarının saglıklı işlediğini gösterir. terlemeyi bir şekilde önlemek durumunda vucutta daha degişik sıkıntılar ortaya cıkmaktadır. dediginiz gibi estetik olarak hoş olmasa da çok fazla degilse bu şikayetleriniz herhangi birşey yapmanızı tavisye etmem.

yok illa bişiler olmalı diyorsanız lazer tedavisi ile avuç terlemesinin durduruldugunu biliyorum... biraz tuzlu bi tedavi ancak kesin çözüm oldugu soylenir. denemedim ...

@cexen herşeyin normali makbuldür.

Bizim öğretmenin birinin avuç içi terlemesi hastalığı vardı. Elini dokunduğu kağıt tamamen ıslanırdı. Buna da normal diye doktora gitmiyorsa...

terlemeden kötü bişey gibi bahsetmemek lazım tam aksine vücut fonksiyonlarının saglıklı işlediğini gösterir. terlemeyi bir şekilde önlemek durumunda vucutta daha degişik sıkıntılar ortaya cıkmaktadır. dediginiz gibi estetik olarak hoş olmasa da çok fazla degilse bu şikayetleriniz herhangi birşey yapmanızı tavisye etmem.

yok illa bişiler olmalı diyorsanız lazer tedavisi ile avuç terlemesinin durduruldugunu biliyorum... biraz tuzlu bi tedavi ancak kesin çözüm oldugu soylenir. denemedim ...

Öncelikle teşekkürler.

Terlemek tabii iyidir ama aşırı olmadıkça. Dediğim gibi bende aşırı bir insan düşünün yaz-kış çorapsız gezmesin, yazı yazamasın daha doğrusu yazıyorsunda yazdığın yer su gibi oluyor, arkadaşlarla selamlaşamıyorsun sürekli çekiniyorsun ve daha nice problemler.Tuzlu muzlu halledeceğiz artık çünkü benim psikolojimide olumsuz etkiliyor bu insanlar içerisinde hep çekimser oluyorum, acaba insanlar görünüşümle ilgili ne düşünüyorlar diye düşünmek bitiriyor.

bende de seninki kadar olmasa da aynı problem var. beni çok fazla rahatsız ediyor. buna çözüm olarak o bölgeye ait ter bezini ameliyat ile aldırmak var ama pek iyi değil o da. çünkü vücudun terlemesi de gerekli...

ellere sürülen losyon var. ilk 1 haftada herhangi bir sonuç almıyorsun. sonraki günlerde ise haftada 1 defa yatmadan önce kullanıyorsun ve ellerin terlemiyor. kullanmayı bırakırsan tekrar el terlemesi kaldığı yerden devam eder. losyonun ismi "tereson"

bende de seninki kadar olmasa da aynı problem var. beni çok fazla rahatsız ediyor. buna çözüm olarak o bölgeye ait ter bezini ameliyat ile aldırmak var ama pek iyi değil o da. çünkü vücudun terlemesi de gerekli...

Nesi zararlı olabilirki.Ayak neysede, Koltuk altı, avuç içi ter bezleri aldırırsak vücuddan başka bir şekilde atılmaz mı bu ?

ellere sürülen losyon var. ilk 1 haftada herhangi bir sonuç almıyorsun. sonraki günlerde ise haftada 1 defa yatmadan önce kullanıyorsun ve ellerin terlemiyor. kullanmayı bırakırsan tekrar el terlemesi kaldığı yerden devam eder. losyonun ismi "tereson"

Aynısını kullandım, daha yeni bıraktım.Tam bir fıss yani .

Erdem İstersen Şu Siteyi Bir Araştır Bir Doktor Anlatıyor Belki Yardımcı Olur ;

Please register to see this content.

Teşekkürler siteye baktım. Bende aynı şekilde bir sitede daha açıklayıcı bir makale buldum ;

http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_422.htm[/CODE]

Terleme konusunda özellikle El - Koltuk alti terlemesi için KLİPSLİ ETS ameliyati olabilirsin arkadasım şahsen ben oldum artık ellerim terlemiyor.

Ameliyat; sigortan var ise 1500 Tl civarı yoksa 3000 Tl civari idi gecen yıl

www.terleme.com ---- bu çok tecrübeli bir doktor ( Özel Goztepe Safak Hastanesi)

www.tertedavi.com ---( Medipol Hastanesi) bu doktor'uda tavsiye ederim bizzat beni ameliyat etti - Taner Vardaroğlu

Not: Amacım kesinlikle reklam yapmak değildir.

Terleme konusunda özellikle El - Koltuk alti terlemesi için KLİPSLİ ETS ameliyati olabilirsin arkadasım şahsen ben oldum artık ellerim terlemiyor.

Ameliyat; sigortan var ise 1500 Tl civarı yoksa 3000 Tl civari idi gecen yıl

www.terleme.com ---- bu çok tecrübeli bir doktor ( Özel Goztepe Safak Hastanesi)

www.tertedavi.com ---( Medipol Hastanesi) bu doktor'uda tavsiye ederim bizzat beni ameliyat etti - Taner Vardaroğlu

Not: Amacım kesinlikle reklam yapmak değildir.

Doktor önerdikten sonra olabiliyorsun değilmi ?

Valla ter kısmı için bişi diyemeyecem ama koltuk altı için deodorant olarak reklam olmazssa :) Amway roll-on ürününü önerebilirim. Ben o kadar terlemiyorum ama koltuk altı kokusunda çok başırılı diyebilirim. Diğer markalar gibi ter kokusuyla karşıp iğrenç bir koku ortaya çıkarmıyor. Paraya kıyıp sürekli kullanıyorum valla :clapping: yanlız hatırlatayım terlemeyi önlemiyor bu sadece kokuyu önlüyor. Bildiğim kadarıyla terlemeyi önleyici ürünler kullanmakta pek sağlıklı değil. Terlemek doğal bir durum. Ayak kokusu içinde sokakta dolaşıp "abi ben öğrenciyim noolur yardım için alın" diye yakınarak ürün satanlar var ;) abidik gubik bir mal ve 5 TL ye satıyorlar. Ancak işe yarıyormu bilmiyorum.

Valla ter kısmı için bişi diyemeyecem ama koltuk altı için deodorant olarak reklam olmazssa :) Amway roll-on ürününü önerebilirim. Ben o kadar terlemiyorum ama koltuk altı kokusunda çok başırılı diyebilirim. Diğer markalar gibi ter kokusuyla karşıp iğrenç bir koku ortaya çıkarmıyor. Paraya kıyıp sürekli kullanıyorum valla :clapping: yanlız hatırlatayım terlemeyi önlemiyor bu sadece kokuyu önlüyor. Bildiğim kadarıyla terlemeyi önleyici ürünler kullanmakta pek sağlıklı değil. Terlemek doğal bir durum. Ayak kokusu içinde sokakta dolaşıp "abi ben öğrenciyim noolur yardım için alın" diye yakınarak ürün satanlar var ;) abidik gubik bir mal ve 5 TL ye satıyorlar. Ancak işe yarıyormu bilmiyorum.

Senin dediğin durum çok farklı, ter olayı çok bizdeki aşırı ..Yinede teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...