Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

slm arkadaşlar tncxp cd1 ve cd 2 sorunsuz kopyaladım...nero kullanmadım (olmadığı için)sadece cd writerdan yazdım.uzantısı iso olarak gözüküyor yani tüm partları sorunsuz kurdum......bios dan da cd rom dan boot seçtim 1.seçeneği ama tnc xp ara yüz gelmedi sorun ne acaba?format atacam acil yardım lütfen..saygılarımla..

Edited by savat

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

öncelikle böyle bir çalışma için site yönetimine teşekkür ediyorum bende tncxp yi indirdim kurdum ve kullanıyorum ama benim ilginç bir sorunum var buda internet explorer ile ilgili internette bu siteye girdiğimde belli bir süre sonra formlarda dolaşırken site kilitleniyor ve explorer ı kapatmak zorunda kalıyorum bunun ne kadar can sıkıcı bir şey olduğunu anlatamam tam yeni bir şeyler buldum diyorum hopp kilitlendi kapat tekrar bul işin yoksa bu konuda bana yol gösterirseniz sevinirim acıkcası bu xp cok güzel ve ayarları ile fazla oynamak istemiyorum çünki bilgisayarım performansı üst seviyede şimdiden teşekkür ederim

slm arkadaşlar tncxp cd1 ve cd 2 sorunsuz kopyaladım...nero kullanmadım (olmadığı için)sadece cd writerdan yazdım.uzantısı iso olarak gözüküyor yani tüm partları sorunsuz kurdum......bios dan da cd rom dan boot seçtim 1.seçeneği ama tnc xp ara yüz gelmedi sorun ne acaba?format atacam acil yardım lütfen..saygılarımla..

arkadaşım iso dosyasını oluşturdun ise partlardan çıkarıp işin kolay ama iso dosyasını direnk yazdırmayacaksın.nero kullanıyorsan neronun kalıp yazdır die bir kısmı var ordan iso dosyanısı sececeksin ve kalıbı yazdıracaksın.o zaman cd ye iso olarak değil kalıbın içindeki dosyaları yazdırdığını görürsün.ama her rw yazdırdığın zaman olmaya biliyor. ben lg ile yazdırdım olmadı philips ile yazdırınca oluyor.hade bakalım kolay gele

Öncelikle elinize sağlık, başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Teşekkür butonunu da ihmal etmedim.

TNCXP'yi sitenizden indirerek kurdum, üstelik 2. CD içerisinde işime yarar programları da kurdum, şu ana kadar hata yok.

Kendim Türkçe F klavye kullanıyorum. Karşılama ekranında kullanıcılara şifre belirledim. Ancak Türkçe F klavye ile belirlediğim şifreyi (harf grubunu) açılışta Q klavye olarak girmek zorunda kalıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim, saygılar. Şimdiden teşekkürler.

Büyük ümitlerle TncXP yi dün akşam makinama kurdum.

Bir baktım ki internet explorer kurulmamış. Masaüstünde simgesi var. Çalıştırmayı denediğimde birlikte aç geliyor.

C:\Program Files\Microsoft Internet Explorer\ dizini de yok.

IE 7.0 kurayım dedim kurdurtmadı :) o an telekomdan kaynaklı internetim yoktu doğrulama yapamadı ondan olabilir. Bu akşam deneyeceğim.

Gelelim Program ekle kaldır daki windows bileşenleri yüklemesine.

Ordan Internet Explorer ı kaldırıp tekar yükleyim dedim.

D:\I386\XXXX.DL dosyasını bulamadıgını soyledi.

TNCXPCD1 i taktım gözattan göstermeme rağmen yine de kaldıramadım.

Aynı şekilde IIS i kurmak istedigimde de o dosyayı bulamadıgını soyledi.

Elimde 10 dan fazlaa XP cd si var . Onları takarak denedim onlarda da .DL dosyasını bulamadıgını soyluyor.

Ama oyle bir dosya var.

TNCXP yi yapan her kimse resmen çuvallamış kardeşim.

Bu windows un genleriyle oynamaya çalışmış ancak malesef başarısız.

ShaneXP diye bir xp dvd si var. Çok güzel. Ancak benim dvd room olmadığı için cd ye ceviremedigim icin kuramadım.

DVD yi cd yapma programı buldum bir tane işe yaramadı.

Yardım edebiliyor musunuz?

• Administrator
Büyük ümitlerle TncXP yi dün akşam makinama kurdum.

Bir baktım ki internet explorer kurulmamış. Masaüstünde simgesi var. Çalıştırmayı denediğimde birlikte aç geliyor.

C:\Program Files\Microsoft Internet Explorer\ dizini de yok.

IE 7.0 kurayım dedim kurdurtmadı :) o an telekomdan kaynaklı internetim yoktu doğrulama yapamadı ondan olabilir. Bu akşam deneyeceğim.

Gelelim Program ekle kaldır daki windows bileşenleri yüklemesine.

Ordan Internet Explorer ı kaldırıp tekar yükleyim dedim.

D:\I386\XXXX.DL dosyasını bulamadıgını soyledi.

TNCXPCD1 i taktım gözattan göstermeme rağmen yine de kaldıramadım.

Aynı şekilde IIS i kurmak istedigimde de o dosyayı bulamadıgını soyledi.

Elimde 10 dan fazlaa XP cd si var . Onları takarak denedim onlarda da .DL dosyasını bulamadıgını soyluyor.

Ama oyle bir dosya var.

TNCXP yi yapan her kimse resmen çuvallamış kardeşim.

Bu windows un genleriyle oynamaya çalışmış ancak malesef başarısız.

ShaneXP diye bir xp dvd si var. Çok güzel. Ancak benim dvd room olmadığı için cd ye ceviremedigim icin kuramadım.

DVD yi cd yapma programı buldum bir tane işe yaramadı.

Yardım edebiliyor musunuz?

Çuvalladığım için özür dilerim. Ama bu hata bazı cdromların okuma hatasından kaynaklanıyor. Farklı bir cdrom ile tekrar kurmayı deneyin.

@ufuktan13

Dil çubuğu kaldırıldığı için oluyor olabilir o sorun. Q klavyeyi sistemden kaldırmayı denediniz mi?

arkadaşlar sk8er_boi kardeşimide çok rahatsız ettim oda bana diyodur şimdi buda çok sıktı yaav diye kızıyodur :) ama ben yine biş. sorcam.Tncxp güncellendimi ? Lütfen eğer güncellendiyse bu güzellikleri ben de görmek istiyorum :D

Edited by onurx

• Administrator
arkadaşlar sk8er_boi kardeşimide çok rahatsız ettim oda bana diyodur şimdi buda çok sıktı yaav diye kızıyodur :) ama ben yine biş. sorcam.Tncxp güncellendimi ? Lütfen eğer güncellendiyse bu güzellikleri ben de görmek istiyorum :D

Öyle birşey olsaydı duyardın.

önceliklere herkese selamlar emeği geçen herkesin eline sağlık benim sorunum ikinci cd deki office+front page ile ilgli

front page ilk kurduğumda vardı daha sonra format atıp tekrar kurduğumda bi türlü çıkmadı bu sorunu nasıl çözerim bütün office bileşenleri var ama frontpage yok

merhaba arkadaslar öncelikle suradan baslıcam tncxp güzel olmus ama kurulum yaparken %98 de hata weriyo o hata da tema dosyalarının kopyalanması hatası bu hata sadece bendde mi war yoksa sizdede mi war onu ögrenmel istiyorum hepinize cok tesekkür ederim

parçaları dene makinanın özellikle rami

Dil çubuğundan Türkçe F ekledikten sonra ABD EN ve Q klavyeyi kaldırdım, olmadı, BIOS ayarlarından yapmak mümkün mü?

ingilizce q yu kaldır türkçe Q ekle bunun haricinde hiçbirşey ekli olmasın

merhabalar arkadaşım ..

**WİNDOWS KAPANMIYOR İSE **

başlat-Çalıştır-Aç satırına regedit yaz sonra:

HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control anahtarına ulaş.Pencerini sağındaki alanda "WaitToKillServiceTimeout" sağ tıkla ve değiştir

değeri 20000'den 200 yap.

kolay gelsin.. ben kendi problemimi bu şekide çözüme kavuşturdum inşllah seninde işini görür. ^_^

• Administrator
ben büyük bi hevesle 2 günde indirdim tncxp yi

ama sürekli kullandığım tema programları sistem dosylarını değiştirdiği için sistem çöküyo

buna bi çözüm bulmanız mümkün değil mi

Servislerden InstallShieldi kapatın.

Tnc de şöyle bir sorun olabilir mi? Geçen gün okula bilgisayarımı ******ürdüm.Sunum yapacaktım.Bilgisayarımda tnc yüklüydü.Yansıtım cihazı(projeksiyon) ile bilgisayarımdaki görüntüyü tahtaya yansıtmam gerekti bağlantıları yaptım alt+f5 yaptım görüntü gelmedi.Yeniden başlattım bilgisayarı görüntü geldi ama bilgisayar açılınca görüntü gitti.Hocanın bilgisayarını taktık sorunsuz çalışıyor.Yani kabloda felan sorun yok.Slotta sorun var desem,ilk başta görüntü geliyor ama aniden gidiyor.Bios ayarlarına baktım orayla alakalı bir şey göremedim.Aklıma tnc geldi acaba tnc den olabilir mi diye.Böyle bir ihtimal var mı ?

Arkadaşlar kurulumu talimatlara göre yapıyorum kuruluma son 34 dakika kala takılıyor,ortalama 15 dakika kadar bekledim hiç ilerleme olmayınca 2. cd yi taktım (2.cd uyarısı almadan)kuruluma devam etti windows açıldı fakat explorer dahil olmak üzere hiçbir program çalışmadı ve 2. kurulum cd içeriğinden bir şey yükleyemedim sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Tşk. ederim...