Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator
arkadaşlar öncelikle teşekkürlerimi bilfirmek istiyorum.Gayet güzel bir çalışma olmuş gördüğüm kadarıyla.

Yalnız benim sorunum var .

TncXP 1. cd yi indirdim açtım çok güzel. İSO dosyasıydı onuda CD ye yazdım sorun yok .

TncXP 2. CD yi tek dosya halinde veren bir link vardı ordan indirdim.RAR dosyasıydı onuda açtım fakat o dosya İSO falan değildi. Onuda CD ye yazdım .

Buraya kadar tamam.

TncXP yi kurmayı denedim 1. CD taktım 3 e bastım sonra dosyaları attı .Sonra tekrar başlattım 1 e bastım kurulum başladı. 39 dakika ile başladım hemencecik kurdum. Sorun bundan sonra ;

1. benden 2 nci CD yi hiç iştemedi istemedi.

2. 2 nci CD yi açıyorum tek dosya var içinde bu normal bir durummu . Yoksa 2 nci CD nin içinde birsürü dosya mı olması lazım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Please register to see this content.

ARKADAŞLAR RESİMLERİ EKLEDİM.

2.CD'yi yanlış yazdırmışsınız. O içindeki iso dosyasını kalıp olaran neroda yazdırmalıydınız.

@mamiki

Sanırım Biostan CDromdan boot etmeyi açmadınız. Açtıysanız farklı bir cdrom ile deneyin.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaslar benim sorunun usb lerin calısmaması pc imde ps2 klavye mause yuvası yok usb klavyede calısmıyor usb bellek taktıgımdada otomatik kurmayıp driver istiyor sorun neden olabilir?

Peki ilk kurulum sonrası usb lerin calısmaması normalmi sizdede calısmıyormu?

Pc almayadan geldi markası medion anakartı msı ama sorun anakartta ps2 klavye mause girişi yok mecburen usb klavye mause kullanıyorum kurulum bittiğinde klavye mause calısmıyor com mause calıstırıyorum. Labtopa da kurdum ondada flash bellek için sürücü istedi normalde otomatik sürücüyü yüklemesi gerekmiyormu?

tesekurler tncXP icin ama bende sorun olustu hata nerden kuramadim -HATASI ( I386 asms ) bu nedir geri sayim baslarken bu hatayi veriyor 2 cd kulandim olmadi tesekurler

Aynı sorunu ben de yaşadım şu anda sistemim formatlı ve boş duruyor. Kalıbı Nero ile yazdırdım. Kurulum dosyaları bilgisayara koyalanıyor, reboot edip kuruluma devam ettiğim zaman (Hata:F:\I386\asms - Artıklık Veri Döngüsü - Kurulum için gerekli bileşenlerden biri bulunamıyor) mesajı veriyor. CD CD-Writer sürücüsünde takılı iken bunlar oluyor.

CD'yi CD sürücüsüne takıp kurarken de kurulum için gerekli dosyalar bilgisayara kopyalanırken %99 da iken Shellstyle.dll kopyalanamıyor, CD arızalı gibi bir mesaj çıkıyor.

Elimde başka bir Hiren's Boot CD (Revolution imzalı) vardı. Onunla sistemi açıp, MagicISO programı ile ilgili dosyaları (Bu dll dosyaları temalarla ilgili) Windows kurulum klasöründe ilgili yerlere kopyaladım. (NOT: CD deki SHELLSTYLE.DL_ adlı dosyaları kopyalayıp uzantılarını DLL olarak değiştirdim. Bugün okul çıkışı yeniden kurmayı deneyeceğim. Daha basit bir çözüm yolu bilen varsa lütfen yardım etsin.

aynen benimki de seninkinin aynısı 1.cd de problemli zannedersem 2.cd iyi çalışıyor. acaba tekrar mı indirmek zorunda kalacağız rapid te 2 gündür baydı zaten bütün bunlardan sonra hiç çekilmez. 90 mb indir 80 dakka bekle

80 dakika niye bekliyosunuz anlayamadım, bunun kolayı var,eğer modem kullanıyorsanız modemi resetleyip,adsl kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerseniz yeniden indirmeye başlar,bunu her partiyi indirdikten sonra yapmanız gerekir.ben bu işlemi 2 dakikada gerçekleştiriyorum ve 80 dk beklemiyorum.

bakın arkadaşlar ben tam iki gün tncxp yi kurmak için uğraştım. bunun için tam 8 tane cd ye yazdırmak için ugraş verdim hiç biriyle başarılı olamadım.en sonunda tncxp 1 cd ile kendimdeki normal xp+sp2 cd ikisini birden kullanarak bu işi hallettim.kurulum yaparken oem bios dosyası yüklenemiyor diye uyarı verdiğinde tncxp cd sini cıkarıp normal xp cd sini taktım bu şekilde her uyarıda birini çıkarıp diğerini taktım.böylece kopyalama işini tamamladım.bilgisayar kapanıpta tekrar açıldiğında gelen ekranda windows kuruluyar da ise tncxp takılı iken döngüsel atık diye hata verdiğinde tncxp yi çıkarıp normal xp cd sini takıp bilgi sayara reset attım ve kurulma işlemi yürümeye başladı. kurduğum için mutluyum.

arkadaşlar bu tncxp bir efsane oldu nerdeyse bir aydır indiriyorum ama bi yerde sorun çıkıyor...

...tekinde exe hatası...yok link ölü...yanlış upload...bi tenesinde de CD 1 yazıyo CD2...C2 yazıyo CD1 arkadaşlar bu kadar güzel bişey yaptınız bari verecekseniz doğru dürüst verin paylaşıma bakalım neyin nesi arkadaşlar yeter daaaa.

ACİLLLLL CEVAP BEKLİYORUM

Edited by makin

yardım edermisiniz lütfen, çöp kutum kayboldu ve bu ilk kez başıma geliyor

Bilgisayarım falan kayboldu desen tamam ama Cop kutusunu nasıl kaybettin :lol:

Edit : senin için bende sildim Denetim Masasından Geri Getirebilirsiniz diyor ama bana pek inandırıcı gelmedi bulamadım bende :blink:

---------------------

Edit 2 : Geri Dönüşüm Kutusunu Sildiyseniz

Please register to see this content.

Bunu çekin kurun PC yi yeniden başlatın Geri Gelecektir Geri Dönüşüm Kutunuz.. :)

açıkçası söylemek gerekirse vista görünümü eksik olmuş (en belirgin örnek klasör ikonları) o yüzden vista transformation pack 6.0 ı yükledim fakat bir gün sonra xp yi açınca sistem tam yüklenmedi kuru yeniden başlatın diyor ben ne yapacağım şimdi??? (bu benim 4 defa başıma geldi)

• Administrator
açıkçası söylemek gerekirse vista görünümü eksik olmuş (en belirgin örnek klasör ikonları) o yüzden vista transformation pack 6.0 ı yükledim fakat bir gün sonra xp yi açınca sistem tam yüklenmedi kuru yeniden başlatın diyor ben ne yapacağım şimdi??? (bu benim 4 defa başıma geldi)

Vista Transformation paketi korumalı dosyalardan birini değiştiriyor. O paketi kurmayın.