Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator
selam bugün dikkatimi çeken bir konu oldu soru cevap sayfalarini tek tek inceledim göremedim office yi açinca hep pro 11 msı diye bir dosya istiyor iptal deyince office yi açiyor bu sorunu çözemedim yardimci olursaniz sevinirim saygilar

Office'yi toptan kaldırıp baştan yükleyin.

ben çok memnunum ama tek bir sorunum var faks yazıcısnı yükledim elle sinyal vermeye ayarladım, ama tel çalınca sinyal ver balonu çıkarda saatin orada ama bunda bir türlü çıkartamadım

Sanırım fax özelliğini kaldırmıştım.

Office'yi toptan kaldırıp baştan yükleyin.

Sanırım fax özelliğini kaldırmıştım.

selam tesekkürler kardes dedigini yapinca office düzeldi tek sorun kaldi bence açilis ve kapanisdaki ses sorunu buna çözüm varmi? yada simdilik böylemi kalacak birde acaba biz insan oglu doymayiz yeni çalismalar olacakmi yada varmi? saygilar

selam herkese.bu xp olayını yapanlara teşekkürler ellerine sağlık diyeyim gerçekten süper..bende 2 bilgisayar var.biri laptop diğeri toplama pc.kurulumda laptopta hiç bir problem çıkmadı herşey süperdi.ağzım sulana sulana diğer pc me kurayım dedim.ama mavi ekran geliyo sistem hasar görmemesi için yükleme durduruldu diyor.forumları okudum bios güncelleyen bi arkadaş olayı çözdüm demiş.bios güncelledim ama genede olmadı bu konuda yardım ederseniz sewinirim.şuan sadece laptopumu kullanabiliyorum diğeri kurulum bekliyo şimdi.bilgisayarımın özellikleri: p4 3.4 800 mhz 2*2 mb işlemci,anakart gigabyte ga-965p-DQ6 6-quad,1 adet seagate 160 gb hdd(sata2)(2 partition c:80+d:80),1gb 866mhz ddr2 ram.en7600gs silent 512 mb ddr2 ekrankartı.lütfen yardımcı olrsanız sevinirim.

Edited by WARDOG

Tezat kardeş cd nin içindeki Firefox 2.0 da o yüzden çarpılar her tabın sağ köşesinde..:unsure:

Senin dediğin önceki sürümlerdeki özellik..

bende aynısını dedim skyman,

2 farklı sürümü mü var, genel kabul göreni hangisidir, Böyle ufak tefek ama sinir eden geçişlerden hoşlanmıyorum

Edited by tezat

İki farklı sürüm yok eski sürümleri 1.5.x diye güden sürümler olarak adlandırabiliriz bunlarda tab kapatma tuşu senin istediğin gibi 1 tane ve tabların en sağ köşesinde sadece aktif olan tabı kapatmaya yarıyor...

Diğer sürüm yani en son sürüm 2.0 sürümü bunda da her tabın şağ köşeinde tab kapatma tuşu bulunuyor..

Sk8ter ın hazırlamış olduğu cd de 2.0 sürümü yani son sürüm yer alıyor ve diğer sürümlerle arasında tek fark tab close tuşunun yeri değil... Yani mantıken öyle olmalı..

Sen seçimini yap artık ama yeni ve en son sürümde olay senin alıştığın gibi değil..

Saygıla Tezat kardeş..

EDiT: İstersen sk8ter ın dediği gibi de yapabilirsin...:unsure:

Edited by skyman

selam herkese.bu xp olayını yapanlara teşekkürler ellerine sağlık diyeyim gerçekten süper..bende 2 bilgisayar var.biri laptop diğeri toplama pc.kurulumda laptopta hiç bir problem çıkmadı herşey süperdi.ağzım sulana sulana diğer pc me kurayım dedim.ama mavi ekran geliyo sistem hasar görmemesi için yükleme durduruldu diyor.forumları okudum bios güncelleyen bi arkadaş olayı çözdüm demiş.bios güncelledim ama genede olmadı bu konuda yardım ederseniz sewinirim.şuan sadece laptopumu kullanabiliyorum diğeri kurulum bekliyo şimdi.bilgisayarımın özellikleri: p4 3.4 800 mhz 2*2 mb işlemci,anakart gigabyte ga-965p-DQ6 6-quad,1 adet seagate 160 gb hdd(sata2)(2 partition c:80+d:80),1gb 866mhz ddr2 ram.en7600gs silent 512 mb ddr2 ekrankartı.lütfen yardımcı olrsanız sevinirim.

nolur yardımmm

Tam olarak nerede geliyor mavi ekran?

ilk başlangıçta sata driver yükle diyip bi yükledim hata verdi reboot yaptıktan sonra yüklemeye devam etmedi.bide hiçbişey yüklemiim kendi kusun dedim dokunmadım kendi yükledi gene reboot yaptı gene mavi ekran geldi sisteme zarar vermemek için yükleme durduruldu falan yazdı.herşey daha en başta hiçbir yükleme yapamadan gidiyor.

Edited by WARDOG

Herşeyden önce böyle güzel bir XP için emeği geçen herkese teşekkürler.

TNCXP yi kurdum çok güzel ve hızlı bir sistem.

Fakat bir problemim var. OTOMATİK GÜNCELLEME yi açınca bilgisayar acayip yavaşlıyor.

Task manager dan baktım SVCHOST.EXE diye bir sistem uygulaması %70 ila % 99 arası CPU kullanıyor.

GÜNCELLEMELE yi kapatınca sorun yok ama otomatik güncelleme açıkken bilgisayar resmen felç oluyor. özellikle açılışta ve güncellemeleri indirmeye çalışırken ayrıca güncellemeleride indiremiyor.

Bunun bir çözümü var mı?

Yoksa güncelleme yapmadan sistemi kullanmak sağlıklı mı?

Yardım lütfen !!

kafayı sıyıracam yav herkes nasıl yüklüyo ben niye yükleyemiyorum yav arkadaşlar bi el atıverin yav ilk kurulum ekranını geçemiyorum kurulum dosyalarından sonra mavi ekran geliyo

Başka bir XP CDsi ile kurmaya başlayın kuru o kopyalasın ondan sonra TNCXPyi takın.

Başka bir XP CDsi ile kurmaya başlayın kuru o kopyalasın ondan sonra TNCXPyi takın.

söylediğin şekildede denedim yükleme hata veriyor ve devam etmiyor.kurdan çıkılacak deyip sonra geri çıkıyor.bu yüklediği driverları falan yükletmemenin bi yolu varmı en başta kur dosyaları ile yüklenenlerde.onlarla ilgili olabilirmi?

Edited by WARDOG

Tab Mix Plus eklentisidir o. İsterseniz kaldırabilirsiniz.

Eklentilerin nerdeyse hepsini zaten iptal etmiştim.

Nasıl eklentiler onlar öyle, sağ tuşta bile 17 özellik geliyor, Bi kaydet seçeneğini bulmakta bile sıkıntılı anlar oluyor.

Eklenti ile alakası yok malesef

Wardog kardeşim sürücüleri felan normal bir xp sp2 den yükletin daha sonra ikinci yükleme açılışında tncxp cd sini takın. Bu şekilde sürücüleri normal xp sp2 den yüklemiş olursunuz diğer kısımları tncxp den yüklemiş olursunuz. Bi deneyin bakalım.

Wardog kardeşim sürücüleri felan normal bir xp sp2 den yükletin daha sonra ikinci yükleme açılışında tncxp cd sini takın. Bu şekilde sürücüleri normal xp sp2 den yüklemiş olursunuz diğer kısımları tncxp den yüklemiş olursunuz. Bi deneyin bakalım.

teşekkürler ilgin için bide öyle deniyeyim tamamen xpsp2 den alsın tekrar başlayınca atyım içine bakalım nolacak.ilgine teşekkürler.

Herkese merhaba,

Öncelikle TNCXP çok hızlı açılan, çalışan ve kapanan bir sistem olmuş. Emeği geçenlerin tekrar ellerine sağlık. Ancak bu yapılırken sanırım sistem kararlılığı biraz azalmış gibi, örneğin dün MSN'i kapatırken mavi ekran çıktı. 4 yıldır ilk defa mavi ekran görüyorum :)

Bir de zonealarm pro kullanıyorum, ancak sistemimde uyumsuzluk yarattı sanırım. Mesela windows defender ve spy sweeper'ı çökertiyor. Ya zonealarmın analşamadığı bir durum var sistemde o nedenle bu programları çökertiyor ya da sistemin bir miktar kararsız olmasından dolayı bunlar çöküyor, siz ne dersiniz?

Bir de USB Flash disk takarken ve çıkarırken problemler oluyor. Her seferinde yeni donanım buluyor :D Çıkarırken de bazen durdurmuyor flashdisk'i...

Son olarak, yukarıdaki çökmeler yaşanırken CTRL+ALT+DEL çalışmıyor, bilgisayar kapanmıyor (Düğmeden kapatmak gerekiyor)... Ancak diğer uygulamaları kullanabiliyorsunuz??? İlk defa böyle birşey gördüm ben, sizde de böyle mi çalışıyor?

NOT: ben office'i kuramadım, kendi office cd'imden kurdum mecburen.

Yukarıda sistemin gelişmesi, ilerlemesi için gözlemlerimi aktardım, CD yazma, oyun, grafik tasarım gibi uygulamaları da çalıştırdıktan sonra gözlemlerimi paylaşmaya devam edeceğim. Eğer yukarıdakilerle ilgili bir görüşünüz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

• Administrator
Herkese merhaba,

Öncelikle TNCXP çok hızlı açılan, çalışan ve kapanan bir sistem olmuş. Emeği geçenlerin tekrar ellerine sağlık. Ancak bu yapılırken sanırım sistem kararlılığı biraz azalmış gibi, örneğin dün MSN'i kapatırken mavi ekran çıktı. 4 yıldır ilk defa mavi ekran görüyorum :)

Bir de zonealarm pro kullanıyorum, ancak sistemimde uyumsuzluk yarattı sanırım. Mesela windows defender ve spy sweeper'ı çökertiyor. Ya zonealarmın analşamadığı bir durum var sistemde o nedenle bu programları çökertiyor ya da sistemin bir miktar kararsız olmasından dolayı bunlar çöküyor, siz ne dersiniz?

Bir de USB Flash disk takarken ve çıkarırken problemler oluyor. Her seferinde yeni donanım buluyor :D Çıkarırken de bazen durdurmuyor flashdisk'i...

Son olarak, yukarıdaki çökmeler yaşanırken CTRL+ALT+DEL çalışmıyor, bilgisayar kapanmıyor (Düğmeden kapatmak gerekiyor)... Ancak diğer uygulamaları kullanabiliyorsunuz??? İlk defa böyle birşey gördüm ben, sizde de böyle mi çalışıyor?

NOT: ben office'i kuramadım, kendi office cd'imden kurdum mecburen.

Yukarıda sistemin gelişmesi, ilerlemesi için gözlemlerimi aktardım, CD yazma, oyun, grafik tasarım gibi uygulamaları da çalıştırdıktan sonra gözlemlerimi paylaşmaya devam edeceğim. Eğer yukarıdakilerle ilgili bir görüşünüz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

Sorunlar donanımdan donanıma değişiyor. Ben sizin yaşadığınız problemlerin hiçbirini yaşamadım. Güvenlik programlarının birbirleri ile çakışmaları yeni birşey değildir. Doğru ayarlamalarla aşılabilir.

iyi calismalar

benimde bir sorunum var,bu sorunu birkac arkadasta yasamis ama cevap alamamislar,

bu sorunu nasil halledebilecegimiz hakkinda genis bir bilgi verebilirseniz sevinirim.

cd boot dan basliyor,3 nolu secenegi seciyorum,

dosyalari atiyor kurmaya geciyor 39 dakika kaldi yaziyor ve o sirada

WINXP ServicePack2 CD üzerindeki asms dosyasi gerekli diye uyari cikiyor ve yükleme devam etmiyor

J:\I386\asms hatasi veriyor

sistem

amd+3000 64 athlon

asus mainboard

512mb ram

200 gb harddisk

ben bilgisayara format atmadim yeni bir bölümü bicimlendirip kurmaya calistim,bundan kaynaklanabilirmi,

birde WINDOWS\SYSTEM\vga857.fon dosyasi eksik yada bozuk uyarisi cikiyor,onarim icin ilk gelen ekranda r ye basin yaziyor ama nafile

programi rapidden indirdim ve nere 7,5 ile yazdirdim,boot etmede sorun yok,direk 6 secenekli kurulum sayfasi geliyor ve 3 ü tikliyarak 39 dakika kaldi diyen yere kadar sorunsuz geliyor sonra maalesef ilerleyemiyorum

bu konuda yardimlarinizi bekliyorum

iyi calismalar

benimde bir sorunum var,bu sorunu birkac arkadasta yasamis ama cevap alamamislar,

bu sorunu nasil halledebilecegimiz hakkinda genis bir bilgi verebilirseniz sevinirim.

cd boot dan basliyor,3 nolu secenegi seciyorum,

dosyalari atiyor kurmaya geciyor 39 dakika kaldi yaziyor ve o sirada

WINXP ServicePack2 CD üzerindeki asms dosyasi gerekli diye uyari cikiyor ve yükleme devam etmiyor

J:\I386\asms hatasi veriyor

sistem

amd+3000 64 athlon

asus mainboard

512mb ram

200 gb harddisk

ben bilgisayara format atmadim yeni bir bölümü bicimlendirip kurmaya calistim,bundan kaynaklanabilirmi,

birde WINDOWS\SYSTEM\vga857.fon dosyasi eksik yada bozuk uyarisi cikiyor,onarim icin ilk gelen ekranda r ye basin yaziyor ama nafile

programi rapidden indirdim ve nere 7,5 ile yazdirdim,boot etmede sorun yok,direk 6 secenekli kurulum sayfasi geliyor ve 3 ü tikliyarak 39 dakika kaldi diyen yere kadar sorunsuz geliyor sonra maalesef ilerleyemiyorum

bu konuda yardimlarinizi bekliyorum

bu konuda arkadaşa katılıyorum kaç tane bilgisayara kurmaya çalıtıysam hep aynı hatayı verdi