Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Açıklayıcı ol biraz. donanım hakkında bilgi ver.

harddisk sis sata g72-sis010 normal formatta disket istiyor ve bu şekilde format atıyorum ama tncde disket istemeden formata geçiyor ve kurulumdan sonra tekrar başladığında windows açılmadan mavi ekrana düşüyor yani başlamıyor sata disk yüklenemedi diyor format gerçekleşmiyor çok denedim ama sonuç olumsuz...

• Administrator
harddisk sis sata g72-sis010 normal formatta disket istiyor ve bu şekilde format atıyorum ama tncde disket istemeden formata geçiyor ve kurulumdan sonra tekrar başladığında windows açılmadan mavi ekrana düşüyor yani başlamıyor sata disk yüklenemedi diyor format gerçekleşmiyor çok denedim ama sonuç olumsuz...

Biostan raidi devre dışı bırakmayı deneyin.

Merhaba TNC grubu;

İnternette gezinirken başka bir sitede şans eseri TncXP'yi(Geliştirilmiş XP diyorum :wub: ) buldum. Resimlerden ve yazılardan okuduğum kadarıyla sistem çok güzel görünüyordu. Linkleri aldım ve indirmeye başladım. Birinci Cd'nin birinci partını indirdim ve içinde www.tnctr.com adresini buldum ve hemen üye oldum. Sitenize üye olduktan sonra Toplamda 10 dakika online oldum ve TNC Xp'yi inceledim. Sonraki 3 gün boyunca partları indirmekle uğraştım. Partları indirdim ve sistemi kurdum. Şuan TncXp kullanıyorum ve çok memnunum. Görünüm, bileşenler ve full programlar harika :wub:

Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Sorularıma gelince; Aslında önemli bir sorum yok sadece merak ettiğim 1 - 2 konu var.

Birincisi;

Neden böyle bir sistem geliştirme gereği duydunuz

İkincisi;

Microsoft'un başınıza bela olacağına (hukuksal yoldan) ihtimal veriyormusunuz. Çünkü çok rağbet görüyorsunuz.

Tekrar teşekkür ederim. :rolleyes:

yönetici arkadaşlar cd 1 de sorun var kaç kişi yazmış ama bi cevap yok sizlerden 1386 asms error servis pack 2 üzerindeki asms dosyası gerekli diyor........ bunun cd kopyalamakla falan alakası yok neden hata veriyor lütfen cevaplarmısınız. güzel bir iş çıkarmışınız fakat sorunlar çok fazla ......teşekkürler...

• Administrator
yönetici arkadaşlar cd 1 de sorun var kaç kişi yazmış ama bi cevap yok sizlerden 1386 asms error servis pack 2 üzerindeki asms dosyası gerekli diyor........ bunun cd kopyalamakla falan alakası yok neden hata veriyor lütfen cevaplarmısınız. güzel bir iş çıkarmışınız fakat sorunlar çok fazla ......teşekkürler...

Bu sorun bazı donanımlara has. Bir dahaki sürümde düzeltilecek.

ya beyler su cdlerin linkini verseniz\ nerde bi turlu bulamiyom/ veya kargoyla gonderme olayi vardi ben hesap numarasini gonderin die msj attim cewao gelmiyoo\

"tncxp çıktı" konusuna böyle bi msj atmıştım ,yanıt gelmedi, yarrdımcı ol sk8er boi . senin yaptıgın xp yi kullanmıştım bi ara, 2sene felan oldu, bunun yapımındada senin emeğin geçmiş galiba, bunun da güzel oldugu muhakkak, lütfen yardımcı ol.

ELLERİNE SAĞLIK GÜZEL OLMUŞ YANLIZ BEN KENDİM TEKRAR EKRAN KARTIMI VE ANAKART DRİVER LERİNİ YÜKLEDİM EKRAN KARTIMI YÜKLERKEN BANA EKRAN KARTIMIN DOYALARINI DEĞİŞTİRİP DEĞİŞTİRMEYECEĞİNİ SORDU BENDE EVET DEDİM SONRA MAVİ EKRAN HATASI ALDIM YENİDEN GÜVENLİ KİPTEN YÜKLEMEMİ GERİ ALDIM TNCXP CD SİNDEN DRİVERLERİ OTOMATİK YÜKLEMESİNİ SAĞLADIM

SORUM ŞU : EKRAN KARTIMI YADA DİĞER AYGITLARIN GÜNCELLEMELERİNİ HATASIZ NASIL YAPARIM ??

"tncxp çıktı" konusuna böyle bi msj atmıştım ,yanıt gelmedi, yarrdımcı ol sk8er boi . senin yaptıgın xp yi kullanmıştım bi ara, 2sene felan oldu, bunun yapımındada senin emeğin geçmiş galiba, bunun da güzel oldugu muhakkak, lütfen yardımcı ol.

Kargoyla teslim konusu su an için süresiz olarak askıdadır. Farklı Bir Karar Alınıncaya Kadar Bu durum boyle devam edecektir.

Anlayaşınız için teşekkürler.

ELLERİNE SAĞLIK GÜZEL OLMUŞ YANLIZ BEN KENDİM TEKRAR EKRAN KARTIMI VE ANAKART DRİVER LERİNİ YÜKLEDİM EKRAN KARTIMI YÜKLERKEN BANA EKRAN KARTIMIN DOYALARINI DEĞİŞTİRİP DEĞİŞTİRMEYECEĞİNİ SORDU BENDE EVET DEDİM SONRA MAVİ EKRAN HATASI ALDIM YENİDEN GÜVENLİ KİPTEN YÜKLEMEMİ GERİ ALDIM TNCXP CD SİNDEN DRİVERLERİ OTOMATİK YÜKLEMESİNİ SAĞLADIM

SORUM ŞU : EKRAN KARTIMI YADA DİĞER AYGITLARIN GÜNCELLEMELERİNİ HATASIZ NASIL YAPARIM ??

icon13.gifBrightblade-->DİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin caps_look.gif Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

• Administrator
admin kardeş aynı sorun bendede var bi yardımcı olursan cok sevinirim cdyemi yanlıs yazdım bilemiom benle irtibata geçersen sevinirim...

Admin kardeş seninle irtibata geçemez çünkü kurt kardeş yemiş onuu.

su mavi ekran hatası alan insanlardan biri de benim, sitede tarif edildiği üzere sataraid integrator dosyasını ultra-iso ile entegre ettim, ayrıca başka alternatifler olsun diye tncxp cdsi içindeki raid klasörü içine kendi sata disketimin raid sürücülerini entegre ettim, ne olur nolmaz diye anakartımın driverlerini nlite ile entegre ettim. sonuç mu sıfır... :)

elimde 4 tane tncxp cd1 var, biostaki raid olayını manuel olarak her hata alınca her cdde bir değiştirdim disket taktım vs. dün hardiskime yaklaşık 10-15 kere format attım kurulmadı. kusacaktım artık mavi ekran görmekten o derece yani :)

umarım ilerde yeni sürüm çıkartırsınız şu sata -raid sorununu çözersiniz. ben passaparola diyorum yani.... :o

bir de sunu belirteyim;

VMware workstation ile elde ettiğim cdleri denedim, 1i hariç hiç problem çıkmadı. eğer bu program gerçeği yansıtmıyorsa kullanmak ne derece doğru :)

cd1i indirmen yeterli

Arkadaşlar ben tüm programları kurmak istemiyorum.Programların çoğu bende var zaten.Sadece xp yi kurmak istiyorum.Sadece CD1 i indirsem yükleme yaparmı.Mutlaka 2.cd yide indirmem gerekiyormu.

İletinizi Yazarken Küçük harflerle yazınız !

Silinen Geri Dönüşüm Kutusunu Geri Getirmek için

Başlat - Çalıştır - Regedit diyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Buraya Gidiyoruz NameSpace Klasorunun Üstüne Sağ Tuş Tıklayıp Yeni --> Anahtar Diyorsunuz

Anahtarın adını {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} olarak yazın şöyle olması lazım...

regeditcopygh5.jpg

Yeniden Başlattığınızda geri gelecektir.

İletinizi Yazarken Küçük harflerle yazınız !

Silinen Geri Dönüşüm Kutusunu Geri Getirmek için

Başlat - Çalıştır - Regedit diyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Buraya Gidiyoruz NameSpace Klasorunun Üstüne Sağ Tuş Tıklayıp Yeni --> Anahtar Diyorsunuz

Anahtarın adını {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} olarak yazın şöyle olması lazım...

regeditcopygh5.jpg

Yeniden Başlattığınızda geri gelecektir.

Ben kurduktan sonra bir durum olmadı fakat bir arkadaşın bilgisayarında aynı durum başımıza geldi bu yöntemde dahil birçok yöntem denedik fakat geri gelmedi...

Geri dönüşüm kutusunu geri getiremeyen arkadaşa tavsiyem Bultar ın verdiği yolu da kullandıktan sonra hala daha geri gelmediyse format atsın çünkü başka işeyarayan yol yok gerisi zaman kaybı olur...

• Administrator
ben herşeyi tamamladım bende reboot hatası verio tusları tıkladımıda aynı hatayı asagı sıralıo yardımcı olursanız sevinirim:)

Hiçbirşey anlamadım dediğinizden. Bir ekran görüntüsü veya türkiye türkçesi yardımcı olurdu.