Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Bilgisayara direk olarak cd yi taktıysan bu görüntünün gelmemesi normal çünkü "boot cd" ile "autorun cd" arasında fark vardır..

Eğer cd yi bilgisayarına takıp biostan cd den boot et seçeneğini işaretlemediysen bu görüntü gelmez..

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sk8er_boi arkadaşım yardımın için çok teşekkür ederim kod işe yaradı..Bu arada o kadar sayfayı okudum arkadaşlar hep şu sorunu yaşadım bu sorunu yaşadım filan yani kurmasam ve bu yorumları okusam kurmaktan vazgeçecektim demekki:) Ben linkleri rahatça indirdim netim 256 ve sınırsız. ona rağmen 2 günümü aldı ve sorunsuz bir şekilde cd lere yazdırdım ve gene sorunsuz bi şekilde kurulumu yaptım ve tek kelime ile süpersiniz tüm emekleriniz için tekrar çok teşekkür ediyorum. ve sırada 4 makina daha var yarın da onlara kuracam :blink: Sağlıcakla kalın..

sk8er_boi arkadaşım teşekkür ederim. en kısa zamanda deneyip sonucu buraya yazacağım. bilgiler için tekrar teşekkür ederim. kolay gelsin. iyi çalışmalar...

evet arkadaşar sk8er_boi nin dediği gibi theme dosyalarını c ye kopyalayınca oldu. Sürücü olayını deneyemedim daha :blink:...tekrar teşekkürler...

Edited by vesko

arkadaşlar bi sorum olacak ben cd1 sorunsuz olarak indirdm cd ye kusursuz olarak yazdırdım ve çalıştığını teset ettim çalışma zamnalrımdan dolayı işten fırsat bulup cd2 yi indremiyorum bir türlü acaba cd2 yi kurlumda kullanmadan cd1 den windowsu kurmak yeterli olmazmı yoksa o da muhakkak gereklimi?

2, sualimde şu olacak üstteki postlarda yazmışsınız derver klasörünü boşaltıp dileiğiniz driverin inf dosyasını koyabilirsiniz diye acaba exeler hariç klasörü boşaltıp kendimiz manuel olarak kurlum yapabilirmiyiz? çok şey sordum galiba :lol:

Edited by ibox

arkadaşlar tnc xp yi kurdum ancak şimdilik tek problemim kaspersky antivüirüs güncelleme yapamamam acaba bu konuda bana yardım edebilirmisiniz :lol:

edit; belkide sorun kasperskyden olabilirmi demişsiniz efet sorun kasperskydenmiş mangal yakmaya çalşıtığım için cvp yazamdım :lol: kusra kalmayın bu arada tncxp number one :lol:

Edited by ibox

• Administrator
kurulum dosyalarını yukleyip yeniden başlatınca tam kuruluma gececği anda surucude disk yok diyor yeniden dene devam iptal yazıyor iptal deyince kuruluma başlıyor bunu neden yapar

Belki disket sürücü kablon doğru bağlanmamıştır.

• Administrator
ben tncxp kurdum ama bi sorun var pc yi çok yavaşlatıyo beş pc kurdum beşide yawaşladı oyunlarda kasmaya başladı :D

Tüm sürücüleri kaldırın. Sonra kendi anakart cdnizden kurun. Sürücüler uyumsuzluk yapıyor olabilir. Birde hizmetlerden otomatik güncelleştirmeleri kapatmayı deneyin.

arkadaslar asagı yukarı 15-20 pc ye kurdum her hangı bır problem yoktu bugune kadar. bugun bırsey fark ettım ses problemı var

tncxp kurdugum pclerın hepsınde hoparlorlerın bırı calısmıyor herseyı denedım olmadı sonunda xp p2 kurdum problem duseldı bu problem daha oncede pc sahıplerı tarafından ıletılıstı ama sorunun kaynagını bulamamıstık aynı pc ye kullandıgım hop. dıyer pc ye takdıgımda(xp sp2kurulu ) hıc bır problem olmuyor ama tncxp de oluyor tnx kurulu pc dekı ses drıverını kaldırdım kendı ses driverını ınstall ettım sorun cozulmedı bu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar yardımınızı beklıyorum

tşkler

not:herseye ragmen harıka :D

arkadaslar asagı yukarı 15-20 pc ye kurdum her hangı bır problem yoktu bugune kadar. bugun bırsey fark ettım ses problemı var

tncxp kurdugum pclerın hepsınde hoparlorlerın bırı calısmıyor herseyı denedım olmadı sonunda xp p2 kurdum problem duseldı bu problem daha oncede pc sahıplerı tarafından ıletılıstı ama sorunun kaynagını bulamamıstık aynı pc ye kullandıgım hop. dıyer pc ye takdıgımda(xp sp2kurulu ) hıc bır problem olmuyor ama tncxp de oluyor tnx kurulu pc dekı ses drıverını kaldırdım kendı ses driverını ınstall ettım sorun cozulmedı bu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar yardımınızı beklıyorum

tşkler

not:herseye ragmen harıka :D

ben sırf onun için vista kurmuyorum 4 kanaldan ses vermiyor diye 4+1 creative ses sistemin sıkıntısz calısıyor hoparlorleri test ederken ses veriyormu duzgunce :D

ben sırf onun için vista kurmuyorum 4 kanaldan ses vermiyor diye 4+1 creative ses sistemin sıkıntısz calısıyor hoparlorleri test ederken ses veriyormu duzgunce :D

sadece sol hoparlor calısıyor sağ hoparlorden tık yok butun ayarlarını denedım

sadece sol hoparlor calısıyor sağ hoparlorden tık yok butun ayarlarını denedım

sk8er_boi kardes bu konuda yardımcı olurmusun lutfen harbı zor durumdayım tncxpden vazgecmek ıstemıyorum bu problemı asmam lazım

Edited by efe__

• Administrator
sk8er_boi kardes bu konuda yardımcı olurmusun lutfen harbı zor durumdayım tncxpden vazgecmek ıstemıyorum bu problemı asmam lazım

Ultraiso ile cdnin imajını açıp driver\sound klasörünü sil. Sonra isoyu kaydedip tekrar yazdır. Ses sürücülerindemi sorun belli olur. Birde standart olarak 4+1 ses ayarlı geliyor olabilir. Ses kartının programını da kurcala.

tncxp yi büyük ümitlerle indirdim fakat driverler açısından tam bir fiyasko oldu bana

normal standart xp de her driver bulunurken(bt878 hariç) şuan yazıcı ve bt878 tv kartı driverini benden istiyor

yazıcım hp890c tvkartı lifewiew bt878 tv kartı

driverleri nerden bulurum lütfen yardım edin

teşekkürler

arkadaşlar tncxp 2 10x ile neroyla yazdırdım yükleme yaptıktan sonra yeniden başlaadığınca windows xp yazısı geliyor ve kitleniyor ancak güvenli mod ta açılabiliyor neden acaba sp2 3 indirmim ondada aynı durum oluyor çıldırmak üzereyim yardım edin lütfen