Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator
Öncelikle böyle bir çalışma yaptığınız için çalışmada emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Emeğinize beyninize sağlık.Tnc Xp yi kurdum ve kullanıyorum,fakat şöyle bir sorunum var; daha önce ağ'dan veya internet üzerinden radmin vs. gibi programla bilgisayarıma bağlanabilirken TncXp'yi kurduktan sonra hem yerel ağ üzerinden hemde internet üzerinden bağlantı yapamıyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Güvenlik duvarı kapalı mı? Veya kurduğunuz bir antivirüs server'i siliyor olmasın?

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lütfen yardım edin ne yaptımsa ağda makineler birbirini görüyor ama paylaşım verdiğim halde hiçbir makine içersine giremiyorum . her yolu denedim ev işyeri ağıda oluşturmak üzere denemediğim kalmadı bunu halleden arkadaş nasıl yaptığını açıklrsa minnettar olurum.

Lütfen yardım edin ne yaptımsa ağda makineler birbirini görüyor ama paylaşım verdiğim halde hiçbir makine içersine giremiyorum . her yolu denedim ev işyeri ağıda oluşturmak üzere denemediğim kalmadı bunu halleden arkadaş nasıl yaptığını açıklrsa minnettar olurum.

Guest hesabı otomatik kapalı geliyor TnCXp de o hesabı etkinleştirip bi dener misin?

merhaba arkadaşlar öncelikle tncxp'yi bizlere sunduğunuz için sonsuz teşekkürler benim bi sorunum var tncxp kurdum kurulumda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım fakat 2. cd den yüklediğim programlar çok ağır çalışıyor, msn bazı hatalar verdi (herkeste kamera göstermesi gibi)explorer da sayfa geçişi daha öncekine göre yavaş acaba sorun yüklemeden mi veya tekrardan format atıp yüklersem bu sorunlar düzelir mi ? şimdiden teşekküler kolay gelsin arkadaşlar...

• Administrator
merhaba arkadaşlar öncelikle tncxp'yi bizlere sunduğunuz için sonsuz teşekkürler benim bi sorunum var tncxp kurdum kurulumda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım fakat 2. cd den yüklediğim programlar çok ağır çalışıyor, msn bazı hatalar verdi (herkeste kamera göstermesi gibi)explorer da sayfa geçişi daha öncekine göre yavaş acaba sorun yüklemeden mi veya tekrardan format atıp yüklersem bu sorunlar düzelir mi ? şimdiden teşekküler kolay gelsin arkadaşlar...

AĞırlığına birşey diyemeyeceğim. Bir örnek verirseniz belki açıklama yapabiliriz.

Msn üzerine yama kurulduğu için öyle. Kaldırıp kendiniz kurabilirsiniz.

dostalr benim bu tnc xp ile ilgili ikitane sorum var bu soruları aşabilirsek gercekten beni büyük bir sıkıntıdan kurtarmış olacaksınız forumda bazı arkadalkarda benim bu sıkıntıma benzer sıkıntılar yaşadıklarını yazmışlar ama cevap göremedim ne olur şu konuyada bir el atsanız diyorum

birincisi cragle diye bir şifre bulan proğram varya onunla internetten şifre bul diyoruz bize bulup getiriyor ama birilerivar engel oluyor diyorki güvenlik ayarlarınız bu dosyayı indirmenize izin vermiyor diyor.ve ben o ihtiyacım olan şifreyi bulmama ragmen bu tncxp kurulu sistemimde indiremiyorum gidiyorum diğer xp kurulu vindovsuma ordan indiriyorum ha birde şundan bahsedeyim benim makinada 4 tane işletim sistemi kurulu tabi herkesde bukadar işletim sistemi yok ya sadece tnc xp olsa vatandaşta demekki bu tur hizmetlerden bu tnc xp sayesinde yararlanamayacak bu sorunuma cözüm arıyorum lütfen yardım edin

ikincisine gelincede oda kılasörlere girince içindeki dosyalar hep ayrıntılar işaretli olduğundan öyle görünüyor oysa bende görünümden döşeme şekline alışığım ben değiştiriyorum tekrar gene o kılasörlere döndüğümde gene ayrıntılara dönmüş olduğunu görüyorum ya bunu kalıcı olarak nasıl döşeme olarak sabitliyecegiz bu konudada yardım larınızı bekliyorum

• Administrator
dostalr benim bu tnc xp ile ilgili ikitane sorum var bu soruları aşabilirsek gercekten beni büyük bir sıkıntıdan kurtarmış olacaksınız forumda bazı arkadalkarda benim bu sıkıntıma benzer sıkıntılar yaşadıklarını yazmışlar ama cevap göremedim ne olur şu konuyada bir el atsanız diyorum

birincisi cragle diye bir şifre bulan proğram varya onunla internetten şifre bul diyoruz bize bulup getiriyor ama birilerivar engel oluyor diyorki güvenlik ayarlarınız bu dosyayı indirmenize izin vermiyor diyor.ve ben o ihtiyacım olan şifreyi bulmama ragmen bu tncxp kurulu sistemimde indiremiyorum gidiyorum diğer xp kurulu vindovsuma ordan indiriyorum ha birde şundan bahsedeyim benim makinada 4 tane işletim sistemi kurulu tabi herkesde bukadar işletim sistemi yok ya sadece tnc xp olsa vatandaşta demekki bu tur hizmetlerden bu tnc xp sayesinde yararlanamayacak bu sorunuma cözüm arıyorum lütfen yardım edin

ikincisine gelincede oda kılasörlere girince içindeki dosyalar hep ayrıntılar işaretli olduğundan öyle görünüyor oysa bende görünümden döşeme şekline alışığım ben değiştiriyorum tekrar gene o kılasörlere döndüğümde gene ayrıntılara dönmüş olduğunu görüyorum ya bunu kalıcı olarak nasıl döşeme olarak sabitliyecegiz bu konudada yardım larınızı bekliyorum

Craagle'nin crack aldığı siteler bilgisayarınıza virüs yükleyen siteler. O yüzden dahili filtre engel oluyor. Eğer çok indirmek istiyorsanız, craagle'de crackın bulunduğu siteyi bulun ve regeditte site ismini aratıp silin.

2. Sorunuz için : bir klasöre girip simge durumuna getirin. aynı klasör penceresinde klasör ayarlarına girin>görünüm'den bütün klasörlere uygulayı seçin.

merhabalar admin bey....oncelikle böyle kaliteli bir site için size çok teşekur...geç keşfettim ama güç olmasından iyidir:)..

...

..

benim laptopumla ilgili bir sorunum varr..yardımcı olursanız çok çok sevinirim....

...

.

yeni bir laptop aldım...toshiba....

..

aldığımda hazır olarak yuklu "norton internet security" vardı...

...

ama ben install yapmadım..deaktif olarak duruyor yani...

..

dün nod32 anti virusunu kurdumm....

..

guvenlik duvarı olarakta windows defender ve kaspersky anti-hacker kulanyrum...

..

aceba 3 u bir arada pc için kötu olur mu..kasma anlamında..??

..

asıl sorum ise ben nortonu program ekle-kaldırdan kaldırmak istedim...ama kalkmadı....kalkmiyorr...

..

nasıl kaldıracam nortonu??....

................................

soru tnc tr il eilgili değil ama cevaplarnsa muteşşekır olacam..

Nortonun kendi sitesinde, norton antivirüsü kaldırmak için program var

Windows Vista/xp/2000 için

ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/Norton_Removal_Tool.exe[/CODE]

Windows Me/98 için

[CODE]ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/Norton_Removal_Tool_9x.exe[/CODE]

indir, işini görür inşallah.

Edited by Meth

tncxp güzel bir program olmuş elinize sağlık, başka bilgisayarda kurdum sorun yok ama ben bilgisayarıma kurarken aygıtlar yükleniyorda kilitlenip mavi ekran çıkıyor ve hata mesajları veriyor ve devam etmiyor, normal xp kurarken sorun yok, sorun bios ayarımıdır yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, bize bu programı kazandırdığınız için çok teşekkürler

Guest hesabı otomatik kapalı geliyor TnCXp de o hesabı etkinleştirip bi dener misin?
belgelerimi sağ tıklayıp paylaşıma aç de ver ordan ağ kurmayı dene sonuca ulasabilirsin...

arkadaşlar bunların hepsini denedim daha önce fakat sizin yazmanız üzerine tekrar ayarlamaya çalıştım fakat olmadı bu sorunu aşan veya yönetici arkadaşlar bir yol gösterirse çok memnun olurum

Merhabalar.. öncelikle bu mükemel çalışmayı bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Benimde bir sorunum var. Yardımlarınızı bekliyorum cd boot dan basliyor,3 nolu secenegi seciyorum,

dosyalari atiyor kurmaya geciyor 39 dakika kaldi yaziyor ve yaklaşık 20 saniye sonra şöyle bir hata veriyor.

Kurulumun devam etmesini engelleyen bir hatayla karşlaştı. windows kurulumunun devam etmesi için gereken bileşenlerden biri yüklenemedi. Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi.

Bir kaç kez denedim, yukarda yazılan önerileride dikate alarak yaptığımdenemelerde netice vermedi. son olarak şöyle bir yol denedim kurmaişlemi başlamadan eski XP CDmi takıp 39 dakika kaldı kısmı geçip 37 dakika kaldı konumuna gelince çıkarıp TNC CD-1 i taktım ve bundan sonra kurmaya başladı.

ögrenmek istedigim bu hatanın neden kaynaklandığı.. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

bu hata CD yazılımı yada dosyaların indirimi sırasında Windows XP bileşenlerinden birinin hasar görmesi ile olmuş olabilir. Sorunun çözüm yolunu bulmuşsunuz merak etmeyiniz bu durumla ilgili bir sorunla karşılaşmazsınız.

Selam arkadaşlar tnc xp cd si ile 2 gün önce kendi pc me ve arkadaşın pc sine format atıp yükledim bu gün başka bir arkadaşın pc sinede yüklemek istedim ama büyük bir sorun yaşadım ne ettimse olmadı sorun şu : Tnc cd sini takıp 3 e bastım herzamanki gibi kur dosyaları kopyaladı sonra disk silme işlemi ntfs ile biçimlendirme filan hepsini yaptım biçimlendirme bitip pc tekrar açıldığında yükleme menüsü geldiği anda bir hata mesajı çıkıp durdu hata mesajında Bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin , diskin doğru şekilde biçimlendirildiğini denetleyin chedisk yaparak diski denetleyin gibi bişey çıkıp durdu.. harddisk 25 e 55 bölünmüş ide bağlantılı ve arkadaş ilk aldığında windows profesional yüklüydü. alalı 5 ay oldu .. lütfen yardım edin!

çöp kutusunu geri getirmek için gerekli olan kodları yazar mısınız aynı durumu ben de yaşadım ve kodları bilmiyorum....silip duruyorum bilgileri ve sonrasında fast cleaner programıyla temizliyorum çöp kutusu dolmasın diye :D

Al kardeş bende de tnc xp kurulu silinebildiğini görünce ben önlem olarak bu kısa yolların bir yedeğini aldım bu linkte var. Umarım sende çalışır.

ksayollarmtz3.jpg

çöp kutusu - bilgisayarım kısa yolları.....

url=http://uploaded.to/?id=ugq5kd]link burda kardeş tıkla[/url]

Edited by sk8er_boi

bi sorum olacak bu 2 cd yi tek bi dvd ye yazma olasılıgımız varmıydı acaba forumda arattım ancak bulamadım. arama konusunda acemiyim belki vardır ama ben bulamadım.

anladıgım kadarıyla BATCH_FILE.cmd dosyasının icindeki kodlarda oynama yapacaz son satırda yazan

@start /wait %systemdrive%\Install\cdswitch.exe TNCXP2 /f:WIN51IP.SP2 /d /r:%CDROM%\start.bat /rw /p:%systemdrive%\Install\CD.JPG /b

kısmında nereyi duzeltecegimi çozemedim burda dediği cdswitch exe işlemi bitene kadar bekle. burda bi duzeltme yapacaz sanırım ama nasıl

bide start.bat diye bi bat dosyası var o nedir ben cd1 ve cd2 nin içinde boyle bi dosya bulamadım sonradan olusan bişeymi? yoksa benim indirdigim dosyaların içinden mi çıkmadı?

sk8er_boi arkadaşıma teşekkürler sorumun cevabını buldum. forumda varmış...

şimdide şöyle bir sorunum var

formatı atarken mavi ekranda dosyalar kopyalanıyor kısmı bitip bilgisayar yeniden başlıyor ve

39 dk kaldı kısmı geliyor ya.....

bende gelmiyor şoyle bi hata cıkıyor

setup normaliz.dll dosyasını bulamadı devam etmesi için yeniden yüklenmesigerekir gibi bi hata cıkıyor

bu hatayı gordunuz mu daha once..

bide bi istegim daha var o mavi ekrandan sonra kuruluma baslamadan once bilgisayar hani dosyaları calıstırıyor?? belki bi inf dosyasının içinde bi kod da hata oldu nlite ile yama yaparken olabilir dimi?

Edited by cv222

Arkadaslar bu Cd-Rom'u çıkardığınız için size öncellikle teşekkür ederim.Bazı arkadaşlarıda "asms hatası" çıkıyormuş.Bu hatayı geçmek için , tncxp 1 cd'sini çıkarıp, XP Services Pack 2 cd sini takıp devam edersiniz, hatanız düzelir.O hatayı geçtikten sonra geri tncxp1 cd sini takarsanız , tncxpiniz sorunsuz bir biçimde kurulacaktır.Saygılarla...

• Administrator
sk8er_boi arkadaşıma teşekkürler sorumun cevabını buldum. forumda varmış...

şimdide şöyle bir sorunum var

formatı atarken mavi ekranda dosyalar kopyalanıyor kısmı bitip bilgisayar yeniden başlıyor ve

39 dk kaldı kısmı geliyor ya.....

bende gelmiyor şoyle bi hata cıkıyor

setup normaliz.dll dosyasını bulamadı devam etmesi için yeniden yüklenmesigerekir gibi bi hata cıkıyor

bu hatayı gordunuz mu daha once..

bide bi istegim daha var o mavi ekrandan sonra kuruluma baslamadan once bilgisayar hani dosyaları calıstırıyor?? belki bi inf dosyasının içinde bi kod da hata oldu nlite ile yama yaparken olabilir dimi?

BU hata yanlış cd yazımı ile alakalıdır. Hiç almadım bu hatayı çünkü.

ben wm kullanıyorum nerdeyse 36 defa kurdum 30 unda sorun yoktu ama ne yaptım ne ettiysem son 6 denememde bu hatayı gideremedim..

sürekli nlite ile iso olusturuyorum ve wm de deniyorum son asamaya gelmiştimki bu hata yüzünden yine en basa donmek zorunda kaldım...

tekrar en bastan hazırlamak olduruyo beni..

peki bu aşamaya gelirken calısan programlar hangisi??

• Administrator
ben wm kullanıyorum nerdeyse 36 defa kurdum 30 unda sorun yoktu ama ne yaptım ne ettiysem son 6 denememde bu hatayı gideremedim..

sürekli nlite ile iso olusturuyorum ve wm de deniyorum son asamaya gelmiştimki bu hata yüzünden yine en basa donmek zorunda kaldım...

tekrar en bastan hazırlamak olduruyo beni..

peki bu aşamaya gelirken calısan programlar hangisi??

presetup.cmd

teşekkürler akşam bi kurcaliyim yapamazsam en başa dönmek zorunda kalacam malesef...

emeginizin hakkını gorursunuz insallah.

herşey için teşekkkürler iyi çalışmalar..

son bi soru daha bu kurulum sırasında hangi dosyanın nereye kuruldugunu veya neyin calıstıgını gorme ihtimalimiz varmı ..

yani şu suraya kopyalandı su calıstırıldı diye komutlar calısıyordur. onları nası goruruz..

mesela presetup calısıyor dedin onun calıstıgını nası goruruz?

burdaki amacım mesela bazen son 12 dk kala kitleniyor neden kitlendigini hangi dosyayı calıstırırken kitlenmis onu ogrenmek istiyorum mümkünmü

Edited by cv222

• Administrator
teşekkürler akşam bi kurcaliyim yapamazsam en başa dönmek zorunda kalacam malesef...

emeginizin hakkını gorursunuz insallah.

herşey için teşekkkürler iyi çalışmalar..

son bi soru daha bu kurulum sırasında hangi dosyanın nereye kuruldugunu veya neyin calıstıgını gorme ihtimalimiz varmı ..

yani şu suraya kopyalandı su calıstırıldı diye komutlar calısıyordur. onları nası goruruz..

mesela presetup calısıyor dedin onun calıstıgını nası goruruz?

burdaki amacım mesela bazen son 12 dk kala kitleniyor neden kitlendigini hangi dosyayı calıstırırken kitlenmis onu ogrenmek istiyorum mümkünmü

Yok öğrenemezsin. Daha doğrusu ben bilmiyorum. 12dk kala svcpack klasörü içindeki dosyalar çalışır onu biliyorum.

• Administrator
Bazı kısayollattın sağ tuş/özellikler ve masaüstü sekmesinden masaüstünü özelleştire tıkladığınızda ekleyebildigimizi biliyorum.. Ama çöp kutusu seçeneği nerede? Bilmiyorum

03082007123202qt4.png

Doğuştan yok öyle bir seçenek. Ben bir registry ayarıyla eklemiştim o geri dönüşüm kutusunu silme opsiyonunu.

REGEDIT4

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\ShellFolder]
"Attributes"=hex:40,01,00,20[/CODE]

Şu kodu registrye eklerseniz sil kalkacaktır sağ tuştan.