Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar dün hdd me format attım tncxp yi çalıştırdım, tncxp kur (3) e tıkladığımda mavi ekran gelmiyor, siyah bir ekranda sadece altta bir beyaz uzun bant doluyor daha sonra WindowsXP başlıyor deyip aynı explorer a benzer bir ekran açılıp c: sürücümün içinde varolanları gösteren bir ekran çıkıyor, ama kurulum gerçekleşmiyor. Daha önce aynı cd den defalarca başka bilgisayarlara kurulum yaptım, bu defa olmadı. BAna yardımcı olabilirmisiniz?

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator

Arkadaşlar dün hdd me format attım tncxp yi çalıştırdım, tncxp kur (3) e tıkladığımda mavi ekran gelmiyor, siyah bir ekranda sadece altta bir beyaz uzun bant doluyor daha sonra WindowsXP başlıyor deyip aynı explorer a benzer bir ekran açılıp c: sürücümün içinde varolanları gösteren bir ekran çıkıyor, ama kurulum gerçekleşmiyor. Daha önce aynı cd den defalarca başka bilgisayarlara kurulum yaptım, bu defa olmadı. BAna yardımcı olabilirmisiniz?

WinPE'yi başlatıyorsundur. Klavyenden 3 tuşuna bas

sık sorulan sorulardan....

S-windowsun acılıp kapanırken cıkan sesler cıkmıyor bunu nasıl hallederim?

CEVAP:

İşletim sistemi ile beraber kurulu gelen

Tweak UI

programını açın general sekmesine tıkladığınızda yantarafta açılan Beep on errors seçeneğinin yanında ki kutucuğu klıkleyip uygulayın.. Win başlangıç ve kapanış sesleri geri gelecektir ....İSTEYENLERE DUYURULUR

türkçe F klavye nasıl yüklemem gerekiyor klavye için vermiş olduğunuz link çalışmamakta yardımcı olursanız sevinirim

Ya arkadaşlar ben bi türlü kuramadım bu tnc yi.Kuruluma başlıyor önceleri bi sorun yok belli bi süreden sonra ekran gidiyor ama harddisk ve cdrom çalışıyor.bekliyorum(1-2 saat) hiç bi değişiklik olmuyor.Pcyi resetliyorum yine kurulum yeniden başlıyor.Yine aynı sorun.Acaba neden oluyor bu sorun acaba benim pcyle uyuşmayan bi şeylermi var cdde benim pc HP nx 7010 laptop.Lütfen yardım edin kurmak istiyorum tncyi

• Administrator

Ya arkadaşlar ben bi türlü kuramadım bu tnc yi.Kuruluma başlıyor önceleri bi sorun yok belli bi süreden sonra ekran gidiyor ama harddisk ve cdrom çalışıyor.bekliyorum(1-2 saat) hiç bi değişiklik olmuyor.Pcyi resetliyorum yine kurulum yeniden başlıyor.Yine aynı sorun.Acaba neden oluyor bu sorun acaba benim pcyle uyuşmayan bi şeylermi var cdde benim pc HP nx 7010 laptop.Lütfen yardım edin kurmak istiyorum tncyi

Sürücü yükleme ekranında kalıyorsa cdyi çıkartın kurulum devam eder. Bazı pclerde yapıyormuş bunu. Ben görmedim.

Sürücü yükleme ekranında kalıyorsa cdyi çıkartın kurulum devam eder. Bazı pclerde yapıyormuş bunu. Ben görmedim.

yok üstad.kuruluma başlıyorum C sürücüsünü biçimlendiriyorum dosyaları yüklüyor pc kapanıp açılıyor windows yükleniyor kısmında bi süre devam ediyor sonra ekran kararıyor bi daha gelmiyor

• Administrator

yok üstad.kuruluma başlıyorum C sürücüsünü biçimlendiriyorum dosyaları yüklüyor pc kapanıp açılıyor windows yükleniyor kısmında bi süre devam ediyor sonra ekran kararıyor bi daha gelmiyor

Ultraiso ile cd imajını açıp driver klasörünü silip tekrar kaydedin. sonra cdye tekrar yazdırın imajı. öyle deneyin birde.

PCI\VEN_197B&DEV_2360="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2361="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2365="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2366="jraid"

ARKADAŞLAR.BEN BU SATIRLARI TXTSETUP.SİF DOSYASINDAN SİLDİM.KURULUMU BAŞLATTIM AMA BAŞLATIRKEN "TXTSETUP.SİF DOSYASI EKSİK" DİYE Bİ HATA MESAJI ÇIKTI.TNCXP KURULMADI.NASIL DÜZELTEBİLİRİZ. ACİL YARDIM. :)

• Administrator

PCI\VEN_197B&DEV_2360="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2361="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2365="jraid"

PCI\VEN_197B&DEV_2366="jraid"

ARKADAŞLAR.BEN BU SATIRLARI TXTSETUP.SİF DOSYASINDAN SİLDİM.KURULUMU BAŞLATTIM AMA BAŞLATIRKEN "TXTSETUP.SİF DOSYASI EKSİK" DİYE Bİ HATA MESAJI ÇIKTI.TNCXP KURULMADI.NASIL DÜZELTEBİLİRİZ. ACİL YARDIM. :)

Yapamadın demekki. Yedeğin varsa tekrar yap.

BEnimkide diğer arkadaşların kine benzer bir sorun lütfen cevap busefer TNC XP yi kurmaya başladım. Dosya kopyalamaya gelene kadar sorun yoktu.%99 oldu ve " Shellstyle.dll " kopyalanırken hata werdi. ' ' Naapmam lazım ?

esc ye bastım bu seferde grafik kurulum ekranında hatalar verdi cd yi değiştirdim başka dvd ile denedim aynı yerde aynı hata napcam ben ?? NOt:formun heryerinde arattım bulamadım umarım boşa yazmamışımdır

Edited by akincafe123

BEnimkide diğer arkadaşların kine benzer bir sorun lütfen cevap busefer TNC XP yi kurmaya başladım. Dosya kopyalamaya gelene kadar sorun yoktu.%99 oldu ve " Shellstyle.dll " kopyalanırken hata werdi. ' ' Naapmam lazım ?

esc ye bastım bu seferde grafik kurulum ekranında hatalar verdi cd yi değiştirdim başka dvd ile denedim aynı yerde aynı hata napcam ben ??

Bu hata arkadaşımdada yaşanmıştı ona yeniden CD ye çektim ve kusursuz kurdu.

herşeyden önce tncxp ve tncvista yı yapanların emeklerine helal olsun diyorum.

ben işyerimdeki vista buissness (lisanslı) ve evimdeki vista home premium (lisanslı) kurdum.ancak işyerindeki vistam yazıcılarımı tanımadı.vista driverlerinide bulamadım.ayrıca flash bellekleride görmedi.henüz daha tam oturmamış,yeni çıkmış bir sistem.ilerde eminim güncelllemelerle düzelir.

evdeki pc'de de herzamaan oynadığım oyunları oynayamadım.daemon tools gibi güzel programlarımı çalıştıramadım.bende sonuç olarak hem işyerime hemde evdeki pc'ime tekrar xp kurdum.şimdi hiçbir problemim yok diyebilirim.bir süre daha xp kullanamyı düşünüyorum.

bilgilerinize

esc ye bastım bu seferde grafik kurulum ekranında hatalar verdi cd yi değiştirdim başka dvd ile denedim aynı yerde aynı hata napcam ben ?? NOt:formun heryerinde arattım bulamadım umarım boşa yazmamışımdır

arkadaşlar bu sorunla ilgili yardımcı olabilecek kimse yokmu biri " Shellstyle.dll " dosyasını yollayabilirmi bendeki hata veren dosya ile yer değiştirsem olmazmı sk8er_boi kardeş sen nedersin neden olabilir bu dosyayı biri upload etse yerdeğiştirsek olurmu yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Edited by akincafe123

• Administrator

arkadaşlar bu sorunla ilgili yardımcı olabilecek kimse yokmu biri " Shellstyle.dll " dosyasını yollayabilirmi bendeki hata veren dosya ile yer değiştirsem olmazmı sk8er_boi kardeş sen nedersin neden olabilir bu dosyayı biri upload etse yerdeğiştirsek olurmu yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Upload ile alakası yok. Eğer indirmede sorun olsaydı rardan çıkarırken sorun verirdi. Farklı bir cdrw ile yazdır.

tesekurler tncXP icin ama bende sorun olustu hata nerden kuramadim -HATASI ( I386 asms ) bu nedir geri sayim baslarken bu hatayi veriyor 2 cd kulandim olmadi tesekurler

arkadaslar bu (i386) hatası benim basımda geldi bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin bunun yüzünden tncxpyi sildim normal xp yükledim birsey daha var belli bir kullanımdan sonra winamp hata veriyor acıyorsun winamp hemen kendini kapatıyor bu yüzden silip tekrar yüklemen gerekiyor bunu neden yapıyor bu iki konu hakkında bilgisi olan arkadaslar yardım edebilirmi şimdiden sağolun

Upload ile alakası yok. Eğer indirmede sorun olsaydı rardan çıkarırken sorun verirdi. Farklı bir cdrw ile yazdır.

VMWARE ile kurmayı denedim cd roma iso dosyayını gösterip direk indirdiğim iso dan kurdum gene aynı hatayı verdi sanırım dosyada bir bozukluk var bana " Shellstyle.dll " dosyasını yollayabilirseniz yada o dosyayı içeren part ın linkini verebilirsniz hallede bilirmişim gibi geliyor sence olurmu sayın adminim ? gerçekten çok merek ediyorum xp yi şimdi vistasını kurmaya çalışıyorum VMWARE ile bari o çalışsa yardımlarınızı bekliyorum

• Administrator

VMWARE ile kurmayı denedim cd roma iso dosyayını gösterip direk indirdiğim iso dan kurdum gene aynı hatayı verdi sanırım dosyada bir bozukluk var bana " Shellstyle.dll " dosyasını yollayabilirseniz yada o dosyayı içeren part ın linkini verebilirsniz hallede bilirmişim gibi geliyor sence olurmu sayın adminim ? gerçekten çok merek ediyorum xp yi şimdi vistasını kurmaya çalışıyorum VMWARE ile bari o çalışsa yardımlarınızı bekliyorum

Rar'dan çıkarırken bozuk dosyaları koru demiş olabilir misin? O dosyada veriyorsa belki başka dosyalarda da verecektir. Bence partları baştan indir.