Jump to content

Gdata Totalcare 2010

hakanakt

Recommended Posts

gdatatotalcare.jpg

Evet arkadaşlar Nisan ayından bu yana Windows XP + Windows 7 kullanıyorum.Ve Windows 7 de antivirüs programlarından bir türlü verim alamadım.Nod32,Avira,Kaspersky 2010 ve Norton.Hepsi de bir süre sonra çöktüler.Bu durumdan sonra yeni bir Antivirüs programı araştırmaya başlamıştım ve yapılan test sonuçlarında G Data nın üst seviyelerde kaldığını görünce merak edip denemeye başladım.Sonuç:Bugüne kadar Av kullandığımı sanıyormuşum.

Gdata nın setup dosyası 255MB :D ve ilk güncellemede 140MB gibi güncelleme yapıyordu.255+140 MB ı entegre ederek paketi 282MB gibi bir seviyede yaptım böylece her kurulumda çok fazla download yapılmamış olacak.

Ünlü Güvenlik Ürünü GDATA Total Care'in Yeni Versiyonu ve İçindekiler:

G DATA AntiVirus

DoubleScan (Çift tarama): Ödül kazanmış en iyi virüs tanıma

OutbreakShield (Anlık koruma kalkanı):Yeni virüslere karşı anında koruma

Davranış gözetleme: Virüs imzaları veya sezgisel tarama bulamasa bile aktif zararlıları tespit eder

Yeni sezgisel tarama daha çok bilinmeyen virüs yakalar

Virüs, solucan, rootkit (bilgisayarı ele geçiren zararlı), casus yazılımlar, dialer, troyan, backdoor (arka kapı)

ve benzerlerine karşı geliştirilmiş koruma.

E-posta ve mesajlaşma yazılımları için virüs bloke edici

G DATA Kisisel Firewall (güvenlik duvarı)

Saldırılara karşı ödül kazanmış koruma

Yeni komutlar sayesinde çok kolay kullanım

Dört güvenlik kademesi veya uzman kullanım seviyesi

Oyunlar için: Görünmez firewall (güvenlik duvarı) için otomatik pilota geçme

G DATA AntiSpam / AntiPhishing

OutbreakShield (salgın kalkanı) artı çeşitli filtre metotları

Dil bloke edici : İstenirse 10 değişik E-posta dilini tanıyıp engeller

G DATA Backup

Otomatik veri yedekleme, basit geri yükleme

Veri taşıyıcısına veya Internet’e (1GB saklama alanı dahil) veri yedekleme

G DATA Tuner

İlk güvenlik ince ayarlayıcısı sisteminizin güvenliğini optimize eder

Sabit diski birleştirir, veri çöpünü siler, veri hatalarını ortadan kaldırır

Diger modüller

Çocuk koruma, izleri silici, veri imha yazılımı

Banner (reklam bantları), Popup,

Flash, Java / VB Script ve benzeri programları engeller

Güncelleme / Yükseltme

1 sene boyunca, virüs imzalarını dakikasal güncelleme, yazılım güncelleme ve yükseltmeler pakete

dahildir

YENILIKLER:

Fingerprinting (parmak izi) ve ParallelScan’lı (paralel tarama ) yeni DoubleScan teknolojisi sayesinde 5 kere daha hızlı

Davranış gözetimi tipik zararlılarıtespit eder

Yeni “sessiz” Firewall (güvenlik duvarı) ve http-taraması: İlk defa kesintisiz ve gecikmesiz olarak Internet’te gezinmek

Eski güvenlik yazılımlarının otomatik kaldırılması

Yepyeni hızlı yedekleme & geri yükleme

İyileştirilmiş güvenlik ayarı Windows açıklarını kapatıyor

Yeni sezgisel kullanıcı arayüzü

NOT:Programın Türkçe sürümü henüz olmadığı için ve Türkçeleştirmeye de şimdilik zamanım olmadığı için İngilizce olarak yayınlamak zorunda kaldım.Herkese tekrar tavsiye ediyorum....

GDATA TotalCare i Nasıl kullanacaksınız Resimli olarak anlatmaya çalıştım...

gd1e.png

gd2l.png

gd3x.png

gd4n.png

gd5.png

gd6.png

gd7.png

PEKİ DENEME SÜRESİ BİTERSE NE OLACAK?

gd8.png

NOT:Vista ve Win7 kullanıcılarının kurulumu sorunsuzca yapabilmeleri için UAC kapalı olmalı veya kurulum dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır demeleri gerekmektedir...

download.png

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Bu programı sınırlı sürede bile olsa kullanabilmek büyük şans.Teşekkürler.Lakin aşağı yukarı 2 aydır Windows 7 de Eset Smart Security 4 (64 bit) kullanıyorum ve hiç çökme olmadı.Aksine Vista dan daha stabil çalışıyor.

Bu programı sınırlı sürede bile olsa kullanabilmek büyük şans.Teşekkürler.Lakin aşağı yukarı 2 aydır Windows 7 de Eset Smart Security 4 (64 bit) kullanıyorum ve hiç çökme olmadı.Aksine Vista dan daha stabil çalışıyor.

aslında çöktü derken açıklık getireyim.driverları,programları vs kurmak için usb hdd den faydalanıyordum format işlemi bittikten sonra programları yüklerken hdd den virüs bulaşıyordu.ve nod32 ,avira kaspersky ve norton devre dışı kalıyorlardı.ondan sonra bu av yi denedim ve bırakın devre dışı olmayı hdd içerisinde ne kadar zararlı dosya varsa hepsini sildi.Nod32 bilmem şu bu sistemi koruyamadıktan sonra sistemi kassa ne kasmasa ne.Millette ne güzel kasmıyor diye seviniyorlar :D bende pc içerisinde miskin miskin uyusam bende kasmam.Bazen Emule den download yaparken öyle virüsler çıkabiliyorki rar dan anında antivirüs programı devre dışı kalıyor kaç defa şahit oldum.bundan sonra G DATA kullanırım TR si de çıksa keşke 2009 un vardı ama bakıyoruz çıkmadı kendimiz Türkçeleştiririz artık

aslında çöktü derken açıklık getireyim.driverları,programları vs kurmak için usb hdd den faydalanıyordum format işlemi bittikten sonra programları yüklerken hdd den virüs bulaşıyordu.ve nod32 ,avira kaspersky ve norton devre dışı kalıyorlardı.ondan sonra bu av yi denedim ve bırakın devre dışı olmayı hdd içerisinde ne kadar zararlı dosya varsa hepsini sildi.Nod32 bilmem şu bu sistemi koruyamadıktan sonra sistemi kassa ne kasmasa ne.Millette ne güzel kasmıyor diye seviniyorlar :D bende pc içerisinde miskin miskin uyusam bende kasmam.Bazen Emule den download yaparken öyle virüsler çıkabiliyorki rar dan anında antivirüs programı devre dışı kalıyor kaç defa şahit oldum.bundan sonra G DATA kullanırım TR si de çıksa keşke 2009 un vardı ama bakıyoruz çıkmadı kendimiz Türkçeleştiririz artık

GData zaten bilindik en güçlü antivirüs fakat motor olarak 2 antivirüs motoru kullandığından güçlü.Kaspersky ve Bitdefender motorlarını kullanıyor.Ram harcamasına gelince:250-300 mb idle,500 mb tarama sırasında.Yani demem o ki,her güzelin bir kusuru vardır.Benim gibi nette fazla karanlık sularda gezmeyenler için Eset en idealidir diyorum,tekrar teşekkür ediyorum.

GData zaten bilindik en güçlü antivirüs fakat motor olarak 2 antivirüs motoru kullandığından güçlü.Kaspersky ve Bitdefender motorlarını kullanıyor.Ram harcamasına gelince:250-300 mb idle,500 mb tarama sırasında.Yani demem o ki,her güzelin bir kusuru vardır.Benim gibi nette fazla karanlık sularda gezmeyenler için Eset en idealidir diyorum,tekrar teşekkür ediyorum.

Motor olarak Kaspersky ve Bitdefender kullanmıyor.Avast ve Bitdefender kullanılıyor bunu düzeltmek istedim.Ayrıca Avast,Bitdefender,Kaspersky Labs ,Commtouch,f-prot,Gear Software,MainConcept GmbH,Microsoft Corporation,Netcraft Ltd ve Sunbelt Software GDATA nın ortaklarıdır.Gerisini siz düşünün artık

Daha önceki yazılarında Avirayı tavsiye etmişdin ve kullandığını söylemişdin.Bunun üzerine bende

indirdim ve kullanmaya başladım.Ama Türkçe olmadığı için ( bendede İngilizce yok tabiki )

biraz zorlandım.Birde bunu deneyelim ama türkçe dilinide halletsen çok güzel olurdu

Çok iyi, iki program bir arada ve hemen hemen hiç bir yerde bulunmaz bu program. Gdata ilk 5 in altına düşmez hiç bir zaman. İsterseniz herhangi birini de seçebiliyordunuz önceki sürümlerinde bunda o özellik var mı bilmiyorum. Eline sağlık hakanakt. Eğer bu şekilde sorunsuz ve sürekli kullanılıyorsa daha iyisi şamda kayısı :)

Bu kırılmış versiyon mu oluyor o zaman? Her seferinde 30 gün ek süre alabiliyorsak adamlar bu işten ne kazanacak?

sen kullandığın her programda adamları mı düşünüyorsun? ya ben bu programı kullanıyorum ama adamlar napıyordur falan şimdi :) arkadaşım nasıl bir mantalite bu programların ne amaçla paylaşıldığı burada belli.paylaşsam bir türlü paylaşmasam bir türlü nasıl bir yorumdur anlamadım.adamlara katkı olmasını istersen eğer hepsiburada.com da 2009 sürümü satılıyordu kusura bakmada yani çok saçma buldum mesajını

Çok güzel ve gerekli bir çalışma yapmışsın bence kardeşim.

Kaspersky'de hep israr ederim yıllardır, yalan değil.

Fakat bu program gerçekten de sağlam, övgüyü hakediyor.

Emeklerin için tekrar teşekkürler.

Arkadaşlar powerktc&byreis kardeşim bilir.ben bu AV yi hazırlamak için 2 gün uğraştım.Orjinal MSI setup ını klasöre çıkartıp güncellemeleri patchi vs entegre ettiğim zaman Windows 7 de kurulumda hata veriyordu.Sırf bu hata için 2 gün uğraştım ben.Sonra sorunu çözdüm ve Win 7 kullanıcıları da sorunsuz kullansın diye uğraşıp ondan sonra yayınladım.Söylemek istediğim o ki ben sırf sizlerin de işine yarasın diye paylaşıyorum.Yoksa atarım arşive kalır.Sonuçta bu işten ne para kazanıyorum ne de başka bir faydası var.Tekrar güle güle kullanın arkadaşlar inşallah TR sinide yaparım.

sen kullandığın her programda adamları mı düşünüyorsun? ya ben bu programı kullanıyorum ama adamlar napıyordur falan şimdi ^_^ arkadaşım nasıl bir mantalite bu programların ne amaçla paylaşıldığı burada belli.paylaşsam bir türlü paylaşmasam bir türlü nasıl bir yorumdur anlamadım.adamlara katkı olmasını istersen eğer hepsiburada.com da 2009 sürümü satılıyordu kusura bakmada yani çok saçma buldum mesajını

Aslında onu demek istemedim tam olarak. Kırılmış şekli bu şekilde mi lisanslanıyor demek istedim, yanlış anlaşıldı.

Yoksa adamların ne kazandığı umrumda değil. Normal deneme sürümünde bu 30 günde bir lisanslamaya izin vermiyordur herhalde.

Yoksa programı kimse almaz. Siz kırdığınız için böyle lisanslanıyor değil mi demek istedim.. Bu arada kusura bakılacak bir durum yok.

Benim soruyu sorma şeklimde pek doğru sayılmaz :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...