Jump to content

LostH

Üye
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About LostH

 • Rank
  Yeni üye

Profile Information

 • Male
 • İzmir

Recent Profile Visitors

197 profile views
 1. hocam düzeldi, hosts dosyasında düzenlemeler yaptıktan sonra pc kapadım açtım ses geldi teşekkürler
 2. hocam hosts dosyasında spotify ile ilgili birçok satır var ve hepsini sildim lakin yine ses çıkmıyor. player hareket ediyor şarkı çalıyor gibi ama ses yok. diğer tüm uygulamalardan ses geliyor, spotify hariç
 3. ben de diyorum ki spotifyda mı sorun var, karıştırmıştım ses alamayınca bıraktım. işletim sistemiyle alakalı öyleyse ? çözüm var mıdır..
 4. şu konuda bulunan; şu linkteki sistem; http://www.mediafire.com/file/qm7cid2umagsy84/TNCXPSP3.rar farklı xp de de denedim durum aynı ya da ben çözemedim.
 5. hocam 13-14 senelik bir laptopa xp kurmaya çalışıyorum yine bu siteden indirdiğim tnctrxp, kmboot manager, startsetup xp-10 (x86) dan başlatıyorum, sol startmenu en üst kısımda bulunan windows kurulumuna tıklayarak ilk aşamada xp seçiyoum xp iso dosyasını gösteriyorum, dosyalar kopyalanıyor bu aşama tamamlandı bigisayar yeniden başladıktan sonra kurulum devam edecektir diyor lakin yeniden başlayınca kurulum gelmiyor, usb taksam tekrar km boot açılıyor.. km kısmından da live sistemi oturum açamıyorum bu laptopta yalnızca 64 bit desteklediği uyarısı veriyor.. nasıl xp kurabilirim ? teşekkürler.
 6. benim düşünceme göre ikisi de gayet stabil lakin ikisini de denemiş biri olarak sanki ltsc v5 bir tık daha hızlı gibi geldi
 7. hocm öncelikle teşekkürler, w10 pro insider ve w10 pro v3 arasındaki fark/farklar nedir ?
 8. Hocam corafi konumu hizmetlerden aktif ettim lakin ayarlar konum servisinde halen bu cihaz için konum kapalı diyor ? ve ayrıca hesap resmi ile ilgili startisback te bi ayar seçeneği göremedim ?
 9. Hocam öncelikle ltsc son güncelleme için teşekkür ederim. Yüklemen bitince indirip kontrol edeceğim. Lakin birkaç husus; -Start Is Back’teki hesap resmi gözüksün devre dışı bırakıldı. Nasıl hesap resmini gösterebiliriz ? -Coğrafi Konum Devre Dışı. Coğrafi konum nasıl tekrar etkinleştirilir ? Ve ayrıca tüm çalışmalarını indirdim, karadurak ın çalışmasında kullanıyorum. Hepsini yer kazanmak adına tek iso yapmak gibi bir çalışmanız olabilir mi ? Teşekkürler.
 10. Hocam ltsc fünal sürümünüzde winsxs klasöründe çok bir değişim var mıydı ? Yoksa eğer biz de aynı işlemi yapalım ?
 11. arkadaşlar şimdi halen şöyle bir sorun var; mevcut bağlandığım modeme otomatik bağlanıyor lakin farklı bir ağa bağlan dediğimde şifre isteyip işlem yapmıyor yani bağlanmıyor eskisi gibi yani bu devam ediyor. ama ağ listesinde en üstte bulunan "Bağlantı Ayarlarını Görüntüle" kısmına tıklayıp ve ardından "Sorun Gider" e tıklayarak ağ listesini açıyor o şekilde yaptığımda yeni bir ağa bağlanabiliyorum. Anladığım kadarıyla artık bağlantı arayüzü ile modem sunucumuz arasında bir kopukluk var sanırım yada başka bişey ama arayüzde girdiğimiz komutlar modeme ulaşmıyor gibi geldi bana. Sizlerden kalıcı çözüm bulacağınıza eminim, ben şimdilik bu şekilde sorunumu çözebiliyorum.
 12. Arkadaşlar wifi sorunu çözdüm ama nasıl çözdün dersen muallak denemediğim yöntem kalmmadı, wifinin aygıt donanım kimliğine göre driver indirdim olmadı, cmd ile ilgili ne kadar komut varsa denedim yok. ağ bağlantılarında sorun gider yaptım, devre dışı bırak etkinleştir fln dedim. en son sıkıldım akşam bıraktım şimdi tekrar açtım direk bağlan demeden ağ bağlantılarından sorun gidere tıkladım kablosuz ağları gösterdi modemimin şifresini girdim ve bağlandı. şimdi burada uyguladığım yöntemlerden hangisi işe yaradı ben de bilmiyorum. ama her çözüm yolu denedikten sonra bağlanmayı denemiştim olmamıştı. e darısı sizlerin başına. hemen bacup alayım ne olur ne olmaz
 13. Harfiyen ben de uyguladım işe yaramadı bende. Farklı bir işlem yapmadınız dimi ?
 14. hocam v2 itibari ile tüm sürümleri kulanıp denedim bazı sorunlar oldu ama çözüldü. ama şu an en can sıkıcı durum wifi olayı bu sebepten dolayı işletim sisteminden vaz geçmek durumunda kalıyoruz eminim herkes de benim gibi düşünüyor. rica etsem bu olayı araştırsanız, çözüm bulsanız ? ben de çeşitli yöntemler deniyorum ama nafile. ve lütfen varsa çözümü olan bildirsin. bu sorun dışında sistemden çok memnunum, gayet hızlı bir sistem teşekkür ederim.
 15. Hocam ikisini de ayrı ayrı iki defa deneyerek restart attım lakin durum değişmedi. Ethernet ile internete bağlayıp laptop ın kendi sitesinden güncel driverı indirip kurdum yine durum aynı. Ara sunucuyu da otomatik yaptım yinr durum değişmedi. Sorunu çözemezsem tekrar format atıp farklı bir sürüm kurmak zorundayım ve yarın öğlene kadar çözüm bulamazsam yapacağım. Umarım bu soruna çözüm bulabiliriz.
×
×
 • Create New...