Jump to content

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

Hocam bende 500 harici hdd var isoyu görüyor fakat sonra "gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik"  hatasını veriyor çözemedim. şu akranı görmüyorum

hata bu 

usb 3.0 portlarını mı kullanıyorsun şayet öyleyse 2,0 dan deneyin

Edited by oguzhan43

Oguzhan43 usb3 kullanıyorum fakat sorunu buldum belki işine yarayan olur. Isoyu çevirmeden kurulum yapılan multiboottan kurulum yapmaya çalışmıştım hep bu hatayı verdi durdu deneme yanılma denemediğim kalmadı harddidki silmede dahil sonuç hep olumsuzdu. İnternette yazılanlarda hep zorlama laf olsun diye yazılmış şeyler.

Sonuç = Harici Hdd dem hepsi aynı olurmu bilmem Isoyu çevirmeden kurulum yapılan multiboottan kurulum yapmaya kalktınmı yemiyor fakat bu multiboottan yaptınmı sıkıntı yok mbr bilgileri farklı demekki.

Oguzhan43 usb3 kullanıyorum fakat sorunu buldum belki işine yarayan olur. Isoyu çevirmeden kurulum yapılan multiboottan kurulum yapmaya çalışmıştım hep bu hatayı verdi durdu deneme yanılma denemediğim kalmadı harddidki silmede dahil sonuç hep olumsuzdu. İnternette yazılanlarda hep zorlama laf olsun diye yazılmış şeyler.

Sonuç = Harici Hdd dem hepsi aynı olurmu bilmem Isoyu çevirmeden kurulum yapılan multiboottan kurulum yapmaya kalktınmı yemiyor fakat bu multiboottan yaptınmı sıkıntı yok mbr bilgileri farklı demekki.

tam anlamadım çevirmekten kastınız nt6 işlemi mi

slm

Speccy Professional 1.26.0.698 Final TR | Katılımsız

programı multiboota eklemek istiyorum nasıl ekleyebilirim ?

boot edilemeyen bi programı multiboot a nasıl ekleyeceksiniz anca live sistemler altında çalıştırabilirsiniz

arkadaşlar bu mac os x yosemitemi mavericksmi ne normal pcde çalışan dosyayı multibota ekleyebilirmiyim acaba

mac sistem ekleyemezsiniz

Manjaro Linux 0.8.12 Final  sürümünü multiboot a eklemek icin kodlar elinde olan varsa paylasabilirmi ?

title Manjaro Linux 0.8.12 Final x86 x64 KDE
partnew (%@root:~1,3%,3) 0x00 /LINUX/manjaro-kde-0.8.12-x86_64.iso 
map /LINUX/manjaro-kde-0.8.12-x86_64.iso (0xff) 
map --hook 
chainloader (0xff)

gerçek bi pc de deneyiniz qemu ve sanalda çalışmayabilir
Edited by oguzhan43

boot edilemeyen bi programı multiboot a nasıl ekleyeceksiniz anca live sistemler altında çalıştırabilirsiniz

mac sistem ekleyemezsiniz

title Manjaro Linux 0.8.12 Final x86 x64 KDE
partnew (%@root:~1,3%,3) 0x00 /LINUX/manjaro-kde-0.8.12-x86_64.iso 
map /LINUX/manjaro-kde-0.8.12-x86_64.iso (0xff) 
map --hook 
chainloader (0xff)

gerçek bi pc de deneyiniz qemu ve sanalda çalışmayabilir

abi calistiramadim 2 pc de denedim hata aldim 

merhaba benim sizden bir isteğim olcak aşağıdaki bu boot menüyü görselleştirmek istiyorum
http://i624.photobucket.com/albums/tt321/Blue_Life/WinBootMenu_4-1.png
yani bu yukarıda resimki menüyü   

http://i624.photobucket.com/albums/tt321/Blue_Life/WinBootMenu_5-1.jpg

bu şekilde görsel ve direk bu şekilde seçeneklerin çıkmasını istiyorum ayrıca burdaki komutllar şifrelemek istiyorum mesala norton ghostu çalıştırmak için şifre kullanmak istiyorum şimdiden tşkler ve kolay gelsin bana yardımcı olursanız sevinirim

merhaba..

ben usb calışan live windows yapnak istiyorum..w7-8 ve xp için ve proglar için..bunları bunla yapabilirim galiba ama resimlerde w7 kurulum yazıyor onlar format için mi yoksa portable mi? 

bende böyle yapsam direk dormat cd mi olur deneyeyim derken format atmak istemiyorum da...:)) 

yardımcı olcak bir arkdaş var mı??