Jump to content

Windows 7 Bu Muydu...

ysf_09

Recommended Posts

hımm demekki windows 7 bir nevi senin eserin... :D sen neymişssin be abi... yıllardır vistayı kullananlar uac tan ne kadar rahatsız oldugunu bilmeyen yoktur... belkide milyarlarca e mail almıştır microsoft... ama ne yazık ki 2 servis paketi yayınlanmasına ragmen hiçbir değişiklik olmadı... bu konuda samimiyetinden kuşku duyuyorum açıkçası....

ne yani microsoft tam anlamıyla bizim isteklerimiz doğrultusunda mı windows7 yi çıkardı... o zaman çok merak ediyorum kim istemiş hızlı başlat ile klasik başlat menüsün çıkarılmasını....

bir önceki sayfada yazmışsın windows7 nin getirdikleri yenilikleri... açıkçası homepremium kullanıyorum ve yazdıklarının bir kısmının vista ultimatede oldugunu anımsar gibiyim... artı sorarım sana yenilik derken sen ne anlarsın... öyle 40 yılda bir tıklanan yada sadece belirli kesim için ''buda tartışılır ya'' işine yarayan alternatifi epeyce çok olan yazılımların olmasımıdır... sorarım kaç kez windows media player ile cd yazdın gayet iddaalı yazılımlar varken...

işte senin verdiğin örneklerde bunun gibi... bizi azda olsa şaşırtıcak hiç bir değişiklik yok... zaten herkesin asıl beklediği performanstı ama maalesef ondada o kadar büyültülcek birşey yok...

Ben bizim isteğimiz doğrultusunda yapıldı derken Vista'yı kastetmedim. Sen bana Vista'da örnek veriyorsun.. Banane Vista'nın UAC'ından..

Windows 7

Windows 7'yi sizden gelen fikirler doğrultusunda tasarladık ve geliştirdik. Öncelikle daha hızlı, daha basit ve istediğiniz şekilde çalışan kullanımı kolay bir bilgisayar istediniz. Biz de yüzlerce temel geliştirmenin yanında hayal edemeyebileceğiniz birkaç geliştirme daha yaptık. Henüz tamamlanmadı, ancak isterseniz yayın öncesi yazılımı deneyebilirsiniz.

Kaynak :

Please register to see this content.

Saydığım özellikler Vistada var mı ? Peki..

O özellikleri al, teker teker var veya yok yazarak cevap yaz.

Var dediklerine de örnek göster..

Yenilikten senin beklentin nedir ? Adamlar sana yenilik yapcaz diye Windows 7'ye ters takla falan mı attırsın, bilgisayar win7 yükleyince sana masaj mı yapsın ?

Beklentin nedir ? Önerilerini iletseydin Microsoft'a..

Bir önceki sayfada yazdığım özelliklere tek tek Vista'dan örnek göstermeni bekliyorum.

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply
hımm demekki windows 7 bir nevi senin eserin... :) sen neymişssin be abi... yıllardır vistayı kullananlar uac tan ne kadar rahatsız oldugunu bilmeyen yoktur... belkide milyarlarca e mail almıştır microsoft... ama ne yazık ki 2 servis paketi yayınlanmasına ragmen hiçbir değişiklik olmadı... bu konuda samimiyetinden kuşku duyuyorum açıkçası....

ne yani microsoft tam anlamıyla bizim isteklerimiz doğrultusunda mı windows7 yi çıkardı... o zaman çok merak ediyorum kim istemiş hızlı başlat ile klasik başlat menüsün çıkarılmasını....

bir önceki sayfada yazmışsın windows7 nin getirdikleri yenilikleri... açıkçası homepremium kullanıyorum ve yazdıklarının bir kısmının vista ultimatede oldugunu anımsar gibiyim... artı sorarım sana yenilik derken sen ne anlarsın... öyle 40 yılda bir tıklanan yada sadece belirli kesim için ''buda tartışılır ya'' işine yarayan alternatifi epeyce çok olan yazılımların olmasımıdır... sorarım kaç kez windows media player ile cd yazdın gayet iddaalı yazılımlar varken...

işte senin verdiğin örneklerde bunun gibi... bizi azda olsa şaşırtıcak hiç bir değişiklik yok... zaten herkesin asıl beklediği performanstı ama maalesef ondada o kadar büyültülcek birşey yok...

Hızlı Başlat Klasik Başlat Diye Konunun Başından Beri Gidiyorsun İyide Bu Adamlar Hiç Mi Yenilikçi Olmayacak Yıllardır Kullandıklarını Değiştirmez Kim Alır O Sistemi Ne Anlamı Kaldıki Yeniliğin Değişimin Üstelik Microsoft Yabancıların Değilmi Bi Tarafı Kırık Başlat Menüsüne Takan Bitek Türklerdir Senden Vardır Bikaç Tane Daha Bizim İsteklerimiz Doğrultusunda Şöyle Yapıyordur Gelen Önerilere Bakılıyor Mantıklımı Sistemin Gelişimine Yönelikmi Yoksa Geriye Dönüşümü Diye Eğer Kafalarına Yatıp Sistemide Gereksiz Yere Kasmıyorsa Ve Birazda Yoğunluk Varsa Yapılmasında Öyle Göz Önüne Alınıyo Diyelimki Sen Modifiye Xp Yapıyorsun 1oo Kişi Aynı Şeyleri İstiyor 10 Kişide Farklı Bi Özellik İstiyor Sen Hangi Kesimi Göz Önüne Alıp Hazırlarsın Modifiyeni ??? Vistadan Sonra Sen Roket Bi Sistemmi Bekliyordun Bu Adamlar Koca Bi Sistemi Hazır Hale Getiriyolar Hiç Bi Farklı İcon Yapamayacaklar Yada Daha Farklı Bişey Bulamayacak Kadar Beyinsizmi Windows 7'yi Vistadaki Başarısızlık İçin Çıkarıldı Bundan Sonraki Çıkacak Sistem Çok Farklı Ve Gelişmiş Olacak Bundan Eminim Yani Demek İstediğim Asıl Vista Windows 7 Bu Konuyuda Artık Kapatın Boşu Boşuna Birbirinizle Tartışıyorsunuz.

Vista'yı hiç kullanmamış biri olarak söylüyorum. Xp mi win7 mi derseniz açılış hızı hariç kesinlikle xp derim. Açılış hızı olarak win7 daha hızlı şekil şemal görüntü derseniz win7 olabilir ama açılıştan sonra hız olarak kesinlikle xp daha hızlı.

Sistemim

E7600 C2D işlemci

1 Gb 256 Bit ekran

4 Gb Ram

Bu benim görüşümdür ve şuan xp de yaklaşık 90 tane kurulu program var ve çoğuda grafik programı. Win7 ye göre daha hızlı çalışıyor.

Ama ileriye doğru tam stabil sürüm çıktığı zaman win7 ye tamamen geçmeyi düşünüyorum...

bu ne vistaarda arkadaşım daha ben benim vistada bu kadar ram kullamı görmedim 2gb ramım var bunu geçmez işte benimkisbjw20.jpg

valla kardeşim benim bilgisayar 3gb ram var bosta 750-800 gezio :) %25 felan

ama 7de 450-500 gezio %15-16 civarı

vistanın çekirdek sürümü : 6.0 windows 7 ninki 6.1 kısaca vistanın allanmış pullanmış hali windows 7 microsoft vindows 2000 den beri yeni işletim sistemi çıkarmıyor elindekileri modifiye edip sunuyor windows 7 vista diye sizde windows 7 iyi yok vista iyi diye dert ediyorsunuz kendinize hepsi yamalı bohça gibi sistemlerin

vista 2 tane service packle toplaya bildi kendini Allah Bilir windows 7 kactane ile toplayacak xp için yorum bile yapmıyorum artık destek vermiyor adamlar adam olmaz diye 3 tane service pack.

kötünün iyisi için yorum yapmaya çalışıyoruz o kadar

hadi bu tartışmaya bende gireyim. vista yı ilk günden beri dir laptop ve msaustunde düşük konfügrasyondan yuksek konfügrasyona kadar denedim. en tarafsız şekilde gördüklerimi yazıyorum şimdi.

1. vistadaki çekirdek değişimi ile birlikte microsoft ta kabuk değiştirdi. haliyle tüm donanım ve yazılım üretenler afalladı.. firmalar (yazılım donanım üreten) (büyükleri hariç) bu değişime ayak uyduramadı maalesef. ve bu hengamede vista piyasaya sürüldü. vista ilen gelen pc lerde kartları tanımama sistemin bu sebeple kararsız duruma düşmesi gibi sıkıntılar baş gösterdi. tüm bunlara birde 3 kuruşa 5 köfte mantığı eklenince olan oldu. 1gb ramle görsellik olarak anca xp yi alırsın. ama 2 ve üzeri ramde vista nın da 7 ninde tadına varırsın.

2. sistem ve programların ihtiyaçları cıg gibi buyuyor. photoshop ram canavarı olmuş resmen. windows serisi de bundan nasibini alıyor. ben 98 kullanırken harddiskim 4 gb idi. şimdi 50 gb mp3 var bilgisayarda. siz düşünün. vista harddiskte çok yer tutuyormuş. piyasada ortalama bir bilgisayarda 160 harddisk var. el insaf bırakın da 20 gb tutsun yani. pes 2009 bile 8 gb nerdeyse. ki o bir oyun. bu ise koca işletim sistemi.

3. insanımız oyun oynamak için koca koca ekran kartları koca koca işlemcilere dunya para veriyor. ama sistem 500 mb yada 1 gb ram harcıyor diye dert yanıyor. o zaman herkes 98 kurup mario oynamaya devam etsin. ne kadar para o kadar iş o kadar emek o kadar görsellik ve o kadar hız.

3. Win 7 yi çok seven biri olarak soluyorum vista ile çok bir farkı yok. vista ile win7 arasıdnaki 30 fark diye yabancı bi makale okumuştum. yazılanalrın hiçbiri son kullanıcıyı ilgilendiren farklar degildi :) azıcık görsellikte oynama geri kalanı kullanım kolaylıgına yönelik bir kaç masaustu ayarlaması. hızlı başlat ta ayrıca win7 içerisinde mevcut (how to geek sitesinden nasıl aktif edeceğinizi bulabilirsiniz.) programlar görev cubuguna sabitlenebiliyor. pencereler saga sola yada yukarı kenara gelince ekrana otomatik yerleşiyor. aero peek özelliği vs. bunlar dışında vista ile hız ve performans bakımından çok farklı diyemem. şuan chrome ve msn acık ve bu yazıyı yazıyorum 632 mb ram yiyor win 7 RTM.. şimdi ben bunu 1 gb ramli makinede kullansam 3. actıgım programda kasmaya başlardı eminim.

4.vista karambole gelmiş microsoft un kurbanı olmuş nadir bi işletim sistemi bana göre kötülemek kesinlikle yersiz. bu sitede vista ayarlarını duzenleyip belirgin şekilde hızlandıran arkadaşlar var. onlar yapabiliyorsa muhakkak microsoft ta bişiler yapabilirdi. ama tanıtım reklam piyasaya sürme donanım destekleri konusunda windows aceleci davrandı gibime geliyor.

5. görsellik içinse eminim vista piyasa da kalsa win7 görselliğinde temalar onun içinde çıkardı :) güncellemelerle aero peek ler pencere davranışları vistaya da eklenirdi.

tüm bunlardan sonra herkes win7 ye hücum edecek. unutmayınız ki win7 1 senede yapıldı. tüm microsoft ta çalışanlar enayi miydi de en az 5 senedir yaptıkları vista kötü oldu da win7 yi 1 senede süper yaptılar :) win 7 eğer başarılı olursa ki öyle görünüyor unutmasın ki bu başarının %75 i vistanındır. microsoft vista da yaptıgı hataları win7 de yapmayarak bile 2004 den beri (2002 de xp çıkmıştı yanılmıyorsam) yeni işletim sistemi bekleyen piyasayı rahata erdirdi.

6. çok begendiginiz XP ilk çıktıgında yamalı bohçaya dönmüştü hatırlayanlarınız çıkar güncelleme alıdıgında kendi guncellemesi yuzunden coktugu oluyordu:) sp-1 cıktı windows xp bitme derecesine geldi. hazır çalışna makinelerde bile kasılmalar baş gösterdi bu paketten sonra. hemen ardından sp-2 geldi ki xp yi kurtaran pakettir. yıllarca dayandı xp o paket sayesinde. şimdi vista sp çıkarıyor millet aaa yine mi diyor :) win7 bakalım kac ay dayanacak sp siz göreceğiz ekimden sonra geri sayım başlıyor. hatta yine bir makale de win7 cıkmadan servis paketleri cıktı diye bir yazı görmüştüm :)

Boşverin arkadaşlar ne yaparsanız yapın bu adama laf anlatamazsınız, takmış vista yla win7 farkına doğruları ne kadar yazsakta o anlamayacak gene saçma sapan kendi bile ne dediğini bilmediği yorumlar yapmaya devam edecek.. iyi günler

valla bence istediklerimi karşılıyorsa iyi bir sistemdir.Öncelikle vistadan daha uyumlu programlara mesela sğ tıka vistada birşey yerleştiremiyordum ama win7 de yerleştirebiliyorum.Program uyumluluğu olarak vistadan kat ve kat iyi.Ram kullanımı yüksek bunun faqrkındayım ama ram miktarınızuı yüksrk tuttunuzmu hiç hissetmiyorsunuz.Ayrıca vistada kurdum denedim uzun bir süre.İşkence gibiydi.Bence vistadan daha kullanışlı ve uyumlu olmuş bu sefer.Ama xp kadr her programa uyumluda değil fakat ben şimdiye kadar bana bir zorluk çıkarack birşeyle karşılaşmadım.Oyunlarda ise donanımının hakkını veriyor.Oyunlarda xp den daha performanslı diyebilirim.

hakikaten ne cahil kalmışız... ya sadece başlığa baksanız ne demek istediğimi azda olsa anlarsınız... yazdıklarımı bu üçüncü tekrarlayışım olucak... ne olur bir daha tekrar ettirmeyin... hele aranızdan bazıları iyice saçmalayıp benim saçmaladıgımı yazmışlar... :D sadece gülüyorum... bu sefer 2 yaşındaki çocugun bile anlayacak biçimde anlatmaya çalışçam...

yaklaşık bir senedir win7 gelişmelerini takip ediyorum... ve heyecanla bir an önce final sürümünü kullanmak istiyordum... ve sonunda bu oldu final sürümü çıktı... ben orta halli bir bilgisayar kullanıcısıyım... ilk çıkan win7 deneme sürümü ile son çıkan final sürümü arasında pek fark göremedim... hatta ilk çıkan deneme sürümü performans bakımından daha iyidi... neyse dünden beri ve hala win7 final sürümünü test ediyorum... ve bana nerdeyse vistanın biraz yontulmuş hali gibi geliyor... ve çok fazla fark göremiyorum vista ile arasında... ha tamam performans konusunda çok azda olsun vistadan iyi... ama öyle daha çıkmadan göklere çıkarılcak kadar değil... ve işte bu yüzden başlık WİNDOWS 7 BU MUYDU... ben başlıkta win7 çok kötü olmuş kullanılmaz bu işletim sistemi demiyorum... sadece beklediğim gibi çıkmadı... bu benim görüşüm... sizlerdende beklerdim ki bak işte yanlış düşünüyorsun işte şu sebeble win7 daha üstün vistadan gibi cevaplar beklerdim... ama maalesef konu hep çizginin dışına çıkıldı yada anlatmak istediğimi tam olarak anlatamadıgımdan beni anlamadınız ve vay senmisin win 7 ye laf eden deyim hücum ettiniz... :p

son söz olarakta asıl anlatmak istediğimi özetle tekrardan söylüyorum... tamam win7 performans bakımından vistadan azda olsa üstün... yenilik olarak her kullanıcıya hitap eden pek fazla bir şey getirmemiş artı bir kaç şeyide ******ürmüş... kısaca OLMAMIŞ ABİ... :D

arkadaşlar arkadaşımız win 7 begenmemiş begenmekte zorunda degil yani bu kadar üstüne gitmeyin kimi xp den vazgeçmez kimide vistayı begenir kimide win 7 begenir misal benim bir arkadaşım var sistemide süper öldürsen xpden vaz geçmez yani begeni meselesi begenmiye bilir

rahat bırakın göremiyorum (görmüyorum kardesım) dıyor adam :acute: ilk win 7 ıle son cıkan arasında bı fark goremıosa bi insan

itirazım var kardesım yusuf bende senı goremıyorum senınde çok eksıgın var upgrade et kendını :D

bunları oku mesela onemlı seyler bunlar

Çıktığı günden beri kullanıyorum. Daha Mavi ekran verdiğini, kitlendiğini yada yanıtvermeyi kesip sistemi resetlemedim. Şuanda Opera'da sadece TNC'de bu sayfa açık ve Winamp'da müzik dinliyorum. Sistem altında(Saatin yanında) ise sadece Avira Antivir Personal çalışmakta. Kullandığım programları kurarken gereksiz olan bileşenleri kurmamamın dışında en ufak bir ayarla dahi oynamadım. Toplamda 577MB ram görüyorum. Artık bu kadar düşen ram fiyatlarıyla 2GB'dan aşağı olmaması gereken sistemlerde 600MB hiçbirşey. Opera ve Winampı kapattığımda alacağım sonucu söylememe bile gerek yok. Kaldıki Vista'da ilk çıktığında büyük heyeacan ile kurmuş ve birazcık yüklenince takılmalarını gördğümde tam bir hayalkırıklığına uğramıştım. SP1 ile biraz doğrulmuştu ama nafile. Microsoft Windows Vista'dan tam olarak dersini almış. Hatta yeni bir haberde bunu doğrular niteliktedir. Vista işletim sistemi 7 çıktından sonra kesinlikle Microsoft'un Millennium'una dönecektir.

İlgili haber :

Ekleme : aquake aynı kaynağı göztermişiz şimdi fark ettim. :D

Birçok yerde (internette) xp,vista,win7 kıyaslaması ve muhabbetleri boy gösteriyor.Herkes farklı fikirler içerisinde.Birisi xp değişilmez,diğeri vista SP2den sonra toparlandı başka biri Win7 yeni görsel ve vistanın gelişmişi ve daha iyi olduğunu söylüyor.Microsoft yeni ürün çıkararak tabiki satış düşünüyor.Ben hemen hemen hepsini kurcaladım.Vista ve win7 görsellikte fevkalade ama bir xpye yetiştiklerini görmedim.Kişinin bilgisayarı üstün özelliklere sahipse 64 bit sistem aslında çok iyi olacaktır.Modifiyeli xp yapan bazı usta arkadaşlarımızda görsellik katıp belki tam bir vista ve win7 havası olmasada yeterli bir görünüme sahip harika çalışmalarını burada paylaşıyorlar.Tabi bu benim kişisel görüşüm ben şu ana kadar en iyisinin XP 64 bit olduğunu düşünüyorum (Autocad,3DS max, ve kendi kullandığım programlar ile birlikte bütün normal bir pcde olması gerekenlerin hepsi kuruldu xp cracklandı sorun yok.)Çünki hız görselliktende önce gelir lakin 64 bit xpninde türkçesi yok fakat eli xpye alışan bir insan copy(kopyala),cut (kes),refresh(yenile) vb. komutların olduğunu ve bunu kullanmayı rahatlıkla halleder.Burada önemli olan bilgisayarınızı sizden başkasının kullanıp kullanmadığıdır.Eğer kullanmıyorsa Xp64 bit,kullanıyorsa donanıma bağlı olarak modifiyeli xp 32 bit kullanmak yerinde olacaktır kanaatindeyim.Saygılarımla.

hakikaten ne cahil kalmışız... ya sadece başlığa baksanız ne demek istediğimi azda olsa anlarsınız... yazdıklarımı bu üçüncü tekrarlayışım olucak... ne olur bir daha tekrar ettirmeyin... hele aranızdan bazıları iyice saçmalayıp benim saçmaladıgımı yazmışlar... :D sadece gülüyorum... bu sefer 2 yaşındaki çocugun bile anlayacak biçimde anlatmaya çalışçam...

yaklaşık bir senedir win7 gelişmelerini takip ediyorum... ve heyecanla bir an önce final sürümünü kullanmak istiyordum... ve sonunda bu oldu final sürümü çıktı... ben orta halli bir bilgisayar kullanıcısıyım... ilk çıkan win7 deneme sürümü ile son çıkan final sürümü arasında pek fark göremedim... hatta ilk çıkan deneme sürümü performans bakımından daha iyidi... neyse dünden beri ve hala win7 final sürümünü test ediyorum... ve bana nerdeyse vistanın biraz yontulmuş hali gibi geliyor... ve çok fazla fark göremiyorum vista ile arasında... ha tamam performans konusunda çok azda olsun vistadan iyi... ama öyle daha çıkmadan göklere çıkarılcak kadar değil... ve işte bu yüzden başlık WİNDOWS 7 BU MUYDU... ben başlıkta win7 çok kötü olmuş kullanılmaz bu işletim sistemi demiyorum... sadece beklediğim gibi çıkmadı... bu benim görüşüm... sizlerdende beklerdim ki bak işte yanlış düşünüyorsun işte şu sebeble win7 daha üstün vistadan gibi cevaplar beklerdim... ama maalesef konu hep çizginin dışına çıkıldı yada anlatmak istediğimi tam olarak anlatamadıgımdan beni anlamadınız ve vay senmisin win 7 ye laf eden deyim hücum ettiniz... :acute:

son söz olarakta asıl anlatmak istediğimi özetle tekrardan söylüyorum... tamam win7 performans bakımından vistadan azda olsa üstün... yenilik olarak her kullanıcıya hitap eden pek fazla bir şey getirmemiş artı bir kaç şeyide ******ürmüş... kısaca OLMAMIŞ ABİ... :acute:

Yazdıklarının hepsi birbiriyle çelişiyor be kardeşim. Tutturmuşsun hızlı başlat ..

Tamam Vista kullan, doldur hızlı başlatını da ..

Kolay gelsin.

satışı o zaman, ama burası internet burada zaman daha hızlı akar :)

satışa çıkmayan ürünün kopyası nasıl kullanıcıya ulaşiyor bunda bişey var bu kullandığınız deneme amaçlı sürülmüş olmasın.?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...