Jump to content

Windows 7 Bu Muydu...

ysf_09

Recommended Posts

İstanbul82 arkadaşım. yanılmıyorsam win952in farklı sürümlerinde (osr2 gibi, b sürümü gibi) kernel kodları değiştirilmişti. O görüşünüze bu yüzden katılamıyorum. Bütün işletim sistemlerinin kernel kodları değiştirilebilir. Linux ta aynı şeyler olmuyor mu? Kısaca, bir işletim sisteminin kernelinin revizyona uğraması için illa ki yenib bir işletim sistemi çıkarılması gerekmiyor diye düşünüyorum. İşte bu yüzden win7 yi de aslında ilk mesajımda olduğu gibi sıfırdan bir kernel yazılmadığı için sıfır km. bir işletim sistemi saymıyorum. Ama şimdiki yeni kral elbette win7. Yaşasın yeni kral. Kahrolsun eski işletim sistemleri ( Win98 ve Xp hariç) :)

kernel kodları win7 dede değişti devrim yok diyoruz bunun anlamını bile biliyormusun 0 dan yazmak ayrı bişey değiştirlmesi ayrı bişey hemde microsoft her sene ayrı bi yazılım geliştirme politikası uyguluyo yani sana şukadar değiştirdim diye rapor sunmaz microsoft en basitini geçtim kurduğum herkez aşık oldu win 7 e vistaya ve xp ye gore zevkler ve renkler tartışılmaz ama demokrasi çoğunluk denen bişey var vede tecrübe var adam tutupta win7 e xp driveri tanıtmaya kalkıp tanıtamayıp çökeritp tüh kaka win 7 diyosa o kişinin daha 40 bin ton ekmek yemesi lazım bu sektorde!

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Genelde artık sistemler 2-3-4 Gb RAM kapasitesine sahip.

4 Gb RAM olan bir sistemde işletim sisteminizin bırakın 500 MB RAM tüketimini 1 GB kullanması sizin avantajınızadır. Şimdi ben merak ediyorum o kadar RAM'i ne yapacaksınız.

Bizlerde program tasarlıyoruz hatta programın bir agentinin bildirim alanında çalışmasını ve sistemde daha hızlı açılmasını sağlayan projelerimiz oluyor. Kullanılacak dosyaların RAM üzerinde bulunması zararınızamıdır karınıza mı iyi düşünün. Ayrıca bir sistemi incelemeden yorum yapmayın Startter-Home Basic gibi sürümleri de var kötülediğiniz sistemin hiç onları inceyecek kadar vaktiniz oldumu sizin acaba.

İşletim sistemlerinin nasıl çalıştığını sizin bir tuşa bastığınızda veya çok basit gördüğünüz messengerinizden bir tuşa bastığınızda arka planda nasıl bir kyametin koptuğunu biliyormusunuz.

Pazardan CD almıyorsunuz işletim sistemi alıyorsunuz. :)

İstabul82 arkadaşım. Sinirli bir anınızda mı yazı yazıyorsunuz. Yoksa sizi incitecek bir söz mü yazdım. Söylediklerim ve söylediklerinizin %90 ında fark yok. Tüh kaka gibi bbir lafımız da olmadı, sözümüz de. Win7 ye eleştiri getirneye herkesin hakkı olabilir. Ama bunu vatana ve millete yapılmış gibi farz ederek bu gibi insanları taş yağmuruna tutmanın da doğru olmadığı kanaatindeyim. Unutmayın ki bir yukarıdaki yazıların birisinde bir arkadaşımın da dediği gibi, eleştir sayesinde vista, win7 oldu. Olumlu ve yapıcı eleştiriyi hakaret değil, bilakis bir nimet kabul etmek lazım. Ve de görüşlerimizi bildirirken duygularımızı değil fikirlerimizi yansıtmalıyız. Selamlarımla.

arkadaşım bence senin bilgisayarının donanımlarından birinde arıza var...

Windows 7 Ultimate x86 kullanıyorum,

Intel QuadCore Q8200,

Nvdia GeForce 9500 GT,

4 GB Kingston RAM (bu arada 32 bit kullanmama rağmen 4 GB'ın tamamını kullanabiliyorum :) )

F.E.A.R Project Origin, COD 4, COD 5 ve NFS Shift full detay, hiç kasılmadan oynayabiliyorum, CrySis de ise bütün ayarlar medium'da yine hiç kasılma olmadan oynayabiliyorum...

aynı zamanda bu oyunları oynarken arkaplanda antivirüs dahil bazı programlarda çalışmakta...

ben bu sistemle Vista da kullandım, ama berbattı..

sonuç olarak donanımı eski olan arkadaşlar kalkıp da Windows 7 kötüymüş demesin; Windows 7, Microsoft'un şimdiye kadar çıkardığı en iyi işletim sistemi...

ben bu sistemi alalı 8 gibi bir süre oldu.Senin sistemin daha iyi işlemci özellikle 4 çedirdek.Böyle bir sistemde Windows 7 li işletim sistemi varken oyun oynanmıyor sen bu sisteme eski diyorsan sende problem var ..

adszzt.png

anlamayana çok bile valla pardesüyü ubluntuyu bu buluntuyu linuxu bir gez bakalım oyunlarda hangisi var hangisi yok oyun görsellik performans herşey tam, artı touch özelliğide var iphone gibi yanlız monitörler biraz geri kaldı çünkü destekli monitör yok piyasada directx11 pixel shader 5 wmp 12 explorer 8 walpaper slayt (masaüstü temalarını slayt yapar) dream scane (vistadada var videoları masaüstü teması yapar) bluetoth özelliği daha etkin v gelişmiş daha iyi ram kullanımı sağlamış resim önizleme sırasında düzenleme(renkli göz resim renk tonu vs) ve daha kaliteli media center direkt olarak yani neroya falan gerek kalmadan cd dvde yazma seçeneği ya daha ne olsun sorması ayıp sen pc yi ne amaçla kullanıyorsun yada ne yapmasını bekliyorsun birazda kendi sistemini düzeltmeyi denesen 7 nin çıkmadan efsane olduğunu ve gerçekten çıkıncada bunu hakkettiğini ben gördüm çünkü oyunlarda ram o kadar ekran kartına destek oluyor ki mütiş ya o ses kalitesi bir de vista xp ye tam uyumlu değilmiş yanlız 7 tam uyumlu deniyor yani onun programlarınıda açıyor yani windows 7 bumuymuş diyorsan evet bu ne olacaktı....

ha performans istiyorsan bütün görsel öğeleri performansa çevir birde öyle dene...

zaten 7 ddr3 sistemler düşünülerek 8 işlemci düşünülerek yapılmış bir sistem biz zaten onu sadece kıyısından kullanıyoruz yada o bizi kullanıyor...

Microsoft çok akıllı bir politika izliyor Dananım firmalarıyla el ele güle oynaya yollarına devam

ediyorlar MSN 8,5 altı versiyonlar 2010'da XP 2014'te tarih olacaklar

en iyisimi Windows 7 'ye uyum sağlamanız yararınıza olacak

Donanımlarınızı yükseltmeyi unutmayın. Hepinizi sevgi ve muhabbetlerimle kucaklarım...

yok olmaz derdeniz başka işletim sistemlerini kullanmak size kalmış... :clapping:

Windows 7 Vİstanın birazdaha adam edilmiş halidir. Görsellik olarak fazla birşey beklemek doğru olmayacaktır. Windows 7 nin şahri fikrim olarak farkı vistaya kıyasla kullanılan programların açılış sürelerinin daha kısa olması daha güzel bir uyum modu barındırması. Ayrıca her yeni sistem yeni özellikler veya yeni görünüm demek değildir. Vistanın çekirdek yapısı yeni bir yapıydı ilk çıktığında ve sorunlar yaratması veya yavaş olması normaldi. Windows 7 de bu biraz daha yontularak biz kullanıcılardan yapılan geri bildirimler sonucunda yeninden tasarlandı ve şuan gayet güzel.

Yaklaşık 4 aydır kullanıyım 7100 den beridir yani xp ye alışan biri için ilk kullanımda zorluk olacaktır fakat vista kullanmış ve gereksiz saçmalıklarından bıkmış olanlar için aynı güzelliği saçma sapan sorunlar olmadan kullanmak anlamına gelecektir...

Bunlar şahsi düşüncelerimdir ve vista gibi bir sürüngünden sonra xp gibi olmasada yineden onun yolundan giden bir sistem kullanmak gayet hoş...

• 2 hafta sonra ...

Microsoft çok akıllı bir politika izliyor Dananım firmalarıyla el ele güle oynaya yollarına devam

ediyorlar MSN 8,5 altı versiyonlar 2010'da XP 2014'te tarih olacaklar

en iyisimi Windows 7 'ye uyum sağlamanız yararınıza olacak

Donanımlarınızı yükseltmeyi unutmayın. Hepinizi sevgi ve muhabbetlerimle kucaklarım...

yok olmaz derdeniz başka işletim sistemlerini kullanmak size kalmış... :)

Xp'den son derece memnunum. En az 2 yıl daha Xp'ye devam.

Aslında Benimde Diyeceğim Bi Kaç Cümle Vardı

ama (wismail) arkadaşımız herşeyi sölemiş...

Yazılım Hakkında Bi Kaç Cümle Ekleyim

Şimdi Öyle Bir Kod Yazarısın ki, işte c# olsun datnet olsun java olsun flash olsun php olsun...

Arkadaşlar Kod Bilmek Temel dir ama Tek Başına Hiç Birşeydir Sen Ortaya Bir proje çıkaramadıktan sonra...

Önce Kafanda Bi Hayal Edersin,Farklı Olsun Dersin ve Bunlarda Basit işler değil

Ne geceler ne gündüzler biter kısacası Wın7, vista gibi ilk pc yi açtığınız zaan 30 dk. pc yi kasmıyor

merak ederdim halada ediyorum vistayı açtını normal kullanmaya başlıyorsunuz ama ilk 10 veya 15 dk. Hdd ile manyak bir bağ kurup pc yi olabildiğince kasıyodu.

Zaten Bu vistayı kullanmamam için yeterli olan sebeplerden sadece biriydi

hepsi ticari nasil olsa bir zamanlar 95 cigir acti diyorduk sonra 98 in gözünü sevem dedik xp de neymis diyorduk sistemleri yeniledikce eskisini cope gonderiyorlar o yuzden tartismaya gerek yok sistemler kotude olsa bu sistemi kuranlar belli bir sure sonra yeni yaptiklari sisteme muhtac ediyorlar kullanmak zorunda birakiyorlar

Bu işlerden anlıyanlar doğruları yanlışları ayırt edebiliyorlar.

Ancak çoğu kişi ram kullanımı yüksek oldumu aha bu işletim sistemi kötü deyip geçiyorlar.

Bakın arkadaşlar sizlere basit bir örnek ile anlatayım xp ve win 7 yi.

Derse girdiniz dersi dinlediniz herşey kafanızda hemen dersten sonra sınava girdiniz ve sonuç pekiyi.(win 7 için.)

Derse giridiniz dersi dinlediniz herşey kafanızda 1 ay sonra sınava girdiniz sonuç orta(Windows Xp).

Windows 7 de basit kütüphaneler sistem açılınca açık tutulur.Eğer siz bir program çaliştirdiğinizda vs başka bir işlem yaptiğiniz işletim sisteminde kütüphanedeki o kitap açık oldugu için işlem yapma hızı artıyor.Ancak bununla beraber kitaplar herzaman açık oldugundan dolayı ram ihtiyaci biraz fazla oluyor.

Ancak xp de durum böyle değil malesef.

Xp de bir uygulama yada vs başka bir işlem yapildiğinde ilk önce kütüphaneye gidip kitabi açıyor daha sonra uygulamaya geçiyor.

Bu sebebden dolayı sistem boşta iken xp nin ram kullanım miktari az.Ama xp de işlem yapma süresi windows 7 ye göre daha az.

Peki kütüphanelerin açık olması mı yoksa xp deki gibi çalişma prensibi olmasımı iyi derseniz?

Bu kullanıcıya göre değişkenlik gösterir.Peki nasıl ?

Şöyle:p4 işlemci ve 512 mb ram li sistemde windows 7 kullanmak akıllıca bir iş olmaz.çünkü kütüphanelerin açık olması sebebiyle sistem boşta iken ram kullanımı 350mb olur.ancak her ne kadar bu sebebden dolayı işletim sisteminin işlem yapma hızı yüksek olsada bu tür sistemlerde windows 7 tavsiye edilemez.

Ancak en az 2gb ram li çift çekirdekli bir sisteminiz var ise windows 7 kullanmak Dehalık dır.

Peki neden dehalıkdır derseniz.

Zaten sisteminizde normal kullanıcılar açısından(oyun vs gibi işlem yapan) 2 gb ram miktarı fazlası ile yeterli.İşletim sisteminizin 350 mb ram yemesi problem olmaz.Ve bu çift çekirdeklerin performansı ile birlikte oldumu süper sonuçlar çıkar.

Ancak bunu düşük sistemler için söylüyemeyiz.

Soruyorum Sizlere İ7 sisteminiz Olsa Windows 7 mi kullanırsınız Windows Xp mi ?

bunu win 7 nedir ki xp den vazgeçmem diyenlere soruyorum ?

pcmemo kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum güzel yazmısın. windows 7 benim bilgisayarda çok iyi çalışıyor fakat laptop oldugu için fan sesi hiç susmuyor. 2gb ram var istediği kadarını yesin (zaten 1.200 ü geçmiyor) tamam da bu sesi nasıl çözecez :) xp de tıkı çıkmayan pc windows 7 de sesden kullanılmıyor. şimdi diyecen toz kaçmıştır felan toz da yok elektrik süpürgesiyle iyice çektiriyorum :D yine aynı. onun için xp kullanmak zorundayım :) ama lite windows 7 TR çıksın onu deneyeceğim.

Hp Compaq nx6310 markası özellikleri core 2 duo 1.83 gz 2gb ram 256 mb ekran kartı 80 gb hard disk. yani rahat kaldırabilecek seviye de ama işte...

Laptoplarda Fanlar ısıya göre rpm değerleri verir.

Aksi halde son rpm de çalişsalardı güç tüketimi fazla olurdu.

Rpm değerleri yükseldikçe ses dbleri de artar.

İşlemci kullanım miktari artıkça ısı artar ısı arttıkça fan rpm değeri artar,rpm değeri artıkça ses de artar :)

windows 7 de işlemci bazen yüzde 70 lere dayanıyor bundan doları ısı yükseliyor bununla beraber sesde artıyor.Tek sebebi budur.

S.a. arkadaşlar Win 7 64 bit kurdum pcye gerçekten çok iyi tabiki eksikleri olabilir.Mesela hiç driver yüklememe gerek kalmadan hepsini tanıdı ve kullandığım bütün programları kurdum sorunsuz çalışıyor.Görsellik zaten iç açıcı ve süper.Bu sistemi sanalda deneyerek yorumlamak yanlış olur.Fiziksel olarak pcye format atarak kurmak neticesinde bunları yazıyorum ve oldukça iyi bir sistem.Biçok güzel özellikleri var aklıma şu an gelmiyor.Mesela elektrik kablosunu yanlışlıkla çekseneiz bile windowsu açınca windows sürdürülüyor aynı oturumu kullanabiliyorsunuz.Masaüstünü göster seçeneği yok ama onuda rahatlıkla halledebiliyorsunuz kendi özel araç çubuğu yapımınızla ve sadece şu ana kadar alışamadığım klasik başlat menüsü var onuda gerçi forumda çok araştırmadım ama netten indirdiğim yazılımlar demo tahminimce onunda yakın zamanda çözümü bulunur.

S.a. arkadaşlar Win 7 64 bit kurdum pcye gerçekten çok iyi tabiki eksikleri olabilir.Mesela hiç driver yüklememe gerek kalmadan hepsini tanıdı ve kullandığım bütün programları kurdum sorunsuz çalışıyor.Görsellik zaten iç açıcı ve süper.Bu sistemi sanalda deneyerek yorumlamak yanlış olur.Fiziksel olarak pcye format atarak kurmak neticesinde bunları yazıyorum ve oldukça iyi bir sistem.Biçok güzel özellikleri var aklıma şu an gelmiyor.Mesela elektrik kablosunu yanlışlıkla çekseneiz bile windowsu açınca windows sürdürülüyor aynı oturumu kullanabiliyorsunuz.Masaüstünü göster seçeneği yok ama onuda rahatlıkla halledebiliyorsunuz kendi özel araç çubuğu yapımınızla ve sadece şu ana kadar alışamadığım klasik başlat menüsü var onuda gerçi forumda çok araştırmadım ama netten indirdiğim yazılımlar demo tahminimce onunda yakın zamanda çözümü bulunur.

Abbow :)

masaüstü göster nasıl olmaz ya :)

Monitöre bak.Sağ alt köşede bi saat var gördün dimi :D

onun yanında bi cubuk var bas oraya bakem :D

Abbow :)

masaüstü göster nasıl olmaz ya :)

Monitöre bak.Sağ alt köşede bi saat var gördün dimi :D

onun yanında bi cubuk var bas oraya bakem :D

Onu bende biliyorum fakat soldaki hızlı başlat xp ve vistadaki olan malum win 7 de yok.Ben bunu kastetmiştim.

Windows 7 ile beraber yeni bir başlangıç çubuğu kullanımımıza sunuldu. Bu kullanışlı başlat çubuğuyla beraber geliştiricler bir daha eski özelliklere ihtiyacımız olacağını düşünmemişler ki, XP ve Vista'da alıştığımız birçok özellik de tarihe karıştı. Bu özelliklerden bir tanesi de hızlı başlat çubuğu.

Hızlı başlat çubuğunu geri getirmek veya herhangi bir araç çubuğu oluşturmak oldukça kolay. Adımları takip ederek çok kısa bir sürede bunu gerçekleştirebilirsiniz.

1. Başlat çubuğunun üzerinde sağ tıklıyoruz.

2. 'Araç Çubukları' menüsünden 'Yeni Araç Çubuğu' seçeneğine tıklıyoruz.

greenshot_2009-05-12_13-33-07.jpg

3. %SystemDrive%\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch adresi, hızlı başlat çubuğunun Vista işletim sisteminde saklandığı yerin aynısı. Bu adresi yeni araç çubuğu oluştura tıkladıktan sonra karşımıza çıkan dosya seçme diyaloğuna yapıştırıyoruz. İsterseniz farklı bir dizin de belirleyebilirsiniz; çünkü bu dizin işletim sistemi tarafından başka adreslerin tutulması için de kullanılıyor. Biz bu nedenle işletim sisteminin kurulu olduğu disk altında bir klasör belirledik.

4. Hızlı Başlat Çubuğumuz oluştu. Başlat çubuğunun kilidini açarak (Sağ Klik > 'Başlat Çubuğunu Kilitle'), bu dosyası istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Başlat çubuğu kilitli durumda değilken, oluşturduğunuz hızlı başlat çubuğuna tıklayarak özelliklerini değiştirebilirsiniz.

greenshot_2009-05-12_13-40-08.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...