Jump to content

Windows 7 Bu Muydu...

ysf_09

Recommended Posts

satışa çıkmayan ürünün kopyası nasıl kullanıcıya ulaşiyor bunda bişey var bu kullandığınız deneme amaçlı sürülmüş olmasın.?

msdn vs. gibi ortamlara her zaman daha erken düşer.. 6ağustosta rtm msdn ye düşüyor mesela.. zaten microsoft final sürümün yapım numarasını açıkladı.. ve o sürüm de şu an her yerde var.. ama siz illa beklerim diyorsanız bekleyin bahara kadar..

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

ben vista kullanıcısıyım. ben pc ye attığım format 2 ay geçmeden yenilenirdi bu benimle alakalı aslında ancak win7 nin 7100 sürümünü yükledim yaklaşık 4 ay boyunca kaldı ve sonra vista sp2 elime geçti onu denemek için yükledim ve hala onu kullanıyorum yakında win7 7600 ü indirip kuaracağım tabi vakit bulabilirsem.

sistemin kötü ise sana zaten xp öneriliyor arkadaşlarımın içerisinde sadece bir kaç kişi vista kullanıyor çünkü diğerlerinin sistemi kötüü sen de sistemini düzelt sende adam gbi vista kullan

kardes madem hosuna gıtmedı linux kullan pardus ubuntu tavsie ederim sonra ram degerıne bakabilirsin :(

Kesinlikte katılıyorum :( Her nedense Microsoft' un yaptığı bütün işletim sistemleri bilgisayarın anasını ağlatıyor demek uygun olur heralde (Win98 ve WinXP hariç :( ) Yani linux tabanlı sistemleri kesinliikle tavsiye ediyorum.

bende windows 7'yi bilgisayarıma kurdum, ancak maalesef çok memnun kaldığımı söyleyemem, bilgisayarım AMD Çift çekirdek olmasına rağmen maalesef donma olayını çok sık yaşadım, ama şunuda belirtmem gerekir ki Windows 7 görsellik ve kullanışlılık bakımnıdan XP den ve Wistadan çok daha iyi. Donma olayı ve mavi ekran nedeniyle şu an tekrar XP ye dönüş yaptım, ta ki nihai sürüm yayınlanana kadar Windows 7 yi kullanmayı düşünmüyorum.

• 2 ay sonra...

kusura kalmanda ben sırf deneme görme tadma amaçlı 2 saatliğine windows 7 ultimate 64 bit kurdum kağnı gibi çalışıyordu:) gerçi benim pc ye özel bir nedenmi vardı anlamadım. birde win 7 ye ie8 gömülü geliyor bu da alternatif kısıtlaması olmuş hemde önemli. ayrıca bilirsiniz 64 bit çok daha avantajlıdır niye öyle yavaş oldu anlamadım hiç.

diğer bir konuda xp nin driverleri win 7 ye oluyor deniyor. eğer gerçekten böyle ise bu çok iyi. isteyen

istediğini kullansın kardeşim ya. aha işte xp orda vistada orda win 7 de.

ayrıca günümüz gençleri iyice teknolojiye daldı bu çokta iyi bi şey değil gidin biraz kültürel sosyal birebir faaliyetlerde bulunun. neo şizofrenik dünyada yaşar gibi. bizim zamanımızda tek teknoloji renkli tv ler çıktı birde gençliğimde atari:) ayrıca bilardo manyağıydık:) bilardo salonları bile kalmadı galiba şimdi. varmısınız sizle üç top yapalım:) neyse hadi iyi günler tnctr li kardeşler..

Vista ile Windows 7 nin arasında fark oldugu söyleniyor ama bunu bende göremedim.benim 5+1 ses sistemim var vistada bu müziklerde sadece 2 tanesinden ses geliyodu Windows 7 dede hiç degişen birşey yok sıra geleyim oyunlara sistemim amd 5600+ işlemci 3gb ram sparkle 9400GT ekran kartı ve Windows 7 ultimate x86 sürümünde FİFA09,Cod4 ve5,pes09 kasmaktan oynanmıyor...

• Editor
Vista ile Windows 7 nin arasında fark oldugu söyleniyor ama bunu bende göremedim.benim 5+1 ses sistemim var vistada bu müziklerde sadece 2 tanesinden ses geliyodu Windows 7 dede hiç degişen birşey yok sıra geleyim oyunlara sistemim amd 5600+ işlemci 3gb ram sparkle 9400GT ekran kartı ve Windows 7 ultimate x86 sürümünde FİFA09,Cod4 ve5,pes09 kasmaktan oynanmıyor...

arkadaşım bence senin bilgisayarının donanımlarından birinde arıza var...

Windows 7 Ultimate x86 kullanıyorum,

Intel QuadCore Q8200,

Nvdia GeForce 9500 GT,

4 GB Kingston RAM (bu arada 32 bit kullanmama rağmen 4 GB'ın tamamını kullanabiliyorum :rolleyes: )

F.E.A.R Project Origin, COD 4, COD 5 ve NFS Shift full detay, hiç kasılmadan oynayabiliyorum, CrySis de ise bütün ayarlar medium'da yine hiç kasılma olmadan oynayabiliyorum...

aynı zamanda bu oyunları oynarken arkaplanda antivirüs dahil bazı programlarda çalışmakta...

ben bu sistemle Vista da kullandım, ama berbattı..

sonuç olarak donanımı eski olan arkadaşlar kalkıp da Windows 7 kötüymüş demesin; Windows 7, Microsoft'un şimdiye kadar çıkardığı en iyi işletim sistemi...

program uyumluluğundan driver uyumundan bahsedilmiş.5 tane orta halli laptop ve desktopa kurdum win7 yi ama ne driver uyumunda ne de program uyumunda sorun yaşamadım.burdan indirdiğim katılımsız kurulum programlar fevkalade çalışıyor.ayrıca bu kurduğum laptoplarda vistasp2 vardı.ama kullanıcılar win7 de hepsi ağzı açık kalırcasına memnun kaldılar :)

Bill amcamız daha iyisini çıkarana kadar en iyisi win7.beğenmeyen yetersiz bulan kullanmasın para vermesin indirmesin vs. naçizane görüşüm bi sistemi eleştirmek için daha iyisini yapabiliyor olmak gerek:)

Vistaya devam et. Sana zorla Windows 7 kullan diyen olmamıştır sanırım..

Hiç yenilik göremedin demek ? Ne gözle baktın acaba sisteme ?

http://wmismail.org/wm/Post/Category/Microsoft-Windows-7.aspx[/CODE]

Şurayı biras incele istersen..

Bir işletim sisteminde hızlı başlat nasıl olmaz diye sormuşsun.

Adamlar cevabı güzelce vermişler Windows7'de. Aha da böyle olmadan da oluyor diye :D

Performans olarak Vista ile kıyaslanmaz. Her halukarda Vista'dan daha stabil bir sistem. Vista dediğiniz sp2'si çıkmış onlarca güncellemesi olan bir sistem. Windows7 daha yeni çıktı sabır.. Güncellemelerle daha da stabil olabilir.

Bu kadar önyargı ile Windows7 kurduysan farkı görememen normal.

O yazdıklarını görene kadar bilmiyordum öyle özelliklerinin olduğunu. Baya bi değişmiş bu kez. Özellikle şu şifreleme işini gerçekten sevdim. Galiba windows 7 ye geçme zamanı gelmiş.En kısa sürede bilgisayarımı ameliyat masasına yatıracam :)

Seninki iyi 600 Mb yiyomuş benimki 1.5GB yiyo ama ben memnunum isterse 4 Gb ın hepsini yesin farketmez

arkadaşlar herkesin sisteminde farklılık göstereblir mesela bende vista win7 den daha hızlı xp ondanda hızlı ama şu gerçek xp eskidi siz hangi açıdan bakıyorsunuz bilmem

ama örnek vista iki sefer kurdum ikiside çöktü senelerce xp kullandım 1 sefer çöktü

birde yaptığınız işler önemli bende 1.5 tb hdd var ve çoğu klasörüm 50gb nin üstünde

xp ile normal açmak için tıkladığımda bi takılma oluyordu ama win 7 de söz konusu değil

daha neredeyse tıklamadan açıyor win7 nin açılışı ve kapanışı vista ve xp den daha hızlı

win7 beğenmediğim tek nokta var oda masa üstüne f5 yaptığım zaman simgeler

çok dalgalanıyor buna masaüstü performans deniyor nedir bazı arkadaşlar tutturmuşlar

görsellik vista ile aynı standart kullanıcı iseniz tabi aynı gelir ama burda bir sürü

modifiye yapan arkadaş var onların gözünden bakmak lazım işletim sisteminin şah damarına inen onlar yoksa tema arkaplan resmi değiştirmekle iddalaşmayalım

capturergk.jpg ram kullanımı budur, vistada da bu kadar düşürebiliyordum rami ama windows 7 kadar hızlılık performanslılık, takılmadan çalışma ortamı hiç görmedim..

firefox da 9 sekme açılmış halde iken alınan performans değeri. sizi bilmem ama ben vistada daha 1 gb ram kullanımını görmedim. öyle modifiyeli işletim sistemi falan da kullanmıyorum.

20091028142943.jpg

Windows7 = Vista_SP2_Lite_CD

Vista_SP2_Lite_CD = Vista düşmanı birisinin sevebileceği tek vista

Win7 nin performansı hakkında birçok arkadaş hemikir. ben de dahil. ancak Fark çok diyen arkadaşlara çok küçük bir sorum olacak. O kadar çok olmayan farklar için yeni bir işletim sistemi çıkarmaya gerek varmıydı? Vista sp3 ile bunlar hallolmayacak kadar zor bir problemmiydi? Yada bir sp3 ile bunu vistaya ekleyemeyecek kadar microsoft çalışanları aciz miydi? Elbetteki bir satış stratejisi olarak bütün bunlar yapıldı. İşin doğrusu ben de olsam aynısını yapardım microsoft gibi. Peki microsoft neden win7 diye yeni bir işletim sistemi çıkardı. Bence vista isminin artık çok hücuma uğramış olmasından ve ismin zedelenmesinden. Windows 7' yi Vista sp3 diye çıkarsaydı bu kadar popüler olabilir ve microsoft iyi satış yapabilir miydi? Elbette değil. Sonuç: win7, vistanın problemlerinden arındırılmış halidir. Klasik menü kullanıcılarından birisi de beniim. Umarım bazı arkadaşlarım beni taş yağmuruna tutmaz. Keşke win7'de de olsaydı. Varsa da ben bulamadım.

Arkadaşlar Vista_SP2_Lite_CD bir denerseniz siz de pişman olmazsınız. 1991 yılından beridir bilgisayarım var. Kullanmadığım tek işletim sistemi windows 2003 ve 2008 server. Mac, linux dahil. Eğitici bilgisayar formatör öğretmeniyim ( Bunu sadece, boş konuşmadığım anlaşılsın diye yazdım.) Selam ve saygılarımla.

Windows7 = Vista_SP2_Lite_CD

Vista_SP2_Lite_CD = Vista düşmanı birisinin sevebileceği tek vista

Win7 nin performansı hakkında birçok arkadaş hemikir. ben de dahil. ancak Fark çok diyen arkadaşlara çok küçük bir sorum olacak. O kadar çok olmayan farklar için yeni bir işletim sistemi çıkarmaya gerek varmıydı? Vista sp3 ile bunlar hallolmayacak kadar zor bir problemmiydi? Yada bir sp3 ile bunu vistaya ekleyemeyecek kadar microsoft çalışanları aciz miydi? Elbetteki bir satış stratejisi olarak bütün bunlar yapıldı. İşin doğrusu ben de olsam aynısını yapardım microsoft gibi. Peki microsoft neden win7 diye yeni bir işletim sistemi çıkardı. Bence vista isminin artık çok hücuma uğramış olmasından ve ismin zedelenmesinden. Windows 7' yi Vista sp3 diye çıkarsaydı bu kadar popüler olabilir ve microsoft iyi satış yapabilir miydi? Elbette değil. Sonuç: win7, vistanın problemlerinden arındırılmış halidir. Klasik menü kullanıcılarından birisi de beniim. Umarım bazı arkadaşlarım beni taş yağmuruna tutmaz. Keşke win7'de de olsaydı. Varsa da ben bulamadım.

Arkadaşlar Vista_SP2_Lite_CD bir denerseniz siz de pişman olmazsınız. 1991 yılından beridir bilgisayarım var. Kullanmadığım tek işletim sistemi windows 2003 ve 2008 server. Mac, linux dahil. Eğitici bilgisayar formatör öğretmeniyim ( Bunu sadece, boş konuşmadığım anlaşılsın diye yazdım.) Selam ve saygılarımla.

sorunu cevaplayıp işletim sistemleri bit veriyolunu üzerine yazılır programlanır sp paketleri işletim sistemine bi noktaya kadar müdahale edebilir dna kodunu değiştiremez vista veri yolu hataları dolu bi sistemdi yani vista ve win 7 arasında deve kadar perfonmans farkı var tipine bakıp aa aynen vista diyen acemi kullanıcılardan olmayın tema bu işin en ve basit kısmı win 7 de değişen şeyler var ama devrim yok onu kabul ediyorum!

İstanbul82 arkadaşım. win7 nin kernel kodlarının sıfırdan yazıldığını iddia etmiyorsunuz değil mi? Siz de win7 nin kernel çekirdeğinin vistanın stabilite edilmiş hali olduğunu biliyor olmalısınız. Sizi yanlış anladıysam özür dilerim.

• Editor
İstanbul82 arkadaşım. win7 nin kernel kodlarının sıfırdan yazıldığını iddia etmiyorsunuz değil mi? Siz de win7 nin kernel çekirdeğinin vistanın stabilite edilmiş hali olduğunu biliyor olmalısınız. Sizi yanlış anladıysam özür dilerim.

İstanbul82 aynen şöyle demek istiyor : Windows 7'nin çekirdeği sıfırdan yazılmadı, sadece Vista'nın çekirdeği iyileştirildi ve sürüm 6.1'e yükseldi...

bende kendisine katılıyorum :)

asla 5.0 5.1 2000 xp ilişkisi 6.0 6.1 vista win7 ilişkisi stabilite değil onarılmış daha düzgün perfonmans perfonmans vermesi için bit bit üzerine bindirilerek yapılmış bi yeni nesil işletim sistemi win 7 ama senin değin gibi bu dediklerimin vista sp paketleriyle olması tıbben imkansız:)

İstanbul82 arkadaşım. yanılmıyorsam win952in farklı sürümlerinde (osr2 gibi, b sürümü gibi) kernel kodları değiştirilmişti. O görüşünüze bu yüzden katılamıyorum. Bütün işletim sistemlerinin kernel kodları değiştirilebilir. Linux ta aynı şeyler olmuyor mu? Kısaca, bir işletim sisteminin kernelinin revizyona uğraması için illa ki yenib bir işletim sistemi çıkarılması gerekmiyor diye düşünüyorum. İşte bu yüzden win7 yi de aslında ilk mesajımda olduğu gibi sıfırdan bir kernel yazılmadığı için sıfır km. bir işletim sistemi saymıyorum. Ama şimdiki yeni kral elbette win7. Yaşasın yeni kral. Kahrolsun eski işletim sistemleri ( Win98 ve Xp hariç) :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...