Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Yapılması gereken bazı işlemler var demiş...
Bios Phonix galiba , bu bioslarla hiç çalışmadım ,daha çok AMI-AWARD modladım...

DELL_RESET
1. Run DELL_RESET.exe to create USB-stick
2. Boot to dos from USB
3. Type "Y" to confirm change service tag
4. Type service tag (just use your original one)
5. Type again to confirm service tag
6. Type "Y" to finish
7. Reboot and check slic. 

DELL_RESET 
1.. Run DELL_RESET.exe USB çubuk oluşturmak için 
2.. USB dos için önyükleme 
3.. Değişiklik servis etiketi onaylamak için "Y" yazın 
4. Tip servis etiketi (sadece orijinal birini kullanabilirsiniz) 
5.. Hizmet etiketi onaylamak için yeniden yazın 
6. Bitirmek için "Y" yazın 
7. Yeniden başlatın ve dilim kontrol edin.

Dell Modeli nedir hazır biosmod bulunabilir...
Edited by dj sms

Eklediğin resim rw değil slic dump ve o resme göre hiçbirşey yapman gerekmiyo herşey tamam

Kısaca adımları bi sıralıyım bak bakalım eksik bişey yapmışmısın

1Biosu modluyoruz veya modlatıyoruz

2Önceden kullandığımız mesela windows loader gibi aktivatörleri kaldırıp biosumuzu yeni modlu biosumuzla değiştiriyoruz

3biosumuzu modladığımız markaya uygun key ve serfitikayı giriyoruz

4slic toolkit ile eklediğin resimdeki gibi herşeyin yolunda olup olmadığını kontrol ediyoruz

• Like 1

trbd.png

wv2p.png

Windows_7-Vista_Activator_v4.0 Modlu Bioslar için

http://www24.zippyshare.com/v/92808693/file.html

UAC ve Antivirus devredışı olmalı , Loader varsa sistemden kaldırılmalı ve sistem restart ettirilmeli.

Aracı Yönetici olarak çalıştır 1.adımdaki yeri işaretle ,2 yazan yerde biosun hangi sertifika ve slic ile modlandığını gösterir ürün anahtarı isteğe göre değiştirilerbilir daha sonra 3. adım da Yükle de ve Windows 7 Lisanslı yazısını bekle.

Yazı çıkınca araçtan Kapat diyerek çık ve sistemin orjinaliğini kontrol et...

Not:Tekrardan bir hatırlatma yapmak istiyorum , Bilgisayarı orjinal olarak lisanslı Windows 7 Starter-Home Basic-Home Premium olarak alanlar istediği sürümü kurarak yükseltme yapabilir, örnek: Starter-Home Basic-Home Premium'dan Ultimate veya Profesional sürüme , çünkü bu pclerin biosu modlu olarak geliyor .Siz sadece bu verdiğim araçla sertifika ve key gireceksiniz hepsi bu.

Bu araç sayesinde istediğiniz Windows 7 sürümünü kullanabilirsiniz, cracksiz loadersız....

Edited by dj sms
  • Like 1

• 9 ay sonra...

Arkadaşlar kolay gelsin...

Elimde Lenovo G50-70 notebook var biosu modladım lakin bir türlü yükleyemiyorum.  Makine yeni (yani tahminice 1 yada 2 yıllık bir üretim tarihi var yeniden kastım bu) lakin modlama olayı uzun bir süreden beri var hatta bunun üzerine win8 gibi bi işletim sistemi çıktı, elimde bulunan makine win8 lisansıyla satılmış bunun yerine win7 ile satılmış olsaydı modla uğraşmaya gerek kalmayacaktı slic ToolKit ile bakıldığında win7 için modlanması gerektiği görünüyor, phoenixTool 2.1.4 ile Dynamic ve Module her iki türde sorun çıkmadan modlayıp yüklemeye çalıştım fakat olmadı.  MyDigitalLife tüm gece inceledim ordan da bişey çıkmadı acaba arada kaçırdığım bi teknolojik kilit problemi mi var ?   

• 6 ay sonra...
  • Editor

Asus olarak modlanmıştır:

http://www.mediafire.com/download/malsrccxl4dh9sq/M4A88TD-M-EVO-ASUS-1801_SLIC.rar

Windows 7 de ModluBios Etkinleştirme aracıyla etkinleştirme yapabilirsin.

tam modlamış cevap yazıyordum, benden hızlı çıktın... :)

shiftdeletenet, dj sms ve benim modladığım sana ait bios dosyasının hash değerleri aynı, demek ki herşey yolunda :)

Dosya   : M4A88TD-M-EVO-ASUS-1801_SLIC.ROM
CRC-32 : 83f8033e
   MD4   : e27abd32643c60face9801a8fb290e53
   MD5   : 7f7d0a311c4f83373a12aea9155edb02
 SHA-1  : fb163bef6363de0af4410b1d171c50ec12c78ec6

Edited by mephistooo2
  • Like 1

Asus x99 deluxe için varmı birde bu mod ile windows 10 a yükseltebiliyormuyuz.UEFI bios.

MDL de % 90 vardır hocam  yoksa bile dakikalar içinde modlayan biri çıkıyor

modladıdıktan sonra daz loaderla key cert giriyorsunuz

ben 2 pcyi bu yöntemle yükselttim

Edited by efes34

• Editor

Asus x99 deluxe için varmı birde bu mod ile windows 10 a yükseltebiliyormuyuz.UEFI bios.

Bios modlama yöntemiyle sadece Vista ve 7 aktivasyonu yapılabiliyor... Windows 8 ve üzerisi için geçerli bir yöntem değil...

Asus x99 deluxe donanımına ait bios dosyasını buraya eklerseniz, çaresine bakan birileri çıkabilir... :)

Bios modlama yöntemiyle sadece Vista ve 7 aktivasyonu yapılabiliyor... Windows 8 ve üzerisi için geçerli bir yöntem değil...

Asus x99 deluxe donanımına ait bios dosyasını buraya eklerseniz, çaresine bakan birileri çıkabilir... :)

X99 DELUXE 1801 en son bios sürümü

https://mega.nz/#!94tTGYAT!OrZOJoa20a5OOZ8JEZEaJ7rvKXz0x4kHGmGopOxdy9s

• Editor

X99 DELUXE 1801 en son bios sürümü

https://mega.nz/#!94tTGYAT!OrZOJoa20a5OOZ8JEZEaJ7rvKXz0x4kHGmGopOxdy9s

C@NgO, X99 DELUXE donanımına ait bios sürümü Phoenix uyumlu bios... yani bu bisou modlayabilmek için RWEverything raporuna ihtiyacım var... şuan işyerindeyim, tam olarak hatırlamıyorum nasıl yapıldığını, gerekli dökümanlar evdeki PC'de, akşam eve gidince RWEverything raporunun nasıl alınacağını gösteririm... sen şimdilik sitesinden işlemci mimarine uygun olanını indir, kurmakla uğraşmak istemiyorsan portable olanını indir... akşama bu biosu inşAllah modlarız... :)

http://rweverything.com/download/

Edited by mephistooo2

C@NgO, X99 DELUXE donanımına ait bios sürümü Phoenix uyumlu bios... yani bu bisou modlayabilmek için RWEverything raporuna ihtiyacım var... şuan işyerindeyim, tam olarak hatırlamıyorum nasıl yapıldığını, gerekli dökümanlar evdeki PC'de, akşam eve gidince RWEverything raporunun nasıl alınacağını gösteririm... sen şimdilik sitesinden işlemci mimarine uygun olanını indir, kurmakla uğraşmak istemiyorsan portble olanını indir... akşama bu biosu inşAllah modlarız... :)

http://rweverything.com/download/

Windows 10 olmuyorsa hiç uğraşmayalım senide uğraştırmayayım.

• Editor

Windows 10 olmuyorsa hiç uğraşmayalım senide uğraştırmayayım.

önceki mesajımda da yazmıştım, bu yöntem sadece vista ve 7 içindir, Win 8 / 8.1 ve 10 uyumlu değildir...

bu arada hala devam etmek istiyorsan, hatırladım nasıl yapıldığını :)

Rweverything programını aç

ACPI Tables'i tıkla, sonra CTRL+F2 tuşu ile AcpiTbls.rw isminde kaydedip buradan bana gönder...

pre_1439897475__rweverthing.png

Edited by mephistooo2

Asus olarak modlanmıştır:

http://www.mediafire.com/download/malsrccxl4dh9sq/M4A88TD-M-EVO-ASUS-1801_SLIC.rar

Windows 7 de ModluBios Etkinleştirme aracıyla etkinleştirme yapabilirsin.

Hocam dakikalar içinde dosyayı paylaştınız. Ben çıkmak zorunda kalmıştım. Akşam üzeri dönünce biosu güncelleyerek etkinleştirme aracıyla rahatlıkla etkinleştirdim. Şu an Win 7 düzgün bir şekilde çalışıyor. Gerçekten bu kadar hızlı cevap beklemiyordum. Çok teşekkür ediyorum. Birden fazla diskim var.. Bu diskte Windows 7 kurulu ve etkin olsun bir kenarda. Windows 10'un son sürümü bile hatasız değil. Teşekkürler tekrar.

tam modlamış cevap yazıyordum, benden hızlı çıktın... :)

shiftdeletenet, dj sms ve benim modladığım sana ait bios dosyasının hash değerleri aynı, demek ki herşey yolunda :)

Dosya   : M4A88TD-M-EVO-ASUS-1801_SLIC.ROM
CRC-32 : 83f8033e
   MD4   : e27abd32643c60face9801a8fb290e53
   MD5   : 7f7d0a311c4f83373a12aea9155edb02
 SHA-1  : fb163bef6363de0af4410b1d171c50ec12c78ec6

Vakit harcadınız, cevap yazma nezaketi gösterdiniz Mehpistoo2 size de teşekkür ederim. dj sms çok hızlı davrandı :)

İyi çalışmalar arkadaşlar.

• Like 2

• 1 ay sonra...

Merhaba;
Asus x201e netbook biosu modlayabilir misiniz?

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/X201EP/X201EPAS210.zip

Şimdiden teşekkür ederim.

Bios UEFI olduğundan modlayamadım. FreeDos sistem sanırım, Windows 7 sp1 pro kurup forumda bulunan mak key ile etkinleştirip win10 yükseltmesi yapabilirsin. Yada win8.1 den de aynı şekilde mak key veya skype aktivasyon ile etkinleştir daha sonra yükseltme yap win10 için.

Edited by dj sms
  • Like 1

Bios UEFI olduğundan modlayamadım. FreeDos sistem sanırım, Windows 7 sp1 pro kurup forumda bulunan mak key ile etkinleştirip win10 yükseltmesi yapabilirsin. Yada win8.1 den de aynı şekilde mak key veya skype aktivasyon ile etkinleştir daha sonra yükseltme yap win10 için.

Dediğiniz şekilde halletmeye çalışayım. Çabalarınız için teşekkür ederim.

• Cyph3r unpinned this topic