Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

yanlış anlaşılmak istemem ama kimseye yalan borcum yok burada. x64 sistem kullanıyorum MSDN çıktıktan sonra da vistayı kaldırdım şu an sadece win7 kullanıyorum. bunun için tekrar vista kuracak halim yok. ama yok beni yine yalancı çıkarmaya çalışırsanız hiç üşenmeden kurarım vistayı ve kanıtlarım. ben sadece yardımcı olmaya çalışıyorum ama siz ısrarla yok olmaz diyorsunuz.

ben olmaz demedim oyle çeviridim dedim oyle biliyorum mansında soyledim belki yanlışlıkla vistadaki bootunuzda gdrl nin etkisi duryodur bisounuz 2.1 olsada slic markası loaderla 2.0 ve başka marka olarak yansır bloke eder biosu loaderın amacı bu zaten slic dumplu biri vista fotosunu koysyn 2.1 le akltifleşmiş olarak konu gozukurse düzenliyecem konuyu sorun değil...

Edited by istanbul82

ben olmaz demedim oyle çeviridim dedim oyle biliyorum mansında soyledim belki yanlışlıkla vistadaki bootunuzda gdrl nin etkisi duryodur bisounuz 2.1 olsada slic markası loaderla 2.0 ve başka marka olarak yansır bloke eder biosu loaderın amacı bu zaten slic dumplu biri vista fotosunu koysyn 2.1 le akltifleşmiş olarak konu gozukurse düzenliyecem konuyu sorun değil...

Merhaba istanbul82. Önce Ağustos sonlarını bekleyemeyip 7600 rc1'den RTM'ye terfi ettiğimi ve slic v2.1'li activationu başarıyla gerçekleştirdiğimi söyleyeyim.(Daha Win7 rtm'yi kurmadan loader removeri çalıştırıp slic kontrolu yapmış ve v2.1 slic'i görebilmiştim.). Yani bu konuda hiçbir sorun yok.

Desktop böyle.. Dizüstü 1525 insprion için ise şimdilik allah kerim diyelim.

Birde bazı arkadaşlarla aranızdaki tartışmanın ne olduğunu tam anlamadım ve öğrenmek istiyorum. Yani arkadaşlar senden farklı olarak v2.1 slic ile win 7 ile birlikte -diğer partitiondaki- vistanında active edilebileceğinimi söylüyorlar. Böyle bir ihtimal varsa benim diğer partitondaki vista crack loaderi uninstall ederek var olan v2.1 slicle ikinci activationı deneyebiliriz.

Edit:Denedim, oluyormuş. Ama zorlamayla.. Bir defada olmuyor. 7-8 Deneme sonucunda, ancak..

Sonuç olarak ben yaptıklarımın hepsini sayende yaptım. Ne muradın varsa, gerçekleşmesini dilerim.

Altta resim;

ekranalntsz.jpg

Edited by temmuz

çocuk oyuncağıymış yahuuuu.

yaptıklarımı sıra ile anlatayım.

1- award tool su yönetici olarak çalıştırdım

2-yedeklediğim biosu gösterdim

3-diğer seçeneklerden hp olanları işaretledim

4-hp sertifika dosyasını gösterdim

5-go tıkladım

6- oluşan dosyayı @bios (gigabyte için) programı ile yükledim.

bu işlemler max 3 dakika fazlası yok..

emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler..

istanbul82 ve morning arkadaşlara x2 teşekkür:)

Slic dump bende hata veriyor nedense biosu modlamadan öncede aynıydı yine aynı sizdeki gibi hex kodları gelmiyor nedense

90357124.jpg

slic2.1 ile işlemi bitirdikten sonra bir tane bios dosyası oluşuyor.işte o dosya ile biosunu guncelle ,bilgisayarınıda yeniden başlat tamamdır.

HEEEY MİLLET! Slic v2.1 mod ile sadece win 7 değil aynı zamanda vistada active oluyor. Size müjdem olsun.

Şu anda benim desktop pc'de c partitionda win7rtm, e partitiondada vista home premium var ve her ikisinin activationuda slic v2.1 flash modlu yapılmıştır.

Vista için;

1-Eski loader crackınızı(varsa) uninstall edin.

2-Webden uygun ürün anahtqarı bulun.

3-İstanbul82nin ilk mesajda verdiği komuttaki win7 ürün anahtarıyla değiştirin(Yine oradaki komutu ama bu defa vista ürün anahtarı ile kullanacaksınız)

4-UAC' kapayın(sonra açabilirsiniz yeniden)

5-İlk 6-7 denemede başarısız olacaksınız; hata mesajı alacaksınız(win7 de ise ilk denemede activation başarılı oluyor). Pes etmeyin, eninde sonunda activation gerçekleşiyor.

boşuna biosunuzu modlamayın 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM bu keyi ms kara listeye aldı ilk updatelerde devre dışı bırakacak.

Tahminmi, söylentimi, habermi? Haber ise kaynağı?..

Ayrca yılmazsancağın dediğide doğru. Bir key kara listeye alınır, bir başka key internete düşer.

Yabancı forumdan mod biosumu istedim dell slic verdiler yaptım aktive olmadı şimdi birde kendim hp olarak modladım ama asus update bios güncelleme programını yükleyemiyorum çünkü anakartımın kimliği değişti dell oldu :)asus anakart bulunamadı diyor mecburen disket ile dostan biosu flaşlıcam ama disket bulamıyorum hapı yuttuk:):)

Edited by matrax-38

istanbul82 arkadaşımın sabrı ve yardımı ile ben bu işi halletim arkadaşlar işe yaradı aktivasyonu yaptım.Teşekkür ederim istanbul82.

boşuna biosunuzu modlamayın 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM bu keyi ms kara listeye aldı ilk updatelerde devre dışı bırakacak.

Microsoft sana sakın update yapma karalsiteye aldım keyimi dedi?? Microsoft işi gücü bıraktıda bu keyi karalisteye aldığını sanamı haber verdi?? :gun::jump::Q

kaynak nerede?? :):ball:

Valla ben keyi kullandım güncellemelerimide yaptım ama karalisteye alınmadı!!! Demekki bu haber yalan ve sadece bir beklenti.

Edited by Shox

arkadaşlar ilk mesajda verilen sertifikaları indirdim ama hepsi .bin uzantıl .XRM-MS uzantılı dosya yok...

olmadığı içinde slmgr.vbs -ilc C:\xxx.XRM-MS bu kısmı yapamıyorum .XRM-MS uzantılı dosyaları nasıl oluşturcaz yardım edin lütfen...

istanbul82 arkadaşımın sabrı ve yardımı ile ben bu işi halletim arkadaşlar işe yaradı aktivasyonu yaptım.Teşekkür ederim istanbul82.

Microsoft sana sakın update yapma karalsiteye aldım keyimi dedi?? Microsoft işi gücü bıraktıda bu keyi karalisteye aldığını sanamı haber verdi?? :gun::jump::Q

kaynak nerede?? :):ball:

Valla ben keyi kullandım güncellemelerimide yaptım ama karalisteye alınmadı!!! Demekki bu haber yalan ve sadece bir beklenti.

Arkadaşın dediği doğru yalnız;

Please register to see this content.

Burası da kaynak...

arkadaşlar ilk mesajda verilen sertifikaları indirdim ama hepsi .bin uzantıl .XRM-MS uzantılı dosya yok...

olmadığı içinde slmgr.vbs -ilc C:\xxx.XRM-MS bu kısmı yapamıyorum .XRM-MS uzantılı dosyaları nasıl oluşturcaz yardım edin lütfen...

dostum hangi markanın sertifikasını istiyosan atabilirim rapid le

toshibanın sertifikada bu TOSQCITOSQCI00_V2.1

dostum ona en yakın bunu buldum doğrumu yazdın acaba

Please register to see this content.

konu kirliliği olmasın diye bu mesajı güncelledim ama ilk mesajdaki sertifikaların içinde maalesef o isimde sertifika çıkmıyo

Edited by yilmazsancak

HEEEY MİLLET! Slic v2.1 mod ile sadece win 7 değil aynı zamanda vistada active oluyor. Size müjdem olsun.

Şu anda benim desktop pc'de c partitionda win7rtm, e partitiondada vista home premium var ve her ikisinin activationuda slic v2.1 flash modlu yapılmıştır.

Vista için;

1-Eski loader crackınızı(varsa) uninstall edin.

2-Webden uygun ürün anahtqarı bulun.

3-İstanbul82nin ilk mesajda verdiği komuttaki win7 ürün anahtarıyla değiştirin(Yine oradaki komutu ama bu defa vista ürün anahtarı ile kullanacaksınız)

4-UAC' kapayın(sonra açabilirsiniz yeniden)

5-İlk 6-7 denemede başarısız olacaksınız; hata mesajı alacaksınız(win7 de ise ilk denemede activation başarılı oluyor). Pes etmeyin, eninde sonunda activation gerçekleşiyor.

arkdaşım vista home pre den çekili slic dump fotosu koyarmısın rica etsem... konuyu guncelleyecem çünkü vistanın bootu farklı win 7 nin bootu farklı win 7 den unsitall ettsende vistadan unistall olmaz 2.0 loadırı bi allahın vistalı kulu koysun şu fotoyuu:)

Edited by istanbul82

arkdaşım vista home pre den çekili slic dump fotosu koyarmısın rica etsem... konuyu guncelleyecem çünkü vistanın bootu farklı win 7 nin bootu farklı win 7 den unsitall ettsende vistadan unistall olmaz 2.0 loadırı bi allahın vistalı kulu koysun şu fotoyuu:)

Denedim, oluyormuş. Ama zorlamayla.. Bir defada olmuyor. 7-8 Deneme sonucunda, ancak. Olmuyor diyenler anlaşılan fazla uğraşmamış. Bir iki kez denediler ve olumsuz sonuç aldıklarındada olmayacağı sonucuna vardılarsa..

ekranalntsz.jpg

Denedim, oluyormuş. Ama zorlamayla.. Bir defada olmuyor. 7-8 Deneme sonucunda, ancak. Olmuyor diyenler anlaşılan fazla uğraşmamış. Bir iki kez denediler ve olumsuz sonuç aldıklarındada olmayacağı sonucuna vardılarsa..

ekranalntsz.jpg

okey teşşkür ettim diğer demmeki çalışıyomuş doğruymuş ama 2.0 win 7 dede çalışmıyo haberiniz ola...win7 pre için win 7 pre oem keyin düşmesi lazım diye biliyorum bu oem key ultimate için...

arkadaşlar hiç bunlarla uğraşmayin bence işte size slic programi 7Loader v1.3

7Loaderv1.3.JPG

link

http://rapidshare.com/files/265828826/7loader1.3.rar[/CODE]

buda resmi

95300987.jpg

Boota 170 kb bi yük bindircen olduğundan daha geç açılçak sistem çift bios etkisi gorcek kısmen kararsızlaşçak ve yavaşlıyacak bi boota fix yada mbr attınmı atta olucak updatelerlede uçabilcek vs vs zor olan her şeyin bi mükafatı vardır bunu unutmayalım :)

Edited by istanbul82

• Cyph3r unpinned this topic