Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

modelini ver + neresinde modlattırdım maydilitenin diğer arkdaşlarda modelleri için rica etsinler.

Casper Nirvana CN-TKP 8600 A model

1. adresinden SLIC 2.1 Modded Bios dosyasını indirdim,

2. google translate aracılığıyla adresinden ilgili modlama aracını indirdim(Insyde Flaş 3,53) ki tam adresi şöle: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=tr&ie=UTF-8&sl=auto&tl=tr&u=/down/BIOSSX/QTBIOSsxgj/&prev=_t&rurl=translate.google.com.tr&usg=ALkJrhgB6XKJMDU8Z5YP0KxKyvAmDp-P0w

translate kullanamadan direk olarak ise:

Please register to see this content.
/e/DownSys/DownSoft/?classid=61&id=404&pathid=0

3. Insyde Flaş 3,53 klasöründe bulunan InsydeFlashx64(64 bit kullanıyorum 32 bit için olanında bişi yazmıyo sadece InsydeFlash yazıyor) adlı dosyayı uac kapalı iken yönetici olarak çalıştırdım ve çıkan ekranda modlanmış bios dosyasını gösterdikten sonra onayladım. Bu işlemin sonucunda program mevcut biosun yedeğini aynı kalsöre çıkartırken(Yedek biosu mutlaka kaydedin çünkü ilerde servise gitmenizi gerektiren bir sorun olursa o zaman eski biosu yüklemeniz gerekir yoksa garanti dışı kaldınız diyip tamir etmek istemeyebilirler.) diğer yandan da modlu biosu mevcut biosun üzerine yazıyor.

4. Son aşamada mephistoo2 kardeşimin otomatik aktivasyon aracını kullanarak sertifika - key ve oem logo yüklemelerini yaptım.

Sonuç olarak üst postlarda göründüğü gibi başbelası olarak gördüğüm bios modlama olayını ben de gerçekleştirmiş oldum.

Edited by isnes

sağol sadece nerden edindiğini sormuştum bütün herşeyi anlatmışsın neyse casperı olanlar faydalanır..

Biosun tam adresi bu:

mydigitalde mst nickli arkadaştan aldım adresi, tekrar teşekkür ediyorum kendisine

Bu arada bir sorum olacak başta üstadlarım olmak üzere biosunu modlayıp win 7 kullanan herkese,

Biosu modlayıp sertifika ve key girdikten sonra pc açılışında (Casper yazan siyah ekran) gelmeden evvel 1 ya da 2 saniyeliğine ekran simsiyah kalıyo sonra casper logolu ekran gelip pc açılışındaki diğer ritüeller gerçekleşiyor ve win 7 açılıyor ama bu zaman zarfında pc nin açılışı loader olayına göre sanki daha bir yavaş.

uzun lafınkısası modladıktan sonra loader' a göre pc si daha yavaş açılan oldu mu acaba aranızda? Teşekkürler

• Editor
Bu arada bir sorum olacak başta üstadlarım olmak üzere biosunu modlayıp win 7 kullanan herkese,

Biosu modlayıp sertifika ve key girdikten sonra pc açılışında (Casper yazan siyah ekran) gelmeden evvel 1 ya da 2 saniyeliğine ekran simsiyah kalıyo sonra casper logolu ekran gelip pc açılışındaki diğer ritüeller gerçekleşiyor ve win 7 açılıyor ama bu zaman zarfında pc nin açılışı loader olayına göre sanki daha bir yavaş.

uzun lafınkısası modladıktan sonra loader' a göre pc si daha yavaş açılan oldu mu acaba aranızda? Teşekkürler

arkadaşım bilgisayarın açılış esnasındaki bekleme süresini sadece bios modlama yada loader ile kıyaslamayın...

bilgisayarın açılışında Harddisin önbellek boyutu, RAM'lerin hızları, anakart ve işlemci önemlidir, ayrıca işletim sisteminin de stabil olması gerekir (mesela virüssüz olması gibi)

ben modlu kullanıyorum Win 7'yi, dizüstünü ise bile bile modlamadım, onu da loader ile kullanıyorum...

modlu bilgisayarımda açılışta rahatsız edici bir bekleme olayı yok, loader'lı bilgisayarımda da aynı şekilde...

ama benim donanımım (ayıptır söylemesi <_< ) iyi...

şoyle bişey modsuz hali biosun açılış süresi adaha hızlıysa ya yalnış modelin biosu yuklendiğine yada biosun hatalı bozarak modlandığına dalalet eder (rüya yorumu gibi oldu) bios açılış süresinizn donanım iyiliğle fazla ilgisi yok!

mephistooo2 ve istanbul82 üstadlarım ben de bios versionunun hatalı seçilmesi sonucu bu yavaşlamayı yaşadığımı düşünüyorum, evet bu yavaşlama rahatsız edici değil ve donanımım da gayet iyi ancak bu duurumu sizlerle paylaşmak isteyişimin nedeni benim olan bu sorunu çözmekten çok bu tip bir durumla karşılaştığımızda bunun üstesinden nasıl gelebileceğimiz.

Kendi adıma modlu bios yöntemiyle devam edeceğim ama dünden beri en güncel quata tw/sw/cw 8 biosunu bulmak için hararetli bir şekilde google translate aracılığıyla çin sitelerini geziyorum. :clapping:

İlgilendiğiniz için teşekkür ediyorum. :(

Edited by isnes

arkadaşlar ben siyah ekran sorunu yaşamaya başladım win 7 den buyüzden soğudum sanırım xp ye dönücem biosu tekrar değiştirmem gerekirmi?

biosu donanım olarak düşünün 50 kere yazmışımdır belki kurulan işletim sistemleriyle lakası yok siyah ekran sorunu uydurmasyon deniyodu yada çıkan updateleri kesinlikle yap tavisye ederim 200 mb guncellme var.!

prfonmans ıda ciddi biçimde artırıyo upadate arcısıda var içinde..aralık

Edited by istanbul82

yok uydurmasyon değilmiş ben şuan yaşıyorum o sorunu windows açılırken siyah ekran kalıyo sadece maus imleci var ekranda görev yöneticisiyle işlem yapabiliyorum bios olayını 50 kez anlattında biz şimdi win 7 için modladıkya win 7 keyi girilmedimi ona yani şimdi xp kurunca 2 işletim sistemi var gibi algılamazmı onu merak ettim

yok uydurmasyon değilmiş ben şuan yaşıyorum o sorunu windows açılırken siyah ekran kalıyo sadece maus imleci var ekranda görev yöneticisiyle işlem yapabiliyorum bios olayını 50 kez anlattında biz şimdi win 7 için modladıkya win 7 keyi girilmedimi ona yani şimdi xp kurunca 2 işletim sistemi var gibi algılamazmı onu merak ettim

ne keyi dostum slic olur biosta çorba olmuş kafan istersen 10 adet sistem kullan win7 e yada xp ye bişey yansımaz..

istambul82 sana birşey danışayım benim takoz(bilgisayarın) yeni bios güncellemesi çıkmıştı benim eski biosu dell ile modlamıştım cenifır gibi çalışıyordu canım sıkıldı dedim yeni biosunu modlayıp yüklüyeyim :whistle: biosu modladım kendi sitesinden indirdiğim live update programıyla biosu güncelledim :wacko: sonra slic dumpa baktım o ne tutturamamışım :D ne yeteneksizim dedim kendime sonra bitaha biosu modladım sonra live update proğramını çalıştırdım :whistle: o ne live update programı çalışmıyor artık :) iyi bir laf var yapamazsan bozacaksın diye bende ona uğraştım uğraştım ama olmiiiiiiiihaaaa aştı üstservis diyecektimki dedim disket sürücü olmadığından dedim cd den bios yazayım ne yaptımsa olmadı neyse bide usb flash diskle yapayım dedim oda olmadı bootlamatı ondanda vazgeçtik sonra bir disket sürücü buldum bir yerden takozuma bağladım 2. kere modladıgım biosu güncelledim yine tutturamadın 3 denedim 4.5.6.7.8 ve pes :D sonra mydigitallife yazdım onlar usta adam benim gibi çırak değiller asusla modlamışlar biosu bidaha disketle güncelledim o ne bilgisayar boot ekranında kaldı açılmadı bende vin7 yülledim ve slic dumpa baktım bios olduş :) dedim bilgisayara format attım bidaha vista ultimade 64 bit kurdum ama yine boot menüsünde kaldı vay ben böyle işin...... dedim bidaha win7 kurdum çalıştı :pardon: ama ilginç ne yaptımsa vista 64 bit açıldadı bende eski modlamış olduğun bios dosyasını geri yükledim ve vista 64 bit ultımate çalıştı 3 gün süründüğümde bana kar kaldı asusla modlanan bios niye 64 bit vistada çalışmıyorda 32 bit vin 7 çalişıyor :pardon: neyse lafın kısası(pek kısa olmadı ama :pardon: )istambul82 benim bios dosyamı versem bi modlasan sonra ben güncellesem bilgisayar uçsa olmazmı ben bozamadım yeteneksizim herhalde ama dell le modlasan çok makbüle geçer...

Manufacturer: foxconn (kalite)

Model:g31mxp

BIOS Type: award

BIOS Link:http://www.foxconnsupport.com/download.aspx?models=en-us0000416&category=C000000001&series=en-us0000002&keywords=

istambul82 sana birşey danışayım benim takoz(bilgisayarın) yeni bios güncellemesi çıkmıştı benim eski biosu dell ile modlamıştım cenifır gibi çalışıyordu canım sıkıldı dedim yeni biosunu modlayıp yüklüyeyim :whistle: biosu modladım kendi sitesinden indirdiğim live update programıyla biosu güncelledim :wacko: sonra slic dumpa baktım o ne tutturamamışım :D ne yeteneksizim dedim kendime sonra bitaha biosu modladım sonra live update proğramını çalıştırdım :whistle: o ne live update programı çalışmıyor artık :) iyi bir laf var yapamazsan bozacaksın diye bende ona uğraştım uğraştım ama olmiiiiiiiihaaaa aştı üstservis diyecektimki dedim disket sürücü olmadığından dedim cd den bios yazayım ne yaptımsa olmadı neyse bide usb flash diskle yapayım dedim oda olmadı bootlamatı ondanda vazgeçtik sonra bir disket sürücü buldum bir yerden takozuma bağladım 2. kere modladıgım biosu güncelledim yine tutturamadın 3 denedim 4.5.6.7.8 ve pes :D sonra mydigitallife yazdım onlar usta adam benim gibi çırak değiller asusla modlamışlar biosu bidaha disketle güncelledim o ne bilgisayar boot ekranında kaldı açılmadı bende vin7 yülledim ve slic dumpa baktım bios olduş :) dedim bilgisayara format attım bidaha vista ultimade 64 bit kurdum ama yine boot menüsünde kaldı vay ben böyle işin...... dedim bidaha win7 kurdum çalıştı :pardon: ama ilginç ne yaptımsa vista 64 bit açıldadı bende eski modlamış olduğun bios dosyasını geri yükledim ve vista 64 bit ultımate çalıştı 3 gün süründüğümde bana kar kaldı asusla modlanan bios niye 64 bit vistada çalışmıyorda 32 bit vin 7 çalişıyor :pardon: neyse lafın kısası(pek kısa olmadı ama :pardon: )istambul82 benim bios dosyamı versem bi modlasan sonra ben güncellesem bilgisayar uçsa olmazmı ben bozamadım yeteneksizim herhalde ama dell le modlasan çok makbüle geçer...

Manufacturer: foxconn (kalite)

Model:g31mxp

BIOS Type: award

BIOS Link:http://www.foxconnsupport.com/download.aspx?models=en-us0000416&category=C000000001&series=en-us0000002&keywords=

all bakalım dell

merhaba bir sorum olacak ben msdn release retail bir isoya sahibim bu oem işlemlerini bu cd ile yapabilirmiyim ? ve yükleme sırasında nasıl bir key girmeliyiz retail mi oem mi oem girersek kabul etmeyecektir ?

dvd nin sürümü onemli değildir oem key girersen oem olur retail key girersen retail olur..okey

anakart

15zfj40.jpg

bu adreste anakrtın biosu var ama (rev??) hangisini indireceğimi bilmiyorum..

Bildiğim kadarı ile avard ami bioslara burdan istek yapabiliyoruz..

Bilgisayarda şu anda loder yüklü ve pc çok yavaş açılıyor..

Rica etsem benim için biosu modlarmısınız..

anakart

15zfj40.jpg

bu adreste anakrtın biosu var ama (rev??) hangisini indireceğimi bilmiyorum..

Bildiğim kadarı ile avard ami bioslara burdan istek yapabiliyoruz..

Bilgisayarda şu anda loder yüklü ve pc çok yavaş açılıyor..

Rica etsem benim için biosu modlarmısınız..

al bakalım asus mod..

Çok sağol istanbul82 ancak gigabyte bios nasıl yükleniyor bir türlü bulamadım.

Bu adresteki

bios yükleme araçlarnada baktım ama yine bir ışık yok:)

Yardımcı olursan çok sevinirim..

ışığı kendin bulcan yorumları okuyarak kolayca çözerzin gigabytın bios brogramını kullan..

• Cyph3r unpinned this topic