Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

loacal updaten gir slic li biosunu seç nederse okeyle...

Local Updatenin seçenekleri zaten hocam

yani

Local update

.Bios info

.Backup Bios

.Update Bios

Bu şekilde yani Local Update ye tıklıyorum Alttaki seçenekler çıkıyo hangisiyle yükleyelim HOCAM

UPDATE BİOS GİBİ GELİYO BENA AMA SEN SÖYLE

Local Updatenin seçenekleri zaten hocam

yani

Local update

.Bios info

.Backup Bios

.Update Bios

Bu şekilde yani Local Update ye tıklıyorum Alttaki seçenekler çıkıyo hangisiyle yükleyelim HOCAM

UPDATE BİOS GİBİ GELİYO BENA AMA SEN SÖYLE

Hcalarım Bi cevap verin lütfen hangisini yapmalıyımm.....

veridm ya ozelden update tabiii....yalnız online bi işlemi değil kloasorden bios tanıtma işlemini seçiçen..

Hocam dediğin gibi yaptım yükledi yükleme sonunda windos lisans konusnda bir uyarı geldi acaba pc gittimi diye korktum fakat yeniden başlattım bi sorun olmadı şimdi biosun modlandığını nasıl anlıycam yada bios modlandımı şimdi flaş işi tamammı acaba

Hocam dediğin gibi yaptım yükledi yükleme sonunda windos lisans konusnda bir uyarı geldi acaba pc gittimi diye korktum fakat yeniden başlattım bi sorun olmadı şimdi biosun modlandığını nasıl anlıycam yada bios modlandımı şimdi flaş işi tamammı acaba

slic tablosuna bak bi olmuşmu...

Please register to see this content.

bunu indir ilk sayfada yazıyor

kardeşim konuyu niye okumuyosunuz anlamıyorum türk milletinde moda bu yani slic dump konun sonunda ekli pc nde loader varsa kaldır slic dumptan bakıcan işte slicin olmuşmu 2.1 mi? 50 sayfadır bu muhabbet dönüyo zaten..eski aktivasyon artığı kalmısın ..

Edited by istanbul82

Hocam;

Ben de epey meşgûl ettim. Kusur affola...

Son bir şey soracağım.

İki gündür bu konuyu araştırıyorum.

"nbitior" Falshlama progarmını buldum.

Lâkin 64 bir Win 7 kullandığım için çalışmadı.

ECS G31T-M7 v1.0 anakart'a ait bios güncelleme dosyasını indirdim. AMİ bios sitesinden "AFUWIN.exe" adlı programı da indirdim. Güncelleme bu programla yapılıyor. Sizden başka bir arkadaş ta yükleme programını bulmam noktasında yardımcı oldu, sağlsun.

Öğrenmek istediğim;

Bu araçlar ile güncellme yaparsam, 2.0 olan slic bios 2.1 olur mu ?

Saygılar.

Hocam;

Ben de epey meşgûl ettim. Kusur affola...

Son bir şey soracağım.

İki gündür bu konuyu araştırıyorum.

"nbitior" Falshlama progarmını buldum.

Lâkin 64 bir Win 7 kullandığım için çalışmadı.

ECS G31T-M7 v1.0 anakart'a ait bios güncelleme dosyasını indirdim. AMİ bios sitesinden "AFUWIN.exe" adlı programı da indirdim. Güncelleme bu programla yapılıyor. Sizden başka bir arkadaş ta yükleme programını bulmam noktasında yardımcı oldu, sağlsun.

Öğrenmek istediğim;

Bu araçlar ile güncellme yaparsam, 2.0 olan slic bios 2.1 olur mu ?

Saygılar.

düzgün modlandıysa biosun tabi 2.1 olur ama biosun modlanması lazım 2.1 e ...win7 yükseltemesi yoksa markanın olmaz..

slic tablosuna bak bi olmuşmu...

bunu indir ilk sayfada yazıyor

Arkadaşlar baktım olmamış hala 2.0 görünüyor yaa nerede hata yaptım acaba dediğiniz gibi yaptım bana göre yükleme aracı uymadı galiba

başka yolu varmı arkadaşlar varsa paylaşın lütfen inat ettim ne olursa olsun artıkkkk bu ne ya

Arkadaşlar baktım olmamış hala 2.0 görünüyor yaa nerede hata yaptım acaba dediğiniz gibi yaptım bana göre yükleme aracı uymadı galiba

başka yolu varmı arkadaşlar varsa paylaşın lütfen inat ettim ne olursa olsun artıkkkk bu ne ya

adam akıllısını istiyosan dostan yap dediğim gibi oncesinden tecrübe istyen bi iş orj biosunun dosyasında dos yazım aracı var hiren boot cd le br ntfs destekli dos istemcisi aç.daha once anlattım her bios zaten win üzerinden update olmaz....

Biosun hala güncellenmemiş,sana modladığım biosla flashlarsan 2.1 olacaktır ve dell e modlanmıştır..

Üstad;

Nihayet başardım...!

My Digital Life'dan editlenmiş ROM dosyası temin ettim.

Kendim de yapmıştım ama cesâret edemedim.

"AFUWIN.exe" ile yüklemeyi başardım.

Sistem restart edince, Bios menüsü karşıma çıktı.

"Yanlış yaptım" zannedip biraz bocaladıysam da,

"Save"leyip çıktım.

Windows tekrar açıldı.

"Chew-WGA"yı iptal ettim.

Aktivasyon devam...!

Yardımların için teşekkür ederim.

ekranalntsoy.png

Üstad;

Nihayet başardım...!

My Digital Life'dan editlenmiş ROM dosyası temin ettim.

Kendim de yapmıştım ama cesâret edemedim.

"AFUWIN.exe" ile yüklemeyi başardım.

Sistem restart edince, Bios menüsü karşıma çıktı.

"Yanlış yaptım" zannedip biraz bocaladıysam da,

"Save"leyip çıktım.

Windows tekrar açıldı.

"Chew-WGA"yı iptal ettim.

Aktivasyon devam...!

Yardımların için teşekkür ederim.

ekranalntsoy.png

Nasıl yaptın hocam anlatırsan sevinirimm bizlerede ben hala yapamadım

Nasıl yaptın hocam anlatırsan sevinirimm bizlerede ben hala yapamadım

Hocam, senin anakartın markası nedir, bilmiyorum. Her anakartın güncelleme araçları farklı. Önce kullandığın anakart'a ait bios güncellemesini bulmalısın. Ben kendi anakartım'a ait linki My Digital Life forumundaki üstadlara Copy/paste ettim. Editlenmiş ROM dosyası hazırlayıp link verdiler. Sonrasını da zaten alıntı yaptığın kısım da açıkladım.

Ben de acemi olduğum için sana yol-yordam gösterecek durumda değilim. Konuyu başlatan arkadaş umarım yardımcı olur.

Edited by lordx

Hocam, senin anakartın markası nedir, bilmiyorum. Her anakartın güncelleme araçları farklı. Önce kullandığın anakart'a ait bios güncellemesini bulmalısın. Ben kendi anakartım'a ait linki My Digital Life forumundaki üstadlara Copy/paste ettim. Editlenmiş ROM dosyası hazırlayıp link verdiler. Sonrasını da zaten alıntı yaptığın kısım da açıkladım.

Ben de acemi olduğum için sana yol-yordam gösterecek durumda değilim. Konuyu başlatan arkadaş umarım yardımcı olur.

Anakart Adı Foxconn G31MX-K

BIOS Türü Award

BIOS Sürümü iG31M Series 773F1S23 071708

Award BIOS Türü Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Award BIOS iletisi iG31M Series 773F1S23 071708

BIOS Güncellemeleri

BIOS Yüklemesi

MODEL BU AYNIYSAAA CEVAP YAZARSAN SEVİNİRİMM KARDEŞİM

sshot1d.png

Windows 7 için kullandım bunu yanlız versionu 2.0 yanlış bunu nasıl düzeltebiliriz ? Biosu resetledim hiçbirşey değişmedi başka Asus ModuBios yukledim 2.1 versionlu ama hala aynı duruyor ?

Bu işlemi geri alma şansım yok mu...

Edited by dj sms

sshot1d.png

Windows 7 için kullandım bunu yanlız versionu 2.0 yanlış bunu nasıl düzeltebiliriz ? Biosu resetledim hiçbirşey değişmedi başka Asus ModuBios yukledim 2.1 versionlu ama hala aynı duruyor ?

Bu işlemi geri alma şansım yok mu...

Biosunu orjinal dosya ile flashla sonra asus un 2.1 slic versiyonlu biosuyla flashla

Edited by grasp

eeed.png

Arkadaşlar Ben Biosu Yukarıdaki Programla Flaşladım Fakat olmadı sonuç Bu..

ekranalntsbh.png

Herşeyi Denedik Arkadaştan sağ olsun yardımda aldım ama nafile Sonuç ortada burada tek seçenek var arkadaşlar sizlerde fikirleriniizi paylaşın lütfen Flaşlamak için

kullandığım FOX LİVE UPDATE programından olsa gerek

Anakart Adı Foxconn G31MX-K

BIOS Türü Award

BIOS Sürümü iG31M Series 773F1S23 071708

Award BIOS Türü Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Award BIOS iletisi iG31M Series 773F1S23 071708

BIOS Yüklemesi

• Cyph3r unpinned this topic