Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

arkadaşım bu nedir ki ? Bios dosyası olsa exe olmaz... ne olduğıu belli değil, bir bakayım dedim indirdim ama sadece exe dosyası... ne olduğunu bilmediğim birşeyi bilgisayarda da çalıştırmak istemiyorum... biraz daha ayrıntılı bilgi...

kardeş laptopun biosunun son versiyonu işte exe den falan anlamam laptopun kendi sitesinde bu şekilde inanmıyorsan bak samsung r 522 kullanıyorum

• Editor
kardeş laptopun biosunun son versiyonu işte exe den falan anlamam laptopun kendi sitesinde bu şekilde inanmıyorsan bak samsung r 522 kullanıyorum

kardeş sakin ol :D ben sana inanmıyorum demedim, ama bios dosyaları kesinlikle exe olmaz; uzantıları ROM, BIN, WPH, WPR yada f1, f2, f3 olur...

galiba senin bios dosyanı donanım üreticisi exe paket haline getirmiş... şimdi ben exe'nin içinden senin bios dosyanı almam için öncelikle exe yi kendi bilgisayarıma kurmam gerek, peki kurar mıyım hayır... :( çünkü senin anakart ayrı, benimkisi ayrı...

Edited by mephistooo2

Benim evde hp 6735s RM-72 laptobum var...

Biosu böyle mavi ekran değide renkli bir bios hatta mouse ilede biosun menülerinde gezebiliyorsunuz...

Araştırdım hp 'nin bu modelinde UEFI tip bios varmış.

Bu tarz bioslar modlanabilirmi ?

kardeş sakin ol :D ben sana inanmıyorum demedim, ama bios dosyaları kesinlikle exe olmaz; uzantıları ROM, BIN, WPH, WPR yada f1, f2, f3 olur...

galiba senin bios dosyanı donanım üreticisi exe paket haline getirmiş... şimdi ben exe'nin içinden senin bios dosyanı almam için öncelikle exe yi kendi bilgisayarıma kurmam gerek, peki kurar mıyım hayır... :( çünkü senin anakart ayrı, benimkisi ayrı...

kardeş yap bi güzellik hallet şu işi yaw exe yi açmak için program yokmu acep bu arada özelden msj attım bakarmısın

arkadaşlar ben o dediğiniz forumdan dosyayı buldum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum biri yardım etse çok makbule geçecek

bir sorum daha olcak ben bu diğer cracklerle denemeye çalştım ama olmamıştı konunun llk postundaki crack kaldırıcıyı kurdum tamamen bütün cracklar kalkmışmdır o 100 mb lik bölüm hala var formattan sonra crack kurmadanda o 100 mb lik bölüm çıkıyo bilg.. sağtık yönetten bakınca bu 100 mb lik olay w 7 ye özel bir durummudur

Arkadaşlar asus anakartlarınızın bioslarını artık dell veya hp gibi diğer SLIC lerle değil asus 2.1 SLIC leriyle modlayabilirsiniz. Ben daha yeni bir haftalık aldığım makinayı asus 2.1 SLIC ile modladım sorun yok hem daha orjinal duruyor. :p

Aslında asıl istediğim bios hex ile modlamaktı. Yani gizli mod SLIC 2.0 görünürken 2.1 desteği olacak yani win 7 ve vista ve server 2008 lisanslayabilecektim. Neyse asus servisi umarım bir arzalanmada SLIC tablomu incelemez yada servise gönderirken 2.0 la flaslayayım ben. :)

ASUS SLIC 2.1 + Asus Sertifika

:D

http://willhostforfood.com/users/T/temp512/ASUS_2.1.zip[/CODE]

AS_Slic_2.1_Temp512.JPG

Asus'un bana zorla sattığı home premium da denemek istedim ghsot imajı almıştım. servise giderken de önce bios 2.0 dönüş sonra ghost la vista sp1.

Güncellenmiş SLIC 2.1 Paketi İçin;

[CODE]http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=5952[/CODE]

Teşekkür ederim.

Çok bilmemekle beraber, bunun için OEM keyi nasıl bulacağız?

İyi güzel de... Şahsen ben bir şey anlayamıyorum.

Advance sekmesindeki seçeneklerin ne işe yaradığı hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz.

tecrübeniz az demmeki yapabilceğim bişey yok yoğunumda bugünlerde istyen arkdaşi inciğine kadar detaylı anlatabilir...ilk oem aktivasyon unsurlarını öğrenin 1.slic 2.sertifika 3.oem key

http://slics.myftp.org/Samsung/SAMSUNG_R522-Aura_T6400_Edira-Samsung-05LL.rar[/CODE]

arkadalar dosya bu nasıl yapcam yardım edermisiniz

edit:arkadaşlar biri Allah rızası için yardım edebilirmi

Edited by alioren

Arkadaşlar benim anakart intel dq35jo. bios türü intel diyor. hangi mod tool ile modlayabilirim biosu. bios dosyasının uzantısı .bio . daha önce asrock anakart modladım ama inteli modlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

http://slics.myftp.org/Samsung/SAMSUNG_R522-Aura_T6400_Edira-Samsung-05LL.rar[/CODE]

arkadalar dosya bu nasıl yapcam yardım edermisiniz

edit:arkadaşlar biri Allah rızası için yardım edebilirmi

her markanın farklı flashlama tekniği var samsung falaslamadım hiç bilemiycem +modun içindeki ing terimleri oku bi üstad anlatmıştır belki.

Arkadaşlar benim anakart intel dq35jo. bios türü intel diyor. hangi mod tool ile modlayabilirim biosu. bios dosyasının uzantısı .bio . daha önce asrock anakart modladım ama inteli modlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

slicdumpun advance bolumnden bi bak ..intel hiç görmedim...phonix olabilir..

benimkide phoneix. dediğin gibi açıklama varda ingilizcem yok google çeviridende bişi anlamadım @istanbul 82 benim bilgisayara bağlanıpta bi baksan

winplash mı onerimiş dos flashmı basit işler değil bukadar zaten hiç bilmeyen hiç yapmasın diyorum dos sa dosta flahlıycan..phonix yazım araçlarını dene..

ekranalntsz.jpg

ekranalnts1.jpg

ekranalnts2.jpg

ekranal3nts.jpg

ekranalnt4s.jpg

ekranaln5ts.jpg

BE SURE TO Read the Instructions of folder "INSTRUCTIONS - READ ME 1RST".

-Manufacturer: SAMSUNG

-Motherboard Model: R522-Aura T6400 Edira

-Bios revision: 05LL

-Bios Type: Phoenix BIOS

-Bios Download Link:

-Winflash Bios Update Tool Included - FLASH BIOS in DOS using PHLASH17 (PH161700) on a bootable USB Flash Drive - Rename 05LLB_SLIC.wph to 05LLB.wph and at command prompt in DOS, type: ph161700 /x /FORCE /O /C /S 05LLB.wph <ENTER>

-SLIC: Toshiba[TOSINVTOSINV00-INV]2.1.BIN 2.1

-SLP: TOSHIBA

-TOSINVTOSINV00-INV Certificates Included

-Tool: Phoenix Mod Tool v0.039

-Method: DYNAMIC - Default Settings

-Modifier: Busykid508

-Please provide feedback

Crisdisk Bios Recovery FIles Included

SAMSUNG_R522-Aura_T6400_Edira-Samsung-05LL-Toshiba[TOSINVTOSINV00-INV]2.1.BIN_SLIC21_TOSHIBA_SLP

Please register to see this content.

yardım edersen w 7 kullancam etmessen istemeye istemeye vistaya devam

Edited by alioren

• Editor
ekranalntsz.jpg

ekranalnts1.jpg

ekranalnts2.jpg

ekranal3nts.jpg

ekranalnt4s.jpg

ekranaln5ts.jpg

BE SURE TO Read the Instructions of folder "INSTRUCTIONS - READ ME 1RST".

-Manufacturer: SAMSUNG

-Motherboard Model: R522-Aura T6400 Edira

-Bios revision: 05LL

-Bios Type: Phoenix BIOS

-Bios Download Link:

-Winflash Bios Update Tool Included - FLASH BIOS in DOS using PHLASH17 (PH161700) on a bootable USB Flash Drive - Rename 05LLB_SLIC.wph to 05LLB.wph and at command prompt in DOS, type: ph161700 /x /FORCE /O /C /S 05LLB.wph <ENTER>

-SLIC: Toshiba[TOSINVTOSINV00-INV]2.1.BIN 2.1

-SLP: TOSHIBA

-TOSINVTOSINV00-INV Certificates Included

-Tool: Phoenix Mod Tool v0.039

-Method: DYNAMIC - Default Settings

-Modifier: Busykid508

-Please provide feedback

Crisdisk Bios Recovery FIles Included

SAMSUNG_R522-Aura_T6400_Edira-Samsung-05LL-Toshiba[TOSINVTOSINV00-INV]2.1.BIN_SLIC21_TOSHIBA_SLP

Please register to see this content.

yardım edersen w 7 kullancam etmessen istemeye istemeye vistaya devam

arkadaşım senin bios dosyanı inceledim. malesef beni aşıyor, çünkü senin Bios'un Phoenix türü Bios.. Phoenix Biosları modlayamıyorum, şimdiye kadar TNCTR'de de modlayabilen birisini göremedim...Phoenix Biosları yabancı forumlarda modlanıyor...

zaten dikkat edersen, resimlerde senin Bios dosyasının modifiye yani modlu hali var, Modified Bios kasörünün içindeki senin modlu bios dosyan.. biz,m yapmamız gereken birşey yok ki... gerisi sana kalmış, o modifiye bios dosyanla biosunu güncelle, sonra da sertifika ve key yükle...

arkadaşım senin bios dosyanı inceledim. malesef beni aşıyor, çünkü senin Bios'un Phoenix türü Bios.. Phoenix Biosları modlayamıyorum, şimdiye kadar TNCTR'de de modlayabilen birisini göremedim...Phoenix Biosları yabancı forumlarda modlanıyor...

zaten dikkat edersen, resimlerde senin Bios dosyasının modifiye yani modlu hali var, Modified Bios kasörünün içindeki senin modlu bios dosyan.. biz,m yapmamız gereken birşey yok ki... gerisi sana kalmış, o modifiye bios dosyanla biosunu güncelle, sonra da sertifika ve key yükle...

sorunda bu ya bu dosyalarla ne gibi işlem yapacağımı bilemiyorum 3.fotodaki programla modifiye klasöründekini yüklüyorum ama senin paylaştığın otomatik sertifika tıklıyorum biosunuz modlanmamış olabilir diyor

• Editor
oqyhi0.jpg

böyle bişi çıkıyor olmuşmudur

ewet olmuş, dikkatli bakarsan SLıcDump programının kısmında cert kısmında "No OEM certificate" yazıyor... senin bios dosyan Toashiba ile sertifikası ile modlanmış, benim hazırladığım otomatik sertifika da toshiba sertifikası yok..

sen kendin yükleyeceksin sertifikayı... sertifika da senin burada paylaştığın linkteki rar dosyasın içindeki Toshiba Certificate adlı klasörün içinde mevcut...

manuel olarak nasıl sertifika yükleneceği bu konunun geçmiş sayfalarında mevcut...

• Editor
olmuyor arkadaşım yaw cmd den sertifikayı giriyorum başarıyla ekledi diyor ama hala 29 gün kaldı yazıyor

sadece sertifika değil key de girmen gerek...

artık ultimate mi hem pro mu yoksa professional mi kullanıyorsan ona göre key yükleyeceksin...

ha bu arada SLIC 2.1 Windows 7'nin Enterprise sürümü için geçerli değildir... çünkü Enterprise için piyasaya sızmış OEM key yok...

ultimate kullanıyorum

toshiba için key bulamadım

bu arada 100 mblik gizli bölüm var cracklemeden de vardı yani format sonrası bakmıştım 100 mblik ayrılma vardı bundan olabilrmi

sasungun slicini ve herhangi bir oem key girecen ultimate için keyde marka gerekli değil bukadar..

• Cyph3r unpinned this topic