Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar biliyorum uzmanlık işi ama bende yapmak istiyorum geçen günWindows 7 kurdum ama gigabyte sitesine girdiğimden anakart modelinin( (rev. 2.1) (rev. 1.1) (rev. 2.0) vb benzeri gibi farkli tiplerini buldum benim mevcut anakartımın hangisini girdiğini bilmiyorum GIGABYTE 945PLM-S2 anakrt kullanıyorum hangi bios dosyasını indirebilirim hepsi olurmu bu marka adında paylaşılan bios dosyaları bu şekilde seçim yapar mı?Şuan etkinleştirmeden oyle duruyor WİN7 loader falan kurmadım.Değerli tnctr üyelerinden beni aydınlatmasını istiyorum modlanmış bios yapabilecek olan varmı bu anakarta_? ingilizce olmadıgı için derdimi anlatamıyorum ilk sayfadaki verilen siteye

Yardım edebilecek arkadaşlara Şimdiden teşekkür edrim hayır duası alır benden :)

2lkcif8.jpg

buda verilen araçtaki bilgileri

orjinal bios linkini ver en güncel olanı modlayıp vericem..dell le..

orjinal bios linkini ver en güncel olanı modlayıp vericem..dell le..

teşekkürler arkadaşım revizyon unu bilmiyorum AMA benimkisi Versiyon FF oldugundan sanırım en güncel versiyonu 2.1

Please register to see this content.

link burda sitesinden bios indirebilirsin aynı versiyon modlanabilir mi bilmiyorum

Edited by kacaksevgilim

teşekkürler arkadaşım revizyon unu bilmiyorum AMA benimkisi Versiyon FF oldugundan sanırım en güncel versiyonu 2.1

link burda sitesinden bios indirebilirsin aynı versiyon modlanabilir mi bilmiyorum

biosu flsahlayıp adım 2 yi yap...delle modladım..

biosu flsahlayıp adım 2 yi yap...delle modladım..

Çok teşekkür ederim sağolasın ALLAH(C.C) yolunu açık etsin sağolasın kardeşim.yalnız şimdi anakartın CD sini buldum üzerinde versiyon 1.15 yazıyor bununla modlasam sorun olurmu?kısacası revizyon farkı önemli midir?

Edited by kacaksevgilim

Merhaba arkadaşlar,

Biosumu kendim modlayarak bu işi öğrenmeye çalışıyorum. Fakat modlama işlemi esnasında resimlerini eklediğim hatayı alıyorum. Nerde hata yapmış olabilirim? Anakartım MSI MS-6737 ve bu işlemi WinXP Pro SP3 altında yapıyorum. SLIC 1.0, 2.0 veya 2.1 farketmiyor. Bilgisayarımda Win7 çalıştırmayı başaramadım. Sanırım anakartım eski olduğu için desteklemiyor. Ben de SLIC 1.0 ile modlamaya çalışıyorum. Çünkü sadece WinXP çalıştırabiliyorum.

amitoolhata.jpg

mmtoolhata.jpg

Edited by PinkPanther

Merhaba arkadaşlar,

Biosumu kendim modlayarak bu işi öğrenmeye çalışıyorum. Fakat modlama işlemi esnasında resimlerini eklediğim hatayı alıyorum. Nerde hata yapmış olabilirim? Anakartım MSI MS-6737 ve bu işlemi WinXP Pro SP3 altında yapıyorum. SLIC 1.0, 2.0 veya 2.1 farketmiyor. Bilgisayarımda Win7 çalıştırmayı başaramadım. Sanırım anakartım eski olduğu için desteklemiyor. Ben de SLIC 1.0 ile modlamaya çalışıyorum. Çünkü sadece WinXP çalıştırabiliyorum.

amitoolhata.jpg

mmtoolhata.jpg

c: icine daha kısa direk klosore at c:/s/bios.rom gibi.

Edited by istanbul82

Mümkünse aşağıda bilgilerini verdiğim biosumu SLIC 1.0 ile modlayabilirseniz sevinirim.

-Manufacturer : MSI 645 Combo (MS-6737)

-Type of board : Desktop

-Format : ATX

-CPU type : Intel Socket 478

-Bios revision : 1.2

-Bios File name : 6737v12.exe

-Bios Type : AMI BIOS

-Bios Link :

-OEM desired : ASUS

Edited by PinkPanther

Mümkünse aşağıda bilgilerini verdiğim biosumu SLIC 1.0 ile modlayabilirseniz sevinirim.

-Manufacturer : MSI 645 Combo (MS-6737)

-Type of board : Desktop

-Format : ATX

-CPU type : Intel Socket 478

-Bios revision : 1.2

-Bios File name : 6737v12.exe

-Bios Type : AMI BIOS

-Bios Link :

-OEM desired : ASUS

slic 1.0 slici yok bende 2.1 win7 vista için olanı var..1.0 la hiç uğraşmadık..o prgramdada yok

Edited by istanbul82

Orijinal bios ile kullanmaya devam edeceğiz o zaman. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

xp coprate olarak lisanladığı için kimse oem kısmıyla pek ilgilenmiyo ama var.vista win7 için oem oneriyoruz...

istersen xp için olanını incele...

@istanbul82 arkadaşım bu işlemle aynı zamanda bios güncelleniyormu bende foxconn anakart var cpu z programı ile 865M01 gösteriyor modelini ancak üstte üretici kısmında birşey yazmıyor birde anakarta hem cdrom hem harddisk takılı olunca açılmıyor ikisinide ayrı ide kablolardan bağladığımda açılıyor fakat çok geç bios güncellemeyi düşünüyordum hatta bunun için konu bile açtım ama cevap yazan olmadı bu pcde windows 7 var burdaki işlemleri yapsam biosu güncellemiş olurmuyum ayrıca foxconn sitesinden güncel bios dosyasını bulamadım yardımcı olabilirmisiniz acaba?

Edited by platinum

@istanbul82 arkadaşım bu işlemle aynı zamanda bios güncelleniyormu bende foxconn anakart var cpu z programı ile 865M01 gösteriyor modelini ancak üstte üretici kısmında birşey yazmıyor birde anakarta hem cdrom hem harddisk takılı olunca açılmıyor ikisinide ayrı ide kablolardan bağladığımda açılıyor fakat çok geç bios güncellemeyi düşünüyordum hatta bunun için konu bile açtım ama cevap yazan olmadı bu pcde windows 7 var burdaki işlemleri yapsam biosu güncellemiş olurmuyum ayrıca foxconn sitesinden güncel bios dosyasını bulamadım yardımcı olabilirmisiniz acaba?

biraz geliştirmeni oneriyorum acemi arkdaşlar iyice araştırısın kendini cpuz sadece bilgilendiricidir..

Edited by istanbul82

şimdi biraz yargısız insaf yapmadınmı acaba ? ben onun bilgilendirme amaçlı olduğunu biliyorum elbette bu konudaki anlatılan işlemleri yaptığımda aynı zamanda biosumda güncellenmiş olacakmı onu soruyorum ayrıca biosumun güncel driverini bulamadım sadece bu konuda yardım istemiştim yinede teşekkürler... bu arada hiçbirşeyden anlamayan biri değilim dosyayı bulsam bu işlemleri yapabilecek kapasiteye sahibim

şimdi biraz yargısız insaf yapmadınmı acaba ? ben onun bilgilendirme amaçlı olduğunu biliyorum elbette bu konudaki anlatılan işlemleri yaptığımda aynı zamanda biosumda güncellenmiş olacakmı onu soruyorum ayrıca biosumun güncel driverini bulamadım sadece bu konuda yardım istemiştim yinede teşekkürler... bu arada hiçbirşeyden anlamayan biri değilim dosyayı bulsam bu işlemleri yapabilecek kapasiteye sahibim

Aşağıdaki linkten bios dosyanı bulabilirsin

bu işlemleri yaptıktan sonra slicli bios imajını biosuna flahlıyacaksın ardından adım 2 yapacaksın kısaca.

Aşağıdaki linkten bios dosyanı bulabilirsin

allah razı olsun arkadaşım şimdi bu dosyayla modlu biosu yapıca biosta güncellenmiş olacak değilmi yanlız daha önce loader kullanmıştım konuya baktım da loaderleri silen dosyanın linki kırık o dosyayı nasıl bulabilirim?

allah razı olsun arkadaşım şimdi bu dosyayla modlu biosu yapıca biosta güncellenmiş olacak değilmi yanlız daha önce loader kullanmıştım konuya baktım da loaderleri silen dosyanın linki kırık o dosyayı nasıl bulabilirim?

Dikkat et ben sana sadece bios dosyanı nerde bulacağını gösterdim sen anakartına göre seçip orjinal bios dosyanı blacaksın benim sana verdiğim örnektir yapacağın işlem sonucu hem biosun güncel olacak hemde orjinal windows 7 olacak eğer uygulamaları doğru yaparsan loader linki kırıksa ben bakayım bulursam göndereceğim

Dikkat et ben sana sadece bios dosyanı nerde bulacağını gösterdim sen anakartına göre seçip orjinal bios dosyanı bakacaksın benim sana verdiğim örnektir yapacağın işlem sonucu hem biosun güncel olacak hemde orjinal windows 7 olacak eğer uygulamaları doğru yaparsan loader linki kırıksa ben bakayım bulursam göndereceğim

İstediğin Remove loader

MD5: 1590C00A4C994388A0FEF3999EBF2D26

Dikkat et ben sana sadece bios dosyanı nerde bulacağını gösterdim sen anakartına göre seçip orjinal bios dosyanı blacaksın benim sana verdiğim örnektir yapacağın işlem sonucu hem biosun güncel olacak hemde orjinal windows 7 olacak eğer uygulamaları doğru yaparsan loader linki kırıksa ben bakayım bulursam göndereceğim

evet farkına vardım benim anakartta 865m01-g-6ls yazıyodu senin verdiğin linkte gv-6ls vardı ama yinede ordan benim modeli seçip doğru biosu indirdim şimdi loaderi silen dosyayı bulup konuyu baştan iyice okuyup işe koyulma zamanı...

evet farkına vardım benim anakartta 865m01-g-6ls yazıyodu senin verdiğin linkte gv-6ls vardı ama yinede ordan benim modeli seçip doğru biosu indirdim şimdi loaderi silen dosyayı bulup konuyu baştan iyice okuyup işe koyulma zamanı...

Ben sana örnek olarak vermiştim zaten çünkü anakartın tam modelini vermemiştin o yüzden sana remove loaderi verdim yukarda ve ayrıca sana bios dosyanı bulmak için Türkçe sayfayı gönderiyorum

Ben sana örnek olarak vermiştim zaten çünkü anakartın tam modelini vermemiştin o yüzden sana remove loaderi verdim yukarda ve ayrıca sana bios dosyanı bulmak için Türkçe sayfayı gönderiyorum

diğer siteden de buldum dosyayı flashgetle indirdim crc hatası veriyo dosya normal olarak indirdim yine crc hatası veriyor tamda heveslendim olacak diye ne olacak şimdi :S

diğer siteden de buldum dosyayı flashgetle indirdim crc hatası veriyo dosya normal olarak indirdim yine crc hatası veriyor tamda heveslendim olacak diye ne olacak şimdi :S

Dosya bozuk olabilir google anakartmodelini yaz belki başka yerden bulabilirsin

• Cyph3r unpinned this topic