Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Merhaba..

Daha önce açıkladığınız yöntemle Award bios'umu modladım flashladım sertifika ve key girişinden sonra sorunsuz bir şekilde Win 7 aktive oldu. Diğer pc mede win 7 yükledim bios ami onda, anakartımın tam model ve markasına göre modlu bios buldum ama yanlış bilmiyorsam bios dosyalarının uzantısı award ta bin. amide rom. indirdiğimde 230 uzantılı bir dosya bunu nasıl flash layabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

Bios Link'i

Please register to see this content.

Merhaba..

Daha önce açıkladığınız yöntemle Award bios'umu modladım flashladım sertifika ve key girişinden sonra sorunsuz bir şekilde Win 7 aktive oldu. Diğer pc mede win 7 yükledim bios ami onda, anakartımın tam model ve markasına göre modlu bios buldum ama yanlış bilmiyorsam bios dosyalarının uzantısı award ta bin. amide rom. indirdiğimde 230 uzantılı bir dosya bunu nasıl flash layabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

Bios Link'i

ismini ve uzantısını değiştir, modla. örneğin bios.rom yada 123.bin gibi

Teşekürler uzantısını değiştim flashlıyorum.

Arkadaşlar tüm aramalarıma rağmen

GA-945 PLM S2 (gigabyte)Anakart modelinin modlanmış biosunu bulamadım.Bugun win 7 kurmak istiyorum bulabileceğim bir adres varmı?

Sızan tüm OEM:SLP keyler

•Windows 7 Ultimate (first leaked key from Lenovo): 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM

•Windows 7 Ultimate (second leaked key from Dell): 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27

•Windows 7 Ultimate (third leaked key from Acer): FJGCP-4DFJD-GJY49-VJBQ7-HYRR2

•Windows 7 Professional (fourth leaked key from Acer): YKHFT-KW986-GK4PY-FDWYH-7TP9F

•Windows 7 Professional (sixth leaked key): 32KD2-K9CTF-M3DJT-4J3WC-733WD

•Windows 7 Home Premium (fifth leaked key from Packard Bell): VQB3X-Q3KP8-WJ2H8-R6B6D-7QJB7

•Windows 7 Home Premium (seventh leaked key from Dell): 6RBBT-F8VPQ-QCPVQ-KHRB8-RMV82

Manufacturer: Lenovo

Model: G530

BIOS version: 0CCN53WW(V1.19)

BIOS type: Phoenix BIOS

SLIC: 2.1

BIOS download link:

OEM Table ID:

42632902.png

28382323.png

Lenovo G530 laptop aldım mod biosu bulamadım yardım et istanbul?

mydilitede bios bolumunden lenevo yerine bakıcan muhtemelen hazırı vardır bizim yapabilcemğimiz bişey yok orayı inceleyecen

Edited by istanbul82

• Editor

istanbul bak istek yaptım ama garip cevaplar geliyo bi el at yaw sana zahmet.

istanbul82 kardeş

adresine arada bir girip MOD için tool'ların son versiyonlarını kontrol ediyordum, bugün gireyim dedim, sayfanın açılışında kullanıcı adı ve şifre soruyor, sen biliyor musun ?

2wmdp34.jpg

biosu modladıktan sonrki bu beliren dosyalar ne işe yarıyor? MAIN ve ACPI olanlar

edit: neyse ben diğerlerine dokunmadan biosumu güncelledim etkinleştirdim. gigabyte artı asus anakartta yaptım sorunsuz :)

Edited by dfghfdgh

Arkadaşlar asus anakartlarınızın bioslarını artık dell veya hp gibi diğer SLIC lerle değil asus 2.1 SLIC leriyle modlayabilirsiniz. Ben daha yeni bir haftalık aldığım makinayı asus 2.1 SLIC ile modladım sorun yok hem daha orjinal duruyor. :D

Aslında asıl istediğim bios hex ile modlamaktı. Yani gizli mod SLIC 2.0 görünürken 2.1 desteği olacak yani win 7 ve vista ve server 2008 lisanslayabilecektim. Neyse asus servisi umarım bir arzalanmada SLIC tablomu incelemez yada servise gönderirken 2.0 la flaslayayım ben. :D

ASUS SLIC 2.1 + Asus Sertifika

:D

http://willhostforfood.com/users/T/temp512/ASUS_2.1.zip[/CODE]

AS_Slic_2.1_Temp512.JPG

Asus'un bana zorla sattığı home premium da denemek istedim ghsot imajı almıştım. servise giderken de önce bios 2.0 dönüş sonra ghost la vista sp1.

Güncellenmiş SLIC 2.1 Paketi İçin;

[CODE]http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=5952[/CODE]

• Editor
Arkadaşlar bu modlu bios olayı sadece laptoplar içinmi geçerli, masa üstü pcler içinde yapılıyormu ?

asıl masaüstü bilgisayarlar için Bios modlama daha kolay, dizüstülerde de oluyor ama, dizüstü bilgisayarların çoğu Phoenix Bios olduğu için o tür Biosları modlamak bize zor geliyor :D

kısacası hem dizüsüt hem de masaüstü için geçerlidir...

Yeni asus 2.1 biosu modladım.Slic_Dump la baktığımda her şey normal görünüyor fakat Sağ alt köşedeki windows orjinal değil yazısı kalkmıyor ve windows etkinleşmiyor.Otomatik slic2.1 sertifika yükleyici yükleme yapmıyor.Herhalde içinde yeni verilen asus sertifika yok bu yeni asus sertifikayı nasıl yükleyebilirim acaba.

Edit:By Daz ın vermiş olduğu Windows 7 Loaderv1.6.7 isimli programla BİOS mod(Install certificate and serial) kısmını kullanarak yükledim şimdi herşey normal acaba bu kısım modlu bios lar içinmi kullanılıyor.(Benim bios ASUS modlu)

Edited by turkiyem

• Cyph3r unpinned this topic