Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar eğer yapabilirseniz bende casper cpr 2400 laptop war biosunu modlamak istemiyorum yardım edebilcek olabilenlere teşekkürler

Manufacturer: İntel Corporation

Motherboard Model: Crestline - ICH8M

Chipset: PM965

BIOS Type: Phoenix BIOS

Model: C3D18

BIOS Link:http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18158&ProdId=2373〈=eng

rweverything report:

Please register to see this content.

MD5: 02F41B8B4E7AC02FD742C1F2D880B5FD

asusa modladım!

MD5: 02F41B8B4E7AC02FD742C1F2D880B5FD

asusa modladım!

istanbul82 kardeşim eline sağlık modlamışsın ama ben bi yerlerde hata yapıorum herhalde sana anlatayım hatam warsa düzelt lütfen ben biosu indirdim c de aa die bi klasör yaptım içine attım isim felan değiştirmedim hiç biosta, SWinFlash 2.0.3.4 programını açtım specify new bios filedan biosu seçip flash bios dediğimde

bu hatayı veriyor benmi yanlış yapıorum yada başka yolu varsa bi yardımcı ol kardeşim yaa

istanbul82 kardeşim eline sağlık modlamışsın ama ben bi yerlerde hata yapıorum herhalde sana anlatayım hatam warsa düzelt lütfen ben biosu indirdim c de aa die bi klasör yaptım içine attım isim felan değiştirmedim hiç biosta, SWinFlash 2.0.3.4 programını açtım specify new bios filedan biosu seçip flash bios dediğimde

bu hatayı veriyor benmi yanlış yapıorum yada başka yolu varsa bi yardımcı ol kardeşim yaa

orj biosu abul ediyomu ona gore yazarım..

yok kardeşim orjinal biosuda kabul etmiyor valla anlamadım gitti yaa bu nedir bölee_?

sen casper ın sitesinden biosun nasıl update edildiğini araştır her model marka ayrı teknik.!casper biosla hiç uğraşmadım winplashı yada plashı deniycen dosta

sen casper ın sitesinden biosun nasıl update edildiğini araştır her model marka ayrı teknik.!casper biosla hiç uğraşmadım winplashı yada plashı deniycen dosta

+ o imaj orj biosun olmayabilir laptoblarda marka ya gore bios çekilir sen git casprın sitesinde arştır orj biosunu anakart markasından olmaz ....

yaaa o casperın sitesinin allah belasını vemeye orda heç bişeyi açıklamıyolar biosu felanda vermiolar zaten direk teknik servise yönlendiriolar o yüzden ordan bişey çıkarmak zor olmazsa artık gidip teknik servisin birinden bios isteycem nu modladacam size :D

yaaa o casperın sitesinin allah belasını vemeye orda heç bişeyi açıklamıyolar biosu felanda vermiolar zaten direk teknik servise yönlendiriolar o yüzden ordan bişey çıkarmak zor olmazsa artık gidip teknik servisin birinden bios isteycem nu modladacam size :D

plash dostan yapıcan ozaman yemiyosa komutlarıını bul..zor iş ama istiyosan yapıcan..

selam arkadaşlar eğer yapabilirseniz bende asus f3sv laptop war biosunu modlamak istemiyorum yardım edebilcek olabilenlere teşekkürler

Motherboard Manufacturer and Model : ASUS f3sv notebook

-ı need bios slic 2.1 please

Motherboard Manufacturer and Model : ASUS f3sv

-Bios Type : AMI

Bios Link :

acpi table:

Edited by bensuslu11

Merhaba arkadaşlar şimdi çok küçük bir yardıma ihtiyacım var. Bu işlemi uygulamadan önce herhangi bir terslik olmaması için konuyu yanlış anlayıp anlamadığımı bir kontrol edin lütfen.

1- Benim anakartın modeli Gigabyte MA-770 DS3 Rev 1

2- istanbul82'inin verdiği Hazır Mod Edilmiş linkinden kendime uygun bios indirdim. içinden 5 dosya çıktı. Benim kullanmam gerekenler " ma770ds3.f7 " ve " HP.XRM-MS " sadece bu iki dosya değil mi? Birde ma770ds3.bak isimli dosya var sanırım orjinal bios bununla işimiz yok doğru mudur?

3- Gigabyte'ın @BIOS güncelleme yazılımı ile ma770ds3.f7 isimli dosyayı gösterip biosu güncelleyeceğim.

4- Ardından bu işlemi uyguluyoruz.

slmgr.vbs -ipk 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM

slmgr.vbs -ilc C:\HP.xrm-ms

Tüm işlemler bu kadar doğrumudur?

Birde indirdiğim modlu biosun içinde şu ibare var.

Gigabyte GA-MA770-DS3 Rev 1.0 ver F7

Used Award Slic Tool v1.16

SLP: Hewlett-Packard

SLIC v2.0: HP

Method: 0+2, default options

şimdi konun ilk sayfasında bir açıklama var şu şekilde: windows xp ve windows server 2003 slic 1.0 tablosu kullanırken windows vista ve windows server 2008 slic 2.0 tablosu kullanırlar. son olarak windows 7 ile birlikte slic 2.1 tablosu kullanılmaktadır.

Ama buradaki v2.0 olarak geçiyor Windows 7'ye uyar mı bu?

Merhaba arkadaşlar şimdi çok küçük bir yardıma ihtiyacım var. Bu işlemi uygulamadan önce herhangi bir terslik olmaması için konuyu yanlış anlayıp anlamadığımı bir kontrol edin lütfen.

1- Benim anakartın modeli Gigabyte MA-770 DS3 Rev 1

2- istanbul82'inin verdiği Hazır Mod Edilmiş linkinden kendime uygun bios indirdim. içinden 5 dosya çıktı. Benim kullanmam gerekenler " ma770ds3.f7 " ve " HP.XRM-MS " sadece bu iki dosya değil mi? Birde ma770ds3.bak isimli dosya var sanırım orjinal bios bununla işimiz yok doğru mudur?

3- Gigabyte'ın @BIOS güncelleme yazılımı ile ma770ds3.f7 isimli dosyayı gösterip biosu güncelleyeceğim.

4- Ardından bu işlemi uyguluyoruz.

slmgr.vbs -ipk 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM

slmgr.vbs -ilc C:\HP.xrm-ms

Tüm işlemler bu kadar doğrumudur?

Birde indirdiğim modlu biosun içinde şu ibare var.

Gigabyte GA-MA770-DS3 Rev 1.0 ver F7

Used Award Slic Tool v1.16

SLP: Hewlett-Packard

SLIC v2.0: HP

Method: 0+2, default options

şimdi konun ilk sayfasında bir açıklama var şu şekilde: windows xp ve windows server 2003 slic 1.0 tablosu kullanırken windows vista ve windows server 2008 slic 2.0 tablosu kullanırlar. son olarak windows 7 ile birlikte slic 2.1 tablosu kullanılmaktadır.

Ama buradaki v2.0 olarak geçiyor Windows 7'ye uyar mı bu?

olmaz 20 vistaya ait orj biosunu koy modlarız..

selam arkadaşlar eğer yapabilirseniz bende asus f3sv laptop war biosunu modlamak istemiyorum yardım edebilcek olabilenlere teşekkürler

Motherboard Manufacturer and Model : ASUS f3sv notebook

-ı need bios slic 2.1 please

Motherboard Manufacturer and Model : ASUS f3sv

-Bios Type : AMI

Bios Link :

acpi table:

dedğinden bi mok anlmadım zaten verdiğin modlu bios..modlamak istemiyosan burda işin ne ? flashdan bahsediyosan asus laptobların çok basit içinde biosun içine gir easy flash toollu bişey var ordan hiçbişeye gerek yani..

Edited by istanbul82

MD5: 100D810EE6C24E30781C18EF1E97B10F

asusa modladım..

Teşekkür ederim hocam sağol.

DİKKAT: Teşekkür Etmek İstiyorsanız 256dxr5.jpg Butonunu Kullanmanız Gerekmektedir.

Edited by KintaRo

dedğinden bi mok anlmadım zaten verdiğin modlu bios..modlamak istemiyosan burda işin ne ? flashdan bahsediyosan asus laptobların çok basit içinde biosun içine gir easy flash toollu bişey var ordan hiçbişeye gerek yani..

yaf ilgilendıgın için sgol.ben sorunu çözdüm. bios icinde zten fflash yazılımı varmış . programa felan gerek yok modlamak için

slm benım bigi su anda sıfır bu konuda. bende acer 6930g 664g32mn laptop var

loader ıle win7 ultımate kullanıyorum.

anakartım cpuz ıle baktım

manufacter:acer

model:makalu

chipset:intel PM45 rev. :07

southbridge:intel 82801Im(ICH9-M)

LPCIO:ns

bios

brand:acer

version:v0.3238

şimdı neden bu kadar sey yazdın gereksız seylerde yazmıssın demeyın lutfen pek bılgım yok ıste. cpuz da ne var ne yok hepsını yazdım buraya garantı olsun dıe sımdı benım ıse nereden ve nsıl baslamam gerekıyor.

yardımlarınız ıcın sımdıden allah razı olsun cok tesekkurler...

allah razı olsun cok tesekkurler...

Edited by eylem80

slm benım bigi su anda sıfır bu konuda. bende acer 6930g 664g32mn laptop var

loader ıle win7 ultımate kullanıyorum.

anakartım cpuz ıle baktım

manufacter:acer

model:makalu

chipset:intel PM45 rev. :07

southbridge:intel 82801Im(ICH9-M)

LPCIO:ns

bios

brand:acer

version:v0.3238

şimdı neden bu kadar sey yazdın gereksız seylerde yazmıssın demeyın lutfen pek bılgım yok ıste. cpuz da ne var ne yok hepsını yazdım buraya garantı olsun dıe sımdı benım ıse nereden ve nsıl baslamam gerekıyor.

yardımlarınız ıcın sımdıden allah razı olsun cok tesekkurler...

allah razı olsun cok tesekkurler...

).?p=133273#post133273

hazırı var..denilenleri yap orda..

istanbul82 arkadaşım şuna bir yardımcı ol deli oldum yaw bios programını buldum ama orjinal biosu kaydetmiyor rica ediyorum senden

Anakart Adı---Epox EP-8KRA(I)

BIOS Type-----Award

BIOS Version-----08/10/2004 For KT600 DDR Chipset

Award BIOS Type-----Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Award BIOS Message----08/10/2004 For KT600 DDR Chipset

BIOS Manufacturer:

Company Name----Phoenix Technologies Ltd.

Product Information----http://www.phoenix.com/en/products/default.htm

BIOS Upgrades-----http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

Edited by milano88

istanbul82 arkadaşım şuna bir yardımcı ol deli oldum yaw bios programını buldum ama orjinal biosu kaydetmiyor rica ediyorum senden

Anakart Adı---Epox EP-8KRA(I)

BIOS Type-----Award

BIOS Version-----08/10/2004 For KT600 DDR Chipset

Award BIOS Type-----Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Award BIOS Message----08/10/2004 For KT600 DDR Chipset

BIOS Manufacturer:

Company Name----Phoenix Technologies Ltd.

Product Information----http://www.phoenix.com/en/products/default.htm

BIOS Upgrades-----http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

kardeşim o anakartla fazla ugrasma derim sana ben bir dost olarak ona malesefki slic eklenemiyor çünkü hafıza kapasitesi yetmiyor bendede var aynı anakarttan bende slp 1 ekledim xp kullanıyorum onunla ama yinede sen bilirsin modla dersen modlarım veririm ama mutlaka bir zaman sonra pc tıkanmaya başlıyo işlemlerde falan saygılarımla

kardeşim o anakartla fazla ugrasma derim sana ben bir dost olarak ona malesefki slic eklenemiyor çünkü hafıza kapasitesi yetmiyor bendede var aynı anakarttan bende slp 1 ekledim xp kullanıyorum onunla ama yinede sen bilirsin modla dersen modlarım veririm ama mutlaka bir zaman sonra pc tıkanmaya başlıyo işlemlerde falan saygılarımla

öyle diyosan dokunmayalım arkadaşım napalım loader ile kullanacağız sağol cevabın için

Nasıl bir flash chip miş o öyle alt tarafı 1 kb lık slic içine sığmayacak?

• Cyph3r unpinned this topic