Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Merhabalar, Arkadaşlar Anakartım Gigabyte X58A-UD7 şuanda kullandığım bios modlu(asus sertifikalı) sizden rica etmiştim fakat , Firma Aynı bios'u güncellemiş bazı menüler açılıyor onlara ihtiyaım oldugundan sizden bir kez daha mod yapmanızı rica edeceğim , ilginiz için şimdiden tşk. ederim ..

Bios link .

Please register to see this content.

Edited by 44peace44

Merhabalar, Arkadaşlar Anakartım Gigabyte X58A-UD7 şuanda kullandığım bios modlu(asus sertifikalı) sizden rica etmiştim fakat , Firma Aynı bios'u güncellemiş bazı menüler açılıyor onlara ihtiyaım oldugundan sizden bir kez daha mod yapmanızı rica edeceğim , ilginiz için şimdiden tşk. ederim ..

Bios link .

Buyur arkadaşım asus yine.

http://rapidshare.com/files/399053890/X58AUD7_SLIC.F6.html[/CODE]

Arkadaşlar HP pavilion dv-6 1125ET kullanıyorum. 16 haziran 2009 da aldım. Win7 için biosu güncelledim orjinal sitesinden sp46590

silic 2.1 oldu modlamaya gerek kalmadı mı şimdi ?

aynen kalmadı 2009 alınan ürünlerin bios güncellemesi 2.1 zaten...

Hocam özür dilerim uzun zamandır bakmamıştım o yüzden unuttum ne yapacağımı.Neyse hocam şuan pcde bu bios versiyonu yüklü;

Spoiler!
94133765.jpg

http://www.mediafire.com/?ztwvodon52b[/CODE]

Yeni sürümüde bu;

[CODE]http://www.mediafire.com/?yaojmzjnyz2[/CODE]

Bios Modlanmıştır teşekkür ederim!....

Edited by baba3232

Merhaba istanbul82 bana önceden yardım etmiştin bios mod konusunda teşekkür ediyorum.Yalnız bir sorun daha var arkadaşımın pcsi :D

Anakartı ASUS m2v-mx green

Rica etsem modlayabilirmisiniz bunu yada bios modlanmışsa ben bulamadım mydigitallife verebilirmisiniz?

Anakart bu;

Saygılar.

Edit:Mydigitallife'dan slic2.1 buldum ama arkadaşın anakartı ASUS M2V MX GREEN bu ise ;

M2V-MX-SE-0601_SLIC (SE) Modeller farklımı bilmiyorum ama bunu nasıl yüklüycez makineye? ROM dosyası bu.

orj biosun kardeşim nerde asusa gir link ver halamı öğrenmediniz istek şeklini?

Bu kadar anlayışlı bir cevap verdiğin için teşekkürler.

Konuyu okumadan yorum yaptığın için böyle bir cevap aldın. ;)

BU YONTEM MİCROSOFTUN KENDİ YONTEMİNİN BİR KOPYASIDIR O YUZDEN EN SAĞLAM YONETEMDİR.LODERLAR BOOTAN KANDIRMA YONTEMİDİR BOOTU BOZAR ÇİFT BİOS ETKİSİ OLUR CRACKLER VİSTAYI YAVAŞLATIYO DEDİĞİMİZ HADİSELER YAŞANIR UPDATELERLE UÇABİLİR FİXBOOT FİX MBR LE LOADER UÇAR .....

System Locked Preinstallation (S.L.P-S.L.I.C) Nedir?

Kısaca slp olarak adlandırılan, bios üzerinde bulunan ek bir bölümdür. bu bölüme üretici ile ilgili bilgiler yazılır. windows xp ile birlikte kullanılmaya başlayan yeni bir aktivasyon sistemi bu kısımdaki veriyi inceler ve windowsun aktivasyon durumuna karar verir. windows xp ve windows server 2003 slic 1.0 tablosu kullanırken windows vista ve windows server 2008 slic 2.0 tablosu kullanırlar. son olarak windows 7 ile birlikte slic 2.1 tablosu kullanılmaktadır.

windows vista'nın çıkışı ile birlikte ortaya çıkan yeni aktivasyon crack yöntemlerinin hemen hemen hepsinde bu sistemden faydalanılır. loader* olarak sınıflandırılan bu aktivasyon sağlayıcılar ntldr dan hemen önce çalışarak sistemdeki bios'da bir slp kısmı varmış gibi işletim sistemini yanıltırlar. ama her çıkan yeni işletim sistemi ve service pack* ile beraber bu loader'ların işi de zorlaşmaktadır.

işin kesin çözümü ise internette rahatça bulunan değiştirilmiş bios'ları bulup, onlarla anakartı flash'lamaktır. pek muhterem hacker arkadaslarımız bazı markalara ait slic tablolarını anakartlardan ayıklamakta* sonra bu kısımları internetten indirdikleri orjinal flashlarla ile birleştirmektedirler. bu sekilde ortaya çıkan modded bios denilen bioslarla flashlanan anakartlara slp bölümü eklenmektedir.Sonra o üreticiye ait sertifikanın windowsa kurulması ve oem key girilmesi gerekiyor bu sayede windowsun feriştahı gelse olayı çözemez ve bilgisayarı bir üreticiden aldığınızı sanarak sizi aktive edilmiş kabul eder.

laptopla beraber gelen orjinal sistemin içinden sertifikayı nasıl dışarı çıkarabiliriz

loader extreme i yönetici olarak çalıştır. açılınca advance(gelişmiş.) e tıkla.

:download1:

Loader Extreme

4317.jpg

sen oyle düşünüyosan görüyodur..konuyu tam anlamayıp yorum yapanlara ölüyorum? :D biosa nasıl etki edicek o kıçı kırık loader :D

Millete ahkam keseceğine sende bi loader yazda senide görelim öyle mydigitallife den kopya çekmekle olmuyor bu işler. :thumbsdown:

Millete ahkam keseceğine sende bi loader yazda senide görelim öyle mydigitallife den kopya çekmekle olmuyor bu işler. :thumbsdown:

türk warez forumlarında yurt dışından kopya çekilmeden yapılan bi paylaşım varmı haha hiç güleceğim yoktu mydigitallife bu işi 2007 den beri yapıyor bizde bilgi eziklğinden 2009 da başladı canım benim oda benim sayemde bi kaç arkadaş sayesinde yaygınlaştı metisphoo2 filan v.s 2008 sonunda açmıştım yorumlardan bezdim kapadım çünkü bilgi seviyesi yüksekliğinden dumura uğramıştım.!!! :diablo:

Edited by istanbul82

uzman olmayanın soru sormaya hakkı yoktur zaten.....Herkes anasının karnından uzman doğdu

Uzmanlıkla ne alakası var yahu. Gayet açık ve net bir şekilde anlatılmış bios mod ile loaderın farkı. Sana sadece okuman gerektiğini söyledik. Daha ne uzatıyorsun ki? Okuyup bios mod uygulayıp da bir yerde takılsan da soru sorsan elbette yardımcı olurduk. Ama neyin ne olduğu konuda yazıyor zaten. -_-

Düzenleme nedeni : İmla

Edited by exi23

Uzmanlıkla ne alakası var yahu. Gayet açık ve net bir şekilde anlatılmış bios mod ile loaderın farkı. Sana sadece okuman gerektiğini söyledik. Daha ne uzatıyorsun ki? Okuyup bios mod uygulayıp da bir yerde takılsan da soru sorsan elbette yardımcı olurduk. Ama neyin ne olduğu konuda yazıyor zaten. -_-

Düzenleme nedeni : İmla

BU YONTEM ORTA SEVİYE VEYA UZMAN KULLANICILAR İÇİNDİR BİOSUN ANLAMINI BİLMEYEN FLASHLAMAYI BİLMEYEN LÜTFEN SORU SORMASIN RİCA EDİYORUM

Dostum ilk mesajı sen oku sonra bana okumamı söyle yukarı da ki cümle ilk mesajdan alıntıdır. Konuyu dağıtmak istemiyorum. Sadece forumu öğrenmek amaçlı kullanıyorum gereksiz yere polimik yapmaya gerek ben teşekkür ettim. Tartışma ile alakalı son mesajımdır.

• Cyph3r unpinned this topic