Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Dostum ilk mesajı sen oku sonra bana okumamı söyle yukarı da ki cümle ilk mesajdan alıntıdır. Konuyu dağıtmak istemiyorum. Sadece forumu öğrenmek amaçlı kullanıyorum gereksiz yere polimik yapmaya gerek ben teşekkür ettim. Tartışma ile alakalı son mesajımdır.

açıkçası evet biosun b sini bilmeyenlerin sormasını istemiyorum ya altyapı yapsınlar biraz araştırsınlar çünkü yazdıkları saçmalıktan öte komik şeyler ve bilgi kirliliğine neden oluyor burda kimsenin pc konusnda a.z ye alfabeyi öğretmek zorunluluğu yok.bu konuyu belli temeli olan arkdaşlar yapabilir orta seviye yeterlidir. ok!...

Dostum ilk mesajı sen oku sonra bana okumamı söyle yukarı da ki cümle ilk mesajdan alıntıdır. Konuyu dağıtmak istemiyorum. Sadece forumu öğrenmek amaçlı kullanıyorum gereksiz yere polimik yapmaya gerek ben teşekkür ettim. Tartışma ile alakalı son mesajımdır.

Doğru! Araştırma yapmadan hazır bilgiye konmak kolaydır haklısınız. E bu konuda orta seviyeye gelmekte pek zor. -_- Bu konuya başlamadan önce bios nedir nasıl flaşlanır ben de bilmiyordum ama şimdi bios bile modluyorum. Bilginize.

Edited by exi23

Merhabalar Elimde bir bios var masaüstü pc bios'u Msi MS7060 Acaba modlanabilir mi,ben bir kere denemiştim düzgün modlanmasına rağmen bios göçmştü :D

Modlayabilirseniz Çok makbule geçer :)

Anakart Linki

http://tr.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=158[/CODE]

ÜRETİCİ MSI

BIOS Tipi Award BIOS

ANAKART 661FM2-V

Sürüm 1.2

Güncelleme Tarihi 2004-08-16

Tanım - Fixed system cannot resume from S3 under Windows 98SE with Nvidia AGP Card.

- Support V-Class board.

- Update CPU Micro code.

Bios Linki

[CODE]http://www.speedyshare.com/files/23137946/7060v12.zip[/CODE]

Please register to see this content.

MD5: D52B48FED14082467A25729E2E6D2889

asusa modladım..

• Editor
arkadaşlar artık Phoenix BIOS'ları da aynı AWARD ve AMI gibi kolay bir şekilde modlayabileceksiniz...

RAR dosyasının içinde hertürlü gerekli olan uygulama mevcuttur...

Phoenix BIOS modlamada kullanılan araçlar :

* BIOS BackUp Tooltik --> hali hazırda bilgisayarınızda mevcut olan BIOS dosyasını yedekleyebilirsiniz.

* RW-Everything v1.4.7 --> PhoenixTool ile BIOS modlamada "RW-Everything raporu" istenilmektedir, bu uygulama ile o raporu oluştururuyoruz.

* SLIC Toolkit v2.3 --> modlama işlemini kontrol ediyoruz.

* OEM KEY & Sertifika --> tarafımca hazırlanmış olan otomatik sertifika ve ürün anahtarı yükleme prgoramı.

* ve tabiki PhoenixTool :D --> Phoenix BIOS dosyalarımızı bu araç ile modluyoruz.

yukarıda adı geçen tüm programların resimli anlatımı mevcuttur.

PhoenixTool uygulamasının resimli anlatımı :

Spoiler!
1anlatm.jpg

2sonu.jpg

3kontrol.jpg

:download1:
http://www.box.net/shared/8ioglrdr8a[/CODE]

istanbul82, PhoenixTool uygulamasının anlatımını senin konuna açtım :D sen de benim anlatımımı 1. sayfaya ekleyiver :D

<!--quoteo(post=839182:date=Jun 28 2010, 10:46 :name=muzo_)--><div class='quotetop'>QUOTE(muzo_ @ Jun 28 2010, 10:46 ) <a href="index.php?act=findpost&pid=839182"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Manufacturer: ASUS

Model: P5LD2-X/1333

BIOS Type: AMİ

BIOS Link:

Windows 7 için modlayabilecek arkadaşa şimdiden teşekkürler.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

MD5: 0678387D496064CC74ADB687E8EB445C

asusa modlandı..

Modlama için teşekkkür ederim. 2. adımda sıkıntı yaşadım.

ekranalntsv.png

edit: 1. şlem bitmeden 2. işleme basmayın arkadaşlar :) sadece ilk 2 işlemi yaptım ben biraz acele ettim etkinleştirme olmamıştı şimdi oldu.

Not: Bu girdiğimiz key herkes aynı keyi girdiği için bloke olur mu? Olursa yeni sertifika ve key mi lazım yoksa sadece keyi değiştirmemiz yeterli mi?

Not2: Diğer sitede modlama istekleri kapatıldı galiba modlama isteği yapamıyorum.

Edited by muzo_

Selam istanbul82 kardeş benim anakart modeli şu modlayabilirmisin rica etsem

Anakart Adı Epox EP-8NPA7I

Anakart Kimliği 10/03/2005-NF-CK804-6A61FPADC-00

Ürün Bilgisi

BIOS Yüklemesi

Orijinal BIOS

EDİT-Halettim

Edited by milano88

Bu yöntemi kullanalar hep dizüstü bilgisayar mı kullanıyor? Masaüstü bilgisayarda oluyormu bu yöntem?

Lütfen bir cevap

Hayır biosu modlanabilen tüm masaüstü ve laptop kartlarında kullanılabilen bir yöntem. ;) Benim bilgisayarım masaüstü mesela. :)

slm arkadaşlar bende biosumu modlayama çalışıom ama hala başaramadım orums.mydigitallife'danda fayda çıkmadı bende nerden aldıysam casper laptop var intel anakart phoenix bios var ve bi türlü mod olayını başaramadım yapabilen war mı şimdiye kadar bu biosu bi yardım edin

slm arkadaşlar bende biosumu modlayama çalışıom ama hala başaramadım orums.mydigitallife'danda fayda çıkmadı bende nerden aldıysam casper laptop var intel anakart phoenix bios var ve bi türlü mod olayını başaramadım yapabilen war mı şimdiye kadar bu biosu bi yardım edin

rw raporunu ve orj biosunu koy yaparlar yahuu öğrenin artık istek şeklini asır oldu!:D

rw raporunu ve orj biosunu koy yaparlar yahuu öğrenin artık istek şeklini asır oldu!:D

yok bee istanbul82 kardeş onuda koydum ordan mydigitallifeda ki ıntelin forumuna yönlendirdi eleman orayada istekde bulunmak için 20 mesaj sınırı koymuşlar bizden yapabilen warsa bi yardımcı olsun die yazdıydım sanırsam bu biosla kimse uğraşmıo :D

yok bee istanbul82 kardeş onuda koydum ordan mydigitallifeda ki ıntelin forumuna yönlendirdi eleman orayada istekde bulunmak için 20 mesaj sınırı koymuşlar bizden yapabilen warsa bi yardımcı olsun die yazdıydım sanırsam bu biosla kimse uğraşmıo :D

rw raporunla biosunu buraya koy dedim ..!! mydigitallifedan bahseden yok phonix burdad modlanıyo artık..exi ankara meptishoo tarafından okey.!

selam arkadaşlar eğer yapabilirseniz bende casper cpr 2400 laptop war biosunu modlamak istemiyorum yardım edebilcek olabilenlere teşekkürler

Manufacturer: İntel Corporation

Motherboard Model: Crestline - ICH8M

Chipset: PM965

BIOS Type: Phoenix BIOS

Model: C3D18

BIOS Link:http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18158&ProdId=2373〈=eng

rweverything report:

• Cyph3r unpinned this topic