Jump to content

Sizce Nasıl?

wdegilv

Recommended Posts

yaklaşık 2 ay önce bi evlilik yaptım eşimle birbirimizi severek evlendik

ama ben bu evliliği kaldıramadım ve intihar etmeyi düşünüyorum.

sakın şaka olarak algılamayın. ben çok ciddiyim.

belki benim bu forumda son mesajım olacak.

sizce nasıl bir yol seçmeliyim.

bugün akşam 21 e kadar yorumlarınızı bekliyorum.

forum yönetiminde olan arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam çok özür dilerim

sitede gezinen arkadaşlar kafanızı bulandırdıysam, canınızı sıktıysam sizlerden de çok özür dilerim

RİCA EDİYORUM HEPSİNİ OKU

Dosttan Daha yakın

Arkadaştan Daha Sıcak olan

Eşten daha çok ilgilenen birisini arıyorsun değil mi

böyle birsini arıyorsan allahı gösteririm gerçek mutluluk orda

allah bir annenin çocuğuna duyduğu şefkatten daha fazla kullarına şefkatli

bir babadan daha fazla kullarına adaletlidir

allahını bulan neyi kaybeder

allahını kaybeden neyi bulur bulsada başına bela bulur

wdegilv kardeşim bu dünya imtihan dünyasıdır bir aleme sonsuz mutluğun her istediğinin aklından geçen seni mutlu edecek ne varsa a'dan z'ye her şey olacaktır

ama cennetin anahtarı buradadır o anahtarı kazanmakta bu dünyadaki hasata yapılan işlere bakar

intihar edersen ebedi saadeti kaybetmiş olursun

içinden söyle geçir

allahım mutlu olabileceğim bir hayatı bana bağışla diye dua edersin

inanmıyanlarda sen varsan varlığı bana hissettir hissettirki ben senin var olduğuna inanayım

Burası imtihan dünyası olduğu için herkes farklı şekilde imtahan edilir kimi yaptığı işlerle kimi eşiyle

allaha ellerini açıp derdini nasıl bir dostta anlattığın gibi içinden gele gele anlat eminim ki allah sana mutluluğu kalbinde hissettirecektir..

sakın olmadığı diye üzülme defalarca dua et... bir şey bilmene gerek yok varsayıyorum epey kötülük işledin yine dua et allah yine yanında olacaktır

wdegilv kardeşim senin başına gelenden daha fazla geldi bana hep hakarete uğradım aşğalandım.. yine senin gibi intaharın eşiğine geldim

kendi kendime dedim bana bu canı allah vermedimi ki nasıl ben kendi ellerimle sonlandırırım ve hep allaha yalvardım

"allahım her şey senin taktirinle oluyor hiç bir şey sen istemeden olmaz ama bana dayanacak güç ve sabır ver" dedim

allah şükür kalbim çok rahat....

sıkıntılı bir anım olduğunda yanlız bir yere çekilir allahımla bir dost gibi konuşurum bakmışşım ki sıkıntılar gitmiş

Saat 21 i geçti ne yaptın bilmiyorum ama yapacak olanlara tavsiyem bir bidon benzin alıp önce bir avucunuza dökün. Sonra çakmağı çakın. Dayanabiliyorsanız cehennem size fazla koymaz. Bidonu kafanıza boşaltıp keyfinize bakın. Yok dayanamıyorsanız halinize şükredin ve akıllı düşünüp doğru kararlar vermeye çalışın. Kimseyi zorla evli tutmuyorlar. Rahatlıkla boşanabilirsin. Bu kadar çaresiz olacak zayıf olacak bir durum yok. Telafisi var.

bidonu bırak kibrit çöpüne dayanamayan insan cehenneme nasıl dayansın değil mi

demesi kolay benim yaşadığım yerde yaşasan böyle demezdin diyenler olabilir

şimdi

allah musibeti sıkıntıyı yaratmış ise dayanmasını da verir

nasıl dayanmasını bilirsek hayatımızdaki sıkıntılar küçük bir tebessüm haline döner

henüz intihar etmediysen biseyler yaz da yasadigini anlayalim.ikincisi insan evliyim diye kendini öldürürmü yaw.demekki bosanmak ölmekten agir geliyoki kendini öldürmeyi seciyosun.öldür bakalim ardindan kac kisi üzülecek ve seni kac dakika daha topraga koymadan bekletecekler.akilli ol.ölünce herseyin üstü kapatilir.ama yasarsan daha cooook kisinin üstünü sen kapatirsin.demekki inancinda yarimki öbür tarafta cehennemi garantilemeyi göze almissin.kafana nasil uyuyosa öyle yap kardesim

AFFEYLE ALLAHIM

BU hayattı

şeytanın vesveselerine kanıp kaybetmek

yada allahın istediği yolda giderek kazanmak..

allahı mutlu etmenin ve kendi mutluluklar içinde bulmanın yoluda

yazdıklarım gösteriş değil gayem sadece gerçek mutluluk nasıl kazanılır onu söylemek

mutluluğu kazanmanın bir yolu da namazdır

velev ki epey kötülük işle velev ki namazı terketip dur

şu cümleleri geçir gönlünden

"allahım ben senin istediğin gibi bir kul olacağım namaz kılacağım ancak ben epey kötülük işlesemde kirli olsamda terk etsemde yine

kılacağım çünkü biliyorum ki kötülükle iyilik yan yana durmaz"

İnşallah doğru olanı yapıp sabretmeyi denemişsindir. Yoksa dünyada çektiğin yetmemiş gibi ahiretide ızdırap yurdu haline getirmiş olursun !!! (Oraya gidince rahatlayacağını sanıyorsan yanılıyorsun).

Rabbim Selamet Versin.

arkadasım bunu aklından geçirme sakın sakin ol bi müddet düşün yanlız kal kararını ver bu intiharın sonuda cehenemmdır bunuda unutma çünkü allah canına kıyanları affetmez çünkü o vermişdir size o canı o alır ancak başka kimse alamaz ne demek istedigimi iyi anladın kararını iyi ver

Bu Güzel Dünyadan sadece bir problem bir sorun için erkenden çekip gitmek anlamsiz.

Dünyada ki yiyeceklerin tadını güzel doğanin kokusunu alamak ne kadar kötü.

benim bir çok sorunlarim bir çok problemlerim oluyor.sessiz bir yere gidip çözüm ariyorum.

Eğer işin içinden çıkamazsamda hayatin akışına bırakıyorum.

Hayatimda hiç intahar eylemi hatta düşüncem bile olmadi.

bu güzel dünyadan erkenden çekip gitmek zor geliyor insana.

Arkadaşlar beceremedim

yapamadım. 2 defa denedim olmadı

1. bileğimi kesmeye çalıştım. bıçak keskin çıkmadı.

2. annemin tansiyon ilaçlarını içtim baş dönmesinden başka bişey olmadı.

Size yerden göğe kadar yemin ederimki kimse benimle bu kadar ilgilenmedi.

herkes sen eşinle severek evlendin. sıkıntısını da çek bakalım dediler.

kimse yardımcı olmadı. dün psikiyatriste gittim. içimde benden başka 2-3 kişi daha varmış. ben sinirlendiğimde bunlar devreye giriyormuş.

alay eder gibi özele gel görüşelim dedi. 2 tane depresyon ilacı verdi. biri uyuklatıyor. diğerini bilmiyorum. herhalde sakinleştirici.

1. verdiği ilacın yan etkilerinde intihar düşüncesini veriyormuş insana bu yüzden kullanan kişi gözetim altında olması gerekirmiş.

tok karnına içilmesi gerekirken ben daha fazla yan etkisi olsun diye aç karnına içtim.

Allah sizden razı olsun. benimle ilgilendiğiniz için.

Kim bilir canınızı ne kadar sıktım. İnşallah hakkınızı helal edersiniz.

Ama kafamda aynı düşünceler yok değil.

Bune ya böle sen çare arıyosan buradakı ınsanlar sana yardım edemez bı psikoloğa git diyebilirim yok ben sağlıklıyım illa ölmek istiyorum diyosan onu yap ama çözümsüzükle kendini bunaltıp insanlardan yardım beklemen bana göre uygun bi davranış deil. İnsana dair herşey halledilebilir bu dünyada. Sen bunu aanlayabiliyomusun. Ayrıca bi sürü psikoloji travma ve depresyon forumu var senın bilgisayar il ilgii bi forumda işin ne:)

Arkadaşlar beceremedim

kimse yardımcı olmadı. dün psikiyatriste gittim. içimde benden başka 2-3 kişi daha varmış. ben sinirlendiğimde bunlar devreye giriyormuş.

alay eder gibi özele gel görüşelim dedi. 2 tane depresyon ilacı verdi. biri uyuklatıyor. diğerini bilmiyorum. herhalde sakinleştirici.

1. verdiği ilacın yan etkilerinde intihar düşüncesini veriyormuş insana bu yüzden kullanan kişi gözetim altında olması gerekirmiş.

tok karnına içilmesi gerekirken ben daha fazla yan etkisi olsun diye aç karnına içtim.

Ahbap sen Ciddi bir Depresyon Geçiriyorsun Sakın Bir çılgınlık yapmadan En yakın bir yada en iyi bir Psikiyatriste ama adam akıllı bir doktora git özele gel diyorsa oraya git çünkü orada daha iyi yardımcı oluyorlar Tabi özelde daha iyi para alacakalrı için daha ok ilgileniyorlar ama takma parayı kafana Gerekirse biz forum olarak Toplarız parayı Hep beraber buradayız. Sakın Ama Sakın bir çılgınlık Yapma .

Ne zaman aklına bir çılgınlık gelse dışarı çık Çıplak ayaklarla toprakta gezinmeye başla yürüdükce Rahatlıyacaksın ama toprakta yürümen şart.

Dostum arkadaşlar gerçekten çok güzel açıklamalar yapmışlar ben senin mesajını yeni gördüm ama senin için bu kadar çaresiz olan nedir anlamadım ben de zamanında çok sorun yaşadım ama pes etmedim her sorunun bir çözümü vardır yani hiçbir şey canına kıyacak kadar önemli değildir? Saygılarımla hayat yaşamaya değer. Bu arada ahiret haaytını da unutma.

Arkadaşlar beceremedim

İntahar edersen hem bu dünyayi kaybetmiş olursun hemde ahiret hayatını kaybetmiş olursun.

Zamanla herşey düzelecekdir.

gün gelicek bu düşündüklerine gülüceksin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...