Jump to content

Sizce Telefonum Dinleniyormudur!

ömer fidan

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply
makara yapıp durucağınıza bi şey bilen varsa anlatsın insanların şevkini kırmayın bilmiyorsanız susmak gerekmez mi

Yok öyle birşey. Yaklaşık bir sene önce haber yapmak amacıyla haber yapılan bir konunun dedikodusu hala devam ediyor demek ki. Haberi yapanlar bile yalanladı. İnanmayın böyle şeylere.

makara yapıp durucağınıza bi şey bilen varsa anlatsın insanların şevkini kırmayın bilmiyorsanız susmak gerekmez mi

Öyle saça böyle tarak, ne yapalım yani... Baksana konuya :D Kimsenin amacı şevk kırmak falan değil, herkes bildiğini yazıyor zaten.

Gülmekten koptum yaa :D Birisi JAMMER taşı yanında demiş :D Bunu diyen arkadaşı çok merak ediyorum fazla mı sanalda kalmış ne :D Yaw arkadaşım JAMMER Sinyal bozucudur şebekeleri vs. devre dışı bırakıyor bunu bilmiyor musun :D JAMMERLE dolaştığın zaman sende arama yapamayacağını da bilmiyo musun D:D:

arkadaşlar tüm operatörler ve ayrıca telekomda tüm konuşmalar en az 3 ay boyunca kayıt altında tutulur bir olay olduğunda mahkeme kararıyla bu kayıtlar çıkartılır bu konuda bilgim baya fazladır bilmek istedikleriniz sorabilirsiniz dinlemenin engellemesi olayına gelince yaaa takoz büyüklüğünde bir jammer taşırsınız yada yaklaşık 5000 dolar para öder bir program satın alırsınız

:) Aldıgın programın ne kadar ıse yarayacagı konusunda bır fıkrın varmı???Bu dınlenme olayına gelınce Devletımız ıstedığı anda mahkeme kararı acık olarak herkesı heryerde dınleyebılır.BUna ne program nede bır takoz engel olamaz.

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar Öncelikle 3 sayfadaki yorumlarıda sabırla okudum ve en son olarak yazmaya karar verdim.

1.Türkiyedeki Her İnsan DİNLENİYOR ama sabıkası olsun ama olmasın herkes DİNLENİYOR

2.Bu dinleme yazılanların aksıne şahıs tarafından değil Komplike crypto cihazları ile oluyor Çalışma Mantığı:en yakın baz istasyonundan gönderilen ve alınan tüm frekanslar cyrpto cıhazı tarafından yakalanıp Encode ediliyo hangi frekans hangi no Tespit ediliyor ve Tüm konuşmalar 5 yıl olmak üzere saklanıyor.

3.Akabinde gerek polis teşkilatı gerek askeriye yada Türkiye cumhuriyetinin yetkilendirilmiş başka bir birimi XXX şahısı hakkında şüpheler var deyip savcılıkıtan izin istiyor ve böylece dinleme yetkili olarak ve aleanen yapılıyor .

Lütfen Kimse uydurma falan yazmasın Birebir anlattığım şekildedir

Ayrıca;Ben dinliyorum diyen arkadaşda dinlemek istediği şahısın symbian işletimli telefonuna Backgrounda çalışan bir program gönderiyor.böylece numarayı dinliyor.

arkadaşlar sesim yankı yapıyor telefonum dinleniyor felan filan hikaye aldırız etmeyin dinleme özeline sahip olan cihazlar snybian özelline sahip olan cihazlarda mevcutur.bizde bu sistem mevcut ama biz bu işi kızımızın veya oglumuzunkötü bi alışkanlıgı varmı die kulanıyoruz .v.b

• 6 ay sonra...

Şaka bir yana , arada benim veya karşımdakinin sesi yankılanıyor görüşme esnasında. Genel olarak bir problem yok çok şükür, Lakin özel konuşmalar oluyor. Varmıdır öyle bir dolap :)

Bu anlattığının dinlenme ile alakası yok bu aslında komik bir planlama hatası, çok marifetli gsm operatörlerimiz gsm ağını tasarlarken istasyon kapsama alanlarını birinin bittiği noktada diyeri başlayacak şekilde tasarlarken hata yapıp kapsama alanlarını birbiri içerisine geçiriyorlar böylece iki istasyon arasında kalıp telefondan konuştuğunuz size geri dönüyor böylece konuşurken kendi sesinizin yankılanmasını işitirsiniz. Ayrıca dinlendiğini birtek şekilde bilebilirsin oda polis sana kelepçeyi taktığında. :dribble:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...