Jump to content

Sizce Telefonum Dinleniyormudur!

ömer fidan

Recommended Posts

:download1:))) arkadaşlar dinleyen birisi olarak şunu diyebilirim size dinlendiğinizi anlamazsınız kesinlikle artık bilemezsiniz anahtar kelimelere gelinde dediğim gibi öyle birşeyde yok dinleme iki şekilde oluyor biri alan dinlemesi diğeri ise şahıs dinlemesi

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Eğer konuşma sırasında ses çok net ve aralıksız geliyorsa dinleniyor olma olasılığınız varmış.Televizyonda haber olarak çıkmıştı.

Küçük bir araştırma yapıyım dedim şunları buldum;

- "Kim aramış" mesajına bakın

Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği Başkanı Yılmaz Sönmez , “Cep telefonlarında direk bir cihaz ya da yöntemle dinlemeler anlaşılamaz. Ancak operatörlerin kişinin telefonu kapalı iken arayanları bildiren hizmetleri var

"Bu servisle size gelen numaralar arasında kendi numaranız varsa dinleniyorsunuz demektir” diye konuştu. Sönmez dinlenen kişinin sim kartının ve numarasının dinleyen kişi tarafından kopyalandığını, telefon kapalı iken dinleyen tarafın açık kalmaya devam ettiğini ifade ederek “Sistem böyle durumlarda kişinin kendi numarasını dinleyen tarafta açık olduğu için arayan numara olarak algılıyor. Bu durumda da farkında olmadan kişiye dinlendiğini ihbar etmiş oluyor” dedi.

- TMMOB'a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) yaptığı yazılı açıklamada, "Türkiye'de 2006 yılında 2 bin 699, 2007 yılında 4 bin 947 ve 2008 yılında 5 bin 212 kişinin telefonu gereksiz yere dinlendiği ve bu dinleme kayıtlarının imha edildiği açıklandı" denildi.

- Zekeriya Beyaz'ı dinleyen bulundu

Telefonunun dinlendiğini ve kendi numarasının başına '2' koyup arayarak kendisini dinleyen kişiyle konuştuğunu iddia eden İlahiyat Profesörü Zekeriya Beyaz'ın Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Antalya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kerim Çavuşoğlu ile konuştuğu ortaya çıktı.

Turizmci Kerim Çavuşoğlu, Zekeriya Beyaz'ın televizyonlara çıkmadan önce kendisini İlahiyat Profesörü olarak tanıtan birisinin aradığını ve neden telefonunu dinlediğini sorduğunu açıkladı. Arayanın Zekeriya Beyaz olduğunu tahmin ettiğini söyleyen Çavuşoğlu, "Dinlenip dinlenmediğini öğrenmek için telefon numarasının başına 2 koyup arandığında operatör sadece ilk 7 numarayı kabul ediyor. Böyle olunca benim numaram düşmüş. Ben durumu anlatmaya çalıştım ama dinlemedi. Sadece neden kendisini dinlediğimi sordu. Daha sonra telefonda bağırıp çağırdı ve kapattı" diye konuştu.

Olayın yaşandığı tarihten sonra kendisini bu şekilde arayan binlerce kişi olduğunu söyleyen Kerim Çavuşoğlu, günde ortalama 300 kişinin aradığını kaydetti. Yaşanan durumun telefon numarasından kaynaklandığını belirten Çavuşoğlu, "Benimle aynı operatör numarasını kullanan ve telefon numaraları benim numaramın son iki hanesi ile başlayan herkes, telefonunun dinlenip dinlenmediğini öğrenmek için Zekeriya Beyaz'ın tekniğini kullanırsa ben çıkıyorum. Bu da toplam 99 bin 999 abone demek" şeklinde konuştu.

İNSANLAR PARANOYAK OLMUŞ

İnsanların dinlendiklerine ilişkin bir paranoya içinde olduğunu belirten Çavuşoğlu, arayan bazı kişilere durumu izah edebildiğini, bazılarının ise kendisini dinlemeden telefonu açar açmaz küfür edip kapattıklarını açıkladı. Yaşanan bu olay nedeniyle sıkıntı çektiğini sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, "Aramalar nedeniyle bazen telefonu kapatacak duruma geliyorum. Söz konusu numaram iş telefonum olduğu için hattımı da kapatamıyorum" dedi.

Konuyla ilgili Turkcell'i aradığını da sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, yetkililerin konuyu kabul ettiklerini ama yapacak bir şeyin olmadığını söylediklerini açıkladı.

:))))))) valla dostum mahkeme karar verince çatır çatır dinleniyor insanlar gerçi artık dinlemeye bile gerek yok mobese sayesinde heryer izleniyor

Mahkeme mi verdi sana o yetkiyi ? Ayrıca sorduğum soruyla aldığım cevap ne birbiriyle ne kadarda bağlantılı :)

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

herkezi fişlediler sonuçda anahtar kelimeleri kullansanda kullanmasanda birileri bir şekilde nasıl olsa olsun dinliyorlar konuştuklarımızı veya yazdıklarımızı yorumluyorlar .. bu tek telefon için de değilde internette dolaşirken msn de yazarken herşey bir şekilde onların elinde geçip yorumlanıyor merak etmeyin.....

sesin yankı yapıyorsa dinleniyor

tecrübeyle sabittir...

ARKADAŞLAR TELEFONLARINIZIN ÖZEL KODLARI VARDIR BURDAN ÖZEL DİNLEMELERE KAPATABİLİRSİNİZ HERTELEFONUN KENDİNE ÖZGÜ ÖZEL GÜVENLİK KODU VARDIR MİKROFONU KONUŞMA HARICI BAGLANTIDAN SEN OROGRAMLAR DA VARDIR TERCIH SİZİN :):)

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

size bi tiyo vereyim dinlendiginizi nasıl anlarsınız söyleyim size..

Telefonu elinize alın kendi numaranızı cevirin yazın..

Örnek(05359878787) ve arayın mesgul calarsa dinlenmiyorsunuz

ama baska biyerleri arasa dinleniyorsunuz benim arayınca basbakanlık cıkıyor ben dinleniyorum sanırsam... Teşekkurler

size bi tiyo vereyim dinlendiginizi nasıl anlarsınız söyleyim size..

Telefonu elinize alın kendi numaranızı cevirin yazın..

Örnek(05359878787) ve arayın mesgul calarsa dinlenmiyorsunuz

ama baska biyerleri arasa dinleniyorsunuz benim arayınca basbakanlık cıkıyor ben dinleniyorum sanırsam... Teşekkurler

Bu Dedıgın Bende Hattımı Aldım Alalı Oluyor Pekı Benı Neden Dınlesınler Kardes :)

Dinlenmek istemiyorsanız birkaç yolu var modifiye cep telefonu kullanmak mikrofonu siz istediğinizde devreye giren (bu sadece ortam dinlemelerini engelleyebilir.), yada cep telefonunuza skype gibi bir program yükleyip onun üzerinden görüşme yapmak bu şekilde giden gelen veriler gprs üzerinden ve şifreli olarak gider fakat konuştuğunuz kişi skype üzerinden değil de (msn sesli görüşme gibi) telefonla konuşuyorsa onun dinlenmesi sizin de dinlendiğiniz anlamına gelir. kolay gelsin...

arkadaşlar tüm operatörler ve ayrıca telekomda tüm konuşmalar en az 3 ay boyunca kayıt altında tutulur bir olay olduğunda mahkeme kararıyla bu kayıtlar çıkartılır bu konuda bilgim baya fazladır bilmek istedikleriniz sorabilirsiniz dinlemenin engellemesi olayına gelince yaaa takoz büyüklüğünde bir jammer taşırsınız yada yaklaşık 5000 dolar para öder bir program satın alırsınız

Jammer zaten frekans karıştırıcıdır; nereye koyacan o jammer ı? Yanı başındaki jammer adamın dinlemesine nasıl etki edecek; senin yanıbaşındaysa sana kullandırtmayacağı telefonu ne yapacaksın?

Sağolsun başımızdakiler öyle bir derebeyliği kurdu öyle sindirdiler ki halkı herkeste bir şüphe, bir kaygı başladı... Hem dinletip hem de madur tripleri yapmıyorlar mı bir de esas o öldürüyor adamı :D Arkadaşım senin telefonunu dinleyip ne yapsın adamlar bir örgütle bağlantın yoksa; uyuşturucu ya da başka bir şey alıp satmıyorsan...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...