Jump to content

Sizce Hangi Harddisk Markası Ve Neden?

İzmirLee
 Share

Hard Disk'lerde Tercih Ettiğiniz Marka Hangisidir?  

90 members have voted

1. 1. Hangi HDD Markası Tercihinizdir ?

• Bence Seagate
      44
    • Bence Samsung
      15
    • Bence Western Digital
      24
    • Bence Maxtor
      2
    • Bence Hitachi
      1
    • Bence Bigg
      0
    • Bence Smartdisk
      0
    • Bence Fujitsu
      0
    • Bence Toshiba
      4

Recommended Posts

laptopumda seagate ST9320320AS 320 gb sadece biraz tıkırtılı çalışıyor ısınma yok sağlamlığına sağlam laptop çalışırken dahi darbe ve sarsıntılara maruz kalmasına rağmen bad sector yapmadı

ayrıca yine seagate 500 gb 2.5 inc expansion harici disk kullanıyorm gayet sessiz calışıyor o da calışırken darbelere maruz kaldığı oldu bad sector yok ısınma yok

bence SEAGATE

çevremde gördüğüm onlarca bad sectorlu harddisklerin tamamı samsung tu...

Elimdeki bozuk sabit disklere baktımda en çok samsung var yeni modellerde sonra başı western digital çekiyor ama bunun hiç bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum, bunun sebebi samsung un pazarının daha büyük olmasıda olabilir. Bence sabit disk şans işi, benim tercihim seagate hiç bozamadım henüz, böyle dedim ya kesin yarın patlar <_<

aman maşallah de. :friends: bende kız arkadaşıma öve öve seagate almıştım ertesi hafta o meşkur firmware probleminden patladı disk. gümledi. <_<

allahtan diskleri kullanılmaz yapan firmware sürümünü esgeçmiştim. son düzelmede toparlamışlardı onunla güncellemiştim diski. Öyle kurtarmıştım.

Şimdi fena değil. :)

Daha öncede söyledim yine söylüyorum SAMSUNG...

Yıllardır kullanırım bir kere Bad Sector verdiğini görmedim. Kullanıcı dikkatsizliği yüzünden 1-2 defa garantiden değiştirme yaptım. Samsung her PC de var diye ucuz ve kötü olmayı hak etmiyor bence.

Fiyatların arasında uçurum yok. Oyunlarda da, genel kullanımda da gayet iyiler. seagate in dönemi bitti bence çok öncedendi onun krallığı.

Samsung iyidir illa almayacağım diyorsan WD al o zaman.

Kendime ve bana danışmaya gelen herkese seagete aldırdım. Kimseden bir şikayet olmadı şimdiye kadar. Şu an taşınabilir 1tb seagete kullanıyorum. Eşek muamelesi yapsamda diske yine de bana mısın demiyor. Western digital ve maxtorde korkusuzca alınabilir ama benim tercihim hep seagete oldu. <_<

Sürekli sistem yeniliyorsanız eğer seaget'in diğerlerinden üstünlüğü var. Ne kadar format çekerseniz çekin kolay kolay bad sektör oluşmuyor (en azından şimdiye kadar gördüklerimde öyleydi). Samsungda ise işler değişiyor. Seagatenin yüksek kapasiteli disklerinden uzak durun derim. Yüksek kapasiteli alacaksanız, WD alın bence.

• 4 years yıl...