Jump to content

Bu 2 Notebooktan Hangisi Iyi ?

crysis_88

Recommended Posts

yahu ekran kartı ekran kartı takmışsınız ekran kartına herhalde sadece oyun oynayacaksınız yazık günah o bilgisayarlara :)

İşlemci modellerini dikkate alıyormusunuz? bi arkadaş tavsiye etmiş başlıkta bahsi geçen bilgisayarların hepsine 5 basar . 9600 işlemci 6 mb cache bellek. ekran kartı 1 gb fiyat ta daha uygun.

ayrıca HP ye müthiş bir düşmanlık var gibi .. Ben DELL kullanır DELL tavsiye ederim ama gecen gun DV6 serisinden bir HP laptop aldık. çok ama çok memnunuz. ısınma donma vs. yok. Asusları estetik olarak hiç ama hiç sevmiyorum. bir bilgisayar bu kadar mı kötü dizayn edilir.

Tabiki yazdıklarım benim beğeni ve tercihlerim.

yahu ekran kartı ekran kartı takmışsınız ekran kartına herhalde sadece oyun oynayacaksınız yazık günah o bilgisayarlara :)

İşlemci modellerini dikkate alıyormusunuz? bi arkadaş tavsiye etmiş başlıkta bahsi geçen bilgisayarların hepsine 5 basar . 9600 işlemci 6 mb cache bellek. ekran kartı 1 gb fiyat ta daha uygun.

ayrıca HP ye müthiş bir düşmanlık var gibi .. Ben DELL kullanır DELL tavsiye ederim ama gecen gun DV6 serisinden bir HP laptop aldık. çok ama çok memnunuz. ısınma donma vs. yok. Asusları estetik olarak hiç ama hiç sevmiyorum. bir bilgisayar bu kadar mı kötü dizayn edilir.

Tabiki yazdıklarım benim beğeni ve tercihlerim.

oyun için almıyorum bilgisayar genel olarak adobe serisi 3dmax maya tarzı programlar kullancam ... boş zamanlarımda oyun oynicam .. almışken iyi bişey alıyım diyorum o yüzden bu kadar ayrıntıya taktım ... hp kullandım ama asus çok az ... incelemeye bile vaktim olmadı .. ama bu seferlik asus alıcam sanırım ... umarım bu model de bi aksaklık olmamıştır ..

bir hp kullanıcısı olarak sana asus notebook öneriyorum.Sende neden hp var deme çünkü aldım zamanında ama memnun değilmisin dersen memnunum derim çünkü win 7 kullanıyorum ve ekran kartım NVIDIA. ATI ekran kartı hp lerin anakart chipsetleri ATI X Press chipset ve çok çabuk bozulma yapıyor, ısınma sorunları var bu yüzden ASUS almanı tavsiye ederim fakat illaki HP almak istiyorum gönlümden geçen HP dersen sakın ama sakın AMD işlemcili yada ATI Ekran Kartlı bir HP alma gerçekten çok sorun çıkaran anakart ve chipsetleri var.Bunu sana bir Bilgisayar Teknisyeni olarak söylüyorum.eğer hp alırsan anakartı Intel chipset olanları tercih etmeni söylerim.

Kendi sunduklarınız içinde donanımsal olarak asus tercih edilebilir. ama asus'un sadece istanbul'da servis hizmeti verdiğini dikkate almak lazım. istanbul'da değilseniz ve kargo ile yapacağınız işlemlerde beklemeyi göze alıyorsanız asus'un modeli, bir iki özelliği ile hp modelinden iyi görünüyor ve asus gövde olarak da epey farklıdır kalite olarak.

http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-tj65-dt-022tk-tj65-core-2-duo-t9600-2.8-ghz-4096mb-320gb-dvdrw-15,6-1024mb-gt240-bt-cm-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=40861[/CODE]

Bu da bir alternatif olabilir. 5 taksitli fiyatı sizin sunduklarınızdan iyi görünüyor.

Paranızı çöpe atmak istiyorsanız birbirinden güzel notebooklar.Ama aldımmı paramın hakkını versin bana performansta sorun yaratmasın diyorsanız;

NIRVANA CORE2 DUO T9600-2.8GHZ-4GB -400GB-15.4"-DVDRW-512MB 9600GS-2.0CAM-WVPRE

GENEL ÖZELLİKLER

• Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi - Intel® Core ™ 2 Duo İşlemci T9600 - İşlemci hızı 2.80 GHz, 6MB L2 cache, 1066 MHz FSB - Intel® PM45 Chipset - Intel® PRO/Wireless 5100 Kablosuz Ağ Bağlantısı

• Orijinal Windows Vista® Home Premium

• 4 GB DDR2 800 MHz Bellek

• 400 GB SATA Harddisk

• 15.4 WXGA (1280x800) TFT Renkli Ekran

• 1 GB Nvidia Geforce 9600GS Ekran Kartı (512MB Ayrılmış Bellek)

• 2.0MP Web Camera

• DVD ± RW DUAL

• Bluetooth

• PCI-e Mini Card

• Multi Card reader (MS/MS PRO/MMC/SD)

• 3X USB 2.0 port, 1X eSATA Combo, 1X HDMI

• Li-ION smart battery

• Dahili çift mikrofon [/b]

FİYATI:1650TL(vatanbilg)

Paranın hakkını Casper'mı verecek? :)

Kendi sunduklarınız içinde donanımsal olarak asus tercih edilebilir. ama asus'un sadece istanbul'da servis hizmeti verdiğini dikkate almak lazım. istanbul'da değilseniz ve kargo ile yapacağınız işlemlerde beklemeyi göze alıyorsanız asus'un modeli, bir iki özelliği ile hp modelinden iyi görünüyor ve asus gövde olarak da epey farklıdır kalite olarak.

http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-tj65-dt-022tk-tj65-core-2-duo-t9600-2.8-ghz-4096mb-320gb-dvdrw-15,6-1024mb-gt240-bt-cm-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=40861[/CODE]

Bu da bir alternatif olabilir. 5 taksitli fiyatı sizin sunduklarınızdan iyi görünüyor.

bak bu makına ıı dostum bıde o casper oneren ark var oda guzel ama hp alma bencede cok sorunlu yaww burda ark da var xp ye gecemıooruz mesela :)

Bence dizüstü bilgisayar alırken ilk önce düşünülmesi gerekenler;

1.İşlemci

2.Ekran kartı

3.Lcd ekranı olarak sıralanabilir.

Diğer parçalarını(sabit disk,ram gibi) sonradan da artırabilirsiniz.T9600 yapısına sahip notebookları öneririm bu bağlamda.Hem en yeni teknoloji,hem aynı anda çok daha fazla işlem yapabiliyor(6 mb önbellek 2.8 GHZ).Aşağıdaki listelerdeki laptopların hepsini alabilirsiniz(dediğim özelliklere sahipler);

Please register to see this content.

Bence dizüstü bilgisayar alırken ilk önce düşünülmesi gerekenler;

1.İşlemci

2.Ekran kartı

3.Lcd ekranı olarak sıralanabilir.

Diğer parçalarını(sabit disk,ram gibi) sonradan da artırabilirsiniz.T9600 yapısına sahip notebookları öneririm bu bağlamda.Hem en yeni teknoloji,hem aynı anda çok daha fazla işlem yapabiliyor(6 mb önbellek 2.8 GHZ).Aşağıdaki listelerdeki laptopların hepsini alabilirsiniz(dediğim özelliklere sahipler);

Please register to see this content.

bilgisayarla güzelde pahalı biraz ya en fazla 1000 dolarlık alabilirm .. caspe var ucuz ama güvenmiyorum casper a ... packer bell nasıl peki hiç kullanan varmı??

bende hp kullanıcısı olarak 2 sinden birinide alabilir diyorum :-)) ben hp amd işlemcili olanı kullnıyorum oyun oynarken epey ısınıyor ama memnunum..bios güncellerken anakartı göçerttim servise yolladım 1 haftada anakartı degişip yollamışlar ilk önce kutusunu kargoyla yolladılar paket yapıp yolladım.servisinden memnun kaldım... :-)) bana hp pavilion serisi kadar iyi dizayn edilmiş göze hitap eden seri söyleyin bakalım :-)) asus iyidir elbette hp de iyi ama daha fazla görsel ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...