Jump to content

Ognitorenks Toolbox ( Windows 10 - 11 )

MamLeter
 Share

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Asedwa, 16.08.2022 - 21:21 yazdı:

Hocam ben bu konularda pek iyi değilimde ben dosyayı indirdim ama açamadım anlatırsan sevinirim.

Masaüstüne kısayol atmış olmalı. Yoksa,

1703396109_2022-8-1722-25-21.jpg.2046f250225564e4ac32b06c75fd3c9b.jpg

icon atayıp, kısayolu alttaki örnek gibi çalıştırın.

482220767_2022-8-1722-20-17.jpg.1b95490f8905b737c46dfe5ace1c19c8.jpg  738182264_2022-8-1722-18-25.jpg.a218bc4813966c295590f7dc1ff839ef.jpg

Yoksa :

Please register to see this content.

1782801433_2022-8-1722-39-46.jpg.aadceb2fd8d9625ab609076904aac492.jpg726942001_2022-8-1722-42-47.jpg.3cca0c76657c8e516d3fabe48edb8c15.jpg

gzzNmN.gif

Edited by MamLeter
  • Thanks 2

Daha önce kendisiyle mailleşme şansım oldu. Samimi ve çalışkan bir insan olduğunu düşündüğüm için yerli/yabancı bir çok forum da paylaşmaya çalıştım. Bence uygulaması çok güzel bir uygulama ve her geçen gün geliştiriyor. Maalesef ülkemizdeki yabancı hayranlığı nedeniyle gereken ilgiyi gördüğünü düşünmüyorum. Ghost' un toolbox' u kadar kaliteli bir uygulama olduğu düşüncesindeyim. Ghost'un Toolbox' u, nexus v.s. gibi benzer uygulamalar var. Bazıları ücretli satılıyor. Hüseyin Uzunyayla ve destek veren arkadaşları güzel işler yapıyorlar. Destek olunması gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşın Youtube, Telegram, Discord, Github v.s. gibi iletişim adresleri var...

İLETİŞİM ADRESLERİ:

Discord: 

Telegram: 

Youtube: 

Github: 

Blog Sayfası: 

Uygulama hakkında yada hazırladığı modifiye işletim sistemleri hakkında bilgi edinebilir ve uygulamayı geliştirmek adına destek olabilirsiniz. Ben uygulama geliştiricisi Hüseyin Uzunyayla ve uygulamaya destek olan arkadaşlara da buradan teşekkür etmek isterim. Hiçbir şey yapamıyorsanız, hazırladığı işletim sistemlerini yada uygulamayı sanal pc' de test edip geri dönüş yapabilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla arkadaş bu forumdaki bir kaç tip gibi çevresine 3-5 çakal toplayıp ego kasmak derdinde değil. Yazılım bilgisi olmamasına rağmen bu uygulamayı hazırlamış. Desteği esirgememek lazım... 

• Like 2
  • Thanks 2

• 2 hafta sonra ...
deli_petro06, 18.08.2022 - 17:41 yazdı:

Daha önce kendisiyle mailleşme şansım oldu. Samimi ve çalışkan bir insan olduğunu düşündüğüm için yerli/yabancı bir çok forum da paylaşmaya çalıştım. Bence uygulaması çok güzel bir uygulama ve her geçen gün geliştiriyor. Maalesef ülkemizdeki yabancı hayranlığı nedeniyle gereken ilgiyi gördüğünü düşünmüyorum. Ghost' un toolbox' u kadar kaliteli bir uygulama olduğu düşüncesindeyim. Ghost'un Toolbox' u, nexus v.s. gibi benzer uygulamalar var. Bazıları ücretli satılıyor. Hüseyin Uzunyayla ve destek veren arkadaşları güzel işler yapıyorlar. Destek olunması gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşın Youtube, Telegram, Discord, Github v.s. gibi iletişim adresleri var...

İLETİŞİM ADRESLERİ:

Discord: 

Telegram: 

Youtube: 

Github: 

Blog Sayfası: 

Uygulama hakkında yada hazırladığı modifiye işletim sistemleri hakkında bilgi edinebilir ve uygulamayı geliştirmek adına destek olabilirsiniz. Ben uygulama geliştiricisi Hüseyin Uzunyayla ve uygulamaya destek olan arkadaşlara da buradan teşekkür etmek isterim. Hiçbir şey yapamıyorsanız, hazırladığı işletim sistemlerini yada uygulamayı sanal pc' de test edip geri dönüş yapabilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla arkadaş bu forumdaki bir kaç tip gibi çevresine 3-5 çakal toplayıp ego kasmak derdinde değil. Yazılım bilgisi olmamasına rağmen bu uygulamayı hazırlamış. Desteği esirgememek lazım... 

Desteğiniz için çok teşekkür ederim hocam. Amacım gittiği yere kadar güzel bir şeyler yapmak. Bu süreç içerisinde öğrendikçe paylaşmak. Geri bildirimler sistemlerin hazırlanması/düzenlenmesi ve Toolbox'ın gelişiminde çok önemli rol oynuyor. Sağolsun kullanıcılar bu tarz geri bildirimleri hiçbir zaman eksik etmedi. 

• Like 8
  • Thanks 1

• 1 ay sonra...

Tüm platformlarda takip etmeye başladım.

Yeter ki böyle özverili güzel işler yapan arkadaşlar olsun artsın. Bazı çalışmalar görüyorum; hazırlayan Türk ama çalışmada Türkçe dil seçeneği bile yok. Bu sebeple emeğinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

• Like 1
  • Thanks 1

• 1 ay sonra...

OgnitorenKs.Toolbox 3.8 - The End :

OgnitorenKs: OgnitorenKs Toolbox 1 yaşına girdi. Bu gelişim süreci içinde 48 adet güncelleme vererek öğrendiğim her yeni bilgiyi sizlerle paylaştım. Bundan sonra Toolbox içinde çok ciddi bir sorun oluşmadığı sürece güncelleme vermeyeceğim. Toolbox'ın fişini çekmiyorum. Yalnızca farklı çalışmalara yönelmek istiyorum. Toolbox'ı sorunsuz ve güncel çalışacak şekilde uzun zamandır geliştiriyorum. Artık web sayfam üzerinden sizlere batch hakkında öğrendiklerimi aktarmak için yeni makaleler hazırlayacağım. Umarım kendini geliştirmek isteyenlere yaptığım çalışmalar fikir verir. Çalışmamı takip edip destek olan herkese çok teşekkür ederim.

Spoiler
• Çoklu dil desteği için altyapı oluşturuldu.
	• Dil seçimini sistem açılışınd otomatik yapmaktadır. Açıldıktan sonra bu "Dil ayarları" bölümünden değiştirilebilir.
• Araçlar katılımsız bölümü kaldırıldı.
• Online katılımsız bölümünden oyunlar kaldırıldı. Yeni programlar eklenerek daha düzenli hale getirildi.
• İndirme sistemi Winget ve Chocolatey olarak düzenlendi. İndirme sistemleri arasında geçiş kaldırıldı.
	• Sistem içinde Microsoft Store ve Uygulama yükleyici (DesktopAppInstaller) olmadığında indirme bölümü çalışmayacak.
• Toolbox loglama özelliği kaldırıldı.
• Windows Editör bölümü kaldırıldı. Builder aracıyla farklı bir çalışma olarak düzenlenecek.
• İnternet kontrol bölümleri kaldırıldı. Bazı sistemlerde anlamsız hatalara neden oluyordu.
• Klasör yolunda Türkçe karakter ve boşluk tespiti için komutlar eklendi.
• Güncellemeler artık Toolbox'ı attığınız dizin içinde yapılacak.
• Simge hatalarını onar bölümü "Windows - Market onar" bölümüne eklendi.
• Kaldırılamayan uygulamalar bölümü kaldırıldı. Yalnızca Win10'da çalışıyordu.
• Toolbox ayarları bölümü kaldırıdlı.
• Güncelleme sonrası temizlik bölümü düzenlendi.
• Hizmet yönetimi bölümündeki kontrol komutları düzenlendi. Olası hata mesajları önlendi. Hatasız içerik kontrol ayarları yapıldı.
• Hizmet yönetimi bölümüne ilk açılışta yedekleme komutları eklendi.

Web Sayfası :

1912480795_2022-12-111-19-16.png.8710f09d16292b34ff09fb988e9111dc.png

Edited by MamLeter
  • Like 3

• 8 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

• Playbook bölümünde yapılan değişiklikler;
• "Optimization_Setting_13_" bölümüne hızlı başlatmayı kapatması için powercfg komutu eklendi.
• "Explorer_Setting_31_" ayarı eklendi. Bu ayar ile temayı koyu moda alabileceksiniz.
• "Explorer_Setting_32_" ayarı eklendi. Bu ayar ile temayı açık moda alabileceksiniz.
• "Explorer_Setting_33_" ayarı eklendi. Başlangıç ve görev çubuğunda vurgu rengini göster ayarını aktifleştirir.
• "Explorer_Setting_21_" bölümündeki gereksiz regedit kayıtları kaldırıldı.
• "Performance_Edit" başlığı "Playbook_Manager" olarak değiştirildi.
• Uygulama kaldırma komutlarına tüm kullanıcıladan sil parametresi eklendi.
• Sistem adı değiştirme seçeneği eklendi.
• Devmainview ile aygıt yöneticisi üzerinden düzenleme yapma seçeneği eklendi.
• Onedrive bölümüne yeni reg kayıtları eklendi.
• Özel güç ayarı ve duvar kağıdı değiştirme bölümü eklendi.
• Sistem bileşeni olarak düzenlenmiş uygulamaları kaldırma seçeneği eklendi. [Uzman kullanıcılar için]
• Edge silme komutlarında edgewebview2 silen komutlar kaldırıldı. İki bölüm tamamen ayrıldı.
• Playbook işlemi sonrası ilk yeniden başlatmada yapılması gereken sistem temizleme işlemi otomatik hale getirildi.
• Playbook kalıp okuma bölümü optimize edildi. Hatalar giderildi.
• Toolbox güncelleme sisteminde yapılan değişiklikler;
• Playbook kalıpları için harici bir güncelleme sistemi oluşturuldu.
• "Uygulama yükleyici" bölümünde yapılan değişiklikler;
• "All in One Runtimes" bölümünde Desktop Runtime 6.0 sürümü çıkarıldı. 8.0 sürümü eklendi.
• Bundan sonra güncel sürüm ve bir alt sürümü yüklenecektir. Şuan 8/7 sürümleri yüklenmektedir.

Assets 4
  • 462 KB
  • 4.2 KB
  •  
  • Please register to see this content.

Edited by cmlacla
  • Like 2

OgnitorenKs Toolbox 4.2.0

Compare
@OgnitorenKs  released this 22 minutes ago

• Playbook bölümünde yapılan değişiklikler;
• Playbook sistem temizliği komutlarına eklemeler yapıldı. Dizin hataları giderildi
• Edge bölümüne temizlik işlemi için yeni komutlar eklendi.
• Winget ile uygulama yükleme komutlarındaki varsayılan uygulama komutları düzenlendi.
• Dosya ve klasör silme komutları düzenlendi.

Assets 4
  • 463 KB
  • 4.2 KB
  •  

• Thanks 2

• 2 hafta sonra ...

► Playbook bölümünde yapılan değişiklikler;
• Kodlarda genel iyileştirme yapıldı.
• Edge bölümündeki derin tarama komutları işlemleri hızlandırmak adına kaldırıldı.
• Kalıp seçme bölümü değiştirildi.
- Playbook ve UpdateAfter olarak ayırdığım kalıpları tek bir kalıp haline getirdim.
- Kalıp tercihinizi yaptıktan sonra size Playbook/UpdateAfter seçimini yapmanızı isteyecek.
- Kalıp versiyonları eklendi.
• "Bileşen kaldırma"; "Sistem geri yükleme" kaldırma işlemine regedit komutları eklendi.
• Kaldırımış uygulamaların işlemler sırasında görüntülenmesi engellendi.
► Hizmet yönetimi bölümündeki değişiklikler;
• Sistem geri yükleme bölümüne hizmet artıklarını silecek şekilde ekleme yapıldı.

Assets 4
  • 441 KB 2024-01-23T12:20:34Z
  • 4.2 KB 2024-01-23T12:20:37Z
  • 2024-01-23T12:20:23Z
  • 2024-01-23T12:20:23Z

• Thanks 2

• 1 ay sonra...

OgnitorenKs Toolbox 4.2.3

▼ Playbook bölümünde yapılan değişiklikler;
► "Special_Setting_1_" ayarı masaüstü arkaplan resminin görüntü kalitesini ayarlamak için eklendi.
► Playbook kalıp güncelleme ayarındaki döngü hatası giderildi.
► "Explorer_Setting_29_" ayarı "Sağ-tık - Yeni bölümüne .bat dosya uzantısını ekle" olarak değiştirildi.
► "Special_Setting_2_" ayarı "Explorer_Setting_29_" buraya aktarılmıştır. Reg değerini değiştirebilecek şekilde düzenlenmiştir.
► "Feature_Setting_7_" ayarında yer alan regedit kayıtları yeniden düzenlendi.
► "Special_Setting_3_" ayarı fare işaretçi hızı bölümünden çıkartılıp özel ayar olarak eklendi. İçeriği farklı olduğu ayrı olması daha sağlıklı.

Edited by cmlacla
  • Like 1
  • Thanks 1

• 1 ay sonra...

OgnitorenKs Toolbox 4.3.0 :

Spoiler

Versiyon 4.3.0 ► 13.04.2024 - Playbook

▼ Genel değişiklikler;
	• Sistem temizleyici bölümündeki DNS önbellek temizleme işlemi kaldırıldı. Uygulandığında anlık olarak internet gidip geldiği için sorun çıkarma potansiyeline sahipti.
▼ Hizmetleri yönet bölümünde yapılan değişiklikler;
	• "Konum" hizmetinde detaylı işlem yapması için regedit kayıtları eklendi. Açıp kapatırken ilgili regedit kayıtlarınıda değiştirecek. Daha sorunsuz ve genel kullanım için uygun hale getirildi.
	• Optimization_Setting_7,10,11 işlemlerine laptop uyarı mesajları eklendi. 
		• Ayarlar Laptop/AllinOne cihazında uygulanıyorsa sıcaklık yapar uyarısı verecek ve uygulanması için kullanıcıdan onay isteyecek.
		• Eğer cihaz normal PC'de uygulanıyorsa uyarı vermeden kalıptaki seçeneği uygulayacak.
	• "Taskbar_Setting_16_" ayarı Copilot simgesini gizlemek için eklendi.
	• "Change_App_4_" Bing uygulamalarının otomatik yüklenmesini engellemek için eklendi. (Copilot yüklenmesini engeller)
▼ Playbook kalıbında yapılan değişiklikler;
	• Microsoft Edge artık doğrudan kaldırmayacak ayar pasif olarak bırakıldı. Dileyenler kalıptan düzenleyebilir yada sonrasında Hibit Uninstaller ile kaldırabilir.
		• Arkaplanda çalışır, kullanmıyorsanız kaldırmanızı tavsiye ederim.
	• Yazıcı hizmetleri varsayılan olarak bırakıldı. Dileyenler kalıptan düzenleyebilir yada playbook işlemi sonrası hizmet yönetimi bölümünden kapatabilir.
		• Arkaplanda çalışır, kullanmıyorsanız kapatmanızı tavsiye ederim.
	• Konum hizmeti varsayılan olarak bırakıldı. Dileyenler kalıptan düzenleyebilir yada playbook işlemi sonrası hizmet yönetimi bölümünden kapatabilir.
	• IPV6 hizmetleri varsayılan olarak bırakıldı. Dileyenler kalıptan düzenleyebilir yada playbook işlemi sonrası hizmet yönetimi bölümünden kapatabilir.
	• Karma gerçeklik hizmetleri varsayılan olarak bırakıldı. Dileyenler kalıptan düzenleyebilir yada playbook işlemi sonrası hizmet yönetimi bölümünden kapatabilir.
	• Kalem hizmeti varsayılan olarak bırakıldı. Dileyenler kalıptan düzenleyebilir yada playbook işlemi sonrası hizmet yönetimi bölümünden kapatabilir.
	• Görev çubuğunu sola hizalama işlemi varsayılan olarak bırakıldı. Dileyenler kalıptan düzenleyerek aktifleştirebilir.

• Like 1
  • Thanks 1

OgnitorenKs Toolbox 4.3.1 :

Spoiler

Versiyon 4.3.1 ► 17.04.2024 - Playbook

▼ Genel değişiklikler;
    • Sistem temizliği bölümünde kodlar optimize edildi. Yeni eklemeler yapıldı.
    • Kullanım şekline göre farklılık gösterecek ayarlar için yönetim paneli oluşturuldu.
    • Laptoplar için eklenen uyarılar kaldırıldı.
    • Openshell uygulama yükleme ayarı başlat menüsü ayarına bağlı hale getirildi. Bu ayar uygulanmadan Openshell uygulaması artık yüklenemeyecek.
    • Gereksiz başlıklar kaldırıldı.

• Like 1
  • Thanks 3

OgnitorenKs Toolbox 4.3.2 :

Spoiler

Versiyon 4.3.2 ► 21.04.2024 - Playbook

▼ Genel değişiklikler;
    • Dil kontrol bölümü kodları optimize edildi.
    • İnternet kontrol komutları kaldırıldı.
    • Taskbar_Setting_16_ (Copilot) bölümüne yeni regedit kayıtları eklendi.
    • Openshell bölümündeki program regedit kayıtlarını uygulamadan önce kapatıp açmaya yarayan komutlar kaldırıldı.

• Like 1
  • Thanks 1