Jump to content

Windows 7 Kendini Başlatamıyor

Tugi136
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar Samsung np355e5c-a02tr model eski bir bilgisayar var elimde. Üstünde 120 GB SSD var. GPT.

Bilgisayar Win 10 64 ve Win 8.1 64 Bit ekran kartı sürücüsünü düzgün yükleyemediği için HDMI ve VGA çıkışları çalışmıyor.
Win 7 64 Bit (UEFI) ve Win 10 32 Bit sistemlerde bu sürücüleri tanıyor.

Ancak bu seferde pc açılmıyor. Her seferinde F10 a basıp Windows boot managere tıklamam gerekiyor.

Ne yaptıysam olmadı. Kullandığım sistemler @forjestve @TR_by ın yaptığı sistemler.

photo1665691208 (5).jpeg

photo1665691208 (4).jpeg

photo1665691208 (3).jpeg

photo1665691208 (2).jpeg

photo1665691208 (1).jpeg

photo1665691208.jpeg

Sorun yaşamanız tamamen cihazınızın bios ayarlarıyla alakalı. Cihaz ismiyle ve biosuyla ilgili olarak netten araştırma yaparak çözüm elde edililir. Donanımızın 64 bit desteği var donanımları tanıması gerekli. Bunlarla ilgili olan problemler için detay bilgiler çok önemli. Eklediğiniz resimlerde anlaşılan sadece bios sorunları olmakta.

TR_by, 18 saat önce yazdı:

boot option 02. sırada görünen SSD diski 1. sıraya alman gerekir.

Malesef

efem360, 17 saat önce yazdı:

Advanced > AHCI Mode Control > Auto Yazan yeri değiştirip altında tekrar açılanı disable yapman gerekiyor.

Bende de NP370R5E var onda da aynı sorunu yapmıştı. Bu şekilde çözdüğümü hatırlıyorum.

Maual yapıp Set AHCI Mode Disabled yaptım yine olmadı.

forjest, 11 saat önce yazdı:

Sorun yaşamanız tamamen cihazınızın bios ayarlarıyla alakalı. Cihaz ismiyle ve biosuyla ilgili olarak netten araştırma yaparak çözüm elde edililir. Donanımızın 64 bit desteği var donanımları tanıması gerekli. Bunlarla ilgili olan problemler için detay bilgiler çok önemli. Eklediğiniz resimlerde anlaşılan sadece bios sorunları olmakta.

Sanırım yanlış anlaşıldım sorun sizin sistemlerde demedim. Sorun PC de ve çözüm bulamıyorum. Bu cihazla ilgili çok araştırma ve deneme yaptım başarılı olamadım.

daha önceden de var mıydı  bu olay yenimi oldu

bios pilini çıkar dene ssd çıkar pc aç biosu defult yap kaydet sonra ssd takıp tekrar sadece ssd 1. sıraya alıp kaydet eğer olmazsa tekrar bios yazılması gerekir o zaman unutmazsam tekniker arkadaşıma sorarım iyi forumlar

• Like 1