Jump to content

Acronis True Image Tavsiyesi

Share

Recommended Posts

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

kullandığınız, sorun yaşamadığınız bir true image bootable iso linki verebilen olursa sevinirim. teşekkürler. 

Acronis 2011'i uzun zamandır kullanıyorum boyutu ve hızı çok iyidir işini görecektir. 

Please register to see this content.

• Thanks 1

forjest, 40 dakika önce yazdı:

Acronis 2011'i uzun zamandır kullanıyorum boyutu ve hızı çok iyidir işini görecektir. 

yeni sistemlerde (windows11) dahil klon yapmada sorunsuz çalışıyor ise biz de kullanalım bunu. yeni sürümlerdeki tarih seçme ekranı çok başa bela birşey.

bitmez13, 30 dakika önce yazdı:

universal restore özeliği varmıdır?

Universal özelliği var bu sürümde. Boyutu ve hızı için tercih ediyorum bu sürümü.

realceday, 3 dakika önce yazdı:

yeni sistemlerde (windows11) dahil klon yapmada sorunsuz çalışıyor ise biz de kullanalım bunu. yeni sürümlerdeki tarih seçme ekranı çok başa bela birşey.

Yeni sistemler için daha üst sürümleri tercih etmeniz makul olacaktır. Ben eski legacy bios düzeninde .tib uzantılı olarak yedekleme alıyorum. Bildiğim kadarıyla yeni acronis bootable iso dosyalarında .tibx uzantısı ile yedeklemeler yapılmakta. Acronis'in AIO sürümü var daha geniş özellikte deneyebilirsiniz. Link alta bırakıyorum.

Rar pass: 123 Acronis AIO BootCD 26.1.1 Build 39703 | 32/64 bit | File Size: 1.05 GB

• Like 3

forjest, 2 saat önce yazdı:

flash belleğe rufus ile yazdırılmadı hocam. hata veriyor

• Sad 1

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

flash belleğe rufus ile yazdırılmadı hocam. hata veriyor

Kendim AIOBoot Multiboot programıyla kullanıyorum. Rufus üzerinde hiç kullanmadığım için fikrim yok.

pyp4msg.png

Edited by forjest

Bilmeyen arkadaşlar için İlave ek bilgi:

Sıfır kurulmuş olan işletim sistemlerinin, acronis ile alınan yedekleri her bilgisayara format atar gibi yüklenebilmektedir. Uefi sistemlerden alınan yedekler ayrı, legacy bios eski sistemlerden alınan yedekler ayrı şekilde tek tek alındıktan sonra,uygun olan cihazlara bu yedekler rahat ve hızlı şekilde yüklenebilmektedir. Acronis üzerindeki "Universal mode" seçeneğinide kullanmak gereklidir. Donanımsallar fark etmeden yüklenen işletim sistemleri, yüklenen cihazda, alınan temiz sıfır sistemlerin rahat çalışmasını sağlayacaktır. Acronis alınan yedeklerin uzantıları .tib .tibx şeklinde alınmaktadır. Acronis'in bootable iso dosyalarından birini rufus veya multibootlar üzerinden çalıştırılması gereklidir ki, yedekler alınsın ve alınan yedekler yüklenebilsin diye. Bana formatı unutturan işlemler gerçektende. :) 

• Like 1

TR_by, 2 saat önce yazdı:

Acronis Cyber Protect Home Office Bootable iso    

AOMEI Backupper Technician Plus v7.2.0 Portable   

USB bellek kopyalamak istiyorum bunlar yardımcı olabilir mi?

USB nin imajını almak ve daha sonra gerektiğinde tekrar USB ye yazdırmak istiyorum.

vedatorkun, 7 dakika önce yazdı:

USB bellek kopyalamak istiyorum bunlar yardımcı olabilir mi?

USB nin imajını almak ve daha sonra gerektiğinde tekrar USB ye yazdırmak istiyorum.

AOMEI kullanabilirsiniz.

• Thanks 1

• semsibey locked and unlocked this topic