Jump to content

Ntlite Için Win11 Hakkında.

va7eyla
 Share

Recommended Posts

NTLite ile win11 düzenleme fazla yapmadım.

Win11 düzenleme yaparken genelde, TR_by üstadımızdan öğrenmiş olduğum.

Win10 iso'sunu kullanıp, win11 install.esd veya install.wim dosyasını içine aktarmaktı.

Fakat sizlere sormak istediğim soru şöyle;

Orijinal Win11 isosu kullanırken, ntlite ile tpm vb. internet vb. ayarları nasıl geçeceğiz.

Özellikle bu oobe\bypassnro kısmı. Ntlite ile düzenlerken var ama, disable mi enable mi yapacağımı bilmiyorum.

qna839d.png

Görselde işaretlediğim yerler ne olması gerekiyor.

Disable mi enable mi?

Neden sorduğuma gelirsek, bypassnro olanına disable yazmıştım olmamıştı, enabla yazıp denedim mi hatırlamıyorum.

Saygılarımla...

• Confused 1

va7eyla, 11 saat önce yazdı:

Win10 iso'sunu kullanıp, win11 install.esd veya install.wim dosyasını içine aktarmaktı.

Orijinal Win11 isosu kullanırken, ntlite ile tpm vb. internet vb. ayarları nasıl geçeceğiz.

Özellikle bu oobe\bypassnro kısmı. Ntlite ile düzenlerken var ama, disable mi enable mi yapacağımı bilmiyorum.

Please register to see this content.

Disable mi enable mi?

Neden sorduğuma gelirsek, bypassnro olanına disable yazmıştım olmamıştı, enabla yazıp denedim mi hatırlamıyorum.

Saygılarımla...

Rufusla yazdırırken işaretleri var,atlıyor zaten.

• Like 1

e ben de aynı yöntemi kullanıyorum , ayrıca forjest üstadın boot.wim için hazırladığı tpm fixi var onunla işlemlere başlamadan boot.wimi yamalayın sonra ntlite ile gösterdiğiniz kısımları yine enabled yapın oobe\bypassnro ayarında enabled yapın sonra test isosu oluşturup vmware veya virtualbox da 2 gb ram ile deneyin sonra da gerçek pc sonucu yazarsanız. kolay gelsin

• Like 3
  • Thanks 1

va7eyla, 15.09.2023 - 13:41 yazdı:

Disable mi enable mi?

Saygılarımla...

Cevap çok basit. Autounattend.xml ile yapabilirsin. Ben bu şekilde yapıyorum. Ayrıca hem install.wim hemde boot.wim içerisine notpm.reg dosyasını ekliyorum. İhtiyacın varsa paylaşabilirim

Edited by bensuslu11

bensuslu11, Şimdi yazdı:

Cevap çok basit. Autounattend.xml ile yapabilirsin. Ben bu şekilde yapıyorum 

Çeşitli cevaplar var ama ben cmlacla kullanıcısının yaptığı gibi birşey istiyordum. Yakında deneyeceğim.

İso içerisinde disable yapma varken neden başka çözümler üretmişler anlamadım.

sanırım bu rufusta arkadaşın dediği gibi boot wim de değişiklik yapıyor yazma sırasında...

va7eyla, 7 dakika önce yazdı:

Çeşitli cevaplar var ama ben cmlacla kullanıcısının yaptığı gibi birşey istiyordum. Yakında deneyeceğim.

İso içerisinde disable yapma varken neden başka çözümler üretmişler anlamadım.

sanırım bu rufusta arkadaşın dediği gibi boot wim de değişiklik yapıyor yazma sırasında...

cmlacla Kullanıcısının yöntemi nedir, forumda bulamadım

Arkadaşlar bence değerli arkadaşlarımızın hazırladığı yöntemlerle bu iş basitçe hallolur tpm fix forjest üstadın konusu ntlite ile de gerekli ayarlar devre dışı bırakılır ve sonuç olması gerektiği gibi ben böyle yapıyorum paylaştığım win11 de kuramayan yoktu bence böyle deneyin derim.

SON_VATAN, 4 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar yukarıdaki cmlacla arkadaşın ntlite üzerinden tıklama ile oluyorsa ne gerek var ki reg kayıtları vs ile uğraşmaya 

Ben de onu diyorum, herkes birşeyler yazıyor ama benim sorduğum da cevabıda cmlacla arkadaşın yazdığından ibaret..

Bu kadar basitmiş demek ki. Fakat daha deneme fırsatı bulamadım. Eskisi kadar fazla uğraşmıyorum sistemlerle...

Edited by va7eyla

kendim için hazırladığım tpm . ağ kurulumu- online hesap - wifi kurulumu vb. bbypass linki  64 bit uyumlu  :   autounattend.xml ; 

hem 32 bit hemde 64 bit uyumlu  dosyasını usb ana dizinine yada iso kalıbına atılabilir. Hem windows 10 hemde windows 11 kullanılabilir

Edited by bensuslu11
  • Like 1

bensuslu11, 11 saat önce yazdı:

kendim için hazırladığım tpm . ağ kurulumu- online hesap - wifi kurulumu vb. bbypass linki  64 bit uyumlu  :   autounattend.xml ;  hem 32 bit hemde 64 bit uyumlu  dosyasını usb ana dizinine yada iso kalıbına atılabilir. Hem windows 10 hemde windows 11 kullanılabilir