Jump to content

Tiny 11 Core Pro 23h2 22631.2361 2 Gb Iso 3 Gb Kurulum

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Tam bir lite sistem gibi defender ,one drive,cortana yok velhasıl ne kadar gereksiz varsa silinmiş edgede dahil hiçbir browser yok, magaza duruyor sanal da denemiştim

Please register to see this content.

Edited by SON_VATAN
  • Like 2

asd720, Bir saat önce yazdı:

TR dil ve aktivasyonu nasıl yapıyoruz üstad

Settings den time language den türjkçe dil paketini ekleyerek sistem dilini türkçe seçip sistemi yeniden başlatıyoruz bende yüklemede biraz sorun olmuştu sonra sistemi aktive edip microsoft store mağaza üzerinden sistem dilini indirmiştim sorun çıkarınca aktivasyon için google den veya forum üzerinden kms aktivasyon araçlarını bulabilirsiniz

Edited by SON_VATAN
  • Like 3

Bu yabancıların lite sistemlerinde sonradan Türkçe dil yükleyince sistemde sorunlar oluşuyor lite sistem bozuluyor nedense bu tarz lite sistemlerde herhangibir değişiklik yapmamak lazım güncellemede bile bir kaç sorun çıkartabilir zaten lite olmasa bile normal sistemde bile güncellemede bozulma oluyor :D :D :D 

CROSSXX, Bir saat önce yazdı:

Hocam bende kurdum ama buradaki yapılan çalışmalara benziyor o yüzden ben bi fark göremedim 

hocam bunu kurmadan önce microsoft sitesinden orijinal  win11  indirip home sürümünü kurdum, daha sonra bütün ayarlarımı yapmama rağmen yani bi yavaşlık hissediyordum taki bu tiny 11 pro beta1 sürümünü görene kadar. Dün kurulumunu yaptım, yine aynı ayarlarımı buna uyguladım, ikisi arasında gözle görülür ciddi akıcılık var defendir yok, edge yok, saçma sapan hizmetler yok, uzun kullanım sonrası stabilitesine bakacağım ama şimdilik memnunum

• Like 2

komoL, 03.11.2023 - 10:15 yazdı:

Dün akşam yükledim hiçbir sorunla karşılaşmadım tertemiz, dümdüz, performans gayet yerinde, windows update çalışmıyor bilginize.

Windows güncelleme bileşenları silindiği için update yapmıyor aslında olması gereken bu lite sistemlerde zira güncelleme yapılınca sistemin yapılan bütün ayarları bozulduğu gibi stabil çalışmayan defender bile hortlayıp yeniden çıkıyor

• Like 2

Ben, ya TR_by'nın ya da utkure19'nun hafif(lite) sürümlerini önce MSMG Toolkit ile sonra da winreducer ile yeniden düzenliyorum. Şu anda altta örnek resmini gördüğünüz sistem 22H2 2428 sürümüdür. Ve kaspersky, chrome yazcı , haffi office 2010, java, daum potplayer, visual c++ gibi 14-15 uygulama yüklü haldeyken (ve tabii ki sürücüler) kapladığı alan 10 gb'tı geçmiyor. Formattan sonraki ilk açılışta sistem 5,5-6 gg yer kaplamıyor bile.

Diyeceğim o ki kaliteyi uzaklarda aramayın. Bizde daha kalitelileri var. Mesajımda isimlerini andığım yalnızca bunlardan  ikisi...

Formattan(WİN 11 22H2 2428 ) sonra sadece Aomei Backupper kurulduktan sonraki sistem boyutu(AOMEİ Backupper sanal disk üzerinde gösterdim)

Edited by YAGMURADAM
  • Like 2

YAGMURADAM, 44 dakika önce yazdı:

Ben, ya TR_by'nın ya da utkure19'nun hafif(lite) sürümlerini önce MSMG Toolkit ile sonra da winreducer ile yeniden düzenliyorum. Şu anda altta örnek resmini gördüğünüz sistem 22H2 2428 sürümüdür. Ve kaspersky, chrome yazcı , haffi office 2010, java, daum potplayer, visual c++ gibi 14-15 uygulama yüklü haldeyken (ve tabii ki sürücüler) kapladığı alan 10 gb'tı geçmiyor. Formattan sonraki ilk açılışta sistem 5,5-6 gg yer kaplamıyor bile.

Diyeceğim o ki kaliteyi uzaklarda aramayın. Bizde daha kalitelileri var. Mesajımda isimlerini andığım yalnızca bunlardan  ikisi...

Formattan(WİN 11 22H2 2428 ) sonra sadece Aomei Backupper kurulduktan sonraki sistem boyutu(AOMEİ Backupper sanal disk üzerinde gösterdim)

Orjinal W11 home kullanıyorum durum böyle, ayrıca 250GB SSD böyle görünüyor 28.5 GB  kayıp bu nasıl oluyor.

image.png.d6ff65db8c3d403937320f4dd8b4687e.pngimage.png.d86506ef8d5920d06e5e98094cf081fb.png